Rangerem v Africe

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

Rangerem v Africe

Máte-li rádi přírodu, divokou zvěř, láká vás Afrika a její nekonečná buš; a chcete-li sami přiložit ruku k její ochraně, máme pro vás připravený neopakovatelný zážitek. Staňte se součástí týmu veterinářů a rangerů, kteří mají na starosti očkování a sledování divokých zvířat. A to ne ledajakých, ale těch, které jsou součástí Velké pětky – lva, slona a nosorožce. Staňte se na týden rangerem v africké buši.
Rezervace, ve které budete pobývat, si dala za cíl chránit a udržovat divokou africkou přírodu. Pro splnění tohoto úkolu je někdy nezbytné zasáhnout do jejích zákonitostí a o zvěř se postarat. Je třeba zvířata kontrolovat, sledovat, zda jsou či nejsou samice březí, očkovat, nasazovat GPS lokátory vybraným jedincům, kontrolu a upevnění GPS lokátorů přímo na zvířatech a mnoho dalších činností. K tomu je třeba se ke zvěři přiblížit a uspat ji injekcí. A právě vy budete mít šanci být součástí toho všeho. A to aktivně přiložením ruky k dílu či jako pozorovatel a fotograf. To bude záležet jen na vaší odvaze se k divokým zvířatům přiblížit doslova na dosah. Budete zodpovědní za lokalizaci zvířete a asistenci při jednotlivých činnostech spojených s očkováním, připevněním GPS lokátorů a všech dalších. Kromě toho budete každý den ráno a večer vyrážet s autem 4x4 na pozorování a safari. Během těchto safari získáte další perspektivu africké přírody, uvidíte a dozvíte se mnoho detailů ze života zvířat a jedinečnosti africké fauny a flóry. Každý večer se konají pravidelné informativní schůzky, při kterých budete se svým týmem plánovat cíle na další den, taktiku a strategii stopování a logistiku celé operace. Prostě se stanete rangerem na plný úvazek
Během těchto dní zažijete něco, na co budete celý život vzpomínat. Celodenní pobyt v nedotčené panenské přírodě, miliardy hvězd noční oblohy, uvědomíte si svoji vlastní zranitelnost a malost v africké divočině, a neustálý nápor zážitků, vůní a zvuků se stanou součástí vaší osobnosti a navždy změní vnímání světa. Afrika se vám vryje pod kůži a tam zůstane.


více o zájezdu RANGEREM V AFRICE zde

Starší příspěvky

Namaqualand - poušť, která kvete
novinky

doporučujeme

Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Velký okruh národními parky amerického jihozápadu / 15 dní
Spojené státy americké

01.06.2018-15.06.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 48690,- Kč
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Jardin Vanille
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Jardin Vanille
Madagaskar
Jardin Vanille
25.05.2018-03.06.2018
Plná penze, pravidelná letecká linka

 41200,- Kč
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Brazílie

17.10.2018-27.10.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 82590,- Kč
Putování Madeirou s českým průvodcem
Putování Madeirou s českým průvodcem
Portugalsko
Roca Mar
02.07.2018-09.07.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 27900,- Kč