Namaqualand - poušť, která kvete

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

Namaqualand - poušť, která kvete

Poušť plná květin a rozkvetlá vyprahlá krajina. Zní to bláznivě? Určitě dost na to, aby to mohla být pravda. Na severu atlantského pobřeží Jižní Afriky takové místo existuje. Jmenuje se Namaqualand.

Namaqualand!!! Oblast vybíhající od pobřeží Atlantiku, ohraničená usedlostí Pofadder, na severu řekou Orange a na jihu městečkem (nebo raději vesničkou) Garies se nazývá tajemně Namaqualand. Po zimních deštích tato vyprahlá oblast na velmi krátkou chvíli rozkvete do tisíců barev, květiny zaplaví suchou půdu a zvítězí svojí bohatostí a vůní nad suchou a prázdnou krajinou. Tento jedinečný okamžik se stal inspirací mnoha básníků a spisovatelů a o tomto zázraku přírody tak najdete zmínku v mnoha básních a románech. Je to několik jedinečných týdnů v roce, kdy barevná příroda převezme vládu nad suchou pouští.

Staňte se součástí tohoto přírodního zázraku a prožijte několik dní v nedotčené panenské přírodě. Máme připravených 15 pohodlných stanů pro dvojice a 5 rodinných stanů v době od 9. Srpna do 16. září. To je ten nejlepší čas na shlédnutí představení rozkvetlé pouště. Stany jsou postaveny u pobřeží Atlantiku s výhledem na oceán a panoramatickými výhledy do všech stran. Stany jsou daleko od civilizace, přesto dosažitelné běžným autem. Součástí ubytování je stravování v „kempu“. Nechte se zlákat několika našimi obrázky.

V životě občas prožíváte výjimečné zážitky, na které se nezapomíná. Rozkvetlá poušť se může stát jedním z nich. Oblastí, jako Namaqualand, na světě moc neexistuje. Součástí cesty může být také pobyt v Kapském městě, které je odsud vzdálené 450 km a pozorování velryb. Přelom srpna a září je nejlepší doba, kdy můžete velryby pozorovat.

Pokud byste toto přírodní představení chtěli vidět, napište nám na info@marco-polo.cz.

Starší příspěvky

Rangerem v Africe
novinky

doporučujeme

Přírodní krásy Kostariky s českým průvodcem
Přírodní krásy Kostariky s českým průvodcem
Kostarika

12.12.2018-20.12.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Brazílie

17.10.2018-27.10.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 82590,- Kč
Prodloužený víkend v Dubrovníku
Prodloužený víkend v Dubrovníku
Chorvatsko
Rixos Hotel Libertas
28.06.2018-01.07.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 18990,- Kč
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka: Dvě tváře jedné krásky
Srí Lanka

24.09.2018-05.10.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 69990,- Kč