Namaqualand - poušť, která kvete

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

Namaqualand - poušť, která kvete

Poušť plná květin a rozkvetlá vyprahlá krajina. Zní to bláznivě? Určitě dost na to, aby to mohla být pravda. Na severu atlantského pobřeží Jižní Afriky takové místo existuje. Jmenuje se Namaqualand.

Namaqualand!!! Oblast vybíhající od pobřeží Atlantiku, ohraničená usedlostí Pofadder, na severu řekou Orange a na jihu městečkem (nebo raději vesničkou) Garies se nazývá tajemně Namaqualand. Po zimních deštích tato vyprahlá oblast na velmi krátkou chvíli rozkvete do tisíců barev, květiny zaplaví suchou půdu a zvítězí svojí bohatostí a vůní nad suchou a prázdnou krajinou. Tento jedinečný okamžik se stal inspirací mnoha básníků a spisovatelů a o tomto zázraku přírody tak najdete zmínku v mnoha básních a románech. Je to několik jedinečných týdnů v roce, kdy barevná příroda převezme vládu nad suchou pouští.

Staňte se součástí tohoto přírodního zázraku a prožijte několik dní v nedotčené panenské přírodě. Máme připravených 15 pohodlných stanů pro dvojice a 5 rodinných stanů v době od 9. Srpna do 16. září. To je ten nejlepší čas na shlédnutí představení rozkvetlé pouště. Stany jsou postaveny u pobřeží Atlantiku s výhledem na oceán a panoramatickými výhledy do všech stran. Stany jsou daleko od civilizace, přesto dosažitelné běžným autem. Součástí ubytování je stravování v „kempu“. Nechte se zlákat několika našimi obrázky.

V životě občas prožíváte výjimečné zážitky, na které se nezapomíná. Rozkvetlá poušť se může stát jedním z nich. Oblastí, jako Namaqualand, na světě moc neexistuje. Součástí cesty může být také pobyt v Kapském městě, které je odsud vzdálené 450 km a pozorování velryb. Přelom srpna a září je nejlepší doba, kdy můžete velryby pozorovat.

Pokud byste toto přírodní představení chtěli vidět, napište nám na info@marco-polo.cz.

Starší příspěvky

Rangerem v Africe
novinky

doporučujeme

Čtyři ostrovy v ráji: Tahiti, Moorea, Huahine a Bora Bora
Čtyři ostrovy v ráji: Tahiti, Moorea, Huahine a Bora Bora
Francouzská Polynésie

26.05.2018-07.06.2018
Dle programu,

 96890,- Kč
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsara Komba Lodge
Madagaskar
Tsara Komba Lodge
25.05.2018-03.06.2018
Plná penze, pravidelná letecká linka

 72900,- Kč
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Austrálie

23.09.2018-17.10.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 199990,- Kč
Velká cesta východní Kanadou a USA
Velká cesta východní Kanadou a USA
Kanada

01.08.2018-15.08.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 83090,- Kč