Pěšky do nitra Krugerova národního parku

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

Pěšky do nitra Krugerova národního parku

Na africkém kontinentu se nachází tisíce destinací, které nabízejí setkání se zvířaty a divokou přírodou. Ale opravdu jen málo z nich se dá nazvat divočinou. Přibližně polovina území Krugerova národního parku (asi 2 miliony hektarů) jsou označeny jako divočina a právě zde najdete kempy – základny pro stezky divočinou.

  Ježdění otevřeným džípem po krajině a bydlení v luxusní lodži či ještě luxusnějších stanech nemusí být nutně to pravé. Pokud už máte tuto variantu vyzkoušenou, Big 5 jste viděli několikrát ze všech stran a chcete zažít něco nového, tak by tato varianta mohla být právě pro vás. Budete bydlet v primitivním kempu a v doprovodu zkušených ozbrojených stopařů budete vyrážet pěšky do divočiny. Poznáte africkou buš jinak, než jste ji znali doteď - divočina, klid a hlavně: žádní další lidé ani automobily. Jen vaše malá skupinka a buš.

  Na tři dny si odpočinete od veškerých výdobytků civilizace, po večerech nebudete koukat na televizi, ale do ohně a na hvězdnou oblohu a místo zpravodajství z domova i ze světa budete poslouchat nefalšované zvuky divočiny. Vaši večeři nebude přerušovat zvonící telefon, ale praskání v křoví, naznačující, že si něco většího přišlo shánět potravu až na hranici vašeho kempu. Kemp tvoří „společenské centrum“ – lapa, kde je ohniště a zastřešený prostor pro stůl a židle, kde se všichni scházejí, 4 sruby (v každém jsou dvě lůžka s moskytiérou) a společné sociální zařízení. O váš žaludek a úklid chatičky se stará kuchař, který zůstává neustále v kempu.

  Uvědomíte si, co všechno člověk přehlídne při projíždění buše v autě, a budete se cítit součástí přírody – nikoliv jen divákem. Poznáte mnoho divokých rostlin, naučíte se číst stopy zvěře a vyzkoušíte si, jaké to je se nepozorovaně přiblížit buší k divokým zvířatům.

Na vlastní kůži zjistíte, jak za těch pár dní v divočině dokážete zapomenout na starosti a problémy všedních dnů a váš městský život vám bude připadat neuvěřitelně vzdálený.

Starší příspěvky

Namaqualand - poušť, která kvete
Rangerem v Africe
novinky

doporučujeme

Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Kia Ora - Jižním ostrovem po vlastní ose
Nový Zéland

29.11.2018-15.12.2018
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 66290,- Kč
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Tváře Jižní Ameriky: Chile a Brazílie
Brazílie

17.10.2018-27.10.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 82590,- Kč
Prodloužený víkend v Dubrovníku
Prodloužený víkend v Dubrovníku
Chorvatsko
Rixos Hotel Libertas
28.06.2018-01.07.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 18990,- Kč
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Cesta kolem světa po obratníku Kozoroha
Austrálie

23.09.2018-17.10.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 199990,- Kč