Země golfu zaslíbená – Jihoafrická republika

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

Země golfu zaslíbená – Jihoafrická republika

Golfové zájezdy do Jihoafrické republiky

Jakmile padne na česká hřiště první jinovatka, začnou tisíce golfistů přemýšlet o tom, kam by se mohli vydat za teplem. Zpříjemnit si zimu hraním golfu v teple, rozehrát se na následující sezónu, o tom uvažuje stále více hráčů. Maroko, Egypt, Tunisko, Keňa, Kanárské ostrovy a především Mauritius a Jihoafrická republika, jsou africké destinace, kde golfisté tráví svůj čas nejraději.

Co si přát víc, než se postavit na odpaliště první jamky, bez stresu, že přede mnou je plné hřiště a za mnou už čekají další zoufalci, kteří se nemohou dočkat, až na ně přijde řada. Před vámi je nádherně střižená ferway, lemovaná rozkvetlými keři a palmovou alejí. Někde v dáli se tyčí vysoké skalnaté pohoří a rámuje tu všechnu krásu. Slunce vysušuje ranní rosu. Je třeba se zastavit, zhluboka se nadechnout a v duchu si potvrdit: „My teda dovedeme žít!“ Čeká vás několika hodinové putování krásnou krajinou, kterou lidská ruka vymodelovala v golfové hřiště. Ať už vám hra půjde, nebo ne, budete mít pohodový den. Navíc na konci vás čeká 19. jamka s výběrem dobrých vín.

To je běžný obrázek golfu v Kapském Městě a okolí. Pokud si jako základnu zvolíte vinařské městečko Stellenbosch, budete mít v okruhu 20 km 11 hřišť, je tedy z čeho vybírat. Mnohá hřiště jsou protkána vinicemi, nebo jsou v jejich přímém sousedství a všechna jsou v krásné krajině. Green Fee je velmi příjemné (od 180 ZAR = 400 Kč, po 700 ZAR = 1550 Kč).

Popularita golfu v Jihoafrické republice není sama sebou. Je to zásluha především velkých golfových osobností. Gary Player a Ernie Els jsou takovými ikonami jihoafrického golfu. Gary Player je živou legendou. V roce 2000 byl vyhlášený nejlepším jihoafrickým sportovcem století a mnoho lidí jej pokládá za největší sportovní osobnost země v historii. On naučil Jihoafričany hrdosti na své golfové hráče, on vyvolal obrovský zájem nesmírně široké hráčské základny o golf a z jeho projekční dílny vyšlo mnoho plánů na špičková hřiště (po celém světě je jich více než 320). Se svou noblesou, korektností a životní vůlí nakazil i další známe jihoafrické golfové osobnosti. V jeho šlépějích kráčí Ernie Els (s přezdívkou „ THE BIG EASY“) a další špičkoví hráči. Nikdo z nich nezapomíná, kde se narodili a kde začali hrát golf. Jsou to velmi typičtí Jihoafričané. Hrdí na svou zemi, hrdí na svůj úspěch, štědří vůči těm, kteří takové štěstí neměli a podporující talenty bez ohledu na jejich rodinné a ekonomické zázemí.

Být v Africe a nemít zážitek ze safari by byl opravdu hřích. Velmi často jsou lidé, kteří přiletí za golfem do Kapska zlákáni na safari v Kapsku nebo někde v okolí tzv. Garden Route (Zahradní cesty). Není to úplně špatně, ale jde to udělat mnohem lépe. Rozhodně stojí za to přeletět do oblasti Krugerova národního parku a vybrat si v této oblasti golfové hřiště, kde se dobře hraje a odkud se dá vyrážet na safari. Výbornou volbou je městečko Hazyview a v něm hřiště Sabi River Sun Golf Course. Velmi příjemné 18 jamkové hřiště se 4* hotelem a skvělou polohou pro výjezdy do Krugerova národního parku a navíc s nedalekým centrem adrenalinových sportů (čtyřkolky, rafting apod.). Tady se rozhodně nebudete nudit.

Velká golfová pětka aneb vybrat pět nejlepších hřišť v Jihoafrické republice není snadné a vždy bude taková volba nespravedlivá, protože některé ze hřišť, které do Velké golfové pětky nebude zařazeno, se může cítit poškozené. Dovolil jsem si uzurpovat právo určit takovou Velkou golfovou pětku, i když vím, že ne všichni golfisté se mnou budou souhlasit. Arabella Western Cape, Fancourt, Pezula, Steenberg Golf Club a Sun City Gary Player. Tak jako se milovníci safari rádi setkají se žirafou, hrochem, gepardem a mnoha dalšími zvířaty a nehledí, že nejsou ve Velké pětce, i golfisté si určitě rádi zahrají na dalších hřištích, je jich na výběr víc než dost.

Jihoafrická republika je pro golfisty země zaslíbená a nejen pro ně. I „golfové vdovy“ a „golfoví vdovci“ mají co dělat, když jejich partneři kličkují po ferway, nebo hledají míček v rafu, trápí se v hlubokých a širokých bunkrech, nebo prodlužují posezení s vínem až do setmění.

Starší příspěvky

Etiopie - země, kde Bůh má stále ještě duši
Mauritius - až 4 noci zdarma a sleva 10 % za včasnou rezervaci
CK Marco Polo a Novinky.cz představují
Tropical Islands
Motorkářská dovolená na Floridě
Po stopách zrození želvy mořské
Indický Zlatý trojúhelník
Velká migrace zvěře – Masai Mara
Za šimpanzi do afrických hor
Pěšky do nitra Krugerova národního parku
Namaqualand - poušť, která kvete
Rangerem v Africe
novinky

doporučujeme

okruh Ománem s českým průvodcem
okruh Ománem s českým průvodcem
Omán

07.12.2018-14.12.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Mauritius: Golfistovo léto končí na Mikuláše
Mauritius: Golfistovo léto končí na Mikuláše
Mauricius
Constance Belle Mare Plage
27.09.2018-06.10.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 64990,- Kč
Dalmácie tradiční
Dalmácie tradiční
Chorvatsko
Bluesun Hotel Soline
27.06.2018-01.07.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 23900,- Kč
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Putování Mexikem (nejen) pro 55+ s českým průvodcem
Mexiko

29.01.2019-13.02.2019
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 75900,- Kč