Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Argentina - země vína, steaků a přírodních krás

11 nocí od 89 900 Kč

Argentina - země vína, steaků a přírodních krás

Santiago de Chile - Mendoza - Salta - Iguazú - Buenos Aires - pampa

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • jedinečný zážitek při cestě přes chilsko-argentinské hranice
  • degustace kvalitních argentinských vín
  • jedinečná podívaná na dechberoucí vodopády Iguazů
  • ochutnávka vyhlášených argentinských steaků
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. Den Přílet do Santiago de Chile

2. Den Santiago de Chile - Mendoza

3. Den Mendoza

4. Den Mendoza - Salta

5. Den Salta / Quebrada de Humahuaca / Purmamarca

6. Den Purmamarca / Salinas Grandes / Salta

7. Den Salta - Iguazú

8. Den Iguazú

9. Den Iguazú

10. Den Iguazú - Buenos Aires

11. Den Buenos Aires - Pampa - Buenos Aires

12. Den Odlet z Buenos Aires

Cena zahrnuje

Letenky včetně letištních tax v optimální knihovací třídě: Praha - Santiago de Chile, Mendoza - Salta - Iguazu - Buenos Aires a zpět do Prahy
Ubytování ve 3* hotelech se snídaní
Veškeré transfery letiště - hotel - letiště
Autobus Santiago de Chile - Mendoza
Výlety dle programu
Vstupy (do NP) dle programu
Základní pojištění léčebných výloh 
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Připojištění
Spropitné

1. Den PŘÍLET DO SANTIAGO DE CHILE

Přílet do Santiago de Chile v dopoledních hodinách, transfer z letiště do hotelu, ubytování a odpočinek po cestě. Odpoledne si můžete prohlédnou město - navštivte náměstí Plaza de las Armas či Metropolitní katedrálu, dále můžete vystoupat na kopec San Cristóbal, odkud je krásný výhled na město. Nenechte si ujít návštěvu obrovského trhu Mercado Central se všemi možnými delikatesami.
2. Den SANTIAGO DE CHILE - MENDOZA

Po snídani vás čeká transfer na autobusové nádraží, odkud pojedete směr Mendoza. Tato trasa autobusem přes chilsko-argentinské hranice nabízí jedinečný zážitek. Naskytnou se vám nádherné výhledy na okouzlující scenérie majestátných And. Těsně za hranicemi na argentinské straně uvidíte při troše štěstí vrchol Aconcaguy, nejvyšší hory Ameriky. Navečer dorazíte na autobusové nádraží v Mendoze, odkud je zajištěn transfer do hotelu 3*. Ubytování.

Snídaně


3. Den MENDOZA

Po snídani se vydáte na výlet po vinných stezkách. Navštívíte několik nejznámějších vinic, mezi které patří i slavná vinice Trapiche. Přejezd mezi vinicemi proběhne na kole, což je velmi oblíbený a zábavný způsob cestování turistů v této oblasti. Během návštěvy vinic samozřejmě nebude chybět degustace vín různých značek. Na některých vinicích se vyrábí i olivový olej, seznámíte se tedy s jeho procesem výroby a ochutnáte i produkty z oliv.

Snídaně


4. Den MENDOZA - SALTA

Po snídani je možnost krátké prohlídky města Mendoza. V poledních hodinách vás čeká odlet do Salty na severozápadě Argentiny. Transfer do hotelu 3*. Ubytování a odpolední prohlídka tohoto koloniálního městečka. Ochutnejte vyhlášené místní empanády.

Snídaně


5. Den SALTA / QUEBRADA DE HUMAHUACA / PURMAMARCA

Po snídani vás čeká celodenní výlet přes kouzelnou krajinu andských vesniček až do koloniálního městečka Humahuaca. Zde uvidíte nejbarevnější skalní formaci, vytvořenou působením minerálů. Po cestě také navštívíte kaktusové pláně a na cestě zpět pozoruhodnou vesničku Purmamarca, kde se nachází Hora sedmi barev hrající mnoha barvami, od červené, přes oranžovou, až po růžovou. Navíc poznáte řemeslnou výrobu místních obyvatel a uvidíte typické alpaky a vikuně všude kolem vás. Přespání v Purmamarce, kde budete moci poznat opravdu autentické prostředí a život místních obyvatel.

Snídaně


6. Den SALTA / SALINAS GRANDES / SALTA

Dnes se vypravíte na solné pláně Salinas Grandes, které jsou pozůstatkem zaniklého jezera. V tomto nekonečném zrcadle pokrytém solí se odráží bílo-modrá obloha. Toto fotogenické místo vám doslova vyrazí dech. Následuje cesta zpět do Salty. Přenocování.

Snídaně


7. Den SALTA - IGUAZU

Po snídani se můžete nechat vyvézt lanovkou na kopec San Bernardo, odkud se naskýtá nádherný pohled na město. V odpoledních hodinách následuje transfer na místní letiště a odlet směr Iguazú. Přílet do Iguazú a transfer do hotelu 3*. Ubytování. Odpoledne budete moct využít k návštěvě nedalekého mezníku tří států (Argentina, Brazílie, Paraguay) neboli Hito de las Tres Fronteras, kde navíc můžete pozorovat soutok dvou řek Paraná a Iguazú.

Snídaně


8. Den IGUAZU

Po snídani vás čeká celodenní výlet k vodopádům na argentinské straně. Na této straně se mohou obdivovat vodopády jak zespodu, tak z vrchu. Budete se pohybovat mezi vodopády po lávkách, které umožňují téměř dotýkat se vody. Buďte si jisti, že na vás nezůstane ani nit suchá. Pojedete pralesem v 4x4, ve kterém uvidíte na stromech ležící nosály, a také vláčkem k nejmohutnějšímu vodopádu Ďáblův Chřtán, který je opravdovou chloubou celých vodopádů. Fakultativně plavba ve člunu přímo pod vodopády.

Snídaně


9. Den IGUAZU

Dnes vás po snídani čeká návštěva vodopádů z brazilské strany. Tentokrát se vám naskytne panoramatický pohled na vodopády, které můžete obdivovat v celé jejich šířce 2700 m. Fakultativně let helikoptérou nad vodopády, který nabízí opravdu jedinečnou podívanou.

Snídaně


10. Den IGUAZU - BUENOS AIRES

Po snídani následuje transfer na letiště a odlet do hlavního města Buenos Aires. Po příletu se přesunete na ubytování. Odpoledne vás čeká prohlídka této rušné metropole, navštívíte známá místa jako např. Plaza de Mayo - náměstí, jehož součástí je Casa Rosada (neboli Růžový dům, sídlo argentinského prezidenta), po ulici Avenida de Mayo dojdete až k vládní budově Congreso. Uvidíte také nejširší ulici na světě měřící 140 m, Avenida 9 de Julio, kde se navíc tyčí významný památník a ikona města Obelisco. Dále vás čeká návštěva malebné barevné čtvrti La Boca, kde vzniklo známé argentinské tango. Zde budete moci ochutnat typickou delikatesu choripan se salsou chimichurri a sledovat v uličkách tancování tanga. Dále navštívíte moderní přístav Puerto Madero, známé čtvrti jako Palermo plné zelených parků, Recoletu, kde budete moci obdivovat domy ve francouzském stylu, a kde navštívíte i hřbitov, jehož hroby připomínají miniaturní městečko, a kde je pohřbena slavná Evita, a nakonec se projdete starobylou čtvrtí San Telma, která je samotnou kolébkou města. Večer bude možná fakultativní návštěva tanga show či tančírny milongy, kde se (nejen) Argentinci oddávají smyslnému tanci tanga.

Snídaně


11. Den BUENOS AIRES - PAMPA - BUENOS AIRES

Po snídani se vypravíte na celodenní výlet do oblasti pampy, kde navštívíte autentický ranč s opravdovými honáky dobytka, tzv. Gauchos. Ranč se nachází zhruba 1,5h od Buenos Aires a je uchráněn od masové turistiky. Okusíte typické empanády s tradiční čajem maté, ochutnáte různé druhy grilovaného masa alias parillada a vyhlášené argentinské steaky asado a poznáte tradice a folklór místních obyvatel. Fakultativně bude možnost vyzkoušet jízdu na koni jako opravdový Gaucho. Na farmě získáte neobyčejný zážitek a poznáte estancii v pravém slova smyslu. Večer odjezd zpět do Buenos Aires. Přenocování.

Snídaně


12. Den ODLET Z BUENOS AIRES

Po snídani následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa