facebook
Okruh Barmou a Kambodžou -

Okruh Barmou a Kambodžou

9 nocí od 84 900 Kč
Barma (Myanmar), Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Navštivte s námi dvě nejzajímavější historická města v daleké Asii, barmský Bagan a kambodžský Angkor. Nasajte atmosféru magické Barmy a tajemné Kambodži, poznejte tyto zajímavě země a jejich nejvýznamnější památky, kulturu a obyvatele s česky mluvícím průvodcem.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • poznáte starobylá města Bagan a Angkor
  • nasajete atmosféru Budhistických zemí
  • poznáte a srovnáte tradiční i moderní život v obou zemích
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: Odlet z Prahy

2 den: Přílet do Rangúnu

3.den: Přelet z Rangúnu do Baganu

4. a 5. den: Prohlídka památek Baganu

6. den: Přelet do Rangúnu

7. den: Přelet do Siem Reapu

8. a 9. den: Prohlídka památek Angkoru

10. den: Výlet na jezeře Tonle Sap a přelet do Phnom Penhu

11. den: Prohlídka Phnom Penhu a večer odlet do Evropy

12. den: Návrat do Prahy

Cena zahrnuje

Letenky včetně všech poplatků z Prahy do Barmy a zpět z Kambodži včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
Regionální letenky na přelety včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
Celkem 2 noci ve 4* hotelu v Rangúnu, 3 noci ve 4* hotelu v Baganu, 3 noci ve 4* hotelu v Siam Reapu a 1 noc ve 4* hotelu v Phnom Penhu
Stravování dle programu
Všechny uvedené výlety včetně dopravy
Všechny transfery
Vstupy do památek a parků
Doprovod česky mluvícího průvodce
Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Víza do Barmy a Kambodži (můžeme vyřídit za příplatek)
Volitelné připojištění do zahraníčí
Spropitné a osobní výdaje

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Rangúnu.2. den: RANGÚN

Po příletu a vyřízení nezbytných vstupních formalit přejedete na hotel, kde se ubytujete.3. den: RANGÚN - BAGAN

Po snídani začnete s prohlídkou města u pagody Kyaukhtatgyi, kde si prohlédnete úžasnou sochu 70 metrů dlouhého ležícího Buddhy. Poté navštívíte trh Bogyoke, kde si projdete desítky stánků a obchůdků. Následně vyrazíte za největší zlatou pagodou na světě – Schwe Dagon, kde obdržíte lotosový květ nebo jasmín, který nabídnete Buddhovi. Z vyhlídky si užijete úchvatný výhled na zlaté stúpy. Odpoledne Vás čeká transfer na letiště a vnitrostátní přelet do Baganu.
Snídaně


4. den: BAGAN

Na úvod se přepravíte na vrchol chrámu Pya Tha Gyi odkud budete obdivovat magickou krásu Baganu. Poté se přesunete do pagody Shwezigon, prototypu pozdních barmských stúp a chrámu Wetkyi-in Gubyaukkyi s jemnými nástěnnými malbami. Poté budete pokračovat do chrámu Htilominlo, vševědoucího chrámu Thatbyinnyu a některých dalších chrámů a stúp. Po obědě v restauraci Vás čeká mistrovský chrám Ananda a návštěva továrny lakované keramiky, jednoho z nejvýznamnějších barmských řemesel a speciality Baganu. Pozdě odpoledne vás čeká promenáda koňským spřežením malými uličkámi mezi starými chrámy a večer západ slunce na vrcholu chrámu.
Snídaně


5. den: BAGAN

Po snídani vyrazíte na Nyaung U, typický trh místního regionu. Pokračovat budete ve vesnici Myintkaba krátkou procházkou mezi chrámy Manuha a Nanpaya, které jsou typické svými původními kamenými rytinami a z jejich teras si vychutnáte kouzelnou krásu chrámů v Baganu. Odpoledne navštívíte typickou barmskou vesničku Minanthu, kde se projdete mezi tisíciletými chrámy a setkáte se s přátelskými místními lidmi. Dále budete pokračovat do chrámu Lemyethna, který je spíše v indickém stylu, komplexu tří svatyní Payathonzu a chrámu Nandamannya s jemnými freskami a neočekávaně erotickými malbami. Večer vás čeká příjemná plavba po řece Irawádí. Z paluby lodi si budete moci vychutnat atmosféru a život rybářů a vesničanů žijících podél řeky stejně tak jako jedinečný pohled na chrámy Baganu.
Snídaně


6. den: BAGAN - RANGÚN

Po snídani vás čeká dopolední transfer na nedaleké letiště, odkud přeletíte do Rangunu. Tam vyrazíte na návštěvu indické a čínské čtvrti prohlédnete si koloniální budovy, kterými je město vyhlášené a pak budete pokračovat k pagodě Sule, radnici a monumentu nezávislosti v parku Maha Bandola. Dále navštívíte nejzelenější místo ve městě, park Kandawgyi, kde si vychutnáte úžasný pohled na pagodu Schwe Dagon. Odpoledne můžete vyrazit individuálně za nákupy nebo nějakou další individuální prohlídkou či jen relaxovat na hotelu.
Snídaně


7. den: RANGÚN - SIEM REAP

Po snídani přejedete do na letiště k mezinárodnímu letu do Kambodže. Po příletu a vyřízení nezbytných formalit budete přepraveni do hotelu a ubytujete se.
Snídaně


8. den: SIEM REAP

Ráno po snídani si užijete nádherný Angkor Wat postavený po vzoru chrámové hory Meru, domova bohů. Uvnitř chrámu jsou stěny pokryty kamennými sochami a reliéfy znázorňující hinduistickou mytologii a války. Angkor Wat je také dobře známý pro více než 2000 tanečníků Apsara , které zdobí chrám. Jeho výstavba trvala kolem třiceti let intenzivní práce. Dnes je Angkor Wat symbolem duší khmerských lidí a je zobrazen i na státní vlajce Kambodže. Odpoledne po obědě navštívíte poslední hlavní město Velké Khmerské říše, Angkor Thom. Toto město je obklopeno 8 metrů vysokou zdí ve tvaru dokonalého čtverce. V přesném středu města se nachází impozantní chrám Bayon. Toto vznešené mistrovské dílo ze 12. století je velmi dobře známé pro svých 54 věží, které reprezentují 54 provincií Velké Khmerské říše. Večer vás čeká speciální khmerská večeře, která bude doprovázena tradičním khmerským tancem Apsara.
Snídaně - večeře


9. den: SIEM REAP

Po snídani vyrazíte na venkov prohlédnout si "klenot" v oblasti Angkoru, hezký chrám Banteay Srei. Takzvaná "ženská citadela" zůstává nejzachovalejším chrámem v Kambodži. Jsou zde zobrazeny některé z nejlepších příkladů klasického khmerského umění. Banteay Srei je unikátní v tom, že je vyroben z růžového pískovce, který není k vidění jinde v Angkoru. Na zpáteční cestě budete mít možnost zastavit se v místní komunitě podél cesty a náš místní průvodce vám pomůže komunikovat s místními lidmi a tak se jistě dozvíte mnoho zajímavého o jejich způsobu života. Budete mít například příležitost se dozvědět, jak se vyrábí rýžový papír a ochutnat palmové víno a palmový cukr, které jsou populární místní sezónní produkcí. Odpoledne vyrazíte na projížďku tuktukem po chrámech takzvaného Malého okruhu. Nejznámější je asi "Tomb Raider chrám", jeden z nejmalebnějších a památných chrámů Angkoru a Ta Prohm, který je unikátní v tom, že byl ponechán do značné míry tak, jak bylo nalezen, prorostlý džunglí stromů a vinné révy a částečně se rozpadající k zemi.
Snídaně


10. den: SIEM REAP - PHNOMPENH

Ráno po snídani vás čeká zajímavý výlet lodí po jezeře Tonle Sap, kde budete mít příležitost dozvědět se o životě na jezeře. Jezero Tonle Sap je největší sladkovodní jezero v jihovýchodní Asii a je oficiálně uznané za biosférickou rezervaci UNESCO o rozloze zhruba 250.000 hektarů v období sucha. Z paluby místní lodi též uvidíme Kompong Phluck, vesnici s domy na kůlech a život na vodě. Po obědě se rozloučíte se Siam Reapem a přeletíte do Phnom Penhu, kde se ubytujete. Večer vás čeká prohlídka města z paluby vyhlídkové lodi po řekách Mekong a Tonlé Sap.
Snídaně


11. den: PHNOMPENH

Ráno po snídani nahlédnete do nedávné temné kambodžské historie při návštěvě muzea genocidy Tuol Sleng, které kdysi bývalo školou a následně bylo přestavěno na zadržovací a mučící centrum nazvané S21. Také navštívíte Vražedná pole (Killing Fields) v Cheoung Ek, kde uvidíte masové hroby a pagodu plnou lidských kostí. Po obědě odpoledne navštívíte starou francouzskou čtvrť, Královský palác, kde úřaduje jediný česky mluvící král na světě. Následovat bude návštěva Stříbrné pagody a Národního muzea v tradičním khmerském stylu. Poté navštívíte Centrální trh, budovu ve stylu Art Deco, který je nejen významným orientačním bodem města, ale i největším trhem v zemi. Večer se přesunete na letiště k odletu domů.
Snídaně


12. den: NÁVRAT

Přílet do Prahy.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700