Okruh - Magická Barma

Okruh - Magická Barma

10 nocí od 94 900 Kč

Okruh - Magická Barma

Prožijte autentické a intenzivní zážitky v zemi, která zatím stále odolává davům turistů, v zemi plné památek, přírody, kontrastů a rozmanitosti, v Barmě. Navštivte s námi úžasná místa jako Rangún, Bagan, jezero Inle a na závěr si odpočiňte na pláži Ngapali.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • poznáte starobylé město Bagan
  • nasajete atmosféru Budhistické země
  • poznáte tradice lidí žijících na jezeře Inle
  • odpočinete si na klidné pláži Ngapali
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: Odlet z Prahy

2. den: Přílet do Rangúnu

3. den: Přelet do Baganu

4. den: Prohlídka starobylého Baganu

5. den: Přelet k jezeru Inle

6. den: Výlet po jezeře Inle

7. den: Přelet na Ngapali beach

8. - 10. den: Pobyt na Ngapali

11. den: Přelet do Rangůnu

12. den: Odlet z Barmy

13. den: Návrat do Prahy

Cena zahrnuje

Letenky včetně všech poplatků z Prahy do Rangúnu a zpět včetně letištních poplatků, v optimální knihovací třídě
Vnitrostátní letenky v Barmě včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
Celkem 2 noci ve 4* hotelu v Rangúnu, 2 noci ve 4* hotelu v Baganu, 2 noci ve 4* hotelu u jezera Inle a 4 noci ve 4* hotelu v Ngapali Beach
Stravování dle programu
Všechny uvedené výlety včetně dopravy
Všechny transfery
Vstupy do památek a parků
Doprovod česky mluvícího průvodce
Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vízum do Barmy (vyřídíme za příplatek)
Volitelné připojištění do zahraníčí
Spropitné a osobní výdaje

1. den: ODLET Z PRAHY

Ve večerních hodinách dle času letu se setkáme na letišti a společně s průvodcem odletíme do Rangúnu.2. den: RANGÚN

Večer přiletíme do Barmy. Po pasových a celních formalitách se setkáme s naším místním průvodcem a odjedeme do hotelu. Už výměna peněz na letišti, skoro žádný signál mobilního telefonu, staré motorky, auta a autobusy vás přesvědčí, že jsme vstoupili do jiného světa. Po příjezdu do hotelu se ubytujeme.3. den: BAGAN

Po snídani odjedeme na letiště a čeká nás vnitrostátní let do Baganu. Samotné odbavení na domácím terminálu letiště bude silný zážitek. Po přistání v Baganu se ubytujeme v hotelu a vyrazíme objevovat tajemství tohoto charismatického místa. Z téměř 2.000 pagod navštívíme ty nejdůležitější, které nám představí různá období a architektonické slohy. Např. Chrám Gubyyaukgyi je doslova vytesán do skály. V Chrámu Ananda jsou dvě sochy stojícího Budhy, jejichž výraz ve tváři podle vzdálenosti, z jaké se na ně díváte. Chrám Dhamayangyi je největším chrámem v Baganu. Během odpoledne pronikneme do historie, vzniku, slávy i pádu tohoto království.
Odpoledne navštívíme tradiční dílnu na lakované nádobí. Je neuvěřitelné, kolik lidské práce a umu je vloženo do výroby malého talířku či misky. Věděli jste, že jeden talířek se ručně vyrábí rok i déle? Lakované nádobí je jedním z typických dárků z Barmy.
Den zakončíme pozorováním západu slunce z terasy některé z pagod nabízející fantastické výhledy. Západ slunce je úchvatný zážitek, který dal název celé naší cestě – Magická Barma.
Snídaně


4. den: BAGAN

Po snídani v hotelu se podíváme na tržiště Nyaun Oo. Toto tržiště se každý den stává místem setkání vesničanů, kteří se snaží prodat své výrobky a současně nakoupit potřebné zboží. Je to žijící opravdové centrum dění, kde budeme mít pocit, že jsme se ocitli v jiném století. Lidé sem přicházejí ze širokého okolí, aby nejen prodali a nakoupili, ale také se setkali se sousedy a popovídali si.
Z trhu se přesuneme k nádherné pagodě Shwezigon, která patří k nejvýznamnějším barmským památkám. Pagoda Schwezigon je celá zlatá, vysoká 26 metrů a má přesný čtvercový půdorys, takže sloužila jako příklad pro další stavby. Překlad jejího názvu doslova znamená „zlatá pagoda, která stojí na břehu řeky“.
Odpoledne prožijeme mezi prostými Barmánci. Navštívíme vesnici položenou mimo turistické trasy a památky. Život místních obyvatel je až neuvěřitelně prostý a chudý. Domy postavené na kůlech jen z palmových listů a bambusu bez nábytku a jakéhokoliv vybavení. Pro nás je nepředstavitelné, jak skromně tito lidé žijí. Vodu získávají z centrální studny a bohatý je každý, kdo má jednu krávu či prase. Chudoba ale není pro místní obyvatele překážkou pro úsměv či pozvání cizince do příbytku.
Den zakončíme plavbou po řece Irawádí. Nalodíme se před západem slunce, abychom pozorovali zemědělská políčka a život po obou březích. Z řeky se nám otevřou neméně okouzlující pohledy na Bagan a jeho chrámy. Západ slunce a hra světel a stínů bude dalším kouskem do barmské skládanky.
Snídaně


5. den: JEZERO INLE

Po snídani se rozloučíme s Baganem a odletíme k jezeru Inle. Z letiště v městečku Heho nás čeká zhruba hodinová jízda k jezeru. Cesta vede zvlněnou krajinou, oblastí s políčky a vesnicemi až do města Nyaung Shwe, které je bránou k jezeru Inle. Cestou se zastavíme v dřevěném chrámu Shwe Yan Pyay. Jakmile dorazíme ke břehu jezera, nalodíme se na motorový člun a vyrazíme na vodu. Motorový člun bude následující dva dny naším jediným dopravním prostředkem. Na jezeru proplujeme mezi rybáři s jejich velmi typickým způsobem rybaření. Cestou (spíše plavbou) navštívíme vesnice, kde všechny domy jsou postavené na kůlech nad vodní hladinou. Uvidíme plovoucí pole, která obhospodařuje místní kmen Intha s obrovským úsilím. Vždyť každá bouřka a vlna může pole i úrodu zničit. Později navštívíme klášter Nga Hpe Chaung, který je známý jako klášter skákajících koček. A skutečně cvičené kočky zde skáčou skrz obruče. Po krátké zastávce doplujeme k pagodě Phaung Daw Oo, která je hlavním sakrálním místem jezera Inle. Uvidíte zde 5 posvátných vyobrazení Buddhy. Odpoledne dorazíme do hotelu přímo na jezeře.
Snídaně


6. den: JEZERO INLE

Po snídani navštívíme místní plovoucí trh s lokálními produkty. Tržiště mění místo každý den v pravidelných pětidenních cyklech. Na plovoucích trzích se scházejí místní obyvatelé a kmeny z dalekého okolí kvůli nezbytné směně zboží. Prodávají vlastní produkty a současně nakupují potřebné věci. Během plavby vesničkami navštívíme manufakturu s ruční výrobou hedvábí, dílnu na doutníky, dokonce i místního kováře. Primitivní pracovní podmínky, prosté prostředí a současně vyrovnanost místních obyvatel s životním údělem je až dojemná. Donutí nás k zamyšlení nad vlastním životem. Kdo je bohatší – my nebo oni? To bude v Barmě častá otázka.
Po obědě opustíme střed jezera směrem k úzkým kanálům vedoucích do vesnice Pa-oh (In Dein). Vystoupíme z lodi k procházce po pevnině. Projdeme vesničkou, navštívíme místní školu (od naší školy se výrazně odlišuje) a budeme se toulat překrásnou oblastí Alaung Sitthou. Vystoupáme až ke krytému schodišti, stoupajícímu nekonečně daleko na vrcholek kopce, a lemovaného stovkami starých pagod. Odtud se vrátíme k lodi a do hotelu.
Snídaně


7. den: PLÁŽ NGAPALI

Po snídani ještě krátký odpočinek v hotelu a dopoledne doplujeme zpět na pevninu. Autobusem se vrátíme na letiště do města Heho, odkud odletíme do Thandwe. Po přistání přejedeme do hotelu k odpočinku u moře.
Pláž Ngapali je nádherná, pohádkově čistá a prázdná několikakilometrová pláž. Bílý písek, průzračně čisté moře a palmy, které pláž lemují, se blíží k pocitu doteku ráje. V těsné blízkosti hotelu je místní vesnička, kam se každé ráno vracejí rybáři s úlovkem a kam je možné vyrazit procházkou na drink nebo jídlo.
Snídaně


8. - 10. den: PLÁŽ NGAPALI

Pobyt v hotelu na pohádkové pláži u průzračně čistého moře. Vzhledem k blízkosti vesnice máme možnost procházek za nákupy a jídlem. V hotelu je možné si půjčit kola nebo zajet na nedaleké golfové hřiště.
Snídaně


11. den: ODLET DO RANGÚNU

Dopoledne ještě poslední koupání a pak již vyrážíme na letiště. Odletíme místní linkou do Rangúnu, abychom si ještě sithli v Rangoonu prohlédnout nejuctívanější buddhistický chrám v Barmě - Shwedagon pagodu. Centrální stupa je 99 m vysoká a zpacená zlatem a je obklopena dalšími 64 menšími stupami, užijete si úchvatný pohled na tento komplex. Dále prohlídka místního řemeslného trhu. Pak už nocleh v hotelu v Rangúnu.
Snídaně


12. den: ODLET DOMŮ

Dle času odletu transfer na letiště v Rangoonu, odlet.
Snídaně


13. den: PŘÍLET DO PRAHY

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa