facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

1. den - Odlet z Prahy (Vídně) do Barmy

Odlet z Prahy (popř. na vyžádání z Vídně) do Barmy

Ve večerních hodinách dle času letu se setkáme na letišti a společně s průvodcem odletíme do Rangúnu.2. den - Přílet do Barmy

Po příletu projdete celním a pasovým odbavením a v letištní hale se setkáte s naším zástupcem. Ten vás odveze do vašeho hotelu a dohlédne na vaše ubytování. Odpoledne máte volno v Rangúnu.

Ubytování v Rangúnu – kategorie Superior – Grand United (3*plus)

Ubytování v Rangúnu – kategorie Deluxe – Rose Garden Hotel (4*plus)


Večer přiletíme do Barmy. Po pasových a celních formalitách se setkáme s naším místním průvodcem a odjedeme do hotelu. Už výměna peněz na letišti, skoro žádný signál mobilního telefonu, staré motorky, auta a autobusy vás přesvědčí, že jsme vstoupili do jiného světa. Po příjezdu do hotelu se ubytujeme.3. den - Prohlídka Rangúnu (celodenní výlet)

Po snídani se vydáte na prohlídku Rangúnu a jeho pamětihodností.   Dopoledne navštívíte chrám Ležícího Buddhy, známé tržiště Scott Market a další místa v centru města. 

Oběd v lokální restauraci

Odpoledne se projdete starým koloniálním městem, které má v sobě mnoho prvků britské koloniální architektury, můžete si dát kávu v některé zajímavé kavárně a pak se vydáte na nejposvátnější místo buddhistů v Rangúnu, k zlaté pagodě Shwedagon. Ta je poutním místem všech buddhistů na světě a je úchvatná, zvlášť v podvečer.

Po prohlídce pagody se můžete vrátit do hotelu nebo vás odvezeme do rangúnské Čínské čtvrti, která večer pulzuje svým vlastním životem – návrat po vlastní ose (taxíkem).

Ubytování v Rangúnu – kategorie Superior – Grand United (3*plus)

Ubytování v Rangúnu – kategorie Deluxe – Rose Garden Hotel (4*plus)

Po snídani odjedeme na letiště a čeká nás vnitrostátní let do Baganu. Samotné odbavení na domácím terminálu letiště bude silný zážitek. Po přistání v Baganu se ubytujeme v hotelu a vyrazíme objevovat tajemství tohoto charismatického místa. Z téměř 2.000 pagod navštívíme ty nejdůležitější, které nám představí různá období a architektonické slohy. Např. Chrám Gubyyaukgyi je doslova vytesán do skály. V Chrámu Ananda jsou dvě sochy stojícího Budhy, jejichž výraz ve tváři podle vzdálenosti, z jaké se na ně díváte. Chrám Dhamayangyi je největším chrámem v Baganu. Během odpoledne pronikneme do historie, vzniku, slávy i pádu tohoto království.
Odpoledne navštívíme tradiční dílnu na lakované nádobí. Je neuvěřitelné, kolik lidské práce a umu je vloženo do výroby malého talířku či misky. Věděli jste, že jeden talířek se ručně vyrábí rok i déle? Lakované nádobí je jedním z typických dárků z Barmy.
Den zakončíme pozorováním západu slunce z terasy některé z pagod nabízející fantastické výhledy. Západ slunce je úchvatný zážitek, který dal název celé naší cestě – Magická Barma.
Snídaně


4. den - Z Rangúnu do Baganu (letecky)

Po snídani vás průvodce odveze na letiště a odletíte domácí linkou do jednoho z nejkrásnějších asijských historických míst, do Baganu. Let trvá jen necelou hodinu, takže není třeba se po přistání ubytovávat v hotelu – můžete rovnou z letiště navštívit historický areál (chráněný UNESCO) a navštívit celou řadu chrámů a pagod. Průvodce vás uvede do historie staré Barmy a získáte představu o síle a mohutnosti tehdejšího barmského království. 

Oběd v lokální restauraci.

Odpoledne pokračování prohlídky – doporučujeme pronajmout si kolo a cestovat na kole – je fajn nechat si kolo až do západu slunce. Váš průvodce vám doporučí nejlepší místo na pozorování záladu slunce. Je to úchvatná podívaná.

Po západu slunce odjedete do hotelu a ubytujete se.

Ubytování v Baganu– kategorie Superior - Amazing Bagan (3*plus)

Ubytování v Baganu – kategorie Deluxe – Ananta Bagan (4*)

Po snídani v hotelu se podíváme na tržiště Nyaun Oo. Toto tržiště se každý den stává místem setkání vesničanů, kteří se snaží prodat své výrobky a současně nakoupit potřebné zboží. Je to žijící opravdové centrum dění, kde budeme mít pocit, že jsme se ocitli v jiném století. Lidé sem přicházejí ze širokého okolí, aby nejen prodali a nakoupili, ale také se setkali se sousedy a popovídali si.
Z trhu se přesuneme k nádherné pagodě Shwezigon, která patří k nejvýznamnějším barmským památkám. Pagoda Schwezigon je celá zlatá, vysoká 26 metrů a má přesný čtvercový půdorys, takže sloužila jako příklad pro další stavby. Překlad jejího názvu doslova znamená „zlatá pagoda, která stojí na břehu řeky“.
Odpoledne prožijeme mezi prostými Barmánci. Navštívíme vesnici položenou mimo turistické trasy a památky. Život místních obyvatel je až neuvěřitelně prostý a chudý. Domy postavené na kůlech jen z palmových listů a bambusu bez nábytku a jakéhokoliv vybavení. Pro nás je nepředstavitelné, jak skromně tito lidé žijí. Vodu získávají z centrální studny a bohatý je každý, kdo má jednu krávu či prase. Chudoba ale není pro místní obyvatele překážkou pro úsměv či pozvání cizince do příbytku.
Den zakončíme plavbou po řece Irawádí. Nalodíme se před západem slunce, abychom pozorovali zemědělská políčka a život po obou březích. Z řeky se nám otevřou neméně okouzlující pohledy na Bagan a jeho chrámy. Západ slunce a hra světel a stínů bude dalším kouskem do barmské skládanky.
Snídaně - oběd


5. den - Volno v Baganu

Dnešní den máte volno. Ne proto, že bychom pro vás v Baganu nedokázali připravit program, ale naopak, je tu toho tolik, že vám chceme nechat svobodu, abyste si mohli vybrat, co budete dělat. Oba hotely (Thazin i Amata)mají moc příjemné areály a klidně si můžete odpočinout. Nebo se můžete vydat na kole nebo elktrokole, nebo elktroskútru objevovat odlehlá zákoutí Baganu. Můžete vyrazit na fakultativní výlet na Mt. Pope.

Co ale rozhodně udělejte, přivstaňte si a zažijte východ slunce mezi pagodami. Oba hotely jsou tak blízko areálu, že jste u celého lesu pagod za pár minut.  

Ubytování v Baganu – kategorie Superior – Amazing Bagan (3*plus)

Ubytování v Baganu – kategorie Deluxe – Ananta Bagan (4*)

Po snídani se rozloučíme s Baganem a odletíme k jezeru Inle. Z letiště v městečku Heho nás čeká zhruba hodinová jízda k jezeru. Cesta vede zvlněnou krajinou, oblastí s políčky a vesnicemi až do města Nyaung Shwe, které je bránou k jezeru Inle. Cestou se zastavíme v dřevěném chrámu Shwe Yan Pyay. Jakmile dorazíme ke břehu jezera, nalodíme se na motorový člun a vyrazíme na vodu. Motorový člun bude následující dva dny naším jediným dopravním prostředkem. Na jezeru proplujeme mezi rybáři s jejich velmi typickým způsobem rybaření. Cestou (spíše plavbou) navštívíme vesnice, kde všechny domy jsou postavené na kůlech nad vodní hladinou. Uvidíme plovoucí pole, která obhospodařuje místní kmen Intha s obrovským úsilím. Vždyť každá bouřka a vlna může pole i úrodu zničit. Později navštívíme klášter Nga Hpe Chaung, který je známý jako klášter skákajících koček. A skutečně cvičené kočky zde skáčou skrz obruče. Po krátké zastávce doplujeme k pagodě Phaung Daw Oo, která je hlavním sakrálním místem jezera Inle. Uvidíte zde 5 posvátných vyobrazení Buddhy. Odpoledne dorazíme do hotelu přímo na jezeře.
Snídaně


6. den - Přelet z Baganu do Mandalay a návštěva Pyin Oo

Po snídani se vydáte na cestu z Baganu do dalšího historického a poutního města, do Mandalay.  Přelétnete domácí linkou. Po příletu do Mandalay přejedete do Pyin Oo Lwin. Jste necelých 60 km daleko od Mandalay, ale jako byste překročili staletí. Tady ještě potkáte starou Barmu. Moc turistů sem nezabloudí. Je to město květin, které jsou hlavním zemědělským produktem místních farmářů. Navštívíte zajímavý jeskynní chrám Peik Chin Myaung, projdete se botanickou zahradou založenou už v roce 1915 a středem městečka, plného starých domů.

Ubytování v Pyin Oo Lwin – kategorie Superior – Kandawgyi Hill (3*)

Ubytování v Pyin Oo Lwin – kategorie Deluxe – Aureum (4*)

Po snídani navštívíme místní plovoucí trh s lokálními produkty. Tržiště mění místo každý den v pravidelných pětidenních cyklech. Na plovoucích trzích se scházejí místní obyvatelé a kmeny z dalekého okolí kvůli nezbytné směně zboží. Prodávají vlastní produkty a současně nakupují potřebné věci. Během plavby vesničkami navštívíme manufakturu s ruční výrobou hedvábí, dílnu na doutníky, dokonce i místního kováře. Primitivní pracovní podmínky, prosté prostředí a současně vyrovnanost místních obyvatel s životním údělem je až dojemná. Donutí nás k zamyšlení nad vlastním životem. Kdo je bohatší – my nebo oni? To bude v Barmě častá otázka.
Po obědě opustíme střed jezera směrem k úzkým kanálům vedoucích do vesnice Pa-oh (In Dein). Vystoupíme z lodi k procházce po pevnině. Projdeme vesničkou, navštívíme místní školu (od naší školy se výrazně odlišuje) a budeme se toulat překrásnou oblastí Alaung Sitthou. Vystoupáme až ke krytému schodišti, stoupajícímu nekonečně daleko na vrcholek kopce, a lemovaného stovkami starých pagod. Odtud se vrátíme k lodi a do hotelu.
Snídaně - oběd


7. den - Mandalay

Po snídani se vrátíte do Mandalay a prohlédnete si Mandalay. Oproti Pyin Oo Lwin je to pulzující poutní místo, plné nejen poutníků, ale i turistů. Patří k nejnavštěvovanějším místům Barmy (Myanmaru). Nádherná  pagoda Mahamuni, vyhlášená svou sochou zlatého Buddhy, okolní kláštery a největší kamenná knihovna v Asii  v Kutdow Pagoda, se 729 Kamennými bloky s vytesanými nápisy.

 Bude to náročný den, protože všude bude mnoho lidí, ale určitě stojí Mandalay za návštěvu.

Ubytování v Mandalay – kategorie Superior  - Royal Mingalar  (3*)

Ubytování v Mandalay – kategorie Deluxe – Triumph  (4*)

Po snídani ještě krátký odpočinek v hotelu a dopoledne doplujeme zpět na pevninu. Autobusem se vrátíme na letiště do města Heho, odkud odletíme do Thandwe. Po přistání přejedeme do hotelu k odpočinku u moře.
Pláž Ngapali je nádherná, pohádkově čistá a prázdná několikakilometrová pláž. Bílý písek, průzračně čisté moře a palmy, které pláž lemují, se blíží k pocitu doteku ráje. V těsné blízkosti hotelu je místní vesnička, kam se každé ráno vracejí rybáři s úlovkem a kam je možné vyrazit procházkou na drink nebo jídlo.
Snídaně - oběd


8. den - Výlet lodí do Mingunu a prohlídka další části Mandaly

Po snídani přejedete do přístavu a nasednete na rychlou loď a poplujete po řece do Mingun Pahtodawgyi. Bývala tu nejvyšší pagoda na světě, vysoká více než 150 metrů. Dnes ale leží její ruina na břehu řeky Irrawaddy. Byla zničena velkým zemětřesením. Prohlédnete si areál pagody, včetně velkého zvonu Mingun Bell. 

Ubytování v Mandalay – kategorie Superior  - Royal Mingalar  (3*)

Ubytování v Mandalay – kategorie Deluxe – Triumph  (4*)

Pobyt v hotelu na pohádkové pláži u průzračně čistého moře. Vzhledem k blízkosti vesnice máme možnost procházek za nákupy a jídlem. V hotelu je možné si půjčit kola nebo zajet na nedaleké golfové hřiště.
Snídaně - oběd


9. den - Odlet

Po snídani volno do odletu do Rangúnu (pokud se budete vracet domů), nebo na pláž Ngapali, pokud se rozhodnete prodloužit si pobyt u moře v Barmě. Prodloužit pobyt u moře si můžete i v Thajsku, rádi Vám takovou nabídku připravíme.

Pokud letíte domů, po přistání vnitrostátního letu vám podle doby odletu domů zajistíme zázemí v Rangúnu, abyste svůj odlet domů měli pohodlný.

Odlet domů.

Dopoledne ještě poslední koupání a pak již vyrážíme na letiště. Odletíme místní linkou do Rangúnu, abychom si ještě sithli v Rangoonu prohlédnout nejuctívanější buddhistický chrám v Barmě - Shwedagon pagodu. Centrální stupa je 99 m vysoká a zpacená zlatem a je obklopena dalšími 64 menšími stupami, užijete si úchvatný pohled na tento komplex. Dále prohlídka místního řemeslného trhu. Pak už nocleh v hotelu v Rangúnu.
Snídaně


10. den - Přílet

Přílet do Prahy (popř. Vídně)

Dle času odletu transfer na letiště v Rangoonu, odlet.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700