facebook
Poznávací zájezd - Magická Barma s českým průvodcem -

Poznávací zájezd - Magická Barma s českým průvodcem

9 nocí od 54 150 Kč
Barma (Myanmar), Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd - Magická Barma s českým průvodcem

Zájezdy do Asie se v posledních letech těší poměrně velké oblibě, vyhledávanými destinacemi jsou především Thajsko či Vietnam. Tento kontinent ale nabízí více než je tyto státy a právě zájezd do Barmy nechť je toho důkazem.
Barma, známá také jako Myanmar, je země bohatá, jak na historické památky, tak přírodní krásy. Mohli byste tu trávit dlouhé týdny, než byste ji poznali celou. Pro ty, kdo chtějí poznat nejvýznamnější místa této tajuplné země a místní kuluru, jsme připravili poznávací zájezd "Magická Barma s českým průvodcem", který lze individuálně prodloužit o pobyt u moře v oblasti Ngwe Saung.

Zájezd je koncipován pro dvojice, nebo malé skupinky, které chtějí cestovat spolu, mít individuální služby a přitom neplatit drahé ceny. Realizace zájezdu při min. počtu 8 osob.

Hlavním benefitem zájezdu je český průvodce, který s Vámi poletí z ČR!

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nejvýznamnější buddhistickou stavbu světa - zlatou pagodu Shwedagon
  • Unikátní plovoucí vesnice na jezeře Inle včetně plavby lodí
  • Poznáte život obyvatel - exkurze do lokálních manufaktur, zavítáte na trhy či objevíte místní tradice
  • Starobylý Bagan - místo tisíců chrámů a pagod
  • Procházka po nejdelším týkovém mostě světa U Bein
  • Poutní místo Mandalay
  • Český průvodce po celou dobu zájezdu!
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet z Prahy do Barmy s průvodcem CK Marco Polo

2. den: První seznámení s Barmou

3. den: Architektonické perly Rangúnu

4. a 5. den: Trocha venkova a přírodních krás jezera Inle

6. a 7. den: Posvátné město Mandalay Vás očekává

8. a 9. den: Skvostný Bagan - zážitek na celý život

10. den: Přelet do Rangúnu a odlet do ČR

11. den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Rangún a zpět vč. letištních tax a odbaveného zavazadla
Letenku Rangún - Heho
Letenku Heho - Mandalay
Letenku Mandalay - Bagan
Letenku Bagan - Rangún
8x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelech
8x snídani
7x oběd
Plavbu lodí na jezeře Inle
Transfery dle programu
Vstupy dle programu 
Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
Základní cestovní pojištění
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Večeře
Osobní výdaje
Vízum do Myanmaru – 50 USD – vyřizuje se elektronicky a můžeme asistovat
Spropitné (cca 6 USD na osobu a den)

1. den - odlet do Barmy

Odlet z Prahy do Barmy. Již na letišti v Praze se setkáte s českým průvodcem CK Marco Polo, který Vás bude doprovázet během celého zájezdu.

pozn. Před cestou je třeba mít vyřízené vstupní vízum do Barmy!
2. den - přílet do Rangúnu

Po příletu do Rangúnu se přesunete do hotelu. Následuje volný program, průvodce Vám ráda doporučí, kam zajít na večeři.

Přenocování v Rangúnu - Botahtaung Hotel 3*
3. den - prohlídka Rangúnu

Po snídani vyrazíte vstříc prvním zážitkům na Vaší cestě Barmou. Stejně jako místní si ráno užijete cestu městským vlakem, který Vás přiblíží k místnímu tržišti Bogyoke Aung Sam. Po obědě v restauraci se vydáte prozkoumat architektonické perly města. Rangún je známý svou úžasnou koloniální architekturou, která Vás zaujme. Mimo jiné se můžete těšit na park Mahabandoolah, jezero Kandawgyi nebo klášter Chaukhtatgyi se sochou ležícího buddhy.
Den zakončíte pohledem na ikonickou pagodu Shwedagon pokrytou zlatem a drahokamy. Následuje návrat do hotelu.

Přenocování v Rangúnu - Botahtaung Hotel 3*
Snídaně a oběd
4. den - přelet do Heho, jezero Inle

Po snídani v hotelu se přesunete na letiště ke vnitrostátnímu letu do Heho. Po příletu Vás čeká ještě přesun cca 1,5 h., cestou se zastavíte v místní manufaktuře na výrobu deštníků. U jezera Inle se nalodíte na loďky a užijete si jízdu po jezeře, už pohled na Vašeho kormidelníka Vás udiví, bude totiž k řízení loďky používat nohu. Místní plovoucí vesničky a zahrady Vás naprosto uchvátí, stejně jako stále usměvaví domorodci, kteří se věnují především rybolovu, zemědělství na plovoucích záhonech a pletení tašek z rákosu.
Během plavby se také dostanete na břeh, nemůžete si totiž nechat ujít pagodu Phaung Daw Oo nebo klášter Nga Hpe Kyaung. Na oběd se zastavíte ve vesnici, kde Vás místní lidé uvítají domácí hostinou. Poté Vás čeká plavba lodí zpět a návrat na hotel.

Přenocování v Nyaung Shwe - Amazing Hotel Nyaung Shwe 3*
Snídaně a oběd
5. den - Jezero Inle a okolí

Po snídani se vydáte k jedné z nejpopulárnějších místních atrakcí - tržišti Nampan. Rozhodně nenecháte bez povšimnutí ani vesnici Indein, která je unikátní velkým množstvím pagod týčících se nad bujnou vegetací. Poobědváte v místní restauraci, poté navštívíte Inpawkhon - centrum etnické skupiny Intha, kde uvidíte ruční tkaní hedvábí či workshop zpracování stříbra. V podvečer se opět lodí přesunete zpět do hotelu.

Přenocování v Nyaung Shwe - Amazing Hotel Nyaung Shwe 3*
Snídaně a oběd
6. den - přelet do Mandalay

Ráno se nasnídáte v hotelu a přesunete se na letiště, odkud poletíte vnitrostátním letem do Mandalay. Ihned po příletu začnete s objevováním tohoto posvátného města - čeká Vás unikátní dřevěný klášter Shwenandaw či pagoda Kuthodaw. Poté poobědváte v místní restauraci, následně budete pokračovat do starodávného městečka Amarapura, známého díky tradičním řemeslům a ruční výrobě v dílnách, mimo jiné tkaní hedvábí, tapiseriím či zpracování zlata.
V podvečer se můžete těšit na procházku při západu slunce, který můžete sledovat z nejdelšího týkového mostu světa U Bein. Následuje návrat do hotelu.

Přenocování v Mandalay - Hotel Yadanarbon 3*
Snídaně a oběd
7. den - Mandalay

Mandalay má mnoho co nabídnout, a tak i tento den se můžete těšit na úžasné zážitky z tohoto posvátného místa. Dopoledne objevíte království Ava (bývalá hlavní města Sagaing a Inwa), kde uvidíte klášter Me Nu Ok Kyaung, autentický týkový klášter Bagaya či "šikmou věž" Nanmyint.
Po obědě Vás bude čekat přesun lodí cca 1 h. do Mingun, kde uvidíte největší nedostavěnou pagodu na světě Pahtodawyi, sněhově bílou pagodu Hsinbyume a největší nepoškozený bronzový zvon na světě.
Návrat zpět do Mandalay bude ve znamení panoramatického výhledu přímo z vrcholku nad městem.

Přenocování v Mandalay - Hotel Yadanarbon 3*
Snídaně a oběd
8. den - přelet do Baganu

Po snídani Vás čeká přesun letiště, odkud poletíte vnitrostátním letem do Baganu - unikátního starověkého města. Nachází se zde několik tisíc pagod a chrámů, jejichž historie Vás nadchne. Mimo jiné uvidíte zlatou pagodu Shwezigon - jedno z nejvýznamnější poutních buddhistických míst, chrám Wetkyi-in Gubyaukgyi, který je jedinečný freskami a malbami ze 13. století, nebo chrám Manuha. Odpoledne Vás čeká pokračování do chrámů Ananda, Htilominlo, Thatbyinnyu, Dhammayangyi či Sulamani a mnoho dalších. Na závěr dne se Vám naskytne pohled na západ slunce z jednoho z vyvýšených chrámů - jde o jeden z nejkrásnějších výhledů, které v Barmě můžete zažít.

Přenocování v Baganu - Umbra Hotel 3*
Snídaně a oběd
9. den - Bagan

Závěr Vaší cesty po Barmě se sice pomalu blíží, přesto se i druhý den v Baganu se můžete těšit na nezapomenutelné zážitky. Dopoledne navštívíte tržiště Nyaung-U, poté zavítáte do místa Min Nan Thu - tradiční baganské řemeslné vesnice, kde se seznámíte se životem místních. Odpoledne si užijete plavbu lodí po řece Irrawaddy - můžete se těšit na krásné výhledy na chrámy postavené podél řeky, vesničky s dřevěnými domky a nezapomenutelný západ slunce.

Přenocování v Baganu - Umbra Hotel 3*
Snídaně a oběd
10. den - přelet do Rangúnu

Po snídani se přesunete na letiště, čeká Vás vnitrostátní let zpět do Rangúnu, odkud se přesunete na mezinárodní letiště. Následuje let zpět do ČR.

Snídaně
11. den - přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading