facebook
Poznávací zájezd - Severní Thajsko - Barma - Bangkok -

Poznávací zájezd - Severní Thajsko - Barma - Bangkok

12 nocí od 75 900 Kč
Barma (Myanmar), Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Poznávací zájezd, který máte před sebou spojuje do jedné poznávací cesty návštěvu severního Thajska a okruh Barmou se zastávkou v Bangkoku. Máte tak skvělou možnost porovnat dvě země, které mají mnoho společného, ale zároveň se v minulosti velmi často stavěli proti sobě a dokonce spolu vedli nejednu válku. Obě jsou především pokladnicemi starých památek a živoucími buddhistickými společenstvími. V okolí Chaing Mai najdete divokou exotickou přírodu, stejně jako kolem jezera Inle a v Mandalay, Baganu a Bangkoku celou řadu naprosto unikátních památek.

Výhodou našeho poznávacího zájezdu do Thajska a Barmy jsou pohodlné letecké transfery mezi jednotlivými místy a malá skupinka maximálně 12 účastníků.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Chiang Mai jako perla severního Thajska
  • Den plný zážitků při ošetřování slonů
  • Staré památky v Mandalay
  • Plavba po jezeře Inle
  • Nádherná památka UNESCO Bagan s jeho tisíci pagodami a tajemnými zákoutími
  • Rangún se svým mixem koloniální a asijské architektury
  • Zlatá pagoda Shwedagon
  • Královské město Bangkok
  • Výborné ubytování a poloha hotelů
  • Česky mluvící průvodce Marco Polo Int. po celou dobu zájezdu
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy (popř. Vídně na vyžádanou)

2. den - Přílet do Chaing Mai a procházka centrem města

3. den - Prohlídka historického města Chiang Mai

4. den - Výlet do okolí Chiang Mai a koupání slonů

5. den - Přelez z Thajska do Barmy (do Mandalay)

6. den - Výlet do Mingunu a prohlídka Mandalay

7. den - Přelet z Mandalay k jezeru Inle a první část prohlídky jezera

8. den - Druhá část prohlídky jezera Inle

9. den - Přelet z Inle do Baganu a prohlídka Baganu

10. den - Volno v Baganu

11. den - Přelet z Baganu do Rangúnu a prohlídka Rangúnu

12. den - Přelez z Rangúnu do Bangkoku a volno v Bangkoku

13. den - Prohlídka Bangkoku

14. den -  Odlet do Evropy

15. den - Přílet do Prahy (popř. Vídně)

Cena zahrnuje

Letenky na trase Praha (popř. Vídeň, pokud si budete přát) Chiang Mai
Letenku Chiang Mai Mandalay
Letenku Mandalay Heho
Letenku Heho Bagan
Letenku Bagan Rangún
Letenku Rangún Bangkoku
Letenku Bangkok Praha
Ubytování ve vybrané kategorii hotelů, ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
8x oběd (7x v lokální restauraci a 1x formou školy vaření)
Vstupy do památek dle programu
Anglicky mluvící průvodce
Česky mluvící průvodce při účasti alespoň 6 klientů
Transfery dle programu
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Večeře
Nápoje
Osobní výdaje
Vízum do Myanmaru – 50 USD – vyřizuje se elektronicky a můžeme asistovat
Spropitné (cca 5 USD na osobu a den)

1. den - Odlet z Prahy (popř. z Vídně na vyžádání) do Thajska

2. den - Přílet do Chiang Mai

Po příletu do Chiang Mai vás čeká celní a pasové odbavení. Pro cesty do Thajska kratší než 30 dnů nepotřebujete vízum, pouze pas platný 6 měsíců po návratu a dostatek volných stránek. Náš zástupce vás pak odveze do hotelu a dohlédne na vaše ubytování. Ubytujete se a odpočinete si.

Odpoledne si vás vyzvedne průvodce a projde se s vámi po centru města, abyste se zorientovali. Dovede vás až k vyhlášenému nočnímu trhu, který si můžete sami prohlédnout. Do hotelu se vrátíte buď pěšky (1,5 km), nebo taxíkem na vlastní náklady.


Ubytování v Chiang Mai v hotelu Amora Tapae (4*)

3. den - Chiang Mai

Snídaně, dnes začneme projížďkou po řece Mae Ping (cca 2 hodiny), pojedeme na sever z města, kde uvidíme místní pěstitele a malé vesničky s autentickou přírodou. Řeka zde má nezastupitelnou roli, původně sloužila jako dopravní tepna a také jako zásobárna vody.

Po plavbě půjdeme pěšky na místní trh „Kad Luang“, rušné místo místních obyvatel, kde se nabízí místní potraviny a speciality, stejně tak je zde nádherný květinový trh.

Dalším místem, kde se zastavíme, je Doi Suthep, posvátný vrcholek tyčící se nad městem Chiang Mai, kde stojí chrám Wat Phrathad Doi Suthep z roku 1384. Thajští poutníci se zde scházejí, aby se poklonili buddhistické relikvii uložené v malebné zlaté „chedi“. Odpoledne návrat do hotelu.

Ubytování v Chiang Mai v hotelu Amora Tapae (4*)


Snídaně


4. den - Chiang Mai - zážitky

Po snídani pojedeme asi 50 minut severně od Chiang Mai, cesta vede místními vesničkami, pralesem a můžeme sledovat i místní farmáře.

Přijedeme do Baan Chang sloního parku. Zde se seznámíme se slony a dozvíme se více o jejich životě, krmení a také něco z historie a využití slonů při práci. Půjdeme se podívat na koupání slonů. Čaj a káva a malé občerstvení (ovoce) během pobytu ve sloním parku.

Odpoledne volno a návrat do hotelu.

Ubytování v Chiang Mai v hotelu Amora Tapae (4*)


Snídaně


5. den - Přelet do Barmy

Dopoledne máte volno v Chiang Mai – doporučujeme ranní procházku centrem města, všichni turisté v té době snídají a město se teprve probouzí k běžnému životu, všechno okolo vás vypadá úplně jinak, než v rušném dni.

Brzy odpoledne vás odveze náš zástupce na letiště a odletíte (v 16:30) z Thajska do Barmy, do Mandalay. V Mandalay přistane v 17:30. Musíte projít celní a pasovou kontrolou. Víza do Barmy se vyřizují elektronicky před cestou a budeme vám u jejich vyřízení asistovat.

Z letiště vás náš zástupce odveze do hotelu a bude asistovat u vašeho ubytování.

Ubytování v Mandalay – kategorie Superior – Victoria Palace (3*)


Snídaně


6. den - Výlet do Mingunu a prohlídka Mandalay

Po snídani navštívíme zajímavý trh s kameny a polodrahokamy – je stále živý trh a obchodují na něm obchodníci z celého světa.  Po návštěvě trhu nasednete na rychlou loď a poplujete po řece do Mingun Pahtodawgyi. Bývala tu nejvyšší pagoda na světě, vysoká více než 150 metrů. Dnes ale leží její ruina na břehu řeky Irrawaddy. Byla zničena velkým zemětřesením. Prohlédnete si areál pagody, včetně velkého zvonu Mingun Bell.

Po prohlídce se vrátíte do Mandalay. Poobědváte v lokální restauraci a trochu si odpočinete.

Odpoledne si prohlédnete některé řemeslné dílny a navštívíte světoznámou „kamennou“ knihovnu v Kutdow Pagoda, se 729 kamennými bloky s vytesanými záznamy. 

Na konci dne navštívíte světoznámý most U Bein Bridge – nejdelší most na světě, postavený z teakového dřeva. Je u něj nádherný západ slunce

Ubytování v Mandalay – kategorie Superior – Victoria Palace (3*)


Snídaně - oběd


7. den - Přelet na jezero Inle

Po snídani přejedete na letiště a odletíte z Mandalay do Heho, nejbližšího letiště u jezera Inle. Po přistání přejedete do přístavu u jezera. Nalodíte se na dlouhou výletní loď a budete plout po jezeře Inle a prohlížet si zajímavá místa na jezeře a jeho březích.

Pozdě odpoledne se ubytujete.

Ubytování u jezera Inle – kategorie Superior – Maine Li Hotel (4*)


Snídaně


8. den - Jezero Inle a škola vaření

Po snídani se nalodíte a poplujete si prohlédnout další část jezera, včetně známých míst jako je Indein a vesnice kmene Pao. 

Oběd si tentokrát připravíte sami formou školy barmské kuchyně. Je to velmi zajímavý náhled do místní kultury, protože Barmánci jsou na svou kuchyni velmi pyšní a tvrdí, že je mnohem chutnější, než thajská nebo vietnamská. Posoudíte sami během celé cesty. Po škole vaření návrat do hotelu.

Ubytování u jezera Inle – kategorie Superior – Maine Li Hotel (4*)


Snídaně - oběd


9. den - Od jezera Inle do Baganu

Po snídani vás průvodce odveze na letiště a odletíte domácí linkou do jednoho z nejkrásnějších asijských historických míst, do Baganu. Let trvá jen necelou hodinu, takže není třeba se po přistání ubytovávat v hotelu – můžete rovnou z letiště navštívit historický areál (chráněný UNESCO) a navštívit celou řadu chrámů a pagod. Průvodce vás uvede do historie staré Barmy a získáte představu o síle a mohutnosti tehdejšího barmského království. 

Oběd v lokální restauraci.

Odpoledne pokračování prohlídky – doporučujeme pronajmout si kolo a cestovat na kole – je fajn nechat si kolo až do západu slunce. Váš průvodce vám doporučí nejlepší místo na pozorování záladu slunce. Je to úchvatná podívaná.

Po západu slunce odjedete do hotelu a ubytujete se.

 Ubytování v Baganu– kategorie Superior -  Thazin Garden (4*)


Snídaně - oběd


10. den - Volno v Baganu

Dnešní den máte volno. Ne proto, že bychom pro vás v Baganu nedokázali připravit program, ale naopak, je tu toho tolik, že vám chceme nechat svobodu, abyste si mohli vybrat, co budete dělat. Oba hotely (Thazin i Amata)mají moc příjemné areály a klidně si můžete odpočinout. Nebo se můžete vydat na kole nebo elktrokole, nebo elktroskútru objevovat odlehlá zákoutí Baganu. Můžete vyrazit na fakultativní výlet na Mt. Pope.

Co ale rozhodně udělejte, přivstaňte si a zažijte východ slunce mezi pagodami. Oba hotely jsou tak blízko areálu, že jste u celého lesu pagod za pár minut.  

Ubytování v Baganu– kategorie Superior Thazin Garden (4*)


Snídaně


11. den - Z Baganu do Rangúnu

Po snídani v hotelu vás náš zástupce odveze na letiště v Baganu a přeletíte do největšího města Barmy, do Rangúnu. Po příletu se v  letištní hale setkáte s naším zástupcem. Ten vás odveze do vašeho hotelu a dohlédne na vaše ubytování. 

Dopoledne navštívíte chrám Ležícího Buddhy, známé tržiště Scott Market a další místa v centru města. 

Oběd v lokální restauraci.

Odpoledne se projdete starým koloniálním městem, které má v sobě mnoho prvků britské koloniální architektury, můžete si dát kávu v některé zajímavé kavárně a pak se vydáte na nejposvátnější místo buddhistů v Rangúnu, k zlaté pagodě Shwedagon. Ta je poutním místem všech buddhistů na světě a je úchvatná, zvlášť v podvečer.

Po prohlídce pagody se můžete vrátit do hotelu nebo vás odvezeme do rangúnské Čínské čtvrti, která večer pulzuje svým vlastním životem – návrat po vlastní ose (taxíkem).

Ubytování v Rangúnu – kategorie Superior – Grand United (4*)


Snídaně - oběd


12. den - Z Bramy do Thajska

Po snídani vás náš zástupce odveze z hotelu na letiště a odletíte z Barmy do Thajska. V Bangkoku znovu projdete celní a pasovou kontrolou a náš zástupce vás odveze do hotelu a dohlédne na vaše ubytování.

Odpoledne máte volno v Bangkoku. Můžete využít fakultativní možnosti večer vyrazit na plavbu lodí po řece Chao Phraya s večeří.

Ubytování v Bangkoku v hotelu Style Ratchada Bangkok (4*)

Snídaně


13. den - Bangkok

Po snídani celodenní prohlídka města, seznámíme se s architekturou, náboženstvím a místními obyvateli. Začneme chrámem Wat Tramit – 3 metry vysoká a 5,5 tuny vážící socha Buddhy vyrobená ze zlata. Chrám Wat Po bude další zastávkou, kde můžeme obdivovat sochu ležícího Buddhy.

Královský palác se smaragdovým Buddhou je jedním z nejdůležitějších památek a také nejúchvatnější. Od chrámu Wat Saket je krásný výhled na město, odtud pojedeme lodí zpět do centra Bangkoku, cestou zastávka v chrámu Wat Arun.

Do hotelu se vrátíme v pozdních odpoledních hodinách.

Ubytování v Bangkoku v hotelu Style Ratchada Bangkok (4*)

Snídaně - oběd


14. den - Odlet

Pokud se budete vracet domů, máte dopoledne volno a odpoledne vás náš zástupce odveze na letiště pro odlet domů.

Pokud budete pokračovat pobytem u moře, bude váš program závislý na výběru pobytového místa a vše si dohodnete na míru s Marco Polo Int.


Snídaně


15. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700