facebook
Okruh - To nejlepší z Barmy -

Okruh - To nejlepší z Barmy

9 nocí od 70 900 Kč
Barma (Myanmar), Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Navštivte s námi nejzajímavější místa a poznejte to hlavní z daleké Barmy. Poznejte tuto zajímavou zemi a její nejvýznamnější památky, kulturu a obyvatele s česky mluvícím průvodcem

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • poznejte starobylé město Bagan
  • nasajete atmosféru Budhistické Barmy
  • poznáte a srovnáte tradiční i moderní život v Barmě
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: Odlet z Prahy

2 den: Přílet do Rangúnu

3.den: Přelet z Rangúnu k jezeru Inle

4. den: Prohlídka zajímavostí u jezera Inle

5.den: Přelet do Baganu

6., 7. a 8. den: Prohlídka památek Baganu a okolí

9.den: Přejezd do Mandalaye

10. den: Prohlídka památek Mandalaye

11. den: Odlet do Evropy

12. den: Návrat do Prahy

Cena zahrnuje

Letenky včetně všech poplatků z Prahy do Barmy a zpět včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
Regionální letenky na přelety včetně letištních tax a poplatků, v optimální knihovací třídě
Celkem 9 noci ve 3* hotelích se snídaní
Stravování dle programu
Všechny uvedené výlety včetně dopravy
Všechny transfery
Vstupy do památek a parků
Doprovod česky mluvícího průvodce
Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí
Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Víza do Barmy (můžeme vyřídit za příplatek)
Volitelné připojištění do zahraníčí
Spropitné a osobní výdaje

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Rangúnu.2. den: RANGÚN

Po příletu a vyřízení nezbytných vstupních formalit přejedete na hotel, kde se ubytujete. Poté začnete s prohlídkou města u pagody Kyaukhtatgyi, kde si prohlédnete úžasnou sochu 70 metrů dlouhého ležícího Buddhy. Poté navštívíte trh Bogyoke, kde si projdete desítky stánků a obchůdků. Následně vyrazíte za největší zlatou pagodou na světě – Schwe Dagon, kde obdržíte lotosový květ nebo jasmín, který nabídnete Buddhovi. Z vyhlídky si užijete úchvatný výhled na zlaté stúpy.3. den: RANGÚN - JEZERO INLE

Po snídani přejedete na místní letiště, odkud přeletíte do Heho. Odtud vyrazíte na příjemnou hodinovou cestu do Nyaung Shwe, vstupní brány jezera Inle. Cestou se zastavíte u známého dřevěného chrámu Shwe Yan Pyay, kde se nachází krásné rytiny a sbírka Buddhových obrázků. Poté vyrazíte lodí na jezero Inle, kde nasajete úžasnou atmosféru tohoto místa. Večer se ubytujete v hotelu u jezera.
Snídaně


4. den: JEZERO INLE

Brzy ráno po snídani odjedete na tzv. 5 denní trh, randez vous obyvatel kmenů z oblasti jezera. Poté se přesunete na dlouhém člunu do centra lotosů a tkalcovství hedvábí, jediného místa na světě, kde je možné vidět ručně vyráběné látky z vláken stonků lotosu. Poté vyrazíte do Indein, vesnice kmene Paohs, kde Vás čeká procházka po oblasti Alaung Sitthou. Zde navštívíte místní archeologické vykopávky a opuštěné pagody s bambusovými háji. Dále si prohlédnete několik vodních vesnic, kde jsou dřevěné a bambusové lodě domky, kde žijí místní vesničané. V podvečer se vrátíte do hotelu.
Snídaně


5. den: JEZERO INLE - BAGAN

Po snídani Vás čeká transfer na letiště a vnitrostátní přelet do Baganu. Tam se ubytujete. Po zbytek dne budete mít volný den k individuální prohlídce města či k relaxaci.
Snídaně


6. den: BAGAN

Na úvod se přepravíte na vrchol chrámu Pya Tha Gyi odkud budete obdivovat magickou krásu Baganu. Poté se přesunete do pagody Shwezigon, prototypu pozdních barmských stúp a chrámu Wetkyi-in Gubyaukkyi s jemnými nástěnnými malbami. Poté budete pokračovat do chrámu Htilominlo, vševědoucího chrámu Thatbyinnyu a některých dalších chrámů a stúp. Po obědě v restauraci Vás čeká mistrovský chrám Ananda a návštěva továrny lakované keramiky, jednoho z nejvýznamnějších barmských řemesel a speciality Baganu. Pozdě odpoledne vás čeká promenáda koňským spřežením malými uličkámi mezi starými chrámy a večer západ slunce na vrcholu chrámu.
Snídaně


7. den: BAGAN

Po snídani vyrazíte na Nyaung U, typický trh místního regionu. Pokračovat budete ve vesnici Myintkaba krátkou procházkou mezi chrámy Manuha a Nanpaya, které jsou typické svými původními kamenými rytinami a z jejich teras si vychutnáte kouzelnou krásu chrámů v Baganu. Odpoledne navštívíte typickou barmskou vesničku Minanthu, kde se projdete mezi tisíciletými chrámy a setkáte se s přátelskými místními lidmi. Dále budete pokračovat do chrámu Lemyethna, který je spíše v indickém stylu, komplexu tří svatyní Payathonzu a chrámu Nandamannya s jemnými freskami a neočekávaně erotickými malbami. Večer vás čeká příjemná plavba po řece Irawádí. Z paluby lodi si budete moci vychutnat atmosféru a život rybářů a vesničanů žijících podél řeky stejně tak jako jedinečný pohled na chrámy Baganu.
Snídaně


8. den: BAGAN – MOUNT POPA – BAGAN

Po snídani se se svým průvodcem vydáte na příjemnou cestu mezi planinami k hoře Popa.
Barmánci věří, že na vrcholu žije 37 duchů. Každý duch je prý jiný a má své jedinečné schopnosti. I proto je tato vyhaslá sopka vysoká 1518 metrů srovnávána s bájným Olympem, jen s tím rozdílem, že duchové byly lidské bytosti, které zemřely násilnou smrtí. Pokud budete chtít, můžete vystoupat 900 schodů na vrchol, kde se nachází svatyně Taung Kalat. Cestou zpět do Baganu se zastavíte ve vesnici Shwe Hlaing, která je známá výrobou různých předmětů z palem toddy (lontar vějířovitý), především nápojů a cukrů.
Snídaně


9. den: BAGAN - MANDALAY

Po snídani se vydáte na několikahodinovou cestu do Mandalaye klimatizovaným mikrobusem. Po příjezdu a ubytování se v hotelu navštívíte dvě významné pagody Mahamuni a Kuthodaw a klášter Shwenandaw.
Snídaně


10. den: MANDALAY

Po snídani vyrazíte na prohlídku zajímavých míst tohoto významného Barmského města. navštívíte starobylá hlavní města Ava, Sagaing a Amarapura. Dále zavítáte ke kopci Sagaing, který je považován za nejsvatější místo v Barmě, přilehlé pagody a tržiště. Následně zavítáte ke starobylému mostu z týkového dřeva U Bein.
Snídaně


11. den: MANDALAY

Po snídani vás čeká dopolední přesun na letiště k mezinárodnímu odletu zpět do Evropy.
Snídaně


12. den: NÁVRAT

Přílet do Prahy.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700