facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: PRAHA - SANTIAGO

Odlet z Prahy do Santiago de Chile.2. den: SANTIAGO

Přivítání na letišti v Santiaga transfer do vybraného hotelu. Odpoledne Vás čeká prohlídka města s nejzajímavějšími památkami Santiaga. Prohlednéte si centrální náměstí, katedrálu, krásnou budovu hlavní pošty i radnici. Vydáte se také k prezidentskému sídlu “La Moneda” a dalším neméně zajímavým místům v okolí. Po prohlídce se průvodcem vydáte do východní části Santiaga, kde se nachází moderní centrum města. Odpoledne návrat zpět do hotelu.3. den: SANTAGO - ATACAMA

Po snídani transfer na letiště a odlet do Calamy, v poušti Atacama. Na letišti Vás přivítá průvodce a vydáte se do San Pedro de Atacama skrze pohoří Domeyko. Odpoledne Vás čeká výlet do Měsíčního údolí kam pojedete přes Salt Mountain Range a kde se Vám naskytnou panoramatické výhledy na Údolí smrti. Pak už Vás čekají vysoké duny přírodní solný monument “Las Tres Marias”. Nakonec s jedinečným západem sluncem v zádech, se vydáte na cestu zpět do San Pedro. Přenocování.
Snídaně


4. den: ATACAMA

Po snídani Vás čeká exkurze na slané pláně v poušti, dále laguna Chaxa a rezervace Flamingos National Reserve, kde se vyskytují 3 ze 6 druhů plameňáků na světě. Dále se vydáte na vysoko položené pláně s lagunou Miscanti. Po obědě si prohlédnete městečko Toconao s půvabným kostelem San Lucas a věž Campanario. Později návrat zpět do San Pedro. Přenocování.
Snídaně


5. den: ATACAMA

Brzy ráno exkurze ke gejzírům El Taito, které se nacházejí na nejvýše položeném místě na světě a které chrlí vodu jen 1x denně při úsitu, tvoří neobyčejné formace díky minerálům obsaženým ve vodě a vypouštějí vysoké mraky páry nad sebou. Lehký trek v okolí, kde si prohlédnete další místa s velkou geotermální aktivitou. Po snídani budete mít možnost vykoupat se přírodních horkých pramenech. Návrat do San Pedro. Odpoledne výlet do laguny Cejar, nacházející se přímo v srdci slanisek pouště Atacama, s extrémně vysokou koncentrací soli a lithia je koupání v této vodě ještě snažší než v Mrtvém moři. Budete mít možnost si tento jedinečný zážitek vyzkoušet a přitom pozorovat nádhernou okolní krajinou. Návrat do hotelu. Přenocování.
Snídaně


6. den: ATACAMA - SANTIAGO - PUNTA ARENAS

Po snídani odlet přes Santiago do patagonského Punta Arenas. Po příletu transfer do hotelu a přenocování.
Snídaně


7. den: PUNTA ARENAS – PUERTO NATALES

Po snídani Vás čeká plavba přes Magellanskou úžinu k ostrovu Magdalena. Výstup na pevninu, kde se nachází velká kolonie Magelanských tučňáků. Návrat do Punta Arenas a odpoledne odjezd autobusem do Puerto Natales.(250km). Ubytování v hotelu.
Snídaně


8.den: NP TORRES DEL PAINE

Po snídani Vás vyzvedne průvodce a vydáte se na celodenní výlet do NP TORRES DEL PAINE. Cestou se zastavíte u jeskyně Milodon. Cueva del Milodón je přírodní monument, 24 km severozápadně od od Puerto Natales. Jedná se o několik jeskyň a kamenných formací zvaných Silla del Diablo (Ďáblova židle). V jedné z jeskyní byly objeveny kosti, kůže a další pozůstatky ohromného lenochoda nazvaného Mylodon (Mylodon darwini), který vyhynul asi před 12.000 lety. Odtud pak Vaše cesta vede přímo do srdce Torres del Paine, kde spatříte jezero Nordenskjold, Pehoe a Salto Grande. Oběd. Treking skrze les se stromy lenga až k famoznímu výhledu na ledovec Grey Glacier. Nakonec navštívíte lagunu Amarga a pak už Vás čeká návrat do hotelu v Puerto Natales. Přenocování.
Snídaně


9. den: LEDOVCE BALAMCEDA A SERANO

Po snídani Vás čeká výlet lodí kolem fjordu Poslední naděje k ledovci Balmaceda a Serano. Po připlutí se vylodíte v přístavu Toro a vydáte se na cca 2-3 km procházku původním lesem. Na cestě zpět Vás čeká oběd a návrat do Puerto Natales.
Snídaně


10. den: PUNTA ARENAS – SANTIAGO

Po snídani transfer na letiště v Punta Arenas a odlet do Santiaga. Ubytování v hotelu.
Fakultativně slavností večeře v typické místní restauraci na rozloučení s Chile s folkovou muzikou, včetně transferu z/do hotelu.
Snídaně


11. den: SANTIAGO - PRAHA

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
Snídaně


Den 12.: PRAHA

Přílet do Prahy.Rozšiřující balíček Velikonoční ostrov a Jezerní oblast

Využijte možnosti prodloužit si pobyt v Chile a prožijte několik dalších dní v severní Patagonii v tzv. Jezerní oblasti (více zde) nebo se vypravte do Tichého oceánu na tajemný Velikonoční ostrov (více zde).
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700