Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Ostrovem Kryštofa Kolumba s českým průvodcem

9 nocí od 64 900 Kč

Ostrovem Kryštofa Kolumba s českým průvodcem

Ostrov Hispaniola s plážemi, které lákají k lenošení, splní přání i těch nejnáročnějších. Když k tomu přidáme úžasné vodopády v nedotčené krajině nebo jezero s volně žijícími krokodýli či výrobnu jednoho z nejkvalitnějších rumů světa, nelze tento ráj na zemi vynechat.
Úžasné karibské pláže, Salto Jimenoa – vodopád ve vnitrozemí, kde se natáčel film Jurský park, Lago Enriquillo – pozorování krokodýlů v zatopených lesních porostech, historické centrum Santo Dominga, písečné duny Las Salinas, gejzír Boca de Diablo... to jsou jenom některé zajímavosti, které uvidíte v rámci tohoto zájezdu


Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • uvidíte místní jak hrají domino v koloniálním městě Santo Domingo
  • unikátní jezero Enriquillo ležící 40 m pod hladinou moře
  • Barahona - vnitrozemí s vodopády a nejvyšší horou Pico Duarte
  • vodopád Salto Jimenoa, kde se točila úvodní scéna k Jurskému parku
  • Národní park Los Haitises - mangrovy plné života
  • poloostrov Samaná a gejzír Boca de Diablo
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. a 2. den koloniální Santo Domingo

3. den jezero Enriquillo a ostrůvek los Cabritos

4. den Jarabacoa a písečné duny Las Salinas

5. den vodopád Salto Jimenoa a kávové plantáže

6. den muzeum tabáku ve městě Santiago de los Caballeros

7. den Samaná a gejzír Boca de Diablo

8. den Národní park Los Haitises

9. a 10. bílé pláže a All inclusive hotel v Punta Caně

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Punta Cana - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
dopravu minibusem či lodí a výlety dle programu
7 nocí ubytování dle programu se snídaní v hotelech 3*
2 noci ubytování v hotelu Vista Sol 4* All inklusive
veškeré vstupy a poplatky do Národních parků
2 x oběd v rámci výletů
česky hovořící průvodce CK Marco Polo
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
vízum -  10 USD/os - platí se na letišti
spropitné průvodci a řidiči 

přílet do Dominikánské republiky

Ráno odletíme z Prahy přes Paříž do Dominikánské republiky. Na letišti Punta Cana přistaneme večer a ubytování mezi Punta Canou a Santo Domingem v hotelu 3*.
Santo Domingo

Dopoledne prohlídka koloniálního centra. Santo Domingo bylo ve všem první. Právě tady se začaly psát dějiny Nového světa, právě tady úřadoval syn Kryštofa Kolumba jako vicekrál nově objeveného kontinentu (tehdy ještě nazývaného Indií). Tam totiž chtěl doplout Kryštof Kolumbus, jenže po týdnech úmorné plavby se mu do cesty postavily nádherné ostrovy Karibiku. Santo Domingo založil v roce 1496 Kryštofův mladší bratr Bartoloměj a vytvořil tak nejstarší evropské město Ameriky. A nejen to. V Santo Domingu byla postavena první katedrála na americkém území, první nemocnice či první univerzita. V opevněném přístavu sídlil španělský vicekrál se svým dvorem, ve výstavním paláci se plánovalo další dobývání Nového světa. Právě odtud vedl svou expedici do bohatého Mexika nechvalně proslulý dobyvatel a dobrodruh Hernando Cortés. Santo Domingo je úchvatné i dnes, hlavně jeho nejstarší část, v níž se zachovala působivá koloniální architektura, díky níž je město zapsáno mezi památky UNESCO. Staré město si navíc zachovává poklidnou starosvětskou atmosféru – dokonce tu ještě potkáte i oslíky táhnoucí vozíky plné banánů. A na hlavním náměstí před nejstarší katedrálou Nového světa hrají Dominikánci své oblíbené domino, které milují a prožívají stejně vášnivě jako poněkud drastičtější a krvavější kohoutí zápasy. El Alcazar: Honosný palác vicekrále Diega Kolumba, syna Kryštofa Kolumba, ze kterého byla řízena zámořská území Španělska. Má sice jen dvě patra, ale je zdobena arkádovým průčelím a postavena v gotickém maurském stylu. Faro a Colón: (Kolumbův maják) byl otevřen v roce 1992 u příležitosti pětistého výročí objevení Ameriky. Jeho stavba stále 400 milionů pesos a jsou v něm uloženy ostatky Kryštofa Kolumba. Panteón Nacional: je v podstatě hřbitov a zároveň památník, kde je pohřbeno mnoho významných osobností dominikánské historie jako např. Francisco del Rosário Sánchez či spisovatel Emilio Prudhomme. Vznikl díky přebudování barokního jezuitského kláštera z 18. století, které nařídil diktátor Trujillo. Santa Maria de la Encarnación: je kostel, jehož stavba započala už v roce 1523. V roce 1546 mu papež Pavel III. jako prvnímu kostelu v Novém světě přiřknul status katedrály. Je postaven v pozdně gotické stylu. Jeho interiér je vyzdoben poměrně skromně, což už vlastně předznamenává nástup renesance. Prohlídku zakončíme obědem v budově bývalé zbrojnice Atrasana. Po obědě transfer do oblasti Barahona, kde se ubytujeme v hotelu 3*.

Snídaně - oběd


jezero Enriquillo, ostrůvek Los Cabritos

Dnes si uděláme výlet k pouštnímu jezeru Enriquillo ležícím 40 m pod hladinou moře a ostrůvek los Cabritos s obřími kaktusy a leguány. Zde se nalodíme na motorový člun a během plavby k ostrůvku Cabritos můžeme pozorovat nejen desítky ptáků jako např. plameňáky, volavky a racky, ale i americké krokodýly. Asi největší atrakcí tohoto výletu jsou leguáni, endemičtí plazi žijící v kaktusové džungli na tomto pouštním ostrůvku, které můžeme zkusit nakrmit zralými banány nebo si je „pouze“ vyfotografovat. Podíváme se i do jeskyně s rytinami původních obyvatel s krásným výhledem. Oběd po cestě (není v ceně). Odpoledne poté návrat do hotelu a večeře. Enriquillo je slané jezero, které se nachází se na jihozápadě státu, je bezodtoké a jeho hladina se nachází pod úrovní mořské hladiny. Jedná se o největší jezero na karibských ostrovech, na severu je ohraničeno pohořím Sierra de Niebla a na jihu Sierra de Bahoruco. Jezero a okolní břehy jsou součástí národního parku Lago Enriquillo e Isla Cabritos o rozloze 404 km². V centrální části jezera leží ostrov Isla Cabritos. Enriquillo je jedno z mála slaných jezer na světě, která jsou obývána krokodýly, nachází se zde významná populace krokodýla amerického. Žije zde např. endemický leguán nosorohý a leguán Ricordův či několik druhů plameňáků.

Snídaně


Barahona - Jarabacoa, písečné duny Las Salinas

Dnes pojedeme z Barahony do vnitrozemí - město Jarabacoa. Po cestě se podíváme na písečné duny Las Salinas s tmavým pískem a fungující těžbou soli. Ubytování v hotelu 3* v Jarabacoa a večeře.
Jarabacoa v názvu města znamená – země, kde teče voda. Tento název právem tomuto městu, ve kterém si řeky, potoky a padající vodopády razí peřejemi svou cestu do údolí, náleží. Centrum je spíše poklidné, přesto si zde můžete zkrátit chvíli procházkou po obchodech. Město Jarabacoa se nachází v provincii La Vega, v nadmořské výšce 600 m, žije zde asi 30 tisíc obyvatel. Vzhledem k tomu, že zde vládne příjemně chladné klima, se sem přestěhovala řada zámožných obyvatel z celé Dominikánské republiky. Nejen kvůli nepopsatelně krásné přírodě a krajině je Jarabacoa právem nazývána "Švýcarskem Dominikánské republiky". K vidění a prozkoumání je toho určitě v okolí města dost. Jistě si nenechte ujít návštěvu některého ze zdejších vodopádů. I milovníci horských túr nepřijdou zkrátka, v bezprostřední blízkosti se tyčí hora Pico Duarte, která je svou výškou 3175 m nejvyšší horou.

Snídaně


vodopád Salto Jimenoa, kávové plantáže

Dnes si uděláme jednodenní výlet do okolí. Vodopád Salto de Jimenoa Uno je známý po celém světě, natáčela se zde úvodní scéna k filmu Jurský park. A šedesátimetrový vodopád je skutečně jak z filmu vystřižený.Zatímco k prvnímu vodopádu vede fyzicky nenáročná cesta, dobytí vodopádu Salto de Jimenoa Dos není žádná legrace. Vyžaduje pevné boty, kondici a také pořádnou dávku odvahy. Úzká pěšinka džunglí je plná nástrah – tu a tam musíte přejít kládu, přebrodit řeku, přelézt skálu.
Odpoledne se pojedete podívat na kávové plantáže, protože tato oblast je vyhlášená tou nejlepší kávou.

Snídaně


Santiago de Caballeros - Samaná

Po snídani se pojedeme podívat do města Santiago de los Caballeros, které si prohlédneme vč. Muzea tabáku. Odpoledne budeme pokračovat do přímořského letoviska - poloostrov Samaná.
Santiago de los Caballeros je druhým největší městem Dominikánské republiky. Nachází se na severu země v úrodném údolí Cibao. Město bylo založeno v roce 1495 jako sídlo španělské šlechty – Caballeros, odtud pochází i jeho jméno. V 16. století bylo velmi poničeno silným zemětřesením. Proto bylo o něco později, jižně od starého města, založeno nové město s šachovnicovým půdorysem. Santiago je významným hospodářským centrem a sídlem některých univerzit. Hlavním hospodářským odvětvím je tabákový průmysl. Dalším důležitým zdrojem příjmů je rum. Proto si nenechte ujít exkurzi v doutníkárně La Aurora, nejstarší a zároveň jedné z největších výroben doutníků v DR. Na vyhlídkovém místě u památníku hrdinů se vám nabízí překrásný výhled na město a okolí.

Snídaně


Samaná

Dnes si prohlédneme poloostrov Samana, prohlédneme si Santa Barbaru, v případě příznivého počasí i gejzír Boca de Diablo a nejfotogeničtější pláž Playa Rincon, po obědě koupání a odpočinek a návrat do hotelu.
Poloostrov Samaná rozkládající se na území 1036 kilometrů čtverečních nabízí nejen bohatství zeleně, ale také hezké pláže, blankytně modré moře, bohatý podmořský život a tropické ostrovy ve své bezprostřední blízkosti. Poloostrov Samaná objevil v lednu roku 1493 slavný mořeplavec Kryštof Kolumbus. Přivítání, které na poloostrově zažil, však nebylo jedním z nejpřívětivějších. Domorodí indiáni z kmene Tainů ho brali jako nepřítele, a proto jej doslova zasypali dávkou ostrých šípů. Kolumbus proto zátoku, v níž se vylodil, pojmenoval Golfo de las Flechas, tedy Záliv šípů. První bílí osadníci pak připluli na poloostrov až roku 1756 z Kanárských ostrovů a založili zde město Santa Barbara de Samaná, které neslo jméno po královně Bárbara de Braganza – manželce španělského krále Ferdinanda VI.

Snídaně


Národní park Los Haitises

Dnes se podíváme do Národního parku Los Haitises, po obědě budeme pokračovat do Punta Cany, kde se ubytujeme v hotelu 4* All inclusive.
Národní park Los Haitises se skládá se z mnoha ostrovů pokrytých džunglí a mangrovovými lesy. Za svou ohromnou biodiverzitu vděčí mimo jiné vysoké vlhkosti.Díky jedinečnosti životního prostředí zde svůj domov mají tvorové jako kapustňáci, mořské želvy, netopýři, hroznýši, volavky a více než 110 z celkového počtu 270 druhů ptáků, kteří v Dominikánské republice žijí. Nádherné scenerie tohoto národního parku jste mohli vidět i ve filmu Jurský park. V národním parku je také několik jeskyní s významnou historickou hodnotou. Uvnitř těchto jeskyní se nacházejí nástěnné malby - piktogramy - vytvořené původními obyvateli Tainy. Z jejich jazyka pak pochází slova jako haitises.

Snídaně - oběd


pláže Punta Cany

Poslední dny si užijte na pláži Punta Cana, pokud budete chtít, na místě lze zakoupit další aktivity jako zip line, plavání s delfíny či let helikoptérou.
Poslední den check-out ve 12:00 a odpoledne transfer na letiště a odlet.

Snídaně - oběd - večeřeKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa