Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. Den PŘÍLET DO QUITO

Po příletu do Quita vás přivítá průvodce a dopraví z letiště do hotelu. Ubytování a odpočinek po cestě. Odpoledne fakultativní výlet lanovkou na kopec Panecillo na jihu města, odkud budete mít nádherný pohled na Quito pod sebou, přes staré město dohlédnete až na severní moderní část, kterou charakterizují výškové budovy a rozhlehlé parky a budete obdivovat i okolní hory a sopku Pichincha. Přenocování v Quitu.2. Den QUITO/VÝLET NA ROVNÍK

Quito, známé jako Světlo Ameriky, je hlavním městem Ekvádoru a druhé nejvýše položené hlavní město na světě. Prohlédnete si historické centrum města, jež je nyní pod ochranou UNESCO, neboť se zde nacházejí krásné historické monumenty a budovy. Nevynecháte ani skvost na Náměstí nezávislosti s prezidentským palácem či kostely San Francisco a Santo Domingo.

Po obědě se vydáte na La Mitad del Mundo, monument nedaleko vesničky San Antonio (cca 25 km severně od centra Quita) vystavěný na geografickém rovníku. Nachází se zde i etnografické muzeum s informacemi o indiánských kmenech, model koloniálního Quita a planetárium (vstupní poplatky nejsou zahrnuty). Opravdu přesná poloha rovníku se však nachází 240 m severněji v Muzeu Intiñan, na což se přišlo až později při přesném měření pomocí GPS. Navštivte proto Muzeum Intiñan, ze kterého si navíc odnesete obecné povědomí o indiánském obyvatelstvu této oblasti. Poloha Ekvádoru ve středu zeměkoule, kterou křižuje rovník, nabízí turistum neuvěřitelný zážitek mít jednu nohu na každé polokouli zároveň. Nakonec vašeho výletu budete moct obdivovat kráter Pululahua, neaktivní sopku s krásnou vegetací. Cesta zpět do hotelu. Přenocování v Quitu.
Snídaně


3. Den OTAVALO MARKET

Po snídani se s průvodcem vydáte na výlet do města Otavalo, které se nachází cca 2 hodiny na sever od Quita. Toto světoznámé středisko je proslulé díky každodenním trhům, kde místní indiánské komunity nabízí nepřeberné množství rukodělných a uměleckých produktů lokálního charakteru.

Po prohlídce trhu budete pokračovat směrem k vulkánu Cotacachi, uvnitř kterého se nachází laguna Cuicocha (3246 mnm.) a dva ostrovy vulkanického původu s jedinečnou faunou. V laguně kráteru si můžete vychutnat okružní plavbu, během níž místní původce vysvětlí, za jakých okolností tato mikroklimatická oblast vznikala. V případě zájmu bude možné zajistit oběd v tradiční restauraci, kde podávají ekvádorskou specialitu: smažené morče.

Po obědě se vydáte do vesnice Cotacachi, která se nachází na úpatí kráteru a je vyhlášeným centrem kožedělné výroby pro celý region. Zde lze za velmi příznivé ceny nakoupit veškeré výrobky z kůže a to v kvalitě, které nemá s průmyslovými produkty srovnání. Návrat zpět do Quita. Přenocování.
Snídaně


4. Den NÁRODNÍ PARK COTOPAXI

Dnes se vydáte na další cestu, tentokrát do NP Cotopaxi - jeden ze symbolů Ekvádoru. Pohled na majestátní největší činnou sopku na světě (5897 m.n.m.) a druhou nejvyšší ekvádorskou horu, s jejím stále zasněženým vrcholkem je naprosto úchvatný. Uvidíte nádherné vodopády u řek Pita a Tambo, a budete obdivovat oblohu zrcadlící se v jezeru Limpiopungo. Návrat zpět do Quita a přenocování.
Snídaně


5. Den JEZERO QUILOTOA

Po snídani se vydáte k laguně Quilotoa, cestou uvidíte okouzlující zelené krajiny, nádherné zasněžené hory, domorodce Zumbahua a jejich tradiční řemeslnou výrobu. V pěší vzdálenosti uvidíte jezero Quilotoa, které se nachází v kráteru o průměru 2 km, a jehož nádherně smaragdová voda souvisí s přítomností síry. Díky přirozenému prostředí zde vytváří zvuk jedinečnou ozvěnu, která vás bude doprovázet během vaší poklidné procházky. Návrat do Quita. Přenocování v Quitu.
Snídaně


6. Den ODLET DO PRAHY

Po snídani následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.
Snídaně


6.-9. Den PRODLOUŽENÍ O GALAPÁGY

6. Den: Odlet z Quita na Galapágy na ostrov Baltra, kde se nachází jedno z hlavních letišť ostrovu. Po příletu je nutno zaplatit poplatek za vstup do NP Galapágy a za migrační kontrolní kartu. Přivítání místním, anglicky mluvícím zástupcem. Přejezd na ostrov Santa Cruz, kde se dostanete do horských oblastí ostrova se zelenou vegetací. Navštívíte ranč, kde budete moci vidět obří želvy ve svém přirozeném prostředí. Oběd na ranči. Pak se vydáte do výzkumné stanice Charlese Darwina, jejímž nejpozoruhodnějším lákadlem je jistě Tortoise Breeding Center, kde je možné prohlížet si želvy různých velikostí a tvaru. Dále zde mužete pozorovat různé druhy leguánu a ptáku. Ubytování ve vybraném hotelu.

7. Den: Po snídani se vydáte s průvodcem na celodenní výlet lodí na ostrov Santa Fe, kde si budete moct vyzkoušet šnorchlování a objevovat tak podmořský svit tohoto ráje na zemi. Dále vás čeká procházka po ostrově s pozorováním místní fauny a flóry. Návrat do hotelu.

8. Den: Po snídani se vydáte s průvodcem na známou pláž Tortuga Bay, kde budete moct pozorovat obrovské prehistorické želvy, žraloky, mořské leguány, krabi či pelikány. Návrat zpět do hotelu.

9. Den: Transfer na letiště v Baltra, cestou navštívíte pozoruhodné krátery The Twins (Los Gemelos), a poté následuje odlet z Galapág do Quita a následně odlet zpět do Evropy.
Snídaně - oběd - večeřeKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa