Země vulkánů - poznávací zájezd do Ekvádoru

Země vulkánů - poznávací zájezd do Ekvádoru

7 nocí od 61 790 Kč

Země vulkánů - poznávací zájezd do Ekvádoru

Poznejte ekvádorskou metropoli Quito s historickým nádechem a jeho okolí plné přírodních skvostů. Během tohoto zájezdu vás nadchnou architektonické a historické poklady hlavního města zapsaného na seznamu UNESCO. Zažijete jedinečný pocit při stání každou nohou na jiné polokouli ve Středu světa. Ohromí vás hned několik dech beroucích sopek včetně známé Cotopaxi, dále budete obdivovat majestátné Andy, okouzlí vás tyrkysově zbarvené jezero v kráteru a zcela jistě se necháte strhnout příjemnou atmosférou na působivých indiánských trzích.

Fotogalerie

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Zažijete pocit stát každou nohou na jiné polokouli
 • Vyzkoušíte na vlastní kůži adrenalin pří jízdě vlakem po stavebně nejsložitější železnici světa známou jako Devil´s nose.
 • Navštívíte nejznámější národní park Ekvádoru Cotopaxi s nejvyšší aktivní sopkou světa.
 • Poznáte jedinečnou atmosféru indiánských trhů.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Den 1.: Odlet z Prahy do Ekvádoru

Den 2.: Přílet do Quita, přivítání na letišti místním zástupcem a transfer do hotelu a přenocování.

Den 3.: Prohlídka hlavního města Quita a odpoledne výlet do San Antonio de Pichincha s památníkem, kterým prochází rovník.

Den 4.: Severně od Quita uvidíme horu Cayambe, jezero sopečného původu San Pablo, město Peguche s vodopády, tradiční indiánský trh v Otavalu a město Cotacachi.

Den 5.: Celodenní výlet jižními Andami s výhledy na sopky a na další andské velikány. Zakončení v Quilotoa lagoon.

Den 6.: Pěší výlet k nádherně tyrkysovému jezeru Quilotoa. Prohlídka města Raiobamba s výhledem na vulkán Chimborazo.

Den 7.: Dnes se projedeme vlakem po tzv. Ďáblově nose, navštívíme pevnost Ingapirca a den zakončíme prohlídkou města Cuenca.

Den 8.: Z Cuency se vydáme do NP Cajas a den zakončíme v přístavním městě Guayaquil

Den 9.: Volný program, v odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu na trase Praha – Quito // Guayaquil - Praha v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků.
 • Veškerá doprava, transfery a výlety dle programu včetně anglicky mluvicího průvodce.
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji ve zvoleném standardu viz. objednávkový formulář.
 • Vstupy a poplatky (NP Cotopaxi, kostel Compania, Panecillo, památník Middle of the World, pevnost Ingapirca, NP Cajas)
 • Jízdenka na vlak (Devil´s nose)
 • Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • Spropitné
 • Nápoje a jídlo mimo program
 • Osobní výdaje
 • Další položky nezahrnuté v itineráři
 • Cestovní pojištění Svět za 650 Kč
  - připojištění Svět 60 - 1490 Kč
  - připojištění Svět 90 - 1990 Kč

Den 1.: Odlet z Prahy do Ekvádoru
Den 2.: Přílet do Quita

Přílet do Quita, přivítání na letišti místním zástupcem, transfer do hotelu a přenocování.Den 3.: Prohlídka města Quito a výlet na rovník

Dopoledne se vydáte na prohlídku města Quito, druhé nejvýše položené hlavní město na světě (po bolívijském La Paz). Čeká nás prohlídka staré části města, jež je nyní pod ochranou UNESCO, neboť se zde nacházejí historické monumenty a budovy. Nevynecháme skvost na Náměstí nezávislosti, katedrálu, kostel San Francisco a Santo Domingo. Z kopce Panecillo na jihu města budeme mít nádherný pohled na Quito pod sebou, přes staré město dohlédneme až na severní moderní část, kterou charakterizují výškové budovy a rozhlehlé parky.
Po obědě se vypravíte do městečka San Antonio de Pichincha, kde stanete na geografickém rovníku. Nachází se zde i etnografické muzeum s informacemi o indiánských kmenech, model koloniálního Quita a planetárium. (vstup není v ceně). Po prohlídce vás čeká cesta ke kráteru Pululahua, který se nachází v dnes již vyhaslé sopce.
Návrat zpět do Quita.
Snídaně


Den 4.: Quito – Cayambe – San Pablo – Peguche – Otavalo – Cotacachi

Dnes se vydáme severně po dálnici nazývané „Panamerican“. Během této cesty se budete kochat krásnými výhledy na hory a přírodu. Za jasného počasí nás touto cestou bude doprovázet výhled na zasněžený vrchol hory Cayambe, který bude tvořit nádherný kontrast za jasného počasí s modrou oblohou. Později zavítáte k sopečnému jezeru San Pablo Lake, které je známé pro plavecké závody a provozují se zde mnohé další vodní sporty. Dále se vydáte do městečka Peguche, kde se nachází posvátný vodopád uctívaný již pradávnými Inky. Pak se vydáme do města Otavalo, které je proslulé díky každodenním trhům, kde místní indiánské komunity nabízí nepřeberné množství rukodělných a uměleckých produktů lokálního charakteru. Po obědě se vydáme do města Cotacachi, které je vyhlášeným centrem kožedělné výroby pro celý region. Zde lze za velmi příznivé ceny nakoupit veškeré výrobky z kůže a to v kvalitě, které nemá s průmyslovými produkty srovnání.
Návrat do Quita a přenocování.
Snídaně


Den 5.: Quito - Cotopaxi - Quilotoa

Brzy ráno začne naše cesta do jižních And. Na této cestě uvidíte tu nejkouzelnější krajinu všech barev, kterou můžou ekvádorské Andy nabídnout. Po tomto zážitku navštívíte plantáž růži. Dozvíte se zde, jak se růže pěstuji, sklízejí a následně balí. Dále se vydáme dál po dálnici Panamericana 70 km od Quita. Uvidíme nejvyšší aktivní vulkán na světě Cotopaxi (5.897 m n. m.). Navštívíme NP Cotopaxi s nádhernou přírodou a unikátní faunou a florou. Nakonec pokračujeme do Quilotoa lake. Přenocování.
Snídaně


Den 6.: Quilotoa - Riobamba

Po snídani se vydáme do Quilotoa Lagoon, kde nás čeká pěší výlet k nádherně tyrkysovému jezeru Quilotoa. Dále pak budeme pokračovat do města Raiobamba s výhledem na vulkán Chimborazo. Zde bude prohlídka města a přenocování.
Snídaně


Den 7.: Riobamba - Devil´s Nose - Ingapirca - Cuenca

Brzy ráno bude odjezd do Alausi, příjezd na vlakové nádraží a v 8 hodin ráno začne naše cesta po tzv. Ďáblově nose. Zdejší železnice se doslova zakusuje do skal a kopců v neuvěřitelných úhlech, stoupáních a klesáních, a šplhá doslova do nebe. Železniční stavaři zde vytvořili dílo, které ve své době nemělo obdoby a právem patří tento úsek mezi nejlepší železniční stavby světa. Po cestě po Devil´s Nose budeme pokračovat do města Cuenca. Po cestě nesmíme vynechat nejvýznamnější inckou stavbu Ekvádoru - Ingapircu. V kečujštině znamená tento název zeď Inků, což napovídá o účelu této stavby. Měla dohlížet na důležitou inckou cestu spojující dvě hlavní města Cuzco a Quito. Pak bude následovat oběd a pak 2 hodiny cesty do města Cuenca. Prohlídneme si historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Přenocování.
Snídaně


Den 8.: Cuenca - NP Cajas - Guayaquil

Z Cuency pojedeme na západ do NP Cajas, který je známý pro svůj rozsáhlý počet jezer. Na jednom místě jich tak můžete spatřit více než 200. Propojené jsou malými řekami s křišťálovou vodou, které tečou do Pacifiku. Pak budeme pokračovat do Guayaquilu, který je známý jako největší přístavní ekvádorské město, kde také přenocujeme.
Snídaně


Den 9.: Odlet z Guayaquilu zpět do Prahy

Dopoledne volný program. Odpoledne transfer na letiště Guayaquil a odlet domů
Snídaně


Balíček Amazonie 4 dny/3 noci

1. den: QUITO - COCA - AMAZONIE
Odlet v dopoledních hodinách do Coca v amazonské oblasti, kde vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce a odvede k břehu řeky Napo. Následuje plavba loďkou (2,5 h) po největším ekvádorském přítoku Amazonky, řeky Napo. Během této plavby okusíte atmosféru čisté a nezkrocené Amazonie; rodová společenství, ptáci jako jsou volavky či supi, a zároveň si vychutnáte lahodný oběd. Po kánoi následuje procházka pralesem a plavba kánoí přes krásné jezero Challuacocha. Předtím, než se ubytujete ve svých chatkách, přivítá vás personál s osvěžujícími vychlazenými nápoji a občerstvením. Později odpoledne následuje krátká procházka po nedalekých stezkách nebo plavba na kánoi s možností pozorovat primáty, amazonské ptáky, černé kajmany a bližšího seznámení se s úžasnou flórou představovanou cedrovými stromy, orchidejemi a broméliovitými rostlinami. Návrat do chatek, kde vám šéfkuchař nabídne širokou škálu národní a mezinárodní kuchyni, která uspokojí vegetariány a vegany. Po večeři prozkoumejte černé vodní jezero Oxbow, které je úkrytem pro ohrožený druh černých kajmanů, až 6 metrů dlouhých jihoamerických krokodýlu. Návrat na ubytování. Přenocování v Sani Lodge.

2. den: Po snídani poznáte život na vrcholcích stromu z pozorovací věže o výšce 36 metrů. Doposud zde bylo zaznamenáno více než 565 druhů ptáku, včetně barevných papoušků, tukanů či kolibříků; s trochou štěstí uvidíte také opice, veverky nebo lenochody odpočívající na baldachýnu. Tato věž vám nabídne jedinečnou podívanou a úplně nový pohled na amazonskou biodiverzitu. Návrat na ubytování na oběd. Po obědě můžete relaxovat na houpacích sítích. Odpoledne vyrazíte na 3-4hodinovou túru, během které objevíte vztahy mezi různými živými organismy a roli, kterou hrají v tomto složitém ekosystému. Orchideje, vinná réva, fíky, staré stromy či broméliovité rostliny jsou součástí tohoto báječného tropického deštného pralesa. Večeře na ubytování. Přenocování.

3. den: Po snídani se vypravíte k řece Napo a poplujete do Národního parku Yasuní, kde se vám naskytne nádherný pohled na stovky papoušků a dalších druhů fauny. Dále si vychutnáte jídlo a nápoje obyvatel Kichwa a poznáte zvyky, kulturu a životní styl místních obyvatel. Pozdě odpoledne návrat na ubytování. Večeře a přenocování.

4. den: Po snídani se vydáte zpět do Coca, odkud vás čeká let a návrat do Quita.
Snídaně - oběd - večeře

Sani Lodge


Balíček Amazonie 5 dnů/4 noci

1. den: QUITO - COCA - AMAZONIE
Odlet v dopoledních hodinách do Coca v amazonské oblasti, kde vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce a odvede k břehu řeky Napo. Následuje plavba loďkou (2,5 h) po největším ekvádorském přítoku Amazonky, řeky Napo. Během této plavby okusíte atmosféru čisté a nezkrocené Amazonie; rodová společenství, ptáci jako jsou volavky či supi, a zároveň si vychutnáte lahodný oběd. Po kánoi následuje procházka pralesem a plavba kánoí přes krásné jezero Challuacocha. Předtím, než se ubytujete ve svých chatkách, přivítá vás personál s osvěžujícími vychlazenými nápoji a občerstvením. Později odpoledne následuje krátká procházka po nedalekých stezkách nebo plavba na kánoi s možností pozorovat primáty, amazonské ptáky, černé kajmany a bližšího seznámení se s úžasnou flórou představovanou cedrovými stromy, orchidejemi a broméliovitými rostlinami. Návrat do chatek, kde vám šéfkuchař nabídne širokou škálu národní a mezinárodní kuchyni, která uspokojí vegetariány a vegany. Po večeři prozkoumejte černé vodní jezero Oxbow, které je úkrytem pro ohrožený druh černých kajmanů, až 6 metrů dlouhých jihoamerických krokodýlu. Návrat na ubytování. Přenocování v Sani Lodge.

2. den: Po snídani poznáte život na vrcholcích stromu z pozorovací věže o výšce 36 metrů. Doposud zde bylo zaznamenáno více než 565 druhů ptáku, včetně barevných papoušků, tukanů či kolibříků; s trochou štěstí uvidíte také opice, veverky nebo lenochody odpočívající na baldachýnu. Tato věž vám nabídne jedinečnou podívanou a úplně nový pohled na amazonskou biodiverzitu. Návrat na ubytování na oběd. Po obědě můžete relaxovat na houpacích sítích. Odpoledne vyrazíte na 3-4hodinovou túru, během které objevíte vztahy mezi různými živými organismy a roli, kterou hrají v tomto složitém ekosystému. Orchideje, vinná réva, fíky, staré stromy či broméliovité rostliny jsou součástí tohoto báječného tropického deštného pralesa. Večeře na ubytování. Přenocování.

3. den: Po snídani se vypravíte k řece Napo a poplujete do Národního parku Yasuní, kde se vám naskytne nádherný pohled na stovky papoušků a dalších druhů fauny. Dále si vychutnáte jídlo a nápoje obyvatel Kichwa a poznáte zvyky, kulturu a životní styl místních obyvatel. Pozdě odpoledne návrat na ubytování. Večeře a přenocování.

4. den: Objevíme schované kouty Sani Lodge během 7mi hodinového putování po stezce Chorongo Largo a blíže poznáme na vlastní kůži volně žijící živočichy a jedinečnost amazonského deštného pralesu. Návrat na ubytování. Přenocování.

5. den: Po snídani se vydáte zpět do Coca, odkud vás čeká let a návrat do Quita.
Snídaně - oběd - večeře

Sani LodgeKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa