facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy ráno a přílet do Quita odpoledne.

Přílet do Quita, přivítání na letišti místním zástupcem, transfer do hotelu a přenocování.

Přenocování v Quitu2. den - Prohlídka města Quito a výlet na rovník

Dopoledne se vydáte na prohlídku města Quito, druhé nejvýše položené hlavní město na světě (po bolívijském La Paz). Čeká nás prohlídka staré části města, jež je nyní pod ochranou UNESCO, neboť se zde nacházejí historické monumenty a budovy. Nevynecháme skvost na Náměstí nezávislosti, katedrálu, kostel San Francisco a Santo Domingo. Z kopce Panecillo na jihu města budeme mít nádherný pohled na Quito pod sebou, přes staré město dohlédneme až na severní moderní část, kterou charakterizují výškové budovy a rozhlehlé parky.
Po obědě se vypravíte do městečka San Antonio de Pichincha, kde stanete na geografickém rovníku. Nachází se zde i etnografické muzeum s informacemi o indiánských kmenech, model koloniálního Quita a planetárium. (vstup není v ceně). Po prohlídce vás čeká cesta ke kráteru Pululahua, který se nachází v dnes již vyhaslé sopce.
Návrat zpět do Quita.

Ubytování v Quitu
Snídaně


3. den - Quito – Cayambe – San Pablo – Peguche – Otavalo – Cotacachi

Dnes se vydáme severně po dálnici nazývané „Panamerican“. Během této cesty se budete kochat krásnými výhledy na hory a přírodu. Za jasného počasí nás touto cestou bude doprovázet výhled na zasněžený vrchol hory Cayambe, který bude tvořit nádherný kontrast za jasného počasí s modrou oblohou. Později zavítáte k sopečnému jezeru San Pablo Lake, které je známé pro plavecké závody a provozují se zde mnohé další vodní sporty. Dále se vydáte do městečka Peguche, kde se nachází posvátný vodopád uctívaný již pradávnými Inky. Pak se vydáme do města Otavalo, které je proslulé díky každodenním trhům, kde místní indiánské komunity nabízí nepřeberné množství rukodělných a uměleckých produktů lokálního charakteru. Po obědě se vydáme do města Cotacachi, které je vyhlášeným centrem kožedělné výroby pro celý region. Zde lze za velmi příznivé ceny nakoupit veškeré výrobky z kůže a to v kvalitě, které nemá s průmyslovými produkty srovnání.
Návrat do Quita a přenocování.

Přenocování v Quito
Snídaně


4. den - Quito - Cotopaxi - Quilotoa

Brzy ráno začne naše cesta do jižních And. Na této cestě uvidíte tu nejkouzelnější krajinu všech barev, kterou můžou ekvádorské Andy nabídnout. Po tomto zážitku navštívíte plantáž růži. Dozvíte se zde, jak se růže pěstuji, sklízejí a následně balí. Dále se vydáme dál po dálnici Panamericana 70 km od Quita. Uvidíme nejvyšší aktivní vulkán na světě Cotopaxi (5.897 m n. m.). Navštívíme NP Cotopaxi s nádhernou přírodou a unikátní faunou a florou. Nakonec pokračujeme do Quilotoa lake. Přenocování.

Přenocování u jezera Quilotoa
Snídaně


5. den - Quilotoa - Riobamba

Po snídani se vydáme do Quilotoa Lagoon, kde nás čeká pěší výlet k nádherně tyrkysovému jezeru Quilotoa. Dále pak budeme pokračovat do města Raiobamba s výhledem na vulkán Chimborazo. Zde bude prohlídka města a přenocování.

Přenocování v městečku Raiobamba
Snídaně


6. den - Riobamba - Devil´s Nose - Ingapirca - Cuenca

Brzy ráno bude odjezd do Alausi, příjezd na vlakové nádraží a v 8 hodin ráno začne naše cesta po tzv. Ďáblově nose. Zdejší železnice se doslova zakusuje do skal a kopců v neuvěřitelných úhlech, stoupáních a klesáních, a šplhá doslova do nebe. Železniční stavaři zde vytvořili dílo, které ve své době nemělo obdoby a právem patří tento úsek mezi nejlepší železniční stavby světa. Po cestě po Devil´s Nose budeme pokračovat do města Cuenca. Po cestě nesmíme vynechat nejvýznamnější inckou stavbu Ekvádoru - Ingapircu. V kečujštině znamená tento název zeď Inků, což napovídá o účelu této stavby. Měla dohlížet na důležitou inckou cestu spojující dvě hlavní města Cuzco a Quito. Pak bude následovat oběd a pak 2 hodiny cesty do města Cuenca. Prohlídneme si historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Přenocování.

Přenocování ve městě Cuenca
Snídaně


7. den - Cuenca - NP Cajas - Guayaquil

Z Cuency pojedeme na západ do NP Cajas, který je známý pro svůj rozsáhlý počet jezer. Na jednom místě jich tak můžete spatřit více než 200. Propojené jsou malými řekami s křišťálovou vodou, které tečou do Pacifiku. Pak budeme pokračovat do Guayaquilu, který je známý jako největší přístavní ekvádorské město, kde také přenocujeme.

Přenocování v Guayaquilu
Snídaně


8. den - Odlet z Guayaquilu zpět do Prahy

Dopoledne volný program. Odpoledne transfer na letiště Guayaquil a odlet domů
Snídaně


9. den - Přílet do Prahy
Prodloužení zájezdu Země vulkánů o pobyt v Amazónii

Ekvádorská Amazónie je zatím velmi zachovalá a na rozsáhlém území žijí původní indiánské kmeny ve velmi autentickém prostředí. V naší cestě do Amazónie se vydáte na území kmene Kichwa, na břeh řeky Napo, přítoku Amazonky. Zázemí vašeho pobytu bude tvořit Sani Lodge.

Sani Lodge se nachází v lokalitě s největší biodiverzitou v Amazonii. Výjimečnosti tohoto ubytování je, že je 100 % veden místním obyvatelstvem Kichwa. Máte tak příležitost ponořit se do jejich životního stylu a k tomu zažít nezapomenutelné dobrodružství uprostřed deštného pralesa.

(4 dny / 3 noci)
35.150,- na osobu (včetně letenek Quito / Amazónie / Quito)

Prodloužení zájezdu o pobyt v Amazónii - podrobnosti zdeProdloužení zájezdu Země vulkánů o pobyt na Galapágách

Souostroví Galapágy láká návštěvníky svou naprostou jedinečností. Žádné jiné místo na světě se nemůže s Galapágami srovnávat. Tento bohem zapomenutý kout světa je hrdinou mnoha dokumentárních filmů, fotografií mnoha světově uznávaných fotografů, které můžete vidět. A přesto se nic nevyrovná osobnímu zážitku. Přijměte pozvání k návštěvě.

(5 dnů / 4 noci)
42.750,-- na osobu (včetně letenky na Galapágy z Quita)


Prodloužení zájezdu Země vulkánů o pobyt na Galapágách - podrobnosti zde
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700