Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Den 1: Odlet z Prahy

V pondělí v pozdních večerních hodinách odletíte přímým letem do Marseilles.
Den 2: Přílet do Marseilles po půlnoci. Odpolední výlet za krásami Provence.

Na letišti na vás bude čekat transfer, který vás odveze do hotelu v Avignonu, vzdáleného zhruba hodinu jízdy autem.
Ve 13:00 vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce se kterým se vydáte na 6,5 hodiny za krásami Provence. Navštívíte památku UNESCO slavný Pont du Gard pocházející z prvního století. Patří k nejúžasnější zachovalé části římského osídlování, která dodávala vodu do Nîmes. Po té se vydáte do vesnice Les Baux de Provence, která leží na skále o výšce 245 metrů, s historickým centrem pro pěší. Zde uvidíte Muzeum Santonů, dům ze 16. století - Hôtel des Porcelets a krásnou románskou stavbu kostela sv. Vincenta. Při přejezdu do jedné z nejkrásnějších vesnic ve Francii se zastavíte na fotografování Gordes, vesnice v Luberonu, která je známá architekturou suchých kamenů. Poslední místo, které v tento den navštívíte je Roussillon. Roussillon se právem řadí mezi nejkrásnější vesnice v celé Francii. Může za to neobvyklá přírodní krajina ve spojení červeno žluto okrových skal.Ve večerních hodinách se vrátíte zpět na hotel.

Snídaně


Den 3: Poznávání Avignonu

Středa bude patřit jen vám a poznávání Avignonu. Po snídani se můžete vydat do historického centra, které je zapsáno do památek UNESCO a je ideální pro příjemnou procházku. Nezapomeňte navštívit bývalý papežský palác a 900 metrů dlouhý avignonský most Pont St - Bénezet s dvaceti oblouky. Doporučujeme prohlídku krásné gotické katedrály Basilique S –Pierre. Avignon je také centrem výborné provensálské kuchyně a v řadě restaurací si můžete pochutnat na místních specialitách.

Snídaně


Den 4: Návštěva vinařské oblasti Châteauneuf du Pape s ochutnávkami vín.

Po snídani vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce se kterým se vydáte na 4 hodinový průzkum známé vinařské oblasti Châteauneuf du Pape. Seznámíte se s vínem z údolí Rhône.
Zastavíte se a prohlídnete si 2 různé vinice, kde vyrábějí červená a bílá vína Châteauneuf du Pape.V obou vinařstvích ochutnáte nejméně 2/3 různých vín. Místní experti vám vysvětlí význam slova „terroir“, odhalí odrůdy hroznů a vinné stárnoucí sklepy. Při zpáteční cestě vás čekají zastávky v malebných lokalitách tohoto kraje.

Snídaně


Den 5: Odjezd vysokorychlostním vlakem TGV do Paříže

Po snídani nás transfer odveze na nádraží Avignon TGV. Odkud v 10:00 vyrazíte vysokorychlostním vlakem TGV do Paříže. Příjezd do Paříže okolo 13:00. Na nádraží vás bude čekat transfer, který vás odveze do hotelu. Zbytek dne se můžete věnovat prohlídkám Paříže.

Snídaně


Den 6: Paříž, návrat do Prahy

Po snídani budete mít ještě čas na prohlídku toho, co jste nestihli vidět předešlý den. Dle času vašeho odletu vás transfer převeze na letiště odkud odletíte přímým letem do Prahy.

SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa