facebook
Francouzský šarm a divoká příroda s českým průvodcem -

Francouzský šarm a divoká příroda s českým průvodcem

12 nocí od 78 500 Kč
Guadeloupe, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Tropický koktejl, kde se mísí koloniální vlivy s bujnou přírodou. 

Guadeloupe - dvojostrov připomínající tvarem motýla s činnou sopkou La Soufriere. Dominika - „zelená perla“ Karibiku s vřícím jezerem, gejzíry a vodopády.. Ubytování zajištěno postupně ve třech prověřených hotelích, v malé skupince poskytující maximální pohodlí a servis všech účastníků, za doprovodu kvalifikovaného pracovníka CK, který zájezd připravoval.

Můžete s námi vystoupat na nejvyšší vyhaslé i činné sopky, projít divoké džungle, vychutnat nádherné výhledy, zkusit masáž vodopádů, prožit pohodu skvělých pláži, zaplavat či zašnorchlovat si v křišťálově čisté vodě Karibiku.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • pohodová plavba katamaránem kolem ostrůvků L'ilet Caret a Fajou
  • souostroví Les Saintes a ostrov Marie Galante
  • činná sopka La Soufriére a vodopády Carbet
  • při troše štěstí zahlédnete vzácného papouška Sisserou v Národním parku Morne Diablotin
  • smaragdové jezírko s omlazujícím efektem v Národním parku Morne Trois Pitons
  • potomci lidožravých indiánů kmene Karibu a Indian River, kde se natáčeli Piráti z Karibiku
  • návštěva Pointe des Chateaux, kde se sbíhá Atlantik a Karibik a ochutnávka rumu v distilerii Damoiseau
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. a 2. den výlet katamaránem kolem ostrovů Caret a Fajou

3. den výlet na souostroví Les Saintes

4. den jižní část Basse Terre se sopkou La Soufriére a vodopády Carbet

5. den přejezd lodí na Dominiku a odpoledne pozorování ptactva v NP Morne Diablotin

6. den výlet ke Smaragdovému jezírku a plavba po Indian River, rezervace indiánů kmene Karibu

7. den NP Morne Trois Pitons, trek k vodopádům Middleham

 8. den trek k sopečnému Boiling Lake a do údolí prázdnoty

9. den prohlídka města Roseau, kreolský oběd a lodní přejezd zpět na Guadeloupe

10. den lenošení na bílé písečné pláži v oblasti Gosier na ostrově Grande Terre

11. den výlet na ostrov Marie Galante

12. den prohlídka Grande Terre - cukrová třtina, výroba a ochutnávka rumu

13. den odpočinek na pláži a odlet

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Guadeloupe - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
dopravu minibusem a výlety dle programu
česky hovořící průvodce CK Marco Polo
lodní přejezd Guadeloupe - Dominika - Guadeloupe
4 noci ubytování se snídaní v hotelu Fort Royal 3* (Basse Terre)
4 noci ubytování se snídaní v hotelu Tamarind Tree 2*+ (Dominika)
4 noci ubytování se snídaní v hotelu Creole Beach 4* (Grande Terre)
4 x oběd v rámci výletů na Dominice
5 x oběd v rámci výletů na Guadeloupe
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
spropitné průvodci a řidiči
odjezdová taxa z Dominiky - cca. 22 USD/os
místní taxa na Guadeloupe - cca. 1 EUR/os/den - platí se při odjezdu z hotelu

Přílet na Guadeloupe

Dopoledne odletíme směr Paříž s přestupem mezi letišti. Ve večerních hodinách přistaneme na ostrově Guadeloupe a pojedeme cca. hodinu na hotel, který se nachází na ostrově Basse Terre. Ubytování se snídaní na 4 noci a odpočinek.


Langley Resort Fort Royal


Výlet katamaránem po ostrovech l’ilet Caret a Fajou

Dnes nás čeká oddychový výlet katamaránem vč. oběda do přírodní rezervace Grand Cul de Sac Marin na severu ostrova. Laguna je chráněná korálovou bariérou. Transfer z hotelu do přístavu Baie Mahault, kde se nalodíme na pohodlný katamarán a cca. po hodině plavby dorazíme k bariéře, k ostrůvku Ilet Fajou, zde se můžeme koupat v průzračných vodách či šnorchlovat a poznávat podmořský život. Poté poplujeme k ostrůvku Ilet Caret, plavbu si zpříjemníme obědem a aperitivem. Tento ostrov je známý nejkrásnějšími plážemi, lemovanými kokosovými palmami. Návrat do hotelu kolem 17. hodiny.
Snídaně - oběd


Ostrovy Les Saintes

Souostroví Les Saintes je jedním ze šesti dalších území patřících Guadeloupu. Skládá se z osmi menších ostrůvků, z nichž ale jen 2 jsou obydlené - Terre-de-Haut a Terre-de-Bass. Terre-de-Haut je největší ostrov z Les Saintes. Leží asi 10 km od pevniny Guadeloupe. Místní obyvatelé nejsou potomci otroků, ale spíše přistěhovalců z Normandie a Bretonska. Krajina je tu velmi hornatá a spíše suchá. Najdete tady na malém území natěsnané vulkanické vrcholky, překrásnou tropickou krajinu, hluboké zátoky a nádherné pláže. První na co narazíte bude vesnice Bourg des Saintes. Je to největší a vlastně jediná vesnice na ostrově. Kromě ní tu najdete už jen skromně osídlená místa. V této malebné osadě na vás dýchne pravá normandská atmosféra plná uzounkých uliček, malých domků s červenou střechou a dvorků s kvetoucím ibiškem.
Jen za minutku se z přístavu dostaneme na centrální náměstí s budovou radnice a starým kamenným kostelem. V severní části města je zachovalá pevnost Fort Napoléon, která byla postavena v polovině 19. století. Protože nebyla nikdy využita při válce, je velmi zachovalá a dnes v ní najdete námořní muzeum. Můžete si v něm prohlédnout dokumenty o námořní historii ostrova, nebo se seznámit se starými způsoby rybolovu. Z okolí, které je plné kaktusů a leguánů, je překrásný výhled.
Le Chameau je nejvyšším bodem ostrova. Nachází se ve výšce 309 m a můžete se tu kochat překrásným výhledem nejen na Bourg des Saintes, ale i na celý ostrov Terre-de-Haut a také na ostatní ostrovy Les Saintes, Marie-Galante, Basse Terre a Dominica. Na vrcholek se můžete vydat autem nebo pěšky. Z Bourg des Saintes je to těžší hodinový výstup.
Odjezd pravidelnou lodní dopravou zpět na Guadeloupe v 16:00 a poté transfer do hotelu.
Snídaně - oběd


jižní část Basse Terre a vodopády Carbet

Levá část ostrova Guadeloupe – Basse Terre – je hornatá a velice zelená, plná unikátní flory a vodopádů. Dnes prozkoumáme její jižní část, na které se tyči i majestátní a stále činná sopka La Soufriere. Výlet je vč. oběda.
Pojedeme směrem k městečku Sainte Marie, první zastávkou k fotografování bude hinduistický chrám Changy a poté se již ocitnete v srdci Národního parku. Pěší trasa k druhé části vodopádu Chutes du Carbet, půjdeme tropickým pralesem, ale po dobře udržovaných dřevěných chodnících. Ke konci dopoledne dorazíme k archeologickému nalezišti Roches gravées, asi půl hodinovou procházkou můžeme obdivovat petroglyfy původních Indiánů Arawaků, datujícíc se asi 300 let našeho letopočtu. Poté se již bude podávat oběd. V druhé části dne se pojedeme podívat na historický unikát ostrova – 1 km dlouhou alej (l’allée Dumanoir), která se skládá ze 400 královských palem. Den zakončíme ochutnávkou punče v destilerii Longueteau, jednu z posledních na ostrově, která využívá původní zařízení na zpracování cukrové třtiny. Návrat do hotelu.
Snídaně - oběd


Přejezd na ostrov Dominika a pozorování ptactva v Národním parku Morne Diablotin

Brzy ráno transfer do přístavu a lodní přejezd na ostrov Dominika (cca. 08:00 10:15). Po příjezdu transfer do hotelu a odpočinek. Dominika je nádherný a turistikou prakticky nepoznamenaný ostrov. Je vhodná pro dobrodruhy, potápěče a lidi milující divokou přírodu. Vysoká pohoří porostlá neprostupným zeleným pralesem, strmé útesy, tak to je Dominika, jeden z mála karibských ostrovů, který se od dob Kryštofa Kolumba prakticky nezměnil.
Odpoledne polodenní výlet do Národního parku Morne Diablotin s ornitologem, budeme sledovat vzácné ptactvo. Národní park byl vytvořen v roce 2 000, aby chránil endemické druhy amazonských papoušků, z nichž asi nejznámější je Sisserou (amazoňan královský), který se stal dokonce národním ptákem Dominiky a amazoňana červenokrkého. Oba ptačí druhy jsou vzácné a chráněné, v divočině jich žije asi jen 300 kusů, v rezervacích pak asi tisícovka. Potkáme se s panem Bertrandem Jno Baptiste, hlavním ornitologem na Dominice, který nás provede nejstarší částí deštného pralesa
Snídaně


Výlet Emerald Pool, Kalinago a plavba po Indian River

Dnes navštívíme severní část ostrova, smaragdové jezírko, kde se můžeme vykoupat a říká se, že vody jezírka mají omlazující efekt. Široko daleko není žádné město, vesnice a vlastně ani osada, jen hustý prales. Jde o další z klenotů Národního parku Morne Trois Pitons, ukrytého za neprostupnou zelení džungle. Upravená štěrková cestička vás vede vlhkým temným pralesem, několikrát překračuje po dřevěných mostech pralesní potůček - Belle Fille River kousek za pramenem, což již samo o sobě je velice působivé, až dorazí na břeh rokliny. Z výšky můžete pozorovat divoce zarostlé stěny rokle mezi nimiž padá menší vodopád a dále pak coby horská bystřina zurčí mezi balvany až se ztratí z dohledu ve spleti listoví. Cestička se zužuje a pokračuje dále až vás přivede přímo ke Smaragdové tůni pod vodopád. ...obrázek jak z nádherného dobrodružného filmu... Skalní převis, přes nějž se přelévá voda a padá prostorem – daleko od skalní stěny. Kolem dokola je ve tvaru podkovy jakási polojeskyně – skutečně asi metr až dva hluboké otevřené skalní přístřeší, obepínající křišťálově průzračnou tůň. Voda padající vzduchem, aniž by se dotýkala skal, nabírá rychlost a vymílá mělký bazének uzavřený ze tří stran skalní stěnou hojně porostlou mechem, kapradinami a jinými tropickými rostlinami, což jen dokladuje důvod smaragdového přídomku tůně. Senzační famózní dílo přírody!
Poté se přesuneme do rezervace Kalinago Barana Auté - Poslední území na naší planetě, kde ještě kde ještě žijí původní obyvatelé Karibiku – Karibové. Území, kde se setkáme nejen s nimi, ale i s jejich kulturou, zvyklostmi nebo domy na kůlech Navzdory svým kanibalským a krvelačným kořenům jsou přátelští a otevření. Oběd se bude podávat ve vesnické restauraci pod otevřeným nebem. Po obědě se vydáme na cestu podél severního pobřeží lemovaném písčitými plážemi. V závěru dne se projedeme na loďce po Indian River, kde se natáčel druhý díl Pirátů z Karibiku. Okolo toku jsou vidět spousty tropických rostlin,včetně orchidejí, množství ptáků.
Snídaně - oběd


Národní park Morne Trois Piton (UNESCO), vodopády Middleham (trek), vodopády Trafalgar

Po snídani pojedeme do našeho výchozího bodu, vesnice Laudat, uprostřed tropického deštného pralesa. Prvních 20 minut treku budeme stoupat jediným původním pralesem Karibiku, dalších 15 minut to již bude procházka mezi obrovskými stromy Chataigner a Gommier. Krátký sestup nás zavede na vyhlídku, odkud lze sledovat majestátní 80 m vysoké vodopády spadající do jezírka pod nimi. Odvážlivci se mohou po kamenech sejít vykoupat. Oběd se bude podávat u jezera 800 m n.m.
Odpoledne nás čeká vodní jeskyně Titou Gorge,další místo natáčení Pirátů z Karibiku , kde si lze zaplavat v průzračně čisté vodě… ještě se podíváme na slavné Trafalgar Falls. Leží asi 10 km z hlavního města severovýchodním směrem na řece Trois Pitons River, zhruba 2 km za osadou Trafalgar v Národním parku Morne Trois Pitons. K vodopádům vás zavede úzká, jemným štěrkem „zpevněná“ cesta, přes níž jsou místy zhotoveny dřevěné odvodňovací kanálky. Terén je nenáročný, ač trasa vede pralesem. Na konci stezky je stylový dřevěný přístřešek s výhledem na vodopády. Před očima se vypíná obrovská zelená stěna z níž v levé části padá voda do půli výšky a o pár metrů vedle v pravo na jiném přítoku od půli dolů. Dva nádherné vodní sloupce burácející tichem pralesa se záhy po dopadu spojují v jednu říčku Trois Pitons River, která je jedním z přítoků řeky Roseau.
Snídaně - oběd


Boiling Lake a Údolí prázdnoty

Vulkanického původu je i vroucí jezero „Boiling Lake“. Vodní plocha o průměru šedesát metrů ve svém středu bublá a vaří a neustále se nad ní vznáší oblak páry. Člověk si tady musí dávat velký pozor, aby mu nepodklouzla noha a nezahučel po příkré stěně do vody. U břehu je voda sice chladnější, nicméně koupel v devadesátistupňové kapalině nebude zrovna příjemná.
I kvůli vysoké teplotě vody a tetelícího se vzduchu nad vodní hladinou se doposud nepodařilo zjistit, jak přesně je jezero hluboké. Naměřit se zatím podařilo hloubku šedesát metrů, ve vroucím středovém „kotlíku“ by ale mohla být ještě vyšší.
Cesta k vroucímu jezeru není zrovna jednoduchá a rozhodně pro ni neplatí, že se před polednem zvednete na pláži z lehátka, nazujete sandály a takhle nalehko vyrazíte. K jezeru totiž nevede žádná silnice (na ostrově je vlastně silnice jediná, která vede po pobřeží) a ten, kdo ho chce spatřit na vlastní oči, si ráno musí přivstat a připravit se na zhruba třináctikilometrovou túru nitrem pralesa.
To nejlepší (kromě vroucího jezera, samozřejmě), čeká na výletníky asi ve třech čtvrtinách výletu. Bujná zelená vegetace ustupuje a člověk se ocitne v poměrně pusté krajině.
Říká se tady tomu Údolí prázdnoty, vegetaci zničila z velké části vulkanická aktivita asi před sto dvaceti lety,“ vykládá průvodce. Z rozbrázděné země tu čpí sirné plyny, barva vody pod nohama se mění podle toho, jaký minerál v ní má zrovna navrch. A jsou tu i bazénky – přírodní, s horkou termální vodou, do kterých si člověk může vlézt. Jen pozor na to, že někde je voda opravdu hodně horká. A s opařenými chodidly se dál k vroucímu jezeru stoupá poměrně špatně.
 
Snídaně - oběd


město Roseau a přejezd na Guadeloupe

Po snídani se podíváme do hlavního města Dominiky – Roseau. Roseau leží v jižní části západního pobřeží Dominiky na stejnojmenné říčce překlenuté dvěma mosty (pro každý směr jeden). Město je obklopeno vysokým hornatým terénem porostlým hustou tropickou džunglí. Centrum rozprostírající se okolo mořského pobřeží je poměrně rušné, plné trhovců a stánkařů. Ulice lemují hluboké betonové nebo asfaltové příkopy pro odvod přívalových dešťů. Oku lahodí i některé z katedrál a kostelů (Roman Catholic Cathedral, Methodist Church, Anglican Church...). K nejznámějším a nejpreferovanějším turistickým místům Roseau patří bezesporu Muzeum Dominiky ležící při hlavní pobřežní silnici a botanická zahrada zabírající snad třetinu rozlohy města.
Oběd si dáme typický kreolský v místní restauraci a odpoledne nalodění na trajekt a přejezd zpět na ostrov Guadeloupe (17:45 20:00). Transfer do hotelu na ostrově Grande Terre. Ubytování na 4 noci se snídaní.
Snídaně - oběd


odpočinek na pláži

Dnešní den strávíme odpočinkem na bílé písečné pláži hotelu Creole Beach.
Snídaně

La Creole Beach hotel and Spa


výlet na ostrov Marie Galante

Největší z ostrovů, patřících ke Guadeloupe. Leží od svého velkého souseda 25 km na jih a nabízí svým návštěvníkům kromě nádherné scenérie nepřelidněné pláže a klid. Na ostrově se pěstuje odedávna cukrová třtina a v Distillerie Poisson se vyrábí pod značkou Père Labat nejlepší zdejší rum.
Odjezd z hotelu do přístavu Bergevin, kde se nalodíme na pravidelnou linku (plavba cca. 45 minut), dorazíme do přístavu Grand Bourg a první co uvidíme bude majestátní kostel. Zde nás již bude čekat autobus a podíváme se na ruiny koloniální usedlosti l’Habitation Murat a navštívíme distilerii, kde nám vysvětlí fáze výroby rumu. Odpoledne odpočinek na fialových plážích ostrova. Oběd se bude podávat v restauraci. V 16:00 odjíždí loď zpět, transfer do hotelu
Snídaně - oběd


Prohlídka Grande Terre – země cukrové třtiny, návštěva distilerie

Tento relativně plochý ostrov je tvořen z převážné části vápencem, obklopený je korálovými útesy. Na vápenité půdě se skvěle daří pěstování cukrové třtiny, nejhustější vegetace se nachází na jihu ostrova. Hlavním městem je Pointe-à-Pitre v západní části ostrova.

Budeme projíždět oblastí Grands Fonds, malými farnostmi a osadami. Podíváme se na slavný hřbitov Morne a l’Eau, poté koupání na plážičce Souffleur, podíváme se na impozantní útesy Grande Vigie, které se tyčí do výšky 80 metrů. Pokud je jasné počasí, je odtud nádherný výhled na sousední ostrovy Antigua, Montserrat a Désirade. Poté se podíváme na bránu do pekel (Porte d’enfer), čeká nás ochutnávka v distilerii Damoiseau, kde se vyrábí jeden z nejlepších rumů ostrova. Kreolský oběd a odpoledne se podíváme na nejvýchodnější výběžek ostrova Pointe Des Chateaux, kde se stýká Atlantik s Karibikem. Návrat do hotelu.

Snídaně - oběd


odpočinek na pláži a odlet

Volné dopoledne k odpočinku na pláži, ve 12:00 check – out z pokoje. Odpoledne odjezd na letiště a odlet do Paříže (odlet cca. v 18:00). Možnost prodloužení pobytu. Přílet druhý den odpoledne.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700