facebook
To nejlepší z Bali a Jávy -

To nejlepší z Bali a Jávy

12 nocí od 65 500 Kč
Indonésie, Poznávací zájezdy

To nejlepší z Bali a Jávy

Mystické Bali s tisíci chrámů, krásnou přírodou, aktivními vulkány a usměvavými Balijci a pestrá oblast centrální Jávy s úchvatným budhistickým chrámem Borobudur osloví každého cestovatele. Vybrali jsme pro vás to nejlepší z obou ostrovů!

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Kulturní centrum Bali a rýžová políčka v okolí Ubudu
  • Besakih - největší chrámový komplex na Bali
  • Legendární budhistický chrám Borobudur
  • Dieng Plateu - jedna z nejaktivnějších sopečných oblastí na Jávě
  • Historický hinduistický chrám Prambanan
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1: Odlet

Den 2: Přílet na Bali

3.den: Kulturní centrum Ubud a okolí

4.den: Chrámový komplex Besakih a vulkán Batur

5.den: Chrámy centrálního Bali a přesun na Jávu

6.den: Chrám Borobudur a okolí Jogjakarty

7.den: Horská oblast Dieng Plateu

8.den: Chrám Prambanan - přesun na Bali k moři

9.-13.den: Pobyt u moře

14.den: Pobyt u moře a odlet

15.den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku Praha - Denpasar - Praha (s přestupem) v optimálním tarifu ekonomické třídy
Let.taxy a poplatky
Privátní transferydle programu
12 nocí ubytování dle programu
Stravování dle programu
Výlety a vstupy dle programu
Anglicky mluvící průvodce během poznávacího programu
Asistenci místního partnera (česky mluvící osoba v kanceláři)
Pojištění léčebných výloh v zahraničí
Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

Připojištění (zavazadla, odpovědnost za škody, storno zájezdu atd.) 1.990,- Kč/ osoba

Pobyt u moře je možné dle vašich požadavků prodloužit či zkrátit. Pokud vám nevyhovuje nabízený termín, rádi se přizpůsobíme vašim potřebám a zájezd dle nich upravíme.
Pokud byste měli zájem během tohoto zájezdu o ubytování v jiných hotelech, než které jsou v nabídce, opět pro vás nabídku rádi přepracujeme.

1.den: Odlet

Odlet z Prahy
2.den: Přílet na Bali

Po příletu na Bali budete mít zajištěný transfer do hotelu, kde se ubytujete.

Nocleh v hotelu Grand Inna Kuta (deluxe pokoj).
3.den: Kulturní centrum Ubud a okolí

Ráno vás v hotelu vyzvedne váš průvodce. Po krátké jízdě do vnitrozemí shlédnete představení
legendárního „tance démonů“ – Barong Dance a pak se vydáte do městečka Celuk, které je v celé Asii
proslulé svými šperkařskými dílnami zpracovávajícími stříbro a zlato. Pak navštívíte řezbářskou vesničku Mas a za krátko již budeme v Ubudu - centru balijského umění. V muzeu Neka shlédnete skvělou výstavu světově uznávaných malířů, která v Ubudu vznikla ve třicátých letech minulého století. Čeká Vás návštěva tradičního trhu. Tropickou přírodou přijedete do města Klungkung, kde navštívíte soudní palác Kertha Gosa, kde se dávní králové radili o osudu provinilců. Krásně vyvedené “mravoučné” stropní malby znázorňují, co všechno hříšníky může čekat na onom světě.
Po této zajímavé prohlídce se vydáte do netopýří jeskyně Goa Lawah, u které stojí malá svatyně, kde se prohání tisíce netopýrů. Na konci dne se ještě zastavíte ve vesničce Tenganan, kde žijí prapůvodní obyvatelé ostrova Bali, kterým se říká Agabalijci. Tenganan je také pravděpodobně vůbec první lidské sídliště na Bali. Následně přejedete do Candi Dasa, kde se ubytujete v hotelu Candi Beach Resort 4*.

Snídaně - oběd


4.den: Chrámový komplex Besakih a vulkán Batur

Po snídani v hotelu se vydáte cestou kolem terasovitých rýžových polí a skrz typické balijske vesničky k nejvýznamnějšímu chrámu na Bali – chrámu Besakih. Pohled na více než tři sta věžiček tohoto chrámového komplexu a fascinující výhled na majestátní, nejvyšší vulkán na ostrově Gunung Agung Vás přenese do jiných světů. Pokračovat budete do vesnice Kintamani, která leží na okraji kráteru sopky Penulisan. Na této obří kaldeře (průměr 12 km) se Vám naskytne fascinující pohled na 2.200 m vysoký, činný vulkán Batur, kterému se také říká Gunung Lebah - “hora v údolí”. Vaše cesta povede dále na severní pobřeží ostrova, kde se můžete těšit na návštěvu mystického chrámu Pura Beji ve vesnici Sangsit. Nakonec dojedete pobřežní cestou do idylického místa Lovina, která je proslulá pláží z černého písku. Zde se ubytujete v hotelu The Lovina 4*.

Snídaně - oběd


5.den: Chrámy centrálního Bali a přesun na Jávu

Po snídani v hotelu navštívíte opravdovou oázu klidu a meditace – buddhistický klášter Vihara Buddha. Pak pojedete  tropickou přírodou a všudypřítomnými rýžovými políčky ke sladkému kráterovému jezeru Bratan, na jehož břehu stojí významný chrám Pura Ulun Danu. Nedaleko navštívíte okouzlující městečko Bedugul, které je po celém ostrově známé svými trhy s tropickým ovocem, zeleninou, kořením a orchidejemi. Zde budete mít možnost doplnit svoji domácnost zásobami exotického koření a semeny vzácných květin. Odpoledne nás v idylické vesnici Mengwi čeká návštěva královské pury Taman Ayun z období královské dynastie Gelgel a závěrem vás čeká ještě jeden vrchol - mořský chrám Tanah Lot. Tanah Lot je malebně postaven na skále čnějící z moře asi 200 metrů od pobřeží. Poté se již přesunete na letiště, odkud budete odlétat do Jogjakarty na Jávě. Po příletu na Jávu budete mít zajištěný transfer do hotelu, kde se ubytujete. Nocleh v hotelu Innside by Melia 4*.

Snídaně - oběd


6.den: Chrám Borobudur a okolí Jogjakarty

Po snídani se vydáte na prohlídku kulturního vrcholu tohoto druhého dne - chrámu Borobudur, který je největší buddhistickou svatostí na světě. V letech 775 až 856 pracovalo na stavbě této náboženské památky asi 30 000 řezbářů a sochařů a asi 15 000 nosičů. Velikost této památky ohromuje návštěvníky dodnes. Cestou do Borobuduru navštívíte také chrámy Candi Mendut a Candi Pawon a tradiční výrobnu cigaret (rodinná produkce). Oběd se podává v indonéské restauraci, která se specializuje na místní pokrmy. Odpoledne si prohlédnete Yogyakartu. Město má asi 1 milion obyvatel a patří k nejvýznamnějším kulturním městům Jávy s množstvím univerzit a památek. Během prohlídky navštívíte královský palác Kraton a také vodního chrám Taman Sari. Prohlídku zakončíte ve starém městě, kde uvidíte tradiční trh a navštívíte místo, kde se vyrábí batika a výrobky ze stříbra. Po návratu do hotelu budete mít chvilku na odpočinek, než se rikšou přesunete na večeři do tradiční jávské restaurace v centru Yogyakarty. Po večeři se vrátíte do hotelu autem či minibusem.

Snídaně - oběd - večeře


7.den: Horská oblast Dieng Plateu

Brzy ráno se vydáte na prohlídku, která vede kolem krásných rýžových polích a po klikatící cestě do úžasné horské krajiny střední Jávy. Dostanete se na plošinu Dieng, která se leží v nadmořské výšce 2 060 metrů. Tato oblast je jednou z nejaktivnějších sopečných oblastí v Indonésii. Na náhorní plošině se nachází jeden z nejstarších hinduistických chrámů postavených v 7. století během dynastie Sanjaya. Leží v obří kaldeře dávno vybuchlé sopky obklopené studenými minerálními jezery a kouřícími sopečnými krátery. V okolí uvidíte spoustu políček, neb půda je zde extrémně úrodná. Oběd se podává v typické indonéské restauraci ve Wonosobo. Po návratu do hotelu budete mít čas na odpočinek, než si během večeře budete moci vychutnat tradiční historický tanec na motivy Ramayany.

Nocleh v hotelu Innside by Melia 4* .

Snídaně - oběd - večeře


8.den: Chrám Prambanan - moře

Po snídani se vydáte k navštěvě chrámu Prambanan - svatého místa pro hinduisty. Místní ho také nazývají "Loro Jonggrang" (štíhlá dáma). Tento velký chrámový komplex byl dokončen v roce 856. Byl postaven pro bohy Šiva, Brahma a Višnu. Reliéfy vyprávějí krásný a vzrušující příběh legendy Ramayana. Začíná u východní brány a pokračuje ve směru hodinových ručiček. V ohledem na čas vašeho letu si dáte oběd a pak budete převezeni na letiště v Jogjakartě pro přelet do Denpasaru.Po příletu na Bali bude následovat přejezd do hotelu u moře, kde se ubytujete.

Nocleh v hotelu Bali Tropic (deluxe pokoj).

Snídaně - oběd

Bali Tropic


9.-13.den: Pobyt u moře

Během těchto dnů můžete relaxovat na pláži či u bazénu nebo se případně vydat na výlety v okolí (ostrov Nusa Penida, Gilli Islands....)

Nocelh v hotelu Bali Tropic (deluxe pokoj).

Snídaně

Bali Tropic


14.den: Pobyt u moře a odlet

Pokoj je vám v tento den k dispozci do poledne (při pozdějším odletu je možné zajistit za příplatek pokoj do doby odjezdu na letiště). Transfer na letiště pro odlet.

Snídaně


15.den: Přílet do Prahy

Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Nádherné Bali s pobytem u moře - sopka Batur Poznávací zájezdy | Indonésie

Nádherné Bali s pobytem u moře

39 500 Kč 10

Vydejte se s námi poznávat ostrov Bali, který patří mezi nejznámější ostrovy Indonésie. Nabízí nejen krásné pláže, exotickou přírodu, ale i pohodovou atmosféru. Na Bali můžete vidět a dokonce i vystoupat na stále činný vulkán, tradiční rýžová políčka, nespočítaně chrámů a chrámových komplexů nebo si zasurfovat na vlnách západního pobřeží. Plážová letoviska nabízejí množství zábavy a vodních sportů.

Detail Termíny a ceny +