facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: PRAHA - REYKJAVÍK

Odlet z Prahy na Island. Po příletu přenocování v blízkosti letiště.
2. den: ZLATÝ TROJÚHELNÍK

Ráno si převezmete váš offroad a vypravíte se na cestu do národního park Thingvellir, který je zapsán na seznamu UNESCO a kde se střetává evropská a americká litosférická deska. Toto místo má také své místo v islandské historii, kdy zde v roce 930 bylo ustanoveno první valné shromáždění. 

Dále se vydáte do oblasti Geysir s aktivním gejzírem Strokkur, který jednou za 10 minutou chrlí vodu až do výšky 20 metrů. Dále se můžete těšit na gigantický vodopád Gullfoss na řece Hvítá. Ubytování na 2 noci. 
3. den: DUHOVÉ HORY

Prozkoumávejte oblast kolem městečka Fludir a nádhernou okolní přírodu, nebo se vydejte po nezpevněné cesty do proslulé oblasti Duhových hor.

Oblast Landmannalaugar, alias Duhové hory jsou jednou z nejkrásnějších oblastí Islandu. Ovšem ne každý má štěstí tuto oblast osobně navštívit, jelikož se nachází ve vnitrozemí ostrova, která je přibližně ¾ roku pokryta sněhovou pokrývkou a dostat se sem je výzva sama o sobě. Vede sem nezpevněná cesta, na kterou mohou jen SUV s pohonem na 4 x 4. Cestou pžejíždíte i řeky. Cesta vás přivede na úpatí duhových hor a lávových polí Laugahraun. Zde si můžete udělat krátkou procházku po okolí a vrátit se zpět do hotelu. 
4. den: VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

Po snídani vyrazíte na východní pobřeží ostrova. Jako první se můžete těšit na úchvatný vodopád Seljalandsfoss. Dále budete pokračovat okolo vodopádu Skogafoss k ikonické vesničce Vík a k národním parku Skaftafell, který svádí ke krátké procházce (například k vodopádu Svartifoss). Nocleh je nedaleko na 2 noci.
5. den: NÁRODNÍ PARK SKAFTAFEL A JÖKULSÁRLÓN

Dopoledne si můžete udělat nenáročný pěší výlet k ledovci Skaftafellsjökull, a poté vyrazit k jezeru Jökulsárlón. Zde si můžete udělat procházku kolem jezera, anebo vyrazit na některou z nabízených plaveb lodí po jezeře s několikametrovými krami až k samotnému ledovci. Za návštěvu stojí i nedaleká pláž, kam toto ledovcové jezero společně s krami ústí. Poté se vrátíte zpět do hotelu. 
6. den: REYKJAVÍK A MODRÁ LAGUNA

Přesun podél pobřeží do Reykjavíku se zajížďkou ke světoznámé Modré laguně. Odpoledne odpočinek a prohlídka města. Přenocování na 1 noc. 
7. den: POLOOSTROV SNAEFELLSNES

Odjezd směr poloostrov Snaefellsnes, který je oblíbený pro svoji přírodní rozmanitost. Krom krásných pláží jako jsou Ytri-Tunga beach a Djúpalónssandur beach, jeskyní Vatneshellir, Raudfelssgjá, kráteru Saxhóll, se můžete těšit v neposlední řadě na oblast Grundarfjordur - sympatické městečko, krásný vodopád a ikonický Kirkjufell
8 den: POLOOSTROV SNAEFELLSNES a REYKJAVÍK

Během dne si užijte přírodní krásy západního pobřeží a později se vrátíte zpět do Reykjavíku. Pokud jste nestihli koupání v modré laguně udělejte si čas večer před odletem. Vrácení vozu a odlet nočním letem zpět domů.
9. den: PŘÍLET DO PRAHY


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

To nejlepší z Islandu s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Island

To nejlepší z Islandu s českým průvodcem

31 590 Kč

6denní okruh za tím nejlepším z Islandu s českým průvodcem. Vypravte se neuvěřitelnou severskou krajinu, sídlem severských bohů, za mohutnými vodopády, sopkami, ledovci a gejzíry. Nechte se unést drsnou přírodou, ale i vlídnou tváří a povahou Islanďanů.

Detail Termíny a ceny +
loading