facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: Přílet do Bologni.

Odlet z Prahy do Bologni. Převzetí auta na letiště, přejezd do ubytování s výhledem na Sienu - rodinné vinřství Castel di Pugna, odpočinek.

Už cesta může být cíl. Pokud budete mít chuť a nebudete po letu unavení, zastavte se po cestě v městečku Monteriggioni , které je celé schované za středověkým opevněním. Toto městečko má další výhodu – leží v nadmořské výšce 200 m n.m., což přináší okouzlující výhledy do okolí.2. den: Val di Orcia - Pienza - Montepulciano

Údolí Val d ´Orca je zážitek už sám o sobě, nádherná příroda plná vinic narušená jen občas vesničkou je prostoupena stezkou Via Francigena, která spojovala svatyně a kostely. Vstupní branou do tohoto ráje je městečko San Quirico. Po cestě do Pienzy se zastavte u malebné kapličky Vitaletta, která v nekonečných polích působí opuštěným, ale zároveň uklidňujícím dojmem.

Malé městečko Pienza je čistou ukázkou renesanční architektury. Navštívíte zde palác Piccolomini s geometricky tvarovanou zahradou a úžasnou vyhlídkou čí hlavní náměstí Piazza Pio II, pojmenována po svém zakladateli – papeži Piu II. Nevynechejte ani úchvatný starý kostel Piave del Corsignano.

Montepulciano patří k typickým toskánským městečkům s mnoha renesančními paláci. Městečko je známé pro víno – Vino Nobile, které se zde produkuje a je vysoce ceněné po celém světě.3. den: Vinice

Necháte pro jednou auto ,,doma,, a užijete si procházku po okolních vinicích a pokocháte se nádhernou přírodou.
Fakultativně lze spojit např. s degustací nebo obědem formou pikniku.4. den: Siena

Byl by hřích při návštěvě Toskánska vynechat Siennu. Siena byla etruskou osadou, jejíž prudce rostoucí ekonomika a blahobyt předčily svého času i Florencii, avšak posléze byly zastaveny morovou tragédií. Městu dominuje slavná vež Torre del Mangia ze 14. století, která je vysoká 102 m. Na její vrchol je nutné zdolat na 500 schodů, úsilí je ale odměněno famózním výhledem na celé město. Věž stojí za Palazzo publico, který slouží aktuálně jako městská radnice. V komplexu můžete navštívit muzeum s obrazy a freskami. Toto městečko vystavěné na třech kopcích patří jako mnoho dalších míst v Toskánsko mezi světové dědictví UNESCO.
5. den: San Gimigliano a procházka v nedaleké rezervaci

Toskánský Manhattan – San Gimignano. Říká se mu tak pro dochované vysoké věže, které vzbuzují atmosféru středověku.
Ideální ve spojení s aktivní procházkou v okolí - např. v Riserva naturale di Castel Vecchio.6. den: Přejezd do Ligurie, návštěva Vinci a Lucca

Tento den se rozloučíte s Toskánskem a vyrazíte vstříc neméně krásné Ligurii. Po cestě si ale uděláte pár zajímavých zastávek.

Vinci – rodné místo Leonarda da Vinci.

Lucca - má pověst nejkrásnějšího toskánského městečka.7. Den: Cinque Terre

Cinque Terre je vlastně pět malebných vesniček (městeček) na pobřeží Ligurie, které se jinak vyznačuje skalnatým pobřežím a strmými útesy. Ráno se vydáte místním vláčkem do nejvzdálenější vesničky Monterosso al mare, které je zároveň i největší z těchto pěti. Zpátky se pak budete vracet částečně pěšky – při pobřeží vede turistická cesta, část pak dojedete opět vlakem. Množství nachozených km je tak zcela ve Vaší režii.8. den: Přejezd do Pisy, odlet domů.

Dnes pojedete do Pisy, odkud večer odletíte.
Fakultativně doporučujeme návštěvu Carrary nebo Pisy.

Carrara – lomy na mramor , muzeum
Návštěva lomů (vyvezou Vás vozidlem 4x4), prohlédnete si místní muzeum a zasvětí Vás tajemství vzniku nejúžasnějších děl Michelangela. Lze spojit i s obědem.

Pisa
Slavná Šikmá věž a přilehlé náměstí.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700