facebook
Aktivni zájezd do Dolomit s jogou -

Aktivni zájezd do Dolomit s jogou

nocí od 24 900 Kč
Itálie, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Lekce jógy pod vedením úžasné Katky Prýmkové v ceně zájezdu.
  • Aktivní program, který Vám ukáže jakou radost z pohybu můžete mít.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Cesta do Val di Non

2. den: Jezero Towel

3. den: Garda a okolí

4. den: Kajaky a kostelík San Romedio

5. den: Brentské Dolomity

6. den: relax u jezera Garda nebo Molveno

7. den: Návštěva Rotari vinařství spojená s ochutnávkou místního šampaňského, cesta domů

Cena zahrnuje

Ubytování ve dvojlůžkovém pokoji pro jednu osobu s bohatou snídaní
Doprava z Prahy minibusem
Lekce jógyKatky Prýmkové
Český průvodce Marco Polo po celou dobu pobytu
Aktivity: Kajaky na jezera San Giustina, treky (1x Tovel, 1x Garda, 1x Brenta), návštěva San Romesia, návštěva sklípku
Základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

Stravování mimo snídaní
Připojištění proti stornu
Aktivity mimo aktivit v ,,Cena obsahuje,, - tzn. ferraty, treky v poslední den, fakultatvní výlety na místě.

1.den: Odjezd z Prahy do Dolomit

Odjezd brzy ráno z Prahy, příjezd odpoledne a ubytování. Navečer můžeme navštívit male malebné městečko “CLES”  hlavní město Val di Non.  Vyjdeme na vyhlídkovou terasu, odkud je krásný výhled na horní údolí, na jezero Santa Giustina a hrad Cles.  Můžeme se projít po malém centru a dát si před večeří nějaký osvěžující aperitivek…….
2. den: Jezero Tovel a okolí

Lago di Tovel je alpské jezero, které se nachází ve výšce 1178m.n.m. v přírodním parku- rezervaci Adamello- Brenta. Lago doi Tovel je také přezdívané “ ČERVENÉ JEZERO “ podle řasy Tovellia Sanguinea, která způsobovala červenání vody v jezeře v letních měsících až do roku 1964 anebo také “ MEDVĚDÍ JEZERO” podle medvěda hnědého, který v tomto parku volně žije. Jezero se dá procházkou obejít, doba trváni asi 1 hod. Procházka je vhodná pro všechny. V jedné části jsou moc hezké bílé pláže, kde se dá krásně relaxovat a obdivovat nedaleké Dolomity. Pro zájemce možnost náročnějšího výšlapu.
3. den: Aktivně u jezera Garda

Ráno výlet na jezero Garda - klasická cesta Ponale, která spojuje jezero Garda a jezero Ledro. Čekají Vás nezapomenutelné výhledy. Odpoledne volný program u jezera, případně výšlap na ke kapličce nad městem.

4. den: Výlet po jezeře San Giustina a kostlíček San Romedio

Dopolední výlet na kajaku po jezeře S. Giustina do jinak nepřístupné části jezera, kterou místní lide nazývají “ malý Grand Canyon”, podle typicky do červena  zbarvené horniny, která velmi připomíná “Grand Canyon USA“ v malém provedení. Až přepádlujeme přes tuhle překrásnou část jezera, čeká nás další překvapení v podobě schovaných kaňonu. Čekají nás 2 kaňony a oba dva se od sebe kompletně liší.... hra stínů, barev skal a vody je někdy neuvěřitelná.... máme opravdu na co koukat... je to pokaždé opravdové překvapení !!! Výlet trvá cca 3 hod. Kajaky jsou pro dvě dospělé osoby a nebo po jednom, jsou velice stabilní a technika pádlování bude samozřejmě na začátku vysvětlena. Každý dostane povinně plovací vestu a helmu. U nástupního místa je malý bar, kde si můžeme po výletě ještě dát nějaké občerstvení. Je zde i malá pláž, takže kdo bude chtít, může si jít zaplavat.

Odpoledne nás čeká výlet je kostelíku SAN ROMEDIO. Byl vystaven na skále vysoké 70m a je složen z pěti malých kapliček, které byly postupně postaveny od roku 1000 do roku 1918. ( 900let). Při troše štěstí je možné zahlédnout i medvěda “BRUNA “ , skoro 300kg fešáka, který zde také od dubna 2014 našel nový domov. Místo má zvláštní kouzlo a jeho atmosféra si Vás neuvěřitelně podmaní.

Večer Vás čeká soukromý sklípek aneb víno s příběhem. Můžete ochutnat víno “GROPELLO “, které je opravdovou raritou z hlediska historie. Čeká nás degustace vín, ochutnávka místních specialit a zajímavý výklad o výrobě vína. Možno udělat to aktivně jako vinou stezku (vycházka po vinicích s výkladem). Jen několik posledních rodin se věnuje v oblasti Val di Non pěstování vína, vinařství “ LASTE ROSSE “ je jedním z nich. Jejich víno se nedodává do supermarketů, je k dostání jen ve velmi omezeném množství, přesto ale jeho cena je velmi příjemná, je znát, že víno je zde záležitostí rodinné tradice a ne jen ziskuchtivosti.

5. den: Brenta, královna Dolomit

Dvě varianty na seznámení s brenstkými Dolomitami: trek nebo ferrata. Dají se nakombinovat tak, aby ten, kdo nebude chtít na ferratu, měl možnost treku a vždy jsme se společně sešli na chatě a zakončili výlet společně. Cílem je horská chata Tuckett ( 2272m.n.m. ) kde se všichni sejdeme na oběd a odtamtud už pokračujeme společně směr Madonna di Campiglio,kde nás bude čekat úžasná večeře.

Varianta č.1: FERRATA SOSAT...

Nástupní bod je v Madonna di Campiglio, která je od hotelu circa 1hod autobusem. V Campigliu pojedeme směrem na parkoviště VALLESINELLA, ( Campiglio - Vallesinella 5km), kde je horská chata stejného názvu. Odtamtud je hlavni výchozí bod. Vyšlápneme si na chatu Brentei, která se nachází již v objetí majestátních hor. Přejdeme na chatu Alimonta, kde zčíná ferrata. Nasadíme úvazky a helmy a půjdeme na to. Ferrata není težká, ale zadarmo také ne. Je dlouhá cca 3 hodiny, s tím, že značná část je jen chůze, nicméně, je nutné počítat, že se to jen ,,nepřeběhne za 10 minut.,, Výhledy naprosto úchvatné.

2. varianta: Trekking na chatu TUCKETT  normální, ale ne méně krásnou cestou. 

Na Tucketu si dáme oběd a pak půjdeme společně dolů do Madonny di Campiglio.  Cesta povede kolem nádherných vodopádů. V Madonně si dáme úžasnou večeři.


 
6. den: Odpočinek u jezera Garda

Odpočinek po náročném dni u jezera Garda. Koupání, jóga, odpočinek. V případě zájmu je možné domluvi se na procházku po okolí.
7. den: Cesta domů

Cesta domů, po cestě zastávka s úžasným výhledem jako rozloučení s Dolomitami. Příjezd ve večerních hodinách. 

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700