facebook
Cesta po zemi vycházejícího slunce s českým průvodcem -

Cesta po zemi vycházejícího slunce s českým průvodcem

12 nocí od 96 990 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Cesta po zemi vycházejícího slunce s českým průvodcem

Velký okruh Japonskem se zkušeným českým průvodcem.
Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu, kuchařské lekce tradičního japonského pokrmu v Takayamě v hodnotě 28.000 Kč/osobu v ceně.
* V případě povinných testů COVID-19 vám před odletem uhradíme 50% nákladů na jeden test.


Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.

Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3* hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Malá skupinka 6, maximálně 8 osob + průvodce
 • Všechny vstupy, výlety a doprava v hodnotě 28.000 Kč/osobu v ceně
 • Soukromý čajový obřad v tradičním domě a v zahradě v Kyotu v ceně
 • Soukromá kuchařská lekce v Takayamě v ceně
 • Přenocování v buddhistickém klášteře s tradiční večeří
 • Detailní poznávání kultury, historie i současnosti se zkušeným průvodcem v Osace, Koyasan, Hirošimě, Kyotu, Takajamě, Kanazawě, Tokiu, Kamakuře a dalších místech
 • Výlet do Japonských Alp (Takayama a Širakawa-go)
 • Cestování šinkanseny
 • Ubytování v centru, ne na periferiích
 • Návštěva lokalit kde lze spatřit jedinečné kyotské gejši jako Kamishichiken, Miyagawacho, Gion a Pontočo
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den společný odlet do Japonska.

2. den po příletu do japonské Osaky prožijeme prohlídkou města a odpočinkem.

3. den našeho japonského putování se vypravíme do hor poloostrova Kii a posvátné oblasti Koya san, kde přenocujeme v buddhistickém klášteře.

4.den se přesuneme na jih do Hirošimy a na ostrov Mijadžima. Tady si během 2 dní užijeme kromě moře, památek a historie i skvělé okonomijaky.

6. den nás čeká úchvatný hrad Himeji a kulturní centrum země - Kyoto, kde strávíme 3 dny výlety vč. širokého okolí a čajovým obřadem.

9. den odjedeme z Kyota do Nagoyi a dále do Japonských Alp až do Takajamy, kde si vyzkoušíte uvařit japonské jídlo.

10. den se vypravíme dál do hor a do tradiční historické vesnice v oblasti Širakawago.
Naše předposlední zastávka bude na západním pobřeží v Kanazawě, kde nás 11. den, kromě jiného, čeká i proslulá zahrada Kenrokuen.

11. den večer odjedeme šinkansenem na 3 dny do Tokia, abychom nasáli atmosféru jednoho z nejlidnatějších měst světa. Z ruchu této megapole se vypravíme i k Tichému oceánu do středověké Kamakury a Jokohamy.

14. den: rozloučení se s jedinečným Japonskem a návrat domů.

Cena zahrnuje

 • zkušeného českého průvodce od začátku až do konce zájezdu do Japonska
 • letenku do Japonska vč. letištních tax v optimální knihovací třídě
 • ubytování v pečlivě vybraných hotelech min 3*, buddhistickém klášteře a ryokanu ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový pokoj za příplatek)
 • snídaně denně a 1x večeře
 • veškerou dopravu v Japonsku – vlaky, autobusy, metra, tramvaje a lodě
 • veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) dle programu
 • zákonné pojištění CK
 • WiFi – pokud jste v dosahu průvodce, mají účastníci zajištěný přístup k internetu i během výletů, bez nutnosti stahování dat formou roamingu.

Cena nezahrnuje

 • osobní výdaje (v Japonsku se ale neplatí spropitné)
 • vstupy na vyhlídky, jízda lanovkou apod
 • ostatní stravování

1. den: ODLET DO OSAKY

Dnes se sejdeme na letišti, seznámíme se a společně s jedním přestupem odletíme do 10.000 km vzdáleného Japonska.
2. den: JAPONSKO: PŘÍLET DO OSAKY

Po více jak 10 hodinovém letu dosedneme na letišti Kansai, které se nachází na umělém ostrově. Odtud začneme naše poznávání – prvním cílem je Osaka, rušné velkoměsto, v jehož středu se nachází slavný Osacký hrad, který se ještě dnes prohlédneme. Večer se vypravíme do ulic Dotombori, která doslova oslní svými neony. Dnešní den pěkně reflektuje celou naší cestu: dva světy v jednom – tradiční historické a moderní hektické Japonsko. Přenocování v hotelu v Osace.
3. den: BUDDHISTICKÁ ŠKOLA ŠINGON A NEJPOSVÁTNĚJŠÍ JAPONSKÝ HŘBITOV

Dnes poznáte opravdové a tradiční Japonsko. Ráno nasedneme na vlak, který po chvíli začne šplhat do hor poloostrova Kii, pak přesedneme na lanovku, která nás vyveze do 800 metrů, kde se nachází malá vesnice Koya san a zároveň sídlo buddhistické školy Šingon, desítky malých buddhistických klášterů i proslulý hřbitov Okunion s tisícovkami staletých hrobů ukrytých v lese kryptomérií a borovic.

Navíc nás čeká ubytování v buddhistickém klášteře, což bude nezapomenutelný zážitek setkání nejen s japonskou kulturou, ale i tradiční kuchyní – večeře i snídaně jsou vegetariánské, takové, jaké mají mniši.

polopenze


4. den: OHNIVÝ RITUÁL A PŘESUN DO HIROŠIMY

Časně ráno nás čeká setkání při budhistickém ohnivém rituálu, kterým započneme náš další den. Tady si člověk uvědomí, jak je Japonsko moc odlišné. Po snídani u misky rýže, čaje a zeleniny se vypravíme na dlouhou cestu včetně první jízdy šinkansenem, a to do Hiroshimy, kde strávíme 2 noci.

Odpoledne po příjezdu si prohlédneme celý Mírový park včetně Atomového dómu – pozůstatku výbuchu atomové bomby, který projektoval český architekt, a muzea, které vám blíže přiblíží pohnutou válečnou historii tohoto města. Večer se pak vypravíme na velmi ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki.

Snídaně


5. den:  PLOVOUCÍ SVATYNĚ NA OSTROVĚ MIJADŽIMA

Dopoledne se vypravíme lodí na posvátný ostrov Mijadžima. Proč posvátný? Nejen protože se po něm zcela volně potulují jelínci – poslíčci šintoistických božstev, ale je to místo hluboce propojeno s japonskou mytologií i buddhismem. Čeká nás zde plovoucí velká brána O-Torii, svatyně Icukušima, ale i třeba nádherný výhled z vrcholu hory Misen a možnost ochutnat pečené nebo jinak upravené ústřice. Ochutnáte?

Snídaně


6. den: NEJZNÁMĚJŠÍ JAPONSKÝ HRAD A CENTRUM JAPONSKÉ KULTURY

Dnes se ráno vypravíme na další cestu shinkansenem. První zastávkou je Himeji,kde se na vrcholku v centru města tyčí nádherný bílý dojon stejnojmenného hradu, přezdívaného Bílá volavka.

Po jeho prohlídce se přesuneme do Kyota, kde nás čekají 3 dny plné poznávání jedněch z nejkrásnějších japonských památek. A co je důležité – nebudeme ubytování Osace, která je sice levná, ale v centru Kyota, abyste si mohli vychutnat atmosféru města zejména večer, kdy je možné potkat jedny z posledních japonských gejš (zde nazývaných Geiko a Maiko), ve slavných čtvrtích hanamači jako je Gion, Pontocho, Mijagawačo, nebo bez turistů obléhaného Kamišičikenu.

Snídaně


7.-8. den:   KYOTO, INARI, ARASHIYAMA A ČAJOVÝ OBŘAD

Od brzkého rána se ve dvou následujících dnech budeme vypravovat do různých končin Kyota, Inari a Arashiyami.

Prohlédneme si mnoho zahrad, ve kterých se zamyslíme nad buddhistickými koány, řekneme si hodně o gejšách a dozvíte se něco o tajemných rituálech kaihōgyō a maratonských mniších školy Tendai.  V Kyotu nás bude čekat náročný program, pokusíme se vám co nejvíce přiblížit japonské tradice a pochopit japonskou estetiku wabi a sabi při soukromém čajovém obřadu.

Snídaně


9. den:   JAPONSKÉ ALPY, TAKAYAMA  KUCHAŘSKÁ LEKCE

Dnes se vypravíme do vnitrozemí, k Japonským Alpám. Bude nás čekat městečko Takayama založená už v 8. století, a tak zde na relativně malé ploše naleznete hmatatelný kus historie země vycházejícího slunce jako na dlani. V říčce Miyagawa si bezstarostně plavou barevní kapříci, v kouzelných starobylých obchůdcích (Furui-Machi-nami) seženete domácí nakládanou zeleninu, rozličné druhy saké, miso i tradiční lakované výrobky ze dřeva. Odpoledne nás bude čekat u místních kuchařská lekce, takže si konečně po několika dnech s japonskou kuchyní vyzkoušíte připravit některý z tradičních pokrmů.

Snídaně


10. den:  HORSKÁ VESNICE – ŽIVÝ SKANZEN ŠIRAKAWA-GO A KANAZAWA

Dnes nás čeká cesta do Kanazawy, na západním pobřeží ostrova, přes region Širakawa-go v Japonských Alpách . Zde navštívíme živoucí skanzen – vesnici Ogimači, kde se na velké ploše nachází velké množství původních farmářských domů známých jako Gaššo-Zukuri (podle svých mohutných a strmých střech), rýžová pole a to vše zasazené do kouzelné horské přírody.

Odpoledne přejedeme do Kanazawy na západním pobřeží, kterému se často přezdívá „Malé Kyoto„.

Snídaně


11. den:  NOMURA-KE, GEJŠI, SLAVNÁ KENROKU-EN A TOKIO

Během dnešního dne navštívíme proslulé zahrady Kenroku-en,. Čeká nás i rezidence Nomura-ke: samuraský dům a překrásná zahrada rodiny Nomura (odborníky jedna z velmi oceňovaných zahrad v celém Japonsku) a čtvrť Chaya, kde se nacházejí tradiční čajové domy. Jeden z nich navštívíme, abyste si mohli udělat představu, kde se scházela japonská honorace, která si mohla dovolit zvát gejši na večírky. Návštěva takového domu a jeho uspořádání Vám dá nesmírně zajímavou zkušenost o tom jak Japonci bydleli a někteří bydlí i dnes.Večer pak nasedneme na shinkansen a přejedeme zpět k Tichému oceánu – do Tokia. V největší metropoli světa a jejím okolí nás čekají 3 dny. Tokio není jen město neonů a milionu lidí, ale překvapivě i místem s krásnými parky, nádhernými a klidnými svatyněmi, úžasnými stavbami a nás také čekají výlety do jeho okolí.

Snídaně


12. den:  PLANETA TOKIO

Tokio to je Japonsko a Japonsko, to je svět sám pro sebe.

Ani kdybychom zde strávili měsíce, nepodaří se vám jej poznat snad ani z desetiny. Dnešek tak strávíme celý den až do pozdních večerních hodin objevováním jeho zákoutí – těch rušných, barevných a vykřičených, i těch, kde se v klidu nadechnete, ztišíte mysl a odpočinete.

Snídaně


13. den:  TOKIO – KAMAKURA

Dnes se vypravíme k oceánu do městečka Kamakura, která bývala politickým a vojenským centrem Japonska a v letech 1185 až 1333 bývala také hlavním městem. Tehdy si ji oblíbili šóguni pro její přírodní ochranu okolními horami. Čeká na nás zde nádherná bronzová socha Daibutsu, zahrada Hasedera a další místa, to vše na dohled oceánu. Na zpáteční cestě se zastavíme v Yokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku.

Snídaně


14. den:  TOKIO – ODLET

Naše cesta po Japonsku se nachýlila ke svému konci. Odjedeme na letiště a odletíme zpět domů.

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading