facebook
Japonská cesta snů s českým průvodcem - Poznávací zájezd do Japonska - Kyoto
Dovolená v Japonsku, krásný zájezd Japonsko, Marco Polo,

Japonská cesta snů s českým průvodcem

13 nocí od 114 500 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Začneme moderním srdcem Japonska, které tvoří Tokio a jeho zajímavosti metropole jako budou nezapomenutelné zážitky na Monster Cafe nebo zvířecí kavárnu. Super moderní město s nádechem historického Eda, zabarvené v podzimních lístcích javorů či svůdných sakur v oblíbeném parku Ueno. Návštěva Osaky, která nikdy nespí. Navštívíme nezapomenutelné Digital Artis museum na uměle vytvořeném zábavném ostrově Odaiba. S námi zažijete výlet vulkanickou oblastí Hakone, procházku kimonovým lesem, opravdový japonský čajový obřad a koupání v jedněch z nejslavnějších japonských lázní s výhledem na horu Fuji. Pohltí nás nespočet krás Kyota a jeho jedinečných svatyn a chrámů, ale i dobrot. V Naře se nám ukloní jelínci Sika při cestě k nejstaršímu dochovanému dřevěnému chrámu s největším Buddhou v Japonsku. Povečeříme u místní japonské rodiny.


Chceme vám dopřát, co nejvíce autentické prožitky z cesty, na které budete dlouho vzpomínat. Neuvidíte Japonsko skrze okýnka autobusu, ale vše si společně hezky projdeme a zažijeme. Využijeme místní dopravy, autobusy, vlaky Shinkanzen a další. S námi nemusíte řešit tahání kufrů po výletech, ale vždy se nejdřív ubytujeme. Vyzkoušíme si různé typy ubytování, od tradičního japonského – ryokany až po moderní japonské “kapsle“. Budeme mít spousty příležitostí zakusit místní speciality z tradiční i exotické japonské kuchyně, kde se bude hodit japonská znalost jazyka naší průvodkyně. S námi budete přesně vědět, na jaké skvělé zážitky se těšit. Naším cílem je, abyste si Japonsko mohli zažít a vyzkoušet „na vlastní kůži“. S námi bude Japonsko ojedinělý zážitek na celý život.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Cestujeme v malé skupince 4 - 8 lidí - žádné velké autobusy, individuální přístup, společně posedíme u jednoho stolu

  • Nabitý program v doprovodu přátelské a vřelé průvodkyně hovořící japonsky, která zde bude pro vás po celou dobu cesty.
  • Zážitky a aktivity jsou již v ceně - od jedinečného Digital Art museum, výstup na Sky Building nebo tradiční japonský čajový obřad. Užijete si neopakovatelné koupaní v jedněch z nejslavnějších lázní v Japonsku, které nabízí mnoho horkých pramenů a různé druhy koupelí (kávová, ve víně...)
  • Vtáhneme vás do víru velkoměsta, ale i vás necháme učarovat se krásou a jedinečností japonské přírody. Nezapomenutelné setkání s ochočenými jelínky Sika.
  • S námi okusíte vyhlášenou japonskou kuchyni a exotické i tradiční japonské speciality. Japonsko je země jako z jiného světa a zdejší společnost funguje zcela odlišně, než jak jste zvyklí. Uděláme maximum, aby si Japonsko našlo cestu k vašemu srdci.
  • Navštívíme mnoho krásných a historicky významných buddhistických chrámů a šintoistických svatyň. Zažijeme kulturu a tradiční zvyky v historických oblastech a také moderní tvář v technologické části Japonska. Krásné v období podzimních javorů či kvetoucích sakur.
  • Cestovat budeme Shinkanzenem i místní dopravou - ve spleti podzemních chodeb, japonských informačních cedulí a davů lidí zažijete pravé Japonsko

Den 1: Odlet do Tokia

Den 2: Přílet do Tokia a první objevování moderní metropole, výstup na SkyTree a prohlídka svatyně Asakusa. Návštěva módní ulice Harajuka s Monster Cafe a zvířecí kavárnou.

Den 3: Prohlídka Tokia. Návštěva Digital Artis Musea na zábavném ostrově Odaiba. Procházka elektronické ulice Akihabara s posezením v Maid Cafe, poté procházka v oblíbeném Ueno parku.

Den 4: Celodenní výlet do posvátného japonského pokladu města Nikko, zapsaného v UNESCO. První cesta Shinkanzenem.

Den 5: Celodenní výlet do města Kamakura, známé jako historické město ninjů a samurajů. Návštěva několika svatyň a bronzového Buddhy.

Den 6: Přejezd Shinkanzenem z Tokia do oblasti Hakone. Celodenní výlet geotermální oblastí s aktivními sopkami. Plavba pirátskou lodí na jezeře Ashi s výhledem na horu Fuji-San.

Den 7: Návštěva jedněch z nejslavnějších a nejoblíbenějších japonských lázní v Japonsku. Variace netradičních koupelí a horkých pramenů s meditačními vodopády.

Den 8: Odjezd do Kyota Shinkanzenem. Návštěva zdejších chrámů a svatyní. Prohlídka zlatého Pavilonu.

Den 9: Celodenní výlet po Kyotu, se zaměřením na oblast Arashiyama, nádherná příroda, bambusový háj či kimonový les. Jako bonus zmrzlina s jedlým zlatem.

Den 10: Další celodenní objevování skrytých krás Kyota. Návštěva Fushimi Inari (svatyně Tisíce bran).

Den 11: Celodenní výlet do města Himeji. Návštěva slavného bílého hradu Himeji. Přejezd Shinkanzenem.

Den 12: Celodenní výlet do města Nara. Procházka jeleního parku. Osobní kontakt s ochočenými jelínky Sika. Prohlídka největšího dřevěného dochovaného chrámu s největším Buddhou v Japonsku.

Den 13: Odjezd do Osaky Shinkanzenem. Celodenní prohlídka města s místy jako je Osacký hrad či Umeda Sky Building. Večer možnost povečeřet v místní japonské rodině.

Den 14: Dopoledne začneme tradičním japonským čajovým obřadem, po obědě odjezd na letiště a odlet do ČR.

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu na trase Praha – Tokyo / Osaka - Praha v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků
13x ubytování dle programu v hotelech kat. 3-4*, ve dvoulůžkovém (nebo jednolůžkovém pokoji za příplatek), z toho 2x v ryokanech – tradičním japonském ubytování
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca 15-18m2, pokud požadujete větší, informujte nás předem.
13x snídaně
Doprovod kvalifikovaného pracovníka CK – vašeho průvodce
Dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest Shinkansenen včetně MHD ve městech
Veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod.)
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

Cestovní připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu atd.) 2.800,- Kč)
Spropitné a osobní výdaje
Stravování mimo program

Den 1: Odlet do Tokia

Den 2: Tokio - seznamujeme se

Po příletu do Tokya projdeme celními a pasovými formalitami a pojedeme do našeho hotelu. Po ubytování bude následovat procházka v komplexu svatyně Asakusa, která se nachází v srdci Tokia s nákupní uličkou. Poté se pokocháme výhledem ze slavné Tokyo SkyTree věže, nejvyšší stavby v Tokiu. Projdeme si slavnou křižovatku Shinjuku, která je používaná v mnoho filmech a seriálech.

Dojdeme do ulice Harajuka, která je známá pro svou netradiční až bláznivou módu pro všechny věkové kategorie. Zde se zastavíme v bláznivé kavárně Monster cafe, kterou jste zaručeně nikde jinde na světě nenašli. Od ní dojdeme do svatyně zasvěcené prvnímu modernímu císaři Meiji Jungo. Nakonec si odpočineme v kavárně Hutch Asakusa, kde během popíjení čaje si budeme moc pomazlit malé králíčky.

Snídaně


Den 3: Tokio - objevování krás

Návštěva prvního digitálního Art musea na světě, kde se kloubí věda s uměním a světelnou show do nejbarevnějšího místa v Tokiu. Museum se nachází na uměle vytvořeném zábavném ostrově Odaiba, kde strávíme dopoledne. Návštěva elektronické čtvrti Akihabara se zákoutím cosplay anime uličky s možností posedět v maide cafe, kde obsluha nosí roztomilé oblečky služebnic. Poté návštěva krásného a u Japonců velmi oblíbeného parku Ueno. Projdeme si zde několik různorodých svatyň s možností jít do Zoo.
Den 4: Nikko - výlet za pokladem

Výlet z Tokia do horského města Nikko, které je součástí národního parku. Jako dopravní prostředek zvolíme rychlovlaky Shinkanzen. Říká se, kdo neviděl Nikko, neviděl všechny krásy světa. Projdeme si komplex svatyní Tosho-gu, Futurasan a další, které byli kdysi vybudovány nejlepšími japonskými staviteli a řezbáři, kterých se zapojilo celkem 15 tisíc. Tyto svatyně a chrámy jsou zapsané v UNESCO a právem nazývané japonským pokladem. Cestou se zastavíme u mostu Shinkyo, který sloužil jako vstupní místo přes řeku ke svatyním.
Den 5: Kamakura - město ninjů

Výjezd z Tokia do města Kamakura. Kdysi bývala hlavním místem pro samuraje a ninji a tento nádech zde stále přetrvává. Navštívíme spolu chrámový komplex Tsurugaoka zasazený v krásné přírodě, s jezírky a koi kapry, které lze krmit. Ke komplexu vede nákupní zóna plná místních specialit, na které jsou zdejší obyvatelé pyšní. Odsud budeme pokračovat přes skryté svatyně Zeniarai Benten ukryté ve vnitru hory k velkému bronzovému buddhovi Great Buddha, ležícímu v chrámu Kotokuin. K večeru návrat do Tokia.
Den 6: Hakone - geotermální oblast

Odjezd z Tokia do oblasti Hakone opět rychlovlakem Shinkanzen. Po následovném ubytování se spolu vydáme na celodenní úchvatný výlet do geotermální lázeňské oblasti. Projedeme se místními vlaky následovně dvěma lanovkami, které nás vysadí na vrcholku sopečné hory s výhledem na horu Fuji a poté se svezeme pirátskou lodí přes jezero Ashi, s krásným výhledem též na horu Fuji. Uvidíme kouř aktivních sopek a najdeme zde svatyni lásky s bránou torii, připomínající vchod do jezera. Poznáme legendu s magickými černými vejci "vařenými horkem sopek". Traduje se, že po snězení vejce se vám o 7 let prodlouží život. Hakone se velmi pyšní výhledem na horu Fuji z mnoha svých hotelů a lázní. Hora Fuji je silný japonský symbol tohoto národa. Taky známá z mnoho pohledů, maleb a fotografií. Ubytování bude v tradičních japonských hostincích ryokanech.
Den 7: Hakone - báječný relax v lázních

V Hakone navštívíme úchvatné lázeňské místo Hokane Kowakien Yunessun. Zde budeme čtyři hodiny relaxovat a načerpáme novou energii pro naše těla. Najdeme zde venkovní i vnitřní horké prameny, koupele v opravdovém víně, saké nebo v zeleném čaji či kávě. Také zde najdete umělé egejské moře, vodopády vhodné pro meditaci, zábavné tobogány a mnoho dalšího. Dokonalé místo pro zrelaxování a nabrání sil na další dny.
Den 8: Kyoto - první cesta k posvátným místům

Ráno odjezd do Kyota vlakem Shinkanzen. Nejdříve se ubytujeme a poté jako první navštívíme chrám Kinkakuji alias Zlatý Pavilon. Stěny pavilonů jsou tvořené ze zlatých plátů a na střeše má čínského zlatého fénixe. Uvnitř jsou uchované ostatky legendárního Buddhy. Odpoledne projdeme nákupní zónou k chrámu Kiyomizu-dera v horách, který je od roku 1994 zapsaný v UNESCO jako památka na starobylé Kyoto. Je zde výhled na Kyoto a posvátný stejnojmenný horský pramen, jehož jméno v překladu zní Čistá Voda. Japonci mají přísloví „Skočit z Kijomizu“ což je český ekvivalent „skočit do něčeho po hlavě“. Ve starém Edu Japonci věřili, že skokanům, kteří přežijí pád z terasy chrámu dolů do údolí, se vyplní jejich přání. Dnes je skákání zakázáno, ale ve starém Edu bylo zaznamenáno 234 skokanu z nichž 85 % přežilo. V nákupní zóně Kiyomizudery je mnoho místních specialit, kde narazíme například na tradiční matcha čaje, místní čokolády a zákusky. Jistě narazíme i na zajímavé ba dokonce praktické suvenýry. Večeře je doporučena ve výborné restauraci v Kyoto station.
Den 9: Kyoto - okouzlující Arashiyama

Další den v Kyotu vyrazíme vlakem do magického bambusového háje, kde budete mít pocit jako z jiného světa. Z bambusového háje se vydáme do krajní oblasti Kyota zvanou Arashiyama, s dechberoucí přírodou, svatyněmi a mostem Togetsukyo přes místní řeku. Most vede k opičí hoře s několika stovkami sněžných opic, které si zde žijí nerušeným společenským životem. Vychutnáme si také zdejší speciality, které Arashiyama nabízí. Můžeme si vychutnat zmrzlinu se skutečným, avšak jedlím zlatem! Jakmile se setmí, projdeme si malým, ale naprosto úchvatným kimono forest lesem, který je v noci krásně osvětlený. 
Den 10: Kyoto - bohyně Inari

Další den v Kyotu vyrazíme do komplexu svatyň Fushimi Inari, také známého jako Tisíc bran. Je pojmenovaný podle desetitisíců brán Torii zasvěcených božstvu Inari. Necháme se pohltit magickým místem a vyjdeme až na vrchol hory Inari. Odsud budeme pokračovat k chrámu Byodoin s fénixovou síní, a poté zamíříme do svatyně Uji, která sloužila jako strážná svatyně Byodoinu.
Den 11: Himeji - malebné městečko

Výlet z Kyota do města Himeji ležící na pobřeží moře Harima-nada, oddělující ostrovy Honšú a Šikoku. Navštívíme bílý hrad Himeji, známého i z filmu s Jamesem Bondem. Další slavné místo, které si nenecháme ujít je chrám Engyo-ji, který se proslavil filmem Poslední samuraj. Tato starobylá stavba je skrytá v horách nedaleko hradu Himeji. Večer návrat do Kyota.
Den 12: Nara - jelení park

Výlet z Kyota do města Nara. Toto město bylo vybudováno na rozkaz císařovny Gemmei, která chtěla přesnou kopii města z čínské dynastie Tchang. V Naře si uděláme výlet do slavného jeleního parku. Kolem vás budou běhat stovky ochočených jelínků Sika, kteří se vám budou klanět, můžete je krmit, fotit se s nimi a hladit si je. Jelínci jsou v japonské mytologii považování za posly bohů. Skrz jelení park dojdeme k největšímu dochovaném dřevěnému chrámu v Japonsku Todaiji s největší sochou Buddhy v Japonsku a projdeme si co největší část parku. V Naře opět můžete zakoupit speciality a suvenýry typické pouze pro tuto oblast. Večer návrat do Kyota.
Den 13: Osaka - stoupáme k výšinám

Shinkanzenem přejezd z Kyota do Osaky. V Osace navštívíme oblíbené UMEDA Sky Building se střešní otevřenou terasou s výhledem na celou Osaku. Cesta skleněným, průhledným výtahem a eskalátory zavěšenýma ve vzduchu, z toho dělají adrenalinový zážitek! Poté návštěva Osackého hradu, který prošel mnoha válkami a přírodními katastrofami, takže po rekonstrukci vznikla na místě replika hradu, která by měla odolat veškerým vnějším vlivům. Krásný hřeb večera bude možnost, povečeřet v opravdové japonské domácnosti u přítelkyně naší průvodkyně. Navštívíme proto městečko Kobe, které leží jen co byste kamenem dohodili od Osaky.
Den 14: Osaka - čajový obřad - Odjezd

Dnešní den v Osace zažijete pravý japonský čajový obřad, který je nedílnou součástí japonské kultury. Jedinečnou zkušenost bude doplňovat i to, že budeme oblečení v tradičních kimonech. Čajový obřad je ukázka naprosté japonské dokonalosti, preciznosti a disciplíny. Poté si dáme poslední oběd a vyrazíme na letiště. Odlet do ČR.

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem

68 290 Kč 7

Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda ale i jeho moderní tvář, v historickém Kyotu si prohlédneme nejkrásnější japonské zahrady, buddhistické chrámy i šintoistické svatyně. Během výletu do Hiroshimy si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii. Čeká nás toho ale mnohem více - pří výletech se podíváme např. na posvátný ostrov Miyajima, v Kyotu jistě potkáme skutečné gejši (učenice Maiko i skutečné dospěle Geiko) a noční toulky po tokijském Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům. Našim klientům se snažíme poskytnout autentický zážitek z cest. Při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkansenů). Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko, každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat. Velice nám záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.

Detail Termíny a ceny +