facebook
Japonsko - 9 dní s českým průvodcem -

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem

7 nocí od 68 290 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda ale i jeho moderní tvář, v historickém Kyotu si prohlédneme nejkrásnější japonské zahrady, buddhistické chrámy i šintoistické svatyně. Během výletu do Hiroshimy si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii. Čeká nás toho ale mnohem více - pří výletech se podíváme např. na posvátný ostrov Miyajima, v Kyotu jistě potkáme skutečné gejši (učenice Maiko i skutečné dospěle Geiko) a noční toulky po tokijském Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům. Našim klientům se snažíme poskytnout autentický zážitek z cest. Při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkansenů). Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko, každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat. Velice nám záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.

Fotogalerie

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • 10. sezóna velmi oblíbeného poznávací zájezdu do Japonska. Cestujeme v privátní malé skupince 6 - 8 obdivovatelů Japonska, zenových zahrad, buddhistických chrámů, šintoistických svatyní, starodávných zvyků a tradičního jídla.
  • Skutečně nabitý poznávací zájezd a to nejen místy a výlety, ale i informacemi. Průvodce je zde pro Vás od rána do noci, během výletů i mimo ně, při toulkách nočními městy, nebo jako ten, kdo Vám poradí a vezme třeba na dobou a typickou japonskou večeři.
  • Čeká Vás moderní a hlavně tradiční Japonsko, které se vymyká běžným představám o fungování společnosti. Tady nejste v Asii, tady jste v Japonsku.

Den 1: Odlet z Prahy do Tokia

Den 2: Přílet do Tokia. První poznávání megapole s průvodcem.

Den 3: Celodenní prohlídka Tokia - hezky pěšky a za použití místní dopravy (vlaky, metro) poznáme největší pulsující metropoli východu.

Den 4: Odjezd na celodenní výlet do posvátné oblasti v Nikko. První cesta shinkansenem.

Den 5: odjezd do Kyota. Procházka po tržišti Nishiki, výlet k řece Kamo a živé čtvrti Pontocho a Gion, kde dodnes žijí a pracují skutečné gejši.

Den 6: První celodenní poznávání nejkrásnějších japonských památek v bývalém hlavním městě Japonska s více jak tisíciletou historií.

Den 7: Druhý celodenní výlet po Kyotu a jeho památkách.

Den 8: Brzy ráno odjezd do Hiroshimy a na celodenní výlet na posvátný ostrov Miyajima.

Den 9: Rozloučení se s Japonskem. Odjezd na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu na trase Praha – Tokio/Osaka - Praha v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků
* 7x ubytování dle programu v hotelech kat. 3-4*, ve dvoulůžkovém (nebo jednolůžkovém pokoji za příplatek).
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca 15-18m2, pokud požadujete větší, informujte nás předem.
* 6x snídaně
* doprovod kvalifikovaného pracovníka CK
* dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest shinkansenen), kromě MHD (částečně je hrazená místní doprava v Tokyu)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod.).
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

* cestovní zdravotní pojištění s krytím do 5,4 mil.: 590 Kč
* cestovní připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu atd.): 1990,- Kč (krytí 90.000 Kč/os) / 2800 Kč (krytí 120.000 Kč/os)
* dopravu mimo výše uvedené (tramavaje v Hiroshimě, případně metro, autobusy, MHD v Tokyu, Kyotu )

Den 1.: PRAHA – TOKIO

Odlet z Prahy do Tokia, kam díky časovému posunu přiletíme následující den.Den 2.: TOKIO

Přílet do Tokia.
Po příletu nás čeká přesun vlakem NEX do Tokya.
Check in v 15:00, volný čas po příjezdu a mezi ubytováním strávíme krátkou procházkou po okolí a obědem (cca 3-4 hod).
Během následujících dní navštívíme neustále pulsující čtvrti Shinjuku a Shibuju, nedalekou svatyni Meiji uzavřenou v tichém parku a s přilehlým parkem Yoyogi, kde se zejména o víkendech scházejí mladí lidé v Cosplay; v Harajuku si projdeme modní uličky kolem Takeshita dori a zkusíme si najít i čas na zastávku v proslulém Kawaii Monster Cafe. Zajedeme si také na malou chvíli k zahradám u Císařského paláce; projdeme se po nákupní čtvrť Ginza; navštívíme Kabukicho - čtvrť červených luceren s typickou „Počůranou uličkou“ a mikročtvrtí plnou miniaturních barů v Golden Gai; elektronickou čtvrť Akihabara; vydáme se na ostrov Odaiba ke kterému se klene krásný most s poetickým názvem Rainbow Bridge; čeká nás i večerní vyhlídka na Tokio z Roppongi Hills a také vyhlášené tržiště na Tsukuji.Den 3.: TOKIO

Dnešní den začneme skvělou snídaní ať už v japonském nebo západním stylu (jak každý bude chtít) a následně se vydáme na prohlídkurybího tržiště na TSUKIJI. Čeká nás fascinující směs sushi barů, stánků a obchůdků již připravených čerstvých ryb, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí které Japonci využívají ve své kuchyni a stejně tak i třeba prodejců skutečně kvalitních nožů.
Poté se projdeme kolem GINZY a přejedeme vlakem Yamanote do čtvrti SHIBUJA, kde se nachází ikonická křižovatka, známá snad ze všech dokumentů o Japonsku. Projdeme se po HARAJUKU, které je mekkou mladých a prohlédneme šintoistickou svatyni Meiji, která je zasvěcena zakladateli moderního japonska císaři Meijimu a jeho manželce Shoken, zde se poprvé setkáte s tímto jedinečným náboženstvím a průvodce vás naučí očistný rituál před vstupem na toto posvátné místo.
Poté se přesuneme do ROPPONGI, kde nás čeká fantastický výhled na Tokio z 52. patra mrakodrapu Roppongi Hills. Výhodou vyhlídky z Roppongi Hills je že stoji v centru města. V Tokiu se nachází také jedna z nejvyšších staveb světa - Tokyo Sky Tree, ale ta stojí v severní části a neposkytuje tak výjimečný pohled jako Roppongi Hills.

Tím však večer nekončí - na SHINJUKU si projdeme tzv. „počůranou“ uličku Omoide Yokocho, která se krčí u vlakových kolejí největšího nádraží světa a je změtí malých restaurací se špízy yakitori a pak se ponoříme v KABUKICHO do mikro-čtvrti GOLDEN GAI kde se možná i napijeme něčeho ostřejšího (do malého baru, kterých je zde několik desítek, se v průměru vejde ne více než 6-8 lidí, a snad právě proto je to místo s neopakovatelnou atmosférou, kterých v dnešním Japonsku mnoho nezbývá a je jen otázkou času, kdy i tato lokalita zanikne).
Snídaně


Den 4.: TOKIO / NIKKO

Dnes se vypravíme na celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jehož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si také 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svazích zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokia. Večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.
Snídaně


Den 5.: TOKIO - KYOTO

Dopoledne nasedneme na shinkansen a přesuneme se do 2. cíle našeho japonského putování, perly dálného východu - Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kyomizudera, Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin...
Po ubytování v hotelu se vydáme na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. Jedná se o tzv. „haute cuisine" a původně byly tyto pokrmy servírovány při čajovém obřadu. Kaiseki ryori je velmi náročné na přípravu a je určeno nejen pro potěchu žaludku, ale i oka. Večeře bude ve výborném sushi baru s "dopravníkovým pásem".
Snídaně


Den 6.: KYOTO

Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní části města, kde si prohlédneme skvostný Zlatý pavilon - KINKAKUJI, který je jedním ze symbolů Kyota. Odtud se přesuneme do opatství DAITOKUJI, které pečlivě skrývá jedny z nejlepších japonských zenových zahrad, které si v poklidném meditativním tempu prohlédneme.

Dále se vydáme do jižní části města, kde se nachází šintoistická svatyně FUSHIMI INARI TAISHA. Svatyně byla založena již v roce 711 a je zde uctívána Ukanomitama-no-Mikoto, bohyně rýže a jídla. Jsou zde stovky a tisíce malých i velkých rumělkových bran Torii, vměstnaných jedna vedle druhé. Tvoří tak několika kilometrový okruh kolem zdejší chrámové hory. My si projdeme část a odpoledne se vrátíme do Kyota a s pokračujícím večerem se projdeme po tradičním GIONU, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.
Snídaně


Den 7.: KYOTO

Během dne se na východní stranu Kyota, známou jako Higashiyama. Prohlédneme si proslulý Stříbrný pavilon GINKAKUJI a pak se projdeme po Filosofově stezce ke skvělému chrámu Eikando a dále k opatství Nanzenji se skvostnými zenovými zahradami.

Po obědě se vypravíme do nedalekého městečka Arashiyama, které už ve středověku bylo výletním místem pro samuraje a bohaté obchodníky. Přejedeme ke chrámu Adashino Nembutsuji v kopci nad Arashiyamou, kde nás čeká krásná a pohodová cesta dolů z kopce po ulici Saga-Toriimoto, která je pod památkovou ochranou, mezi tradičními domky, chrámy i současnými vilkami až k řece Katsura. Na konci si prohlédneme vilu Okochi Sanso s výjimečnou zahradou, která patřila japonskému herci stříbrného plátna. Projdeme se také se po známém bambusovém háji, který jste mohli vidět ve filmu Gejša a navštívit můžeme i zen-buddhistický chrám Tenryuji ze 14. stol.
Snídaně


Den 8.: KYOTO - HIROSHIMA - KYOTO

Ráno vycestujeme ultramoderním shinkansenem do Hiroshimy a z ní se vydáme na výlet lodí na posvátný ostrov Miyajima.
Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Nedaleko leží další významný buddhistický chrám Daisho-in, který navštívil i tibetský Dalajlama. Po celém ostrově se toulají jelínci (tak jako v Naře), najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu. Během dne navštívíme zdejší chrámy a svatyně a ochutnáme zdejší vyhlášené pečené ústřice. Odpoledne se vrátíme zpět do Hiroshimy a pokud nám zůstane volný čas vydáme se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945, dále navštívíme Mírový park A-Bomb Dome (Atomový dóm), Children´s Peace Monument s tisíci papírovými řetězy složených z origami. K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki. Večer se pak opět vrátíme shinkansenem do Kyota.
Snídaně


Den 9.: OSAKA - Odlet

Brzy ráno odjezd na letiště. Odlet zpět do Evropy.
Přílet do Prahy ve stejný den.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700