facebook
Japonsko za zrcadlem - za skrytými krásami s českým průvodcem -

Japonsko za zrcadlem - za skrytými krásami s českým průvodcem

11 nocí
Japonsko, Poznávací zájezdy

Japonsko za zrcadlem - za skrytými krásami s českým průvodcem

Tento program nabízíme jako zážitkovou cestu na míru pro uzavřené skupinky (rodiny, přátele, firmy apod.). Cena je na vyžádání po předchozí konzultaci ohledně vašich nároků na cestování. Přizpůsobení termínu, kvality ubytování i programu je samozřejmostí. Doporučená velikost skupinky od 4 do 8 os. + průvodce.

Japonsko za zrcadlem je jedinečnou kombinaci dvou nejoblíbenějších cest po Japonsku. První je tradiční cesta Japonsko - 9 dní s českým průvodcem, ve které poznáte hlavní destinace jako je Tokyo, Kamakura, Yokohama, Kyoto, Hiroshima a ostrov Miyajima, a cesty Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem, při které budeme hosty úžasného průvodce Jiřího, který v Japonsku mnoho let žije ve stínu posvátné hory Fuji.

Nahlédněte za zrcadlo a objevte skryté krásy, nečekané souvislosti a lehké odstíny jedinečné kultury, života a myšlení Japonců, které by vám, jako běžným návštěvníkům této jedinečné země, zůstaly skryty.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Cesty do Japonska s českým průvodcem pořádáme již od roku 2008. Pojedeme v privátní malé skupince 6 - 8 lidí + průvodce.
  • Skutečně nabitý poznávací zájezd a to nejen místy a výlety, ale i informacemi. Průvodce je zde pro vás od rána do noci, během výletů i mimo ně, při toulkách nočními městy, nebo jako ten, kdo vám poradí a vezme třeba na dobou a typickou japonskou večeři.
  • Čeká vás moderní a hlavně tradiční Japonsko, které se vymyká běžným představám o fungování společnosti.
  • Poznejte taje japonského čaje při návštěvě čajové plantáže. Zažijete i tradiční čajový obřad při soukromé audienci.
  • Prožijte neobyčejné dny při putování po poloostrově Izu, jeho přírodních krásách i duchovních tradicích.
  • Vydáte se k posvátné hoře Fuji a zažijte sílu země v geotermálních oblastech Hakone, Owakudani, Shuzenji a mnoha dalších míst.
  • Navštívíte výrobnu saké a poznáte proces výroby tohoto národního japonského nápoje.
  • S průvodcem nahlédnete při mnoha setkáních hlouběji do srdcí obyčejných Japonců, a také poznáte hlubší pravdu učení buddhistické školy Nichiren.

1. den: PRAHA > TOKYO

Odlet z Prahy do Tokya, kam, díky časovému posunu, přiletíme následující den.

2. den: PŘÍLET DO TOKYA

Přílet do Tokya a rychlý přesun do hotelu, který není někde na okraji, ale v samém centru 37 milionové megapole, v oblasti Ginzy. Zde strávíme 3 dny plných poznávání a výletů jak po městě, tak i mimo něj. Ještě dnes se vypravíme do několika oblastí, která vám budou zaručeně připadat jako z jiné planety.

3. den: CELODENNÍ PROHLÍDKA TOKYA

Dnešní den začneme skvělou snídaní ať už v japonském nebo západním stylu (jak každý bude chtít) a následně se vydáme na prohlídku tržiště Tsukiji. Čeká nás fascinující směs sushi barů, stánků a obchůdků již připravených čerstvých ryb, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí které Japonci využívají ve své kuchyni a stejně tak i třeba prodejců skutečně kvalitních nožů.
Poté se projdeme kolem Ginzy a přejedeme vlakem Yamanote do čtvrti Shibuya, kde se nachází ikonická křižovatka, známá snad ze všech dokumentů o Japonsku.
Projdeme se po Harajuku, které je mekkou mladých a prohlédneme šintoistickou svatyni Meiji, která je zasvěcena zakladateli moderního japonska. Zde se poprvé setkáte s tímto jedinečným náboženstvím a my vás naučí očistný rituál před vstupem na toto posvátné místo.
Poté se přesuneme do Roppongi, kde nás čeká fantastický výhled na Tokio z 52. patra mrakodrapu Roppongi Hills případně Tokyo Tower (vstupné není v ceně). Výhodou vyhlídky těchto vyhlídek je, že stoji v centru Tokia, ne mimo jako např. Tokyo Sky Tree.
Tím však večer nekončí - na Shinjuku si projdeme tzv. „počůranou“ uličku Omoide Yokocho, která se krčí u vlakových kolejí největšího nádraží světa a je změtí malých restaurací se špízy yakitori.
Pak se ponoříme v Kabukicho do mikro-čtvrti Golden Gai, kde se možná i napijeme něčeho ostřejšího. Do malého baru, kterých je zde několik desítek, se v průměru vejde ne více než 6-8 lidí, a snad právě proto je to místo s neopakovatelnou atmosférou, kterých v dnešním Japonsku mnoho nezbývá a je jen otázkou času, kdy i tato lokalita zanikne.

4. den: STŘEDOVĚKÁ KAMAKURA A YOKOHAMA

Ráno se vypravíme na výlet na pobřeží Tichého oceánu, do středověké Kamakury. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů s 19 šintoistickými svatyněmi. Prohlédneme si ohromnou bronzovou sochu Buddhy, chrám Hasedera s nádhernou zahradou, a další památky.
Na zpáteční cestě se zastavíme v Yokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku. V podvečer návrat zpět do Tokya.

5. den: FUJI

Na několik dalších dní se přesídlíme do oblasti zálivu Suruga, poloostrova Izu a na dohled posvátné hory Fuji. Tyto dny nás bude doprovázet zkušený kolega a již japonský domorodec - Jiří, který má pro vás připravený i intenzivnější program Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem. My s Jirkou strávíme celkem 4 dny, během kterých budeme odkrývat mnohé taje Japonska a lehké odstíny jedinečné kultury, života a myšlení Japonců, které by vám, jako běžným návštěvníkům této jedinečné země, zůstaly skryty. 
Dotknete duše tohoto ostrovního národa a jistě poodhalíte proč jsou Japonci tak moc jiní oproti ostatním asijským národům. Nechte se pozvat do opravdové japonské domácnosti k Jiřímu a prožijte v jeho blízkosti pár japonsky běžných - pro nás ale zcela mimořádných dní.

6. den: CESTA ČAJE

Po dobré a vydatné snídani se vypravíte do čajové továrny a na čajové plantáže. Nečekejte obvyklou asijskou ochutnávku s prodejním závěrem prefabrikovaných čajových balíčků, Jiří obhospodařuje čajovou plantáž a vy se tak s ním budete moci skutečně vydat, byť jen na krátko, na opravdové Čadó - Cestu čaje. Navíc, kdo by neodolal zkusit si natrhat vlastní čajové lístky a nahlédnout také "pod pokličku" jak se takový pravý japonský zelený čaj zpracovává a připravuje. To vše bude jeden z prvních dílků bohaté skládačky k pochopení Japonska a jeho obyvatel.
Po obědě se vypravíte k vodopádům Shiraito no taki.
Vodopády Shiraito se nacházejí u jihozápadního úpatí hory Fuji. Jeden z nejkrásnějších vodopádů v Japonsku, 150 metrů široká kaskáda je napájena pramenitou vodou sopky a proudí z okraje 20 metrů vysokého útesu v tenkých bílých pramenech, které připomínají visící nitě hedvábí. Po cestě je také pěkný výhled na vodopády Otodome, další hromující 25 metrů vysoký sloupec vody.
Odpoledne se ještě zastavíme u shintoistické svatyně Sengen taisha ve městě Fujinomiya, na jihozápadním úpatí hory Fuji . Původně postavena před více než 1000 lety na ochranu před vulkanickými výbuchy, stala se nejdůležitější svatyní. Současnou stavbu postavil slavný shógun a vládce Japonska Tokugawa Ieyasu počátkem roku 1600.
V podvečer po návratu do Fuji se ještě zastavíte v čajovně Yamadayen, kde budete moci ochutnat skvělý zelený čaj.

7. den: CESTA SAKÉ, SKANZEN A LES SEBEVRAHŮ

Náš další den bude opět plný cestování a zážitků. Po snídani začneme trochu (ne)typicky - alkoholem. Vydáme se do tradiční výrobny saké, kde si spolu ukážeme co vše je potřeba udělat, než se "napijete dobré a řízné rýže". Po pár sklenkách saké trochu zvolníme a přesunete se do Iyashi no Sato,  nádherného skanzenu, odkud je určitě jeden z nejhezčích výhledů na Fuji - pokud se hora byť jen na maličkou chvíli odkryje a Vám se podaří udělat fotografii kolem tradičních japonských domů, nikdo neuvěří, že jste se nevrátili alespoň o 100 let zpět (a navíc zde můžete zkusit na sebe navléknout kimono nebo samurajskou zbroj) .
Pozdě odpoledne, před cestou domů, Vás čeká další typicky netypické místo - tzv. "Les sebevrahů". Jiří Vám poví více o tomto smutném fenoménu a pokud i potom budete mít náladu, můžete si zde udělat piknik (v horkých dnech je tu totiž stéle pěkný chládek).

8. den: HORA MINOBU

Jiří patří mezi velmi privilegované osoby, je asi jediný cizinec, který získal laskavé povolení po 600 -400 letech znovu otevírat chrámy buddhistické školy Nichiren hudbě. Spojení "Co Čech to muzikant" a buddhistické školy může znít trochu netradičně, ale až více poznáte Jiřího a jeho život - kdy není od věci zmínit že hrál v České filharmonii, se Symfonický Orchestrem hl.m. Prahy Fok, s Mnichovskou filharmonií. Spolupracoval se Symfonickým orchestrem v Osaces, nebo takovými jmény jako Josef Suk, L. Bernstein, T. Sanderling, G. Rozdestvenskij, V. Neumanem; nahrál a produkoval mnoho CD - že spojení hudby a hlubokého duchovního prožitku, je jen jakýmsi logickým vyústěním.

Dnešní den nás tedy čeká objevování tajů hory Minobu a návštěva Minobu-san Kuon-ji a dalších chrámů na posvátné hoře se setkáním představených kláštěrů. Kuon-ji je hlavním chrámem buddhismu Nichirenovy školy, kterou založil mnich Nichiren ve 13. století. S Jiřím, tak budete mít možnost nahlédnout do míst, které jsou obvykle laiků a cizincům obzvláště nepřístupné.
Samozřejmostí je, že program dne, lze upravit, zkrátit, vyrazit i další zajímavá místa a pod.

9. den: ODJEZD SHINKANSENEM DO KYOTA

Dnes se rozloučíme s Fuji, poloostrovem Izu a Jířím. Nasedneme na shinkansen a za 2,5 hodiny se přesuneme o 400 km na jih, do Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794.
V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších jedinečných památek, jako např. chrámu Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin...
Po ubytování v hotelu (který se nachází v centru, u čtvrti Pontocho, kde žijí gejši (ne u nádraží, nebo dokonce v Osace, jak to mnoho jiných českých kanceláří rádo dělá) se vydáme na tradiční místní trh Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori.
Na večeři si zajdeme do výborného sushi baru s "dopravníkovým pásem".

10.-11. den: KYOTO A OKOLÍ

Dva dny plné poznávání nejkrásnějších japonských památek v bývalém hlavním městě Japonska, v Kyotu a jeho okolí.
Vypravíme do několik známých i méně známých zahrad a buddhistických klášterů, abyste nasáli atmosféru starého Japonska. Čeká nás hodně vyprávění a poznávání doslova všemi smysly.
Během dnešního i zítřejšího dne si užijete procházku kolem Zlatého i Stříbrného pavilonu, uděláme si výlet do Inari k šintoidtické svatyni, projdeme se zadními uličkami městečka Arašijama, navštívíme zahrady v opatství Dajtokudži a mnoho dalších míst, včetně hamači, kde můžete spatřit gejši.
Během našeho poznávání památek v Kyotu se také zúčastníme soukromého čajového obřadu v nádherném japonském domě s tradiční zahradou. Bez tohoto zážitku by naše poznávání bylo stěží dokonalé.

12. den: VÝLET DO HIROSHIMY A NA POSVÁTNÝ OSTROV MIYAJIMA

Ráno odjedeme shinkansenem do Hiroshimy a z ní se vydáme na výlet lodí na posvátný ostrov Miyajima.
Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Během části dne si prohlédneme to nej z ostrova a cestou nás budou doprovázet toulající se jelínci. Najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu.
Odpoledne se vrátíme zpět do Hiroshimy a vydáme se k památníku obětem atomové bomby (
Atomic Bomb Dome
)
, která byla svržena na město v roce 1945.
K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki. Večer se pak opět vrátíme shinkansenem do Kyota .

13. den: ODLET DOMŮ / VÝLET DO NARY

Dnešním dnes naše cesta po Japonsku končí. V případě zachování letového řádu (jako v roce 2023) bude odlet z Japonska v pozdních večerních hodinách a to nám dává skvělou šanci vydat se na další celodenní výlet - tentokrát do úplně 1. hlavního města Japonska - historické Nary. Cestou po Naře nás budou provázet volně se potulující jelínci a za jejich doprovodu si prohlédneme jedinečné památky, mezi kterými ční nejvyšší dřevěná stavba na světě - Todaiji.
Večer přesun na letiště a odlet domů.
  

14. den: PRAHA

Přílet.

Cena zahrnuje

Detaily a cena na vyžádání.

Obecně u cesty zajišťujeme:
* leteckou přepravu do Japonska 
* ubytování dle programu v hotelech dle vašich preferencí kat. 3-5*, nebo tradiční japonsky ryokany
* doprovod českého průvodce v Japonsku
* veškerou dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest shinkansenen)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod.).
* čajový obřad

Cena nezahrnuje

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

118 980 Kč 12

Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy, včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu v hodnotě 32.000 Kč/osobu v ceně.

Při cestě do Japonska nás čeká Osaka s výletem na jedno z nejposvátnějších míst japonského buddhismu - na horu Koya na poloostrově Kii. Vypravíme se do Hiroshimy, kde si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii, ochutnáme skvělé Okonimiyaki a další den vyplujeme na posvátný ostrov Miyajima. Půjdeme ale dál a do hloubky - v Kyotu snad na prchavý okamžik zahlédneme skutečné gejši (učednice Maiko i dospělé Geiko), prohlédneme si malé zenové zahrady, kam nejezdí velké zájezdy. buddhistické chrámy i šintoistické svatyně a mnoho jedinečných míst, kde se psala japonská historie. Přesuneme se na západní pobřeží do Kanazawy s jednou ze 3 nejhezčích japonských procházkových zahrad Kenrokuen a vydáme se na velký celodenní výlet směr Japonské Alpy a historické vesničky jako je třeba Širakawa-go. Závěr bude patřit Tokiu - s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tváři a noční toulky po Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům.

Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravou (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.

Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3,5* hotely, vždy v úplném centru města (např. Tokyo-Ginza, Osaka-Umeda, Hiroshima-Mírový park, Kyoto-Shijo/Sanjo-dori apod.) kdy odpadává nutnost zdlouhavého a náročného dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

Detail Termíny a ceny +
Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem

54 000 Kč 9

Zážitková poznávací dovolená pro páry, rodiny a privátní skupinky od 2 osob.
Možnost zajištění (za příplatek) ubytování po celou dobu v hotelu západního typu (klasická postel, ne spaní na futonu) nedaleko domu průvodce, nebo v ryokanu (klasické japonské ubytování s tatami a futonem) přímo na břehu Tichého oceánu.

Prožijte mimořádnou cestu s výjimečným českým průvodcem žijícím v Japonsku, pro kterého se tato země plná kontrastů stala druhým domovem.
Vydejte se hledat skrytou tvář ostrovní země a jeho obyvatel. Poznáte skutečný obyčejný i neobyčejný život Japonců a díky osobním kontaktům průvodce se dostanete na místa, kam nejenom běžní turisté, ale i Japonci mají přístup mnohdy zapovězen.

Možnost kombinace s některou z našich dalších cest po Japonsku - pro detaily nás kontaktujte.
Letenku u tohoto zájezdu nabízíme extra, formou nepovinného příplatku.

Detail Termíny a ceny +
loading