facebook
Japonsko za zrcadlem - za skrytými krásami s českým průvodcem -

Japonsko za zrcadlem - za skrytými krásami s českým průvodcem

11 nocí od 114 980 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Japonsko za zrcadlem - za skrytými krásami s českým průvodcem

Japonsko za zrcadlem je jedinečnou kombinaci dvou nejoblíbenějších cest po Japonsku. První je tradiční cesta Japonsko - 9 dní s českým průvodcem, ve které poznáte hlavní destinace jako je Tokyo, Kamakura, Yokohama, Kyoto, Hiroshima a ostrov Miyajima, a cesty Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem, při které budeme hosty úžasného průvodce Jiřího, který v Japonsku mnoho let žije ve stínu posvátné hory Fuji.

Nahlédněte za zrcadlo a objevte skryté krásy, nečekané souvislosti a lehké odstíny jedinečné kultury, života a myšlení Japonců, které by vám, jako běžným návštěvníkům této jedinečné země, zůstaly skryty.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Cesty do Japonska s českým průvodcem pořádáme již od roku 2008. Pojedeme v privátní malé skupince 6 - 8 lidí + průvodce.
  • Skutečně nabitý poznávací zájezd a to nejen místy a výlety, ale i informacemi. Průvodce je zde pro vás od rána do noci, během výletů i mimo ně, při toulkách nočními městy, nebo jako ten, kdo vám poradí a vezme třeba na dobou a typickou japonskou večeři.
  • Čeká vás moderní a hlavně tradiční Japonsko, které se vymyká běžným představám o fungování společnosti.
  • Poznejte taje japonského čaje při návštěvě čajové plantáže. Zažijete i tradiční čajový obřad při soukromé audienci.
  • Prožijte neobyčejné dny při putování po poloostrově Izu, jeho přírodních krásách i duchovních tradicích.
  • Vydáte se k posvátné hoře Fuji a zažijte sílu země v geotermálních oblastech Hakone, Owakudani, Shuzenji a mnoha dalších míst.
  • Navštívíte výrobnu saké a poznáte proces výroby tohoto národního japonského nápoje.
  • S průvodcem nahlédnete při mnoha setkáních hlouběji do srdcí obyčejných Japonců, a také poznáte hlubší pravdu učení buddhistické školy Nichiren.

1. den: PRAHA > TOKYO

Odlet z Prahy do Tokya, kam, díky časovému posunu, přiletíme následující den.

2. den: PŘÍLET DO TOKYA

Přílet do Tokya a rychlý přesun do hotelu, který není někde na okraji, ale v samém centru 37 milionové megapole, v oblasti Ginzy. Zde strávíme 3 dny plných poznávání a výletů jak po městě, tak i mimo něj. Ještě dnes se vypravíme do několika oblastí, která vám budou zaručeně připadat jako z jiné planety.

3. den: CELODENNÍ PROHLÍDKA TOKYA

Dnešní den začneme skvělou snídaní ať už v japonském nebo západním stylu (jak každý bude chtít) a následně se vydáme na prohlídku tržiště Tsukiji. Čeká nás fascinující směs sushi barů, stánků a obchůdků již připravených čerstvých ryb, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí které Japonci využívají ve své kuchyni a stejně tak i třeba prodejců skutečně kvalitních nožů.
Poté se projdeme kolem Ginzy a přejedeme vlakem Yamanote do čtvrti Shibuya, kde se nachází ikonická křižovatka, známá snad ze všech dokumentů o Japonsku.
Projdeme se po Harajuku, které je mekkou mladých a prohlédneme šintoistickou svatyni Meiji, která je zasvěcena zakladateli moderního japonska. Zde se poprvé setkáte s tímto jedinečným náboženstvím a my vás naučí očistný rituál před vstupem na toto posvátné místo.
Poté se přesuneme do Roppongi, kde nás čeká fantastický výhled na Tokio z 52. patra mrakodrapu Roppongi Hills případně Tokyo Tower (vstupné není v ceně). Výhodou vyhlídky těchto vyhlídek je, že stoji v centru Tokia, ne mimo jako např. Tokyo Sky Tree.
Tím však večer nekončí - na Shinjuku si projdeme tzv. „počůranou“ uličku Omoide Yokocho, která se krčí u vlakových kolejí největšího nádraží světa a je změtí malých restaurací se špízy yakitori.
Pak se ponoříme v Kabukicho do mikro-čtvrti Golden Gai, kde se možná i napijeme něčeho ostřejšího. Do malého baru, kterých je zde několik desítek, se v průměru vejde ne více než 6-8 lidí, a snad právě proto je to místo s neopakovatelnou atmosférou, kterých v dnešním Japonsku mnoho nezbývá a je jen otázkou času, kdy i tato lokalita zanikne.

4. den: STŘEDOVĚKÁ KAMAKURA A YOKOHAMA

Ráno se vypravíme na výlet na pobřeží Tichého oceánu, do středověké Kamakury. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů s 19 šintoistickými svatyněmi. Prohlédneme si ohromnou bronzovou sochu Buddhy, chrám Hasedera s nádhernou zahradou, a další památky.
Na zpáteční cestě se zastavíme v Yokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku. V podvečer návrat zpět do Tokya.

5. den: FUJI

Na několik dalších dní se přesídlíme do oblasti zálivu Suruga, poloostrova Izu a na dohled posvátné hory Fuji. Tyto dny nás bude doprovázet zkušený kolega a již japonský domorodec - Jiří, který má pro vás připravený i intenzivnější program Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem. My s Jirkou strávíme celkem 4 dny, během kterých budeme odkrývat mnohé taje Japonska a lehké odstíny jedinečné kultury, života a myšlení Japonců, které by vám, jako běžným návštěvníkům této jedinečné země, zůstaly skryty. 
Dotknete duše tohoto ostrovního národa a jistě poodhalíte proč jsou Japonci tak moc jiní oproti ostatním asijským národům. Nechte se pozvat do opravdové japonské domácnosti k Jiřímu a prožijte v jeho blízkosti pár japonsky běžných - pro nás ale zcela mimořádných dní.

6. den: CESTA ČAJE

Po dobré a vydatné snídani se vypravíte do čajové továrny a na čajové plantáže. Nečekejte obvyklou asijskou ochutnávku s prodejním závěrem prefabrikovaných čajových balíčků, Jiří obhospodařuje čajovou plantáž a vy se tak s ním budete moci skutečně vydat, byť jen na krátko, na opravdové Čadó - Cestu čaje. Navíc, kdo by neodolal zkusit si natrhat vlastní čajové lístky a nahlédnout také "pod pokličku" jak se takový pravý japonský zelený čaj zpracovává a připravuje. To vše bude jeden z prvních dílků bohaté skládačky k pochopení Japonska a jeho obyvatel.
Po obědě se vypravíte k vodopádům Shiraito no taki.
Vodopády Shiraito se nacházejí u jihozápadního úpatí hory Fuji. Jeden z nejkrásnějších vodopádů v Japonsku, 150 metrů široká kaskáda je napájena pramenitou vodou sopky a proudí z okraje 20 metrů vysokého útesu v tenkých bílých pramenech, které připomínají visící nitě hedvábí. Po cestě je také pěkný výhled na vodopády Otodome, další hromující 25 metrů vysoký sloupec vody.
Odpoledne se ještě zastavíme u shintoistické svatyně Sengen taisha ve městě Fujinomiya, na jihozápadním úpatí hory Fuji . Původně postavena před více než 1000 lety na ochranu před vulkanickými výbuchy, stala se nejdůležitější svatyní. Současnou stavbu postavil slavný shógun a vládce Japonska Tokugawa Ieyasu počátkem roku 1600.
V podvečer po návratu do Fuji se ještě zastavíte v čajovně Yamadayen, kde budete moci ochutnat skvělý zelený čaj.

7. den: CESTA SAKÉ, SKANZEN A LES SEBEVRAHŮ

Náš další den bude opět plný cestování a zážitků. Po snídani začneme trochu (ne)typicky - alkoholem. Vydáme se do tradiční výrobny saké, kde si spolu ukážeme co vše je potřeba udělat, než se "napijete dobré a řízné rýže". Po pár sklenkách saké trochu zvolníme a přesunete se do Iyashi no Sato,  nádherného skanzenu, odkud je určitě jeden z nejhezčích výhledů na Fuji - pokud se hora byť jen na maličkou chvíli odkryje a Vám se podaří udělat fotografii kolem tradičních japonských domů, nikdo neuvěří, že jste se nevrátili alespoň o 100 let zpět (a navíc zde můžete zkusit na sebe navléknout kimono nebo samurajskou zbroj) .
Pozdě odpoledne, před cestou domů, Vás čeká další typicky netypické místo - tzv. "Les sebevrahů". Jiří Vám poví více o tomto smutném fenoménu a pokud i potom budete mít náladu, můžete si zde udělat piknik (v horkých dnech je tu totiž stéle pěkný chládek).

8. den: HORA MINOBU

Jiří patří mezi velmi privilegované osoby, je asi jediný cizinec, který získal laskavé povolení po 600 -400 letech znovu otevírat chrámy buddhistické školy Nichiren hudbě. Spojení "Co Čech to muzikant" a buddhistické školy může znít trochu netradičně, ale až více poznáte Jiřího a jeho život - kdy není od věci zmínit že hrál v České filharmonii, se Symfonický Orchestrem hl.m. Prahy Fok, s Mnichovskou filharmonií. Spolupracoval se Symfonickým orchestrem v Osaces, nebo takovými jmény jako Josef Suk, L. Bernstein, T. Sanderling, G. Rozdestvenskij, V. Neumanem; nahrál a produkoval mnoho CD - že spojení hudby a hlubokého duchovního prožitku, je jen jakýmsi logickým vyústěním.

Dnešní den nás tedy čeká objevování tajů hory Minobu a návštěva Minobu-san Kuon-ji a dalších chrámů na posvátné hoře se setkáním představených kláštěrů. Kuon-ji je hlavním chrámem buddhismu Nichirenovy školy, kterou založil mnich Nichiren ve 13. století. S Jiřím, tak budete mít možnost nahlédnout do míst, které jsou obvykle laiků a cizincům obzvláště nepřístupné.
Samozřejmostí je, že program dne, lze upravit, zkrátit, vyrazit i další zajímavá místa a pod.

9. den: ODJEZD SHINKANSENEM DO KYOTA

Dnes se rozloučíme s Fuji, poloostrovem Izu a Jířím. Nasedneme na shinkansen a za 2,5 hodiny se přesuneme o 400 km na jih, do Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794.
V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších jedinečných památek, jako např. chrámu Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin...
Po ubytování v hotelu (který se nachází v centru, u čtvrti Pontocho, kde žijí gejši (ne u nádraží, nebo dokonce v Osace, jak to mnoho jiných českých kanceláří rádo dělá) se vydáme na tradiční místní trh Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori.
Na večeři si zajdeme do výborného sushi baru s "dopravníkovým pásem".

10.-11. den: KYOTO A OKOLÍ

Dva dny plné poznávání nejkrásnějších japonských památek v bývalém hlavním městě Japonska, v Kyotu a jeho okolí.
Vypravíme do několik známých i méně známých zahrad a buddhistických klášterů, abyste nasáli atmosféru starého Japonska. Čeká nás hodně vyprávění a poznávání doslova všemi smysly.
Během dnešního i zítřejšího dne si užijete procházku kolem Zlatého i Stříbrného pavilonu, uděláme si výlet do Inari k šintoidtické svatyni, projdeme se zadními uličkami městečka Arašijama, navštívíme zahrady v opatství Dajtokudži a mnoho dalších míst, včetně hamači, kde můžete spatřit gejši.
Během našeho poznávání památek v Kyotu se také zúčastníme soukromého čajového obřadu v nádherném japonském domě s tradiční zahradou. Bez tohoto zážitku by naše poznávání bylo stěží dokonalé.

12. den: VÝLET DO HIROSHIMY A NA POSVÁTNÝ OSTROV MIYAJIMA

Ráno odjedeme shinkansenem do Hiroshimy a z ní se vydáme na výlet lodí na posvátný ostrov Miyajima.
Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Během části dne si prohlédneme to nej z ostrova a cestou nás budou doprovázet toulající se jelínci. Najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu.
Odpoledne se vrátíme zpět do Hiroshimy a vydáme se k památníku obětem atomové bomby (
Atomic Bomb Dome
)
, která byla svržena na město v roce 1945.
K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki. Večer se pak opět vrátíme shinkansenem do Kyota .

13. den: ODLET DOMŮ / VÝLET DO NARY

Dnešním dnes naše cesta po Japonsku končí. V případě zachování letového řádu (jako v roce 2023) bude odlet z Japonska v pozdních večerních hodinách a to nám dává skvělou šanci vydat se na další celodenní výlet - tentokrát do úplně 1. hlavního města Japonska - historické Nary. Cestou po Naře nás budou provázet volně se potulující jelínci a za jejich doprovodu si prohlédneme jedinečné památky, mezi kterými ční nejvyšší dřevěná stavba na světě - Todaiji.
Večer přesun na letiště a odlet domů.
  

14. den: PRAHA

Přílet.

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu do Japonska v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků v hodnotě 26.000 Kč/os.
* ubytování dle programu v hotelech kat. 3-4*, ve dvoulůžkovém (nebo jednolůžkovém pokoji za příplatek).
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca 15-18m2, pokud požadujete větší, informujte nás předem.
* stravování: snídaně v hotelech (3.-5., 10.-11. a 13 den). Kromě 12. dne (ranní odjezd do Hiroshimy), 6.-9. den:  domácí snídaně u průvodce
* doprovod českého průvodce v Japonsku
* veškerou dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest shinkansenen)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod.).
* čajový obřad
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

* cestovní zdravotní pojištění / připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu atd.)
* vstup na vyhlídku Roppongi, nebo jiné podobné místo (např. Tokyo Sky Tree), lanovka na Mt Misen
* lokální pobytové taxy, které se hradí v ubytování (100-200 JPY/ noc a pokoj, cca 20-40 Kč)

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem

77 890 Kč 7

Bonus navíc:
- soukromý čajový obřad v Kyotu.

Při cestě do Japonska nás čeká Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář. V historickém Kyotu si prohlédneme nejkrásnější japonské zahrady, buddhistické chrámy i šintoistické svatyně. Během cesty do Hiroshimy si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii.

Půjdeme ale dál a do hloubky - vypravíme se např. na posvátný ostrov Miyajima, v Kyotu jistě potkáme skutečné gejši (učenice Maiko i skutečné dospělé Geiko) a noční toulky po tokijském Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům.

Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.
Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3* hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.


V ceně jsou zahrnuty všechny vstupy i místní doprava v Japonsku v hodnotě 14.000 Kč. Žádné další výdaje za fakultativní výlety vás nečekají.

Detail Termíny a ceny +
Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

107 790 Kč 12

Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu v hodnotě 26.000 Kč/osobu v ceně.Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.
Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3* hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

Detail Termíny a ceny +
loading