facebook
Momiji - Japonsko s českým průvodcem -

Momiji - Japonsko s českým průvodcem

11 nocí od 98 900 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Poznávací zájezd do podzimního, javory zbarveného Japonska. Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tvář, Kanazawa a jeho samurajská zahrada a čtvrť gejš, Osaka s typickým japonským hradem, na hoře Koya přespíme v buddhistickém klášteře a v Hiroshimě si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii. Cestu zakončíme v historickém Kyotu se skvostnými zahradami, buddhistickými chrámy a šintoistickými svatyněmi. Čeká nás toho ale mnohem více - pří výletech se podíváme např. do Nikko, na ostrov Miyajima, hrad Himeji atd.

Našim klientům se snažíme poskytnout autentický zážitek z cest. Při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkansenů). Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko, každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat. Velice nám záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.

Fotogalerie

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • 11. sezóna velmi oblíbeného poznávací zájezdu do Japonska.
    Cestujeme v privátní malé skupince 6 - 8 obdivovatelů Japonska, zenových zahrad, buddhistických chrámů, šintoistických svatyní, starodávných zvyků a tradičního jídla.
  • Skutečně nabitý poznávací zájezd a to nejen místy a výlety, ale i informacemi. Průvodce je zde pro Vás od rána do noci, během výletů i mimo ně, při toulkách nočními městy, nebo jako ten, kdo Vám poradí a vezme třeba na dobrou a typickou japonskou večeři.
  • Ubytování v klášteře na posvátné hoře Koyasan je zážitek, který si nesmíte nechat ujít.
  • Čeká Vás tradiční Japonsko obklopené moderní civilizací. To je jedinečná kombinace - tady nejste v Asii, tady jste v Japonsku

Den 1: Odlet z Prahy do Tokia

Den 2: Přílet do Tokia. První poznávání megapole s průvodcem.

Den 3: Celodenní prohlídka Tokia - hezky pěšky a za použití místní dopravy (vlaky, metro) poznáme největší pulsující metropoli východu.

Den 4: Odjezd na celodenní výlet do posvátné oblasti v Nikko. První cesta shinkansenem.

Den 5: Odjezd na západní pobřeží Japonska do Kanazawy a prohlídka samurajské zahrady, čajového domu kde pracovaly gejši a velke slavné zahrady Kenrokuen.

Den 6: Přejezd do Osaky. Prohlídka osackého hradu a večerní procházka po neony ozářené Dotombori v oblasti Namba.

Den 7: Odjezd na posvátnou horu Koya san, prohlídka památek buddhistické školy Shingon a posvátný hřbitov Okunoin s více jak 200.000 hroby. Přespání v buddhistickém klášteru na tatami a futonu s tradiční buddhistickou večeří.

Den 8: Ranní budhistický rituál včetně ohnivého rituálu. Po snídani odjezd do Hiroshimy. Prohlídka Mírového parku, Atomového dómu a muzea.

Den 9: celodenní výlet na posvátný ostrov Miyajima s horou Mt Misen, výhled na velkou plovoucí bránu Torii, svatyni Utsukushima a další zajímavá místa.

Den 10: odjezd na Himeji na prohlídku jednoho z nejkrásnějších japonských hradů. Odpolední odjezd do Kyota. Procházka po tržišti Nishiki, výlet k řece Kamo a živé čtvrti Pontocho a Gion, kde dodnes žijí a pracují skutečné gejši.

Den 11: První celodenní poznávání nejkrásnějších japonských památek v bývalém hlavním městě Japonska s více jak tisíciletou historií.

Den 12: Druhý celodenní výlet po Kyotu a jeho památkách. 

Den 13: Rozloučení se s Japonskem. Odjezd na letiště a odlet domů.

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu na trase Praha – Tokio/Osaka - Praha v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků
* 11x ubytování dle programu v hotelech kat. 3-4*, ve dvoulůžkovém (nebo jednolůžkovém pokoji za příplatek), z toho 1x v buddhistickém klášteře.
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca 15-18m2, pokud požadujete větší, informujte nás předem.
* 11x snídaně, 1x večeře
* doprovod kvalifikovaného pracovníka CK
* dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest shinkansenen), kromě MHD (částečně je hrazená místní doprava v Tokyu a Osace)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod.).
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

* cestovní zdravotní pojištění s krytím do 5,4 mil.: 590 Kč
* cestovní připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu atd.): 1990,- Kč (krytí 90.000 Kč/os) / 2800 Kč (krytí 120.000 Kč/os)
* dopravu mimo výše uvedené (tramavaje v Hiroshimě, případně metro, autobusyMHD v Tokyu, Kyotu nebo Osace)

Den .1:

Odlet z Prahy do Tokia.Den 2.: TOKIO

Přílet do Tokya.
Po příletu nás čeká přesun vlakem NEX do Tokya.
Check in v 15:00, volný čas po příjezdu a mezi ubytováním strávíme krátkou procházkou po okolí a obědem (cca 3-4 hod).
Během následujících dní navštívíme neustále pulsující čtvrti Shinjuku a Shibuju, nedalekou svatyni Meiji uzavřenou v tichém parku a s přilehlým parkem Yoyogi, kde se zejména o víkendech scházejí mladí lidé v Cosplay; v Harajuku si projdeme modní uličky kolem Takeshita dori a zkusíme si najít i čas na zastávku v proslulém Kawaii Monster Cafe. Zajedeme si také na malou chvíli k zahradám u Císařského paláce; projdeme se po nákupní čtvrť Ginza; navštívíme Kabukicho - čtvrť červených luceren s typickou „Počůranou uličkou“ a mikročtvrtí plnou miniaturních barů v Golden Gai; elektronickou čtvrť Akihabara; vydáme se na ostrov Odaiba ke kterému se klene krásný most s poetickým názvem Rainbow Bridge; čeká nás i večerní vyhlídka na Tokio z Roppongi Hills a také rybí trh Tsukuji.Den 3.: TOKIO

Dnešní den začneme skvělou snídaní ať už v japonském nebo západním stylu (jak každý bude chtít) a následně se vydáme na prohlídku rybího trhu - TSUKIJI, které je fascinující směsí sushi barů, stánků a obchůdků již připravených čerstvých ryb, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí které Japonci využívají ve své kuchyni a stejně tak i třeba prodejců skutečně kvalitních nožů.

Poté se projdeme kolem GINZY a přejedeme vlakem Yamanote do čtvrti SHIBUJA, kde se nachází ikonická křižovatka, známá snad ze všech dokumentů o Japonsku. Projdeme se po HARAJUKU, které je mekkou mladých a prohlédneme šintoistickou svatyni Meiji, která je zasvěcena zakladateli moderního japonska císaři Meijimu a jeho manželce Shoken, zde se poprvé setkáte s tímto jedinečným náboženstvím a průvodce vás naučí očistný rituál před vstupem na toto posvátné místo.

Odtud se přesuneme do ROPPONGI, kde nás čeká fantastický výhled na Tokio z 52. patra mrakodrapu Roppongi Hills. Výhodou vyhlídky z Roppongi Hills je že stoji v centru města. V Tokiu se nachází také jedna z nejvyšších staveb světa - Tokyo Sky Tree, ale ta stojí v severní části a neposkytuje tak výjimečný pohled jako Roppongi Hills.

Tím však večer nekončí - na SHINJUKU si projdeme tzv. „počůranou“ uličku Omoide Yokocho, která se krčí u vlakových kolejí největšího nádraží světa a je změtí malých restaurací se špízy yakitori a pak se ponoříme v KABUKICHO do mikro-čtvrti GOLDEN GAI kde se možná i napijeme něčeho ostřejšího (do malého baru, kterých je zde několik desítek, se v průměru vejde ne více než 6-8 lidí, a snad právě proto je to místo s neopakovatelnou atmosférou, kterých v dnešním Japonsku mnoho nezbývá a je jen otázkou času, kdy i tato lokalita zanikne).
Snídaně


Den 4.: TOKIO / NIKKO

Dnes se vypravíme na celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jehož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si také 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svazích zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokya. Večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.
Snídaně


Den 5.: TOKIO - KANAZAWA

Dnes se rozloučíme s Tokiem a shinkansenem se vydáme napříč Honsů na západní pobřeží do města Kanazawa, kterému se často přezdívá "Malé Kyoto". Během dnešního odpoledne a zítřejšího dne navštívíme proslulé zahrady Kenroku-en, vybudované v letech 1620-1840, dále Nomura-ke: rezidenci samurajské rodiny Nomura, kde se nachází úchvatná miniaturní stupňovitá zahrada (odborníky jedna z velmi oceňovaných zahrad v celém Japonsku) a čtvrť Chaya, kde se nacházejí rezidence gejš, které zde může i dnes potkat. Jednu z těchto rezidencí navštívíme, abyste si mohli udělat dojem kde, a za jakých podmínek byly gejši vychovávané.
Snídaně


Den 6.: KANAZAWA - OSAKA

Dnes nás čeká odjezd shinkansenem do Osaky. Po příjezdu se ubytujeme, naobědváme a společně se vydáme na prohlídku Osackého hradu, obehnaného vysokými a spletitými hradbami. V podvečer si projdeme známou zábavní čtvrť Minami (Namba) a případně i Umeda Sky Building, známou výškovou budovu, zajímavě architektonicky řešenou, a se skvělou vyhlídkou na Osaku.
Snídaně


Den 7.: OSAKA - KOYA SAN

Ráno nás čeká odjezd do samého centra japonského esoterického buddhismu - na horu Koya. Zdejší komplexy byly založeny již v roce 816 světcem Kobo Daishi. Už samotné ubytování Vám přinese neopakovatelný zážitek, přespávat budeme přímo v buddhistickém klášteře. Součástí pobytu je i tradiční vegetariánské stravování (večeře a snídaně), které nejenom výborně chutná, ale tak jak je v Japonsku zvykem, i nádherně vypadá. Navštívíme zdejší úchvatné stavby - Kongobuji, pagoda Kompon Daito, Reihonkan a zejména buddhistický hřbitov Okunoin s více jak 200.000 hroby, na jehož konci se nalézá Kukaiovo mauzoleum. Tajuplná cca 2 km cesta sekvojovým lesem se staletými náhrobky bude dalším neopakovatelným zážitkem.
Snídaně - večeře


Den 8.: KOYASAN - HIROSHIMA

Po časném ranním buddhistickém obřadu se zúčastníme ohnivého rituálu, pak doplníme kalorie tradiční buddhistickou snídaní a vydáme přes Osaku ultramoderním shinkansenem do Hiroshimy. Po příjezdu se ubytujeme a vydáme se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945, dále navštívíme Mírový park A-Bomb Dome (Atomový dóm), Children´s Peace Monument s tisíci papírovými řetězy složených z origami a Hirošimský hrad.
K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki.
Snídaně


Den 9.: HIROSHMA / MIYAJIMA

Dnes nás čeká odjezd lodí na ostrov posvátný Miyajima. Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), která patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Nedaleko leží další významný buddhistický chrám Daisho-in, který navštívil i tibetský Dalajlama. Po celém ostrově se toulají jelínci (tak jako v Naře), najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelincí patří totíž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu. Během dne navštívíme zdejší chrámy a svatyně a nakonec se vydáme lanovou na Mt. Misen, ze které je úchvatný výhled na Vnitřní moře s mnoha ostrovy a ostrůvky. Za vyzkoušení také stojí zdejší vyhlášené pečené ústřice, které můžeme ochutnat v některé ze zdejších výtečných restaurací.
Snídaně


Den 10.: HIROSHIMA - HIMEJI - KYOTO

Dopoledne nasedneme na supermoderní shinkansen a vydáme do Himeji, kde se nachází nejznámější a nejkrásnější japonský hradní komplex Himeji (zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO). Himeji, se vypíná vrcholku kopce Himejama, na břehu vodního příkopu a patří mezi nejzachovalejší hradní komplexy v zemi.
Tento hrad nebyl nikdy dobyt, nezachvátil ho požár, ani ho nezasáhly bomby na konci druhé světové války. Vše přečkal bez úhony. Pětiposchoďový, 50 metrů vysoký hrad typu donžón, jehož hlavní částí je tedy obytná i obranná věž zároveň, existuje v této podobě už čtyři sta let. Už z dálky působí opravdu impozantně, a není divu, že se zde natáčelo mnoho slavných snímků, mezi nimi Kagemuša a Ran od režiséra Kurosawy a ve filmu o agentovi 007 Žiješ jenom dvakrát, ve kterém legendární slova "Bond, James Bond" říkal Sean Connery, tu měla sídlo japonská tajná služba. Vidět jste ho mohli i ve filmu “Poslední Samuraj”. Kvůli bílým zdem se hradu přezdívá Bílá volavka. Himeji prošel nákladnou a dlouhou rekonstrukcí (duben 2010 - březen 2015), budete mít tak opravdu skvělou příležitost poznat ho tak, jak ho několik generací nespatřilo.

Po prohlídce Himeji se shinkansenem přesuneme do cíle našeho japonského putování, perly dálného východu - Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kyomizudera, Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin...
Po ubytování v hotelu se vydáme na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. Jedná se o tzv. „haute cuisine" a původně byly tyto pokrmy servírovány při čajovém obřadu. Kaiseki ryori je velmi náročné na přípravu a je určeno nejen pro potěchu žaludku, ale i oka. Večeře bude ve výborném sushi baru s "dopravníkovým pásem"
Snídaně


Den 11.: KYOTO

Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní části města, kde si prohlédneme skvostný Zlatý pavilon - KINKAKUJI, který je jedním ze symbolů Kyota. Odtud se přesuneme do opatství DAITOKUJI, které pečlivě skrývá jedny z nejlepších japonských zenových zahrad, které si v poklidném meditativním tempu prohlédneme.

Dále se vydáme do jižní části města, kde se nachází šintoistická svatyně FUSHIMI INARI TAISHA. Svatyně byla založena již v roce 711 a je zde uctívána Ukanomitama-no-Mikoto, bohyně rýže a jídla. Jsou zde stovky a tisíce malých i velkých rumělkových bran Torii, vměstnaných jedna vedle druhé. Tvoří tak několika kilometrový okruh kolem zdejší chrámové hory. My si projdeme část a odpoledne se vrátíme do Kyota a s pokračujícím večerem se projdeme po tradičním GIONU, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.
Snídaně


Den 12.: KYOTO

Během dne se na východní stranu Kyota, známou jako Higashiyama. Prohlédneme si proslulý Stříbrný pavilon GINKAKUJI a pak se projdeme po Filosofově stezce ke skvělému chrámu Eikando a dále k opatství Nanzenji se skvostnými zenovými zahradami.

Po obědě se vypravíme do nedalekého městečka Arashiyama, které už ve středověku bylo výletním místem pro samuraje a bohaté obchodníky. Přejedeme ke chrámu Adashino Nembutsuji v kopci nad Arashiyamou, kde nás čeká krásná a pohodová cesta dolů z kopce po ulici Saga-Toriimoto, která je pod památkovou ochranou, mezi tradičními domky, chrámy i současnými vilkami až k řece Katsura. Na konci si prohlédneme vilu Okochi Sanso s výjimečnou zahradou, která patřila japonskému herci stříbrného plátna. Projdeme se také se po známém bambusovém háji, který jste mohli vidět ve filmu Gejša a navštívit můžeme i zen-buddhistický chrám Tenryuji ze 14. stol.
Snídaně


Den 13.: KYOTO - OSAKA - ODLET

Brzy ráno odjezd na letiště a odlet do Prahy.
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - 9 dní s českým průvodcem

68 290 Kč 7

Čeká nás Tokio s malebnými zákoutími starého Eda ale i jeho moderní tvář, v historickém Kyotu si prohlédneme nejkrásnější japonské zahrady, buddhistické chrámy i šintoistické svatyně. Během výletu do Hiroshimy si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii. Čeká nás toho ale mnohem více - pří výletech se podíváme např. na posvátný ostrov Miyajima, v Kyotu jistě potkáme skutečné gejši (učenice Maiko i skutečné dospěle Geiko) a noční toulky po tokijském Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům. Našim klientům se snažíme poskytnout autentický zážitek z cest. Při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravu (vč. shinkansenů). Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko, každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat. Velice nám záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní hotely, vždy v centru města, kdy odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.

Detail Termíny a ceny +