Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den Odlet

Po setkání na letišti v Praze odletíme pravidelnou linkou s jedním přestupem do Johannesburgu (v případě zájmu je možné zajistit letenku z Vídně).2. den Přílet do Johannesburgu

Po přistání v Johannesburgu bude nás řidič odveze do lodže k ubytování. Volné odpoledne využijeme k relaxaci, nákupům či prohlídce města (výlet do města není v ceně zájezdu). V zahradě jsou lehátka pro pohodlný odpočinek, bazén nebo krytá terasa pro posezení a skleničku vína...3. den Přes Dullstroom na safari

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území. Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše. Budeme spát v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím s postelemi, pevnou podlahou, terasou s posezením a výhledem do buše. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.
Snídaně - večeře

Balule Bush Lodge


4. den Safari - pěšky i autem

Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit na všechny zajímavé rostliny a drobné živočichy. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na odpočinek u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.
Snídaně - oběd - večeře

Balule Bush Lodge


5. den Panorama Route

Dnes budeme vstávat za svítání a na probuzení nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde se projdeme k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou do vesničky Graskop se ještě zastavíme u výhledu God's Window. Graskop leží na hraně vysočiny a vyznačuje se tím, že je zde asi nejslavnější palačinkárna na severu Jižní Afriky. Toto tvrzení si budete mít možnost sami ověřit - budeme zde mít čas na oběd (na vlastní náklady). Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny, kde nás obklopí hustá subtropická vegetace. V podvečer dorazíme do Hazyview, kde na nás bude čekat večeře a pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít čas vstřebávat zážitky s drinkem na terase nad řekou Sabie.
Snídaně - večeře


6. den Krugerův národní park - celodenní safari

Časně ráno opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari. Navečer se zase vrátíme do lodge v Hazyview, kde se bude podávat večeře

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.
Snídaně - oběd - večeře


7. den Svazijsko, Zululand - do království Shaky Zulu

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem Svazijsko. Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. Odpoledne vstoupíme opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným králem Shaka Zulu. KwaZulu-Natal je oblastí jedinečných rezervací plných zvěře a nádherné kopcovité krajiny. Následující dvě noci nás čekají v kempu s úchvatným výhledem do okolní krajiny. Právě tady bude nejlepší příležitost seznámit vás s dějinami jižní Afriky... možná trochu jinak než je znáte z televize a médií...
Snídaně - oběd - večeře


8. den Safari v soukromé rezervaci - pěšky a na vodě

Dnes nás čeká poklidný start dne, který strávíme na safari v soukromé rezervaci. Ta je domovem velkého množství zvěře včetně ohrožených nosorožců dvourohých i tuponosých. Vydáme se na pěší safari pod vedením zkušeného průvodce i na safari na lodi po jezeře (pokud stav vody dovolí). Z vody se naskytne zcela jiný pohled na okolní buš, její faunu i flóru. Oběd budeme mít dnes uprostřed africké přírody formou pikniku. Odpoledne se zase vrátíme do pohodlí našeho kempu. Pro zájemce bude připravené otevřené auto k odpolednímu safari (za poplatek).
Snídaně - oběd - večeře


9. - 10. den Dračí hory

Dnes se vydáme do vnitrozemí a budeme projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové. Odpoledne dorazíme do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžeme jít pěšky. Nahoře pod štíty skal se ubytujeme uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre. V průběhu dalšího dne se vydáme na pěší túru na horský hřeben nad lodží. Cestou se zastavíme u tisíce let starých skalních kreseb Sanů. Budeme se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáme za celý den ani živáčka, společnost nám budou dělat jenom paviáni a supi a můžeme tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody. Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle (není součástí programu).
Snídaně - oběd - večeře


11. - 12. den Na pláže Indického oceánu

Po snídani sejdeme procházkou nebo se necháme svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat náš expediční náklaďák. Vydáme se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se zastavíme na oběd (na vlastní náklady) v jednom z malých městeček, kterými budeme projíždět. Odpoledne dorazíme do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budeme moct zadívat do mořských vln a relaxovat. K večeři nás čeká tradiční rybí braai, připravený na terase lodge.
Další den budeme mít volný, můžete jej strávit procházkami po pláži, koupáním a sluněním na březích teplého Indického oceánu. Můžete navštívit pobřežní městečko, kde je řada restaurací a kaváren. Oběd a večeře na vlastní náklady.

Strava: snídaně - večeře // snídaně
Snídaně - večeře


13. den Odlet

Po snídani a dopoledním rozloučení s Jižní Afrikou nás odveze řidič na letiště a odletíme zpět domů.
Snídaně


14. den Přílet do Prahy

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa

Podobné produkty

Velký okruh Jihoafrickou republikou - Jihoafrická republika Bez letenky

Velký okruh Jihoafrickou republikou

56 900 Kč 17

To nejlepší z Jihoafrické republiky ve třech týdnech: NP Kruger, soukromé safari, Dračí hory, pláže Indického oceánu, Garden Route, Kapské Město a mnoho dalšího. Bezkonkurenční cena.

Detail Termíny a ceny +