facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Mohlo by vás zajímat

Den příjezdu
Pokud přijedete po vlastní ose (např. pronajatým autem) zaparkujete své auto na parkovišti u lodže. Svým autem nesmíte po rezervaci jezdit. Doporučujeme příjezd kolem 12 hodiny. Zahájíte svůj pobyt lehkým obědem s výhledem na napajedlo.

Po obědě se ubytujete a trochu si odpočinete. Kolem 15:30 se setkáte v recepci se svým rangerem a nad kávou, čajem, nebo sklenicí něčeho dobrého si vyslechnete základní instrukce o safari, které vás odpoledne a podvečer čeká.

V 16:00 vyrazíte na své první safari v rezervaci Balule. Vyrazíte v otevřeném Landcruiseru, takže všechny vaše smysly mají možnost vnímat divokou buš, kterou budete projíždět. Jste v divočině, takže nelze dopředu odhadnout jeká zvířata dnes uvidíte, ale s prázdnou se do lodže určitě vracet nebudete.

Před západem slunce najde ranger nějaké vyvýšené místo, bezpečné proto, abyste mohli vystoupit z vozu a užít si nádheru afrického západu slunce. Ranger pro vás připraví i drobné občerstvení.

Když zapadne slunce a rychle přichází noc, začnete vnímat divokou buš úplně jinak. Vaše noční safari bude mnohem tajemnější a zvířata se vám budou zjevovat ve světle ruční svítilny a světel auta jako velká překvapení.

Po návratu vás čeká večeře. Někdy servírovaná, jindy formou „boma“. A zasloužený spánek. Zítra vstáváte velmi
brzo.

----
Den v Mohlabetsi Safari Lodge

Váš ranger vám zaklepe na dveře těsně před svítáním a pozve vás na ranní safari. Sejdete se v recepci, kde bude pro vás připravena ranní káva, čaj a drobné občerstvení. Nasednete do svého Landroveru a vyrazíte do divoké buše. Je to čas, kdy predátoři končí své noční aktivity. Ti, co ulovili svou kořist, na ní hodují nebo u ní odpočívají. Ti, co zatím neuspěli, se snaží na poslední chvíli něco ulovit. Vědí, že přes den je jejich šance na úspěch mnohem menší.
  

Ranger určí místo, kde budete moci vystoupit z vozu a jít v jeho doprovodu na pěší safari. To je jedinečný zážitek. Vaše nohy jdou africkou divočinou a nic neruší vaše sluchové a čichové vnímání. Najednou si uvědomíte, kolik ptáků ráno zpívá, uslyšíte zvuky, které v autě nemáte šanci slyšet. Ranger vám bude ukazovat stopy a budete se pokoušet přiblížit ke zvěři co nejvíc.

Po dvou až třech hodinách se vrátíte do lodže na snídani
Vraťte se do Lodge pro vydatnou snídani s množstvím domácích "dobrot", včetně naší slavné Marule Jelly.
Odpočiňte si u bazénu na ráno nebo si odpočiňte na lehátku s výhledem na vodní dílo.
Prostředí "cítit se jako doma" zajistí, že s námi budete mít skutečně nezapomenutelný pobyt.

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700