facebook
Mohlabetsi Safari Lodge - V Mohlabetsi si safari opravdu užijete.

Safari v JAR - Mohlabetsi Safari Lodge

Jihoafrická republika, Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

Patří k nejlépe vedeným 4* lodžím v oblasti Krugerova národního parku.
Majitelé Tony a Alma jsou našimi osobními přáteli a známe jejich zapálení pro službu klientům.
Mohlabetsi je lodž bez bariér a je usazena v divoké přírodě, hned vedle napajedla.
Vynikající safari se zkušenými stopaři a rangery.

O hotelu

Mohlabetsi znamená v místním kmenovém jazyce „místo sladké vody“ a váže se k malému potůčku, který nevysychá ani v nejteplejším období a protéká velmi hezkou krajinou soukromé přírodní rezervace Balule, která je součástí Krugerova národního parku.

Majitelé Mohlabetsi Safari Lodge Tony a Alma vybudovali velmi kvalitní a přirom malou, intimní lodže s 20 lůžky, ve které se budete cítit jako velmi vítaní hosté. Soužití s okolní přírodou je pro Tonyho a Almu naprosto přirozenou věcí a poznáte to na každém kroku. Africká divoká příroda vám bude na dosah ruky.

Lokalita

Přírodní rezervace Balule

Balule Nature Reserve je chráněnou přírodní oblastí v provincii Limpopo a je součástí Národního parku Velký Kruger. Je členem sdružení soukromých přírodních rezervací (APNP) a plně splňuje přísné podmínky pro ochranu přírody – díky tomu byly odstraněny všechny ploty a překážky mezi Balule a Krugerovým parkem. Zvířata mohou volně migrovat a díky tomu je v Balule zaručené dobré safari.

Popis pokojů

Bungalovy – rondovaly

Tony a Alma si přáli, aby jejich bungalovy vycházeli z lokálního stylu. Jsou tedy kulaté rondovaly, s charakteristickou střechou pokrytou trávou. Uvnitř ovšem najdete komfort, který zaručuje dobré zázemí pro váš pobyt v divoké přírodě.

Koupelna se studenou a teplou vodou, velmi kvalitní nábytek, trezor, elektřina, neomezený přístup k WiFi.

Rondovaly jsou velmi pohodlné pro 2 osoby. Pokud cestujete jako rodina, můžeme pro vás vyžádat jeden ze dvou rodinných pokojů.

Restaurace, bary, stravování

Snídaně se podává po ranním safari a čas snídaně pokládají v Mohlabetsi za čas potkávání se, nejen mezi hosty, ale i mezi hosty a personálem lodže. Ranger, který vás doprovázel na safari, pro vás připraví míchaná vajíčka, osmaží slaninu a kuchařky připravují další dobroty. Na bufetovém stole máte čerstvé ovoce, vločky, jogurt, sýry a pečivo. Není kam chvátat, celé dopoledne máte volno.

Oběd se podává na zahradě, na stolech prostřených pod mohutnou akácií. Přímo od stolů můžete pozorovat napajedlo, kam většinou v poledne přicházejí žirafy a některé druhy antilop. Stín akácie je moc příjemný, protože poledne bývá nejteplejší dobou celého dne. Oběd je servírovaný, většinou tříchodový. A alespoň jedno jídlo je vařeno podle tradičního receptu.

Večeře je bud´ servírovaná v restauraci, nebo podávaná formou „boma“ – prostření stolů u živého ohně pod otevřeným nebem. Boma své rituály, jako čtení menu, pozorování hvězd apod. Večeře je většinou kombinace servírovaného hlavního jídla a salátového bufetu.

V Mohlabetsi dbají na to, aby měli v nabídce kvalitní výběr vín.

Fitness a lázně

V době volna můžete využít malé, ale příjemné lázně. 

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Země: Jihoafrická republika
Hodnoceni:
Počet osob: od 2
Ubytování: Mohlabetsi Safari Lodge
Strava: Plná penze
Český průvodce: ne
Typ dopravy: Vlastní (bez letenky)

Cena zahrnuje

Ubytování ve vybraném typu pokoje
Plná penze (bez nápojů)
2x denně safari
Vstupy do parku Balule

Cena nezahrnuje

Spropitné rangerům (doporučujeme cca 10 USD na osobu a den)
Nápoje
Osobní výdaje

Mohlo by vás zajímat

Den příjezdu
Pokud přijedete po vlastní ose (např. pronajatým autem) zaparkujete své auto na parkovišti u lodže. Svým autem nesmíte po rezervaci jezdit. Doporučujeme příjezd kolem 12 hodiny. Zahájíte svůj pobyt lehkým obědem s výhledem na napajedlo.

Po obědě se ubytujete a trochu si odpočinete. Kolem 15:30 se setkáte v recepci se svým rangerem a nad kávou, čajem, nebo sklenicí něčeho dobrého si vyslechnete základní instrukce o safari, které vás odpoledne a podvečer čeká.

V 16:00 vyrazíte na své první safari v rezervaci Balule. Vyrazíte v otevřeném Landcruiseru, takže všechny vaše smysly mají možnost vnímat divokou buš, kterou budete projíždět. Jste v divočině, takže nelze dopředu odhadnout jeká zvířata dnes uvidíte, ale s prázdnou se do lodže určitě vracet nebudete.

Před západem slunce najde ranger nějaké vyvýšené místo, bezpečné proto, abyste mohli vystoupit z vozu a užít si nádheru afrického západu slunce. Ranger pro vás připraví i drobné občerstvení.

Když zapadne slunce a rychle přichází noc, začnete vnímat divokou buš úplně jinak. Vaše noční safari bude mnohem tajemnější a zvířata se vám budou zjevovat ve světle ruční svítilny a světel auta jako velká překvapení.

Po návratu vás čeká večeře. Někdy servírovaná, jindy formou „boma“. A zasloužený spánek. Zítra vstáváte velmi
brzo.

----
Den v Mohlabetsi Safari Lodge

Váš ranger vám zaklepe na dveře těsně před svítáním a pozve vás na ranní safari. Sejdete se v recepci, kde bude pro vás připravena ranní káva, čaj a drobné občerstvení. Nasednete do svého Landroveru a vyrazíte do divoké buše. Je to čas, kdy predátoři končí své noční aktivity. Ti, co ulovili svou kořist, na ní hodují nebo u ní odpočívají. Ti, co zatím neuspěli, se snaží na poslední chvíli něco ulovit. Vědí, že přes den je jejich šance na úspěch mnohem menší.
  

Ranger určí místo, kde budete moci vystoupit z vozu a jít v jeho doprovodu na pěší safari. To je jedinečný zážitek. Vaše nohy jdou africkou divočinou a nic neruší vaše sluchové a čichové vnímání. Najednou si uvědomíte, kolik ptáků ráno zpívá, uslyšíte zvuky, které v autě nemáte šanci slyšet. Ranger vám bude ukazovat stopy a budete se pokoušet přiblížit ke zvěři co nejvíc.

Po dvou až třech hodinách se vrátíte do lodže na snídani
Vraťte se do Lodge pro vydatnou snídani s množstvím domácích "dobrot", včetně naší slavné Marule Jelly.
Odpočiňte si u bazénu na ráno nebo si odpočiňte na lehátku s výhledem na vodní dílo.
Prostředí "cítit se jako doma" zajistí, že s námi budete mít skutečně nezapomenutelný pobyt.


Základní ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Strava Doba 01.10. - 01.11.
Dospělý na pevném lůžku Plná penze Na noc 5850 Kč

Nepovinné příplatky - platí na osobu a noc (není-li uvedeno jinak)

Strava Doba 01.10. - 01.11.
Transfer letiště Johannesburg - Mohlabetsi (one way) Na zájezd 1550 Kč
Transfer letiště Nelspruit - Mohlabetsi (one way) Na zájezd 2250 Kč
Panorama tour - celodenní výlet Na zájezd 3250 Kč
Krugerův národní park - celodenní výlet Na zájezd 3050 Kč
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou - Bez letenky Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Náklaďákem - Velký okruh Jihoafrickou republikou

56 900 Kč 17

To nejlepší z Jihoafrické republiky ve třech týdnech: NP Kruger, soukromé safari, Dračí hory, pláže Indického oceánu, Garden Route, Kapské Město a mnoho dalšího. Bezkonkurenční cena.

Detail Termíny a ceny +