facebook
Poznávací zájezd - JAR jako na dlani s českým průvodcem -

Poznávací zájezd - JAR jako na dlani s českým průvodcem

19 nocí od 95 900 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd - JAR jako na dlani s českým průvodcem

Za 3 týdny prozkoumáme Jižní Afriku křížem krážem od známých míst jako Krugerův NP, Addo Elephant, St. Lucia, Kapské Město nebo Garden Route. Zažijeme safari pěšky, v náklaďáku i otevřeném autě 4x4. Vykoupeme se v Indickém oceánu a zdoláme vrcholky Dračích hor. Jako bonus navštívíme turistikou nedotčená místa jako Wild Coast nebo Frontier Country. V ceně zájezdu je stravování i veškeré vstupy.

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Safari v mnoha podobách - pěšky, v autě, v náklaďáku i na vodě
  • Krugerův NP - celodenní safari
  • Blyde River Canyon - 3. největší kaňon na světě
  • Svazijsko - úplně jiná Afrika
  • koupání v Indickém oceánu
  • Vrcholky Dračích hor - jen my a supi pod námi
  • Garden Route - zahrádka Jižní Afriky
  • Kapské Město - po stopách námořníků
  • Neznámé a pusté pobřeží Wild Coast
  • Safari v NP Addo Elephant

1. den Odlet

2. den Johannesburg - seznamte se

3. den Přes historický Dullstroom na safari do privátní rezervace Balule (Krugerův NP)

4. den Safari pěšky, v otevřeném autě 4x4, jihoafrické grilování braai

5. den Panorama Route - Blyde River Canyon

6. den Krugerův národní park - celodenní safari

7. den Svazijsko - jiná Afrika

8. den Safari člunem po jezeře St. Lucia

9. den Vzhůru do Dračích hor

10. den Dračí hory - treky a panoramata

11. den Z hor na pláže Indického oceánu

12. den Cesta na Wild Coast - nekonečná pustina

13. denWild Coast - takovou Jižní Afriku neznáte

14. den Přes Frontier Country do Grahamstown

15. den Safari v NP Addo Elephant

16. den Garden Route - NP Tsitsikamma

17. den Střelkový
mys - nejjižnější cíp Afriky

18. - 20. den Kapské Město21. den - Kapské Město - volný program a odlet

22. den Návrat domů

Cena zahrnuje

Letenka Praha - Johannesburg // Kapské Město - Praha
Letištní taxy a poplatky
Letištní transfery v Johannesburgu a Kapském Městě
Ubytování v Johannesburgu před expedicí
Doprovod českého průvodce (pracovníka CK Marco Polo) po celou dobu zájezdu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
19x ubytování ve dvoulůžkových pokojích dle programu

Stravu dle programu (19x snídaně, 13x oběd, 13x večeře)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak)
* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* safari v Krugerově národním parku
* plavba člunem po jezeře St. Lucia
* Dračí hory
* pláže Indického oceánu
* Wild Coast a Frontier Country
* Střelkový mys
* Garden Route
* NP Tsitsikamma
* Kapské Město
* pěší výšlap na Stolovou horu
* Hout Bay
* mys Dobré naděje
Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Nápoje a stravu kromě uvedených
Osobní výdaje a spropitné průvodcům
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost...)

Co vás čeká?

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

Zájezd skončil a co dál?
Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě. Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům. Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.
1. den Odlet2. den Johannesburg - seznamte se

Po přistání v Johannesburgu bude následovat transfer do lodže a ubytování. Volné odpoledne
využijeme k relaxaci, či prohlídce města (není v ceně zájezdu) - platí pro cestu s českým průvodcem.Greenfire Lodge Johannesburg


3. den Vzhůru do přírody - soukromá rezervace Balule

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáme se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budeme mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíme historický Dullstroom, kde si dáme oběd (na vlastní náklady). Budeme pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedeme z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujeme v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká nás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdeme v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.

 Balule Bush Lodge


4. den Safari v soukromé rezervaci - pěšky i autem 4x4

Bush Lodge
Den začneme tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíme na asi tříhodinové pěší safari. Budeme hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby nás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit nás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíme do lodže, kde nás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíme na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budeme mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu nás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu - braai.

Braai
Braai - znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky... griluje se vše a všude.

Snídaně - oběd - večeře

Balule Bush Lodge


5. den Blyde River Canyon - Panorama Route

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budeme vstávat za svítání a na úvod dne nás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáme poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon. Odsud budeme pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde nás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále. Cestou se ještě zastavíme u výhledu God's Window a pak budeme pokračovat do městečka Graskop. Tady si dáme oběd v jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedeme přes Kowyn Pass do nížiny, kde nás obklopí hustá vegetace. Odpoledne dorazíme do Hazyview, kde se ubytujeme v pohodlí Drifters Hazyview Lodge. Po celém dni budeme mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie a dáme si v lodži společně večeři.

Snídaně - večeře


6. den Krugerův národní park - safari, safari...

Dnes nás čeká časné vstávání, probudíme se s ranními ptáčky. Opustíme Hazyview a vydáme se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíme celý den na safari. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáme brunch a odpoledne budeme pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíme do své lodge v Hazyview, kde nás čeká večeře.
Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé "velké pětky" (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.


Oběd - večeře


7. den Svazijsko - jiná Afrika

Dnes se po snídani vydáme na jih do maličkého afrického království jménem eSwatini (dříve známé jako Svazijsko). Cestu nám zpříjemní krásná krajina, exotické vesničky a třtinová pole, která budeme míjet. V podvečer se ubytujeme v pohodlné lodži, kde si dáme společně večeři.

8. den V zemi krále Shaky Zulu - Zululand

Přejedeme opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu.
KwaZulu-Natal je oblastí jedinečných rezervací plných zvěře a nádherné kopcovité krajiny.
Naším dnešním cílem bude pobřežní městečko St. Lucia. Tato oblast je domovem stovek hrochů, krokodýlů a mnoha druhů ptactva, kteří obývají okolní mokřady. Odpoledne se vydáme na plavbu člunem po jezeře, které je propojeno úzkým kanálem s Indickým oceánem. Kolik hrochů a krokodýlů se nám podaří napočítat?
Ubytováni budeme v lodži v St. Lucia.

Snídaně - oběd - večeře


9. - 10. den Dračí hory

Vstaneme před svítáním a odměnou nám bude safari v jednom z nejstarších národních parků v Africe - Hluhluwe Imfolzi. Tento park je známý krásnou krajinou a také velkou šancí na spatření ohrožených nosorožců.
Z Hluhluwe budeme pokračovat dále do vnitrozemí a budeme projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové.
Odpoledne dorazíme do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže nás poveze terénní vůz, nebo můžeme jít pěšky. Nahoře nás čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre. V průběhu dalšího dne se vydáme na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. Cestou se zastavíme u tisíce let starých skalních kreseb Sanů. Budeme se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáme za celý den ani živáčka, společnost nám budou dělat jenom paviáni a supi a můžeme tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody. Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle nebo vyzkoušet štěstí při rybolovu (není součástí programu).

Snídaně - oběd - večeře


11. - 12. den Na plážích Indického oceánu

Po snídani sejdeme procházkou nebo se necháme svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na nás bude čekat náš expediční náklaďák. Vydáme se směrem k oceánu do městečka Umdloti na dovolenkovém pobřeží Dolphin Coast. Naše lodge je přímo na pobřeží, odpoledne tedy bude čas na procházku po pláži a koupání v oceánu. Večer si zajdeme na večeři do jedné z místních restaurací (na vlastní náklady).

Snídaně - večeře

Greenfire Lodge Dolphin Coast


13. - 14. den Úplně jiná Afrika - posun v čase i prostoruČasně ráno se vydáme na cestu. Mineme Durban a pojedeme
podél jižního pobřeží do oblasti Wild Coast (Divoké pobřeží). Jak již název
napovídá - jedná se o opravdu panenské území, které bylo vždycky stranou
výstavby, a díky tomu zde najdete africkou přírodu v její neposkvrněné podobě.
Jsou zde nekonečné pláže, přírodní estuáry, zelené pahorky poseté tradičními
vesnicemi kmene Xhosa. Čekají nás dvě noci v této odlehlé části jihoafrického
pobřeží a celý den budeme mít na bližší prozkoumání okolní přírody.

Snídaně - oběd - večeře


15. den Frontier Country

Po snídani opustíme zelené pobřežní lesy a vydáme se na cestu na západ. Pojedeme územím, kterému se říká Frontier Country. Tato oblast byla osídlena evropskými osadníky již kolem roku 1820 a byla dějištěm mnoha bitev. Dnešní noc strávíme v penzionu u městečka Grahamstown.

Snídaně - oběd - večeře


16. - 17. den Knysna a Garden Route - zahrada Afriky

Po snídani se přesuneme dio nedalekého národního parku Addo Elephant, kde nás čeká safari. Jedná se o třetí největší rezervaci v Jihoafrické republice a je vyhlášená především svojí populací slonů. Těchto tichých obrů zde žije přes 600. Oběd si uděláme formou pikniku a v pozdním odpoledni se přesuneme do nedalekého ubytování.

Snídaně - oběd - večeře


18. - 20. den Kapské Město - tady to všechno začalo

Budeme pokračovat po vyhlášené Garden Route. Naše první zastávka bude v národním parku Tsitsikamma, kde nás čekají procházky podél pobřeží k ústí řeky Storms. Dále mineme Plettenberg Bay a budeme pokračovat směrem ke Knysně. Odpoledne budeme mít možnost prozkoumat toto pobřežní letovisko, které se rozkládá na břehu laguny. Knysna je vyhlášená svými rybími pochoutkami a mořskými plody, večer je budete mít možnost ochutnat v některé z místních restaurací (večeře na vlastní náklady).

21. den Kapské Město - loučení

Po snídani opustíme Knysnu a vydáme se přes malá městečka na úplný jih afrického kontinentu. Projdeme se k pláži a pořídíme si nezbytnou fotografii od nejjižnějšího bodu afrického kontinentu - Střelkového mysu. Je to místo, kde se chladný Atlantik setkává s teplým Indickým oceánem. Odpoledne se přesuneme do nedalekého ubytování.

Snídaně

Greenfire Lodge Cape Town


22. den Přílet do Prahy

Ráno poklidná snídaně a poté vyrazíme po "pobřeží velryb" do Kapského Města, kam dojedeme v pozdním odpoledni. Ubytování v lodži, která se nachází u moře v části města zvané Sea Point. Kapské Město (Mother City, jak se mu také říká) patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě. Během dvou dní zde budeme mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay, Waterfront a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka skvělého jihoafrického vína na jedné z místních vinic. Také nás čeká výstup na Stolovou horu.
21. den Odlet z Kapského Města

Ráno snídaně, dopoledne volno a odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

Snídaně


22. den Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading