facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy
2. den - Přílet do Kapského Města

Přílet do Kapského Města. Po vyřízení vstupních formalit bude následovat transfer do hotelu, kde se ubytujete (cca 30 - 40 min, podle provozu). Odpoledne a večer volné k prohlídce města nebo procházce po promenádě podél oceánu, pokud bude příznivé počasí, můžete si (fakultativně) vyjet lanovkou na Stolovou horu.

Ubytování: Bantry Bay Suites nebo podobné3. den - Mys Dobré naděje

Dnes vás bude čekat celodenní výlet po Kapském poloostrově. Po snídani nasednete do červeného vyhlídkového autobusu a vydáte se z Kapského Města na jih. Pojedete podél pobřeží do Simon’s Town, kde budete mít možnost navštívit vyhlášenou kolonii tučňáků na Boulder’s Beach (vstupné není v ceně, hradí se na místě).

Odsud budete pokračovat na samotný jih Kapského poloostrova. První zastávka budete mít u skály Cape Point, kde si můžete vyšlápnout k majáku, odkud se vám otevře výhled na nekonečný oceán a na nedaleký mys Dobré naděje. Zájemci se pak můžou pod vedením průvodce přesunout pěšky k mysu Dobré naděje (cca 45 min procházka).

Odpoledne se vrátíte zpět do Kapského Města.

Ubytování: Bantry Bay Suites nebo podobné
Snídaně


4. den - Kapské Město

Tento den můžete využít k další prohlídce Kapského Města. Pokud jste ještě nebyli na Stolové hoře, tak se tam dnes určitě vydejte. Dále doporučujeme navštívit botanickou zahradu Kirstenbosch, která se rozprostírá na úpatí Stolové hory a je ideálním místem na procházky i odpočinek a piknik.


Ubytování: Bantry Bay Suites nebo podobné
Snídaně


5. den - Vinařský kraj

Po snídani se vydáte opět za poznáním červeným vyhlídkovým autobusem. Vyrazíte do kraje vína, které má v Kapsku dlouholetou tradici. Jakmile opustíte Kapské Město, krajina změní ráz a vstoupíte do oblasti vinic a sadů. Farmy a městečka v okolí mají venkovský provinční nádech a pomalé životní tempo. Čeká vás první ochutnávka vín a sýrů a také prohlídka vinného sklepa. Pak budete pokračovat do městečka Franschhoek, kde budete mít čas nejen na procházku, ale také na oběd v některé z četných restaurací (na vlastní náklady). Po obědě se přesunete do města Stellenbosch, které je označováno jako hlavní město vinařství. Navštívíte další farmu, kde vás opět bude čekat ochutnávka vín.

Odpoledne se vrátíte do Kapského Města.

Ubytování: Bantry Bay Suites nebo podobné
Snídaně


6. den - Přesun k Viktoriiným vodopádům

Po snídani volné dopoledne, transfer na letiště a přelet na sever do Victoria Falls. Po příletu na vás bude čekat řidič a bude následovat transfer do lodže. Ubytujete se a můžete vyrazit do města na večeři, popř. můžete (fakultativně) vyplout na pozorování západu slunce na řece Zambezi.

Ubytování: Pamusha Lodge nebo podobné
Snídaně


7. den - Viktoriiny vodopády

Dnes budete mít cely den k návštěvě a prohlídce Viktoriiných vodopádů (Mosi-oa-Tunya - „kouř, který hřmí“). Patří k sedmi přírodním divům světa a jsou na seznamu světového přírodního dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky. Za prvního Evropana, který spatřil vodopády na vlastní oči, je považován David Livingstone, skotský misionář a objevitel. S jeho sochou se můžete vyfotografovat na zimbabwské straně vodopádů. Viktoriiny vodopády jsou neuvěřitelným zážitkem, a abyste jej zcela docenili, musíte je osobně navštívit - vidět, slyšet a nechat se zmáčet všudypřítomnou vodní tříští.

Ubytování: Pamusha Lodge nebo podobné
Snídaně


8. den - Přesun do Botswany a odpolední safari

Po snídani vás v hotelu vyzvedne řidič a bude následovat transfer do Kasane v Botswaně (hodina cesty na hranici a pak asi 15 min do lodže na břehu řeky Chobe). Zde se ubytujete, dáte si oběd a odpoledne vyrazíte na safari na člunu po řece Chobe. V podvečer návrat do lodže a večeře.

NP Chobe - tento národní park je pojmenovaný podle stejnojmenné řeky, která tvoří nejen jeho hranici, ale také hranici mezi Botswanou a Namibií. Byl prvním národním parkem v Botswaně a je také nejrozmanitějším. Koncentrace zvěře zde paří k největším v Africe. Žije zde obrovské množství slonů a smečky lvů, které je umí lovit… Řeka Chobe je asi největší zdejší atrakcí, je domovem mnoha hrochů, krokodýlů, a zejména v letním období je také rájem pro každého milovníka ptactva. V zimním období je zase jediným velkým zdrojem vody v severní části Botswany a tudíž přitahuje obrovské množství zvěře.

Ubytování v lodži na břehu řeky
Snídaně - večeře


9. den - Safari v Botswaně

Dnes vás čeká typický den na safari v Africe - vstanete velmi brzy ráno a dáte si lehkou snídani a vyrazíte na safari. Po návratu ze safari (obvykle trvá cca 3 - 4 hodiny) vás čeká vydatný oběd a siesta. Odpoledne se opět vydáte člunem na řeku a užijete si nejen safari, ale i poslední africký západ slunce.
Snídaně - oběd - večeře


10. den - Přesun k Viktoriiným vodopádům a odlet do Evropy

Po snídani transfer na letiště do Victoria Falls a odlet zpět do Evropy.
Snídaně


11. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Poznávací zájezd - Safari v JAR s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Poznávací zájezd - Safari v JAR s českým průvodcem

47 900 Kč 5

Za týden zažijete safari v mnoha formách - pěší, v otevřeném autě 4x4 i z výšky náklaďáku. Budeme bydlet v soukromé rezervaci, která je součástí Krugerova NP, prožijeme celý den na safari v Krugerově NP. Poznáme 3. největší kaňon na světě - Blyde River Canyon a sjedeme do "subtropické" nížiny. Prožijete velmi intenzivní týden plný zážitky a budete se schtít do Afriky vrátit.

Detail Termíny a ceny +
loading