facebook
10 dní Jižní Koreou v barvách podzimu - Jižní Korea 10D podzim

10 dní Jižní Koreou v barvách podzimu

9 nocí od
Jižní Korea, Poznávací zájezdy

10 dní Jižní Koreou v barvách podzimu

Během podzimu se Jižní Korea proměňuje v živý a působivý obraz. Krajina je zahalena v nádherných odstínech teplých barev, které se mihotají na každém rohu. Okolí se proměňuje ve výbuch zářivých barev a ztvárňuje živoucí malířské plátno. Zlatavé paprsky slunce proplouvají skrze klenby listnatých stromů, které se zbarvují do odstínů rudé, oranžové, žluté a fialové a vytvářející výrazný kontrast proti jasně modrému nebi. Listí, které se kloní od nejvyšších korun až po zem, tančí ve větru, příležitostně klesá dolů a kupí se v podlouhlé barevné koberce všude kolem. Elegantní historické budovy a romantické zákoutí podpořené magií tohoto ročního období přináší návštěvníkům nesmazatelný životní zážitek. Prožijte tyto chvíle v malé skupince, které se dostane individuální přístup česky hovořícího průvodce CK Marco Polo. Pokud by Vám nevyhovoval vypsaný termín, neváhejte se na CK Marco Polo obrátit s Vaší představou o cestě Jižní Koreou.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Ostrov Jeju - pro svou jedinečnost a krásu je zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO.
  • Historické památky: Palác Gyeongbokgung, Chrám HaedongYonggungsa, Chrám Bulguksa.
  • Folklorní vesnice jako Seongeup, JeonjuHanok nebo NamsangolHanok.
  • Přírodní zákoutí: Bělostné pláže Hyeopjae Beach, park Hallim, pole zeleného čaje o'sulloc, bambusový les.
  • Místní speciality: ochutnávky tradičních pokrmů.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1: odlet do Jižní Koreje  (Budapešť / Praha)
noční přelet

Den 2: přílet - Letiště Inčchon -  (Soul Incheon Airport)

Den 3: Soul: Palác Gyeongbokgung - Starobylá ulice Insadong - Ulice Samcheongdong - Vesnice Namsangol Hanok - Věž Namsan Seoul - náměstí a Market Dongdaemun.

Den 4: Soul - Jeju: Skála "Dračí hlava" - lidová vesnice Seongeup - pobřeží SeopjiCoji - vrchol Sunrise Peak - přímořská cesta Jondalri - západ slunce v Sarabong.

Den 5: Jeju: Pláž Hyeopjae - Park Hallim - Vrchol Suwolbong - Zelené čajové pole O'sulloc - les Gotjawal - Muzeum medvídka Teddyho nebo vodopád Cheonjeyeon.

Den 6: Jeju - Busan: Rybí trh Jagalchi - most Gwangan (průjezd) - ostrov Dongbaek - pláž Haeundae - Chrám HaedongYonggungsa.

Den 7: Busan - Gyeongju: chrám Bulguksa - jeskyně Seokguram - starobylá observatoř Cheomseongdae - DonggungPalác a jezero Wolji.

Den 8: Gyeongju - Damyang - Jeonju: Bambusový les Juknokwon - cesta Damyang lemovaná metasekvojemi - vesnice JeonjuHanok.

Den 9: Jeonju - Buyeo- Daejeon: Starobylá hrobka Neungsalli v Buyeo - jezero Gungnamji - Kamenná pagoda Pěti příběhů v chrámovém areálu Jeongnimsa - Busosanseongská pevnost v Buyeo.

Den 9: Daejeon - Yongin - Suwon -Seoul: korejská lidová vesnice -Suwon Hwaseong Fortress.

Den 10: odlet  Soul - letiště Inčchon (Incheon Airport) 

přílet Budapešť / Praha

Cena zahrnuje

- letenka Budapešť / Praha - Soul a zpět
- 9x ubytování ve 3* hotelech se snídaní
- 7x oběd
- transport včetně místního přeletu (Gimpo Airport - ostrov Jedu)
- vstupné do vyjmenovaných památek
- lokální anglicky mluvící průvodce
- český průvodce CK Marco Polo

Ceny jsou platné pro děti od 12 let.

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- osobní výdaje
- občerstvení, která není uvedeno v programu 
- poplatek K-ETA (10 000 KRW / cca 250 Kč)

S vyřízením elektronické cestovní autorizace K-ETA Vám v CK Marco Polo rádi poskytneme asistenci.

DEN 1:

Přímý let z Budapešti do Soulu.
DEN 2:

Přílet do Soulu, transport z letiště do hotelu.
Volný program.

Soul - Stanford Myeongdong Hotel ★★★ nebo podobný

Bez stravy


DEN 3: SOUL

Po snídani se setkáme s místním průvodcem a navštívíme:
Palác Gyeongbokgung - bývá také označován jako Severní palác, protože jeho poloha je nejseverněji na světě. V porovnání se sousedními paláci, je nejkrásnější a zůstává největší ze všech pěti paláců. Starobylá ulice Insadong, která se nachází v centru města, je důležitým místem, kde je vystaveno staré, ale vzácné a tradiční zboží. Samcheongdong - Samcheong (sam znamená "tři" a cheong "čistý nebo dobrý") dostal své jméno v roce 2000 v odkazu na tři věci, kterých má dostatek: čistou vodu, krásné sousední hory a dobrosrdečnost. NamsangolHanok Village, tato vesnice má pět zrekonstruovaných tradičních korejských domů, pavilon, tradiční zahradu, jeviště pro umělecká vystoupení a náměstí s časovými kapslemi, což z ní činí ideální místo pro místní obyvatele i turisty. Věž NamsanSoul , první turistické místo věžového typu v Koreji. Vrchol věže se nachází ve výšce téměř 480 m n. m., včetně hory Namsan. Dongdaemun Plaza - konají se zde různé výstavy, módní zóna a trh s módou.

Snídaně - oběd


DEN 4: SOUL - JEJU

Po snídani se setkáte s průvodcem a přesunete se na letiště Gimpo. Ranní let (07:00-08:00) na ostrov Jeju.
Po příletu na ostrov Jeju navštívíme:
Dračí skálu, která byla vytvořena silnými větry a vlnami v průběhu tisíců let. Seongeup Folk Village, malé městečko, které skrývá obrovské množství dobových prvků. Kulturní dědictví se předávají z generace na generaci a zahrnují mnoho druhů pokladů. Pobřeží SeopjiCoji - "Seopji" je starý název pro tuto oblast a "Koji" je v nářečí Čedžu, což znamená náhlý náraz na pevninu.Sunrise Peak, SeongsanIlchulbong Peak se vynořil z pod mořské hladiny při sopečné erupci před více než 100 000 lety. Nachází se na východním konci ostrova Jeju, na vrcholu SeongsanIlchulbong Peak se nachází obrovský kráter. Jondalri Seaside road - procházka po krásné přímořské cestě a návštěvu parku Sarabong Sunset, který je nejznámější díky nádherným výhledům na západ slunce.

Jeju - Leo Hotel ★★★ nebo podobný

Snídaně - oběd


DEN 5: JEJU

Po snídani se setkáte s průvodcem a navštívíte:
Hyeopjae Beach se nachází na západní straně Hanrim-eup a je součástí parku Hanrim. Krásná bílá barva písku pochází z velkého množství rozdrcených mušlí, které byly smíchány s pískem. Park Hallim, je jedním z nejznámějších oblíbených turistických míst na ostrově Čedžu, který se nachází asi 33 km západně od města Čedžu a hory Hallasan podél pláže v Hallimeupu. Suwolbong Peak, malý vrchol hory, je známý jako oblíbené místo pro pozorování západu slunce. Hora má vertikální útesy rozprostírající se jako svitkový obraz, který vznikl postupným prořezáváním mořských vln do vnitrozemí. O'sulloc Green tea field, nacházející se přímo uprostřed hektarů těchto zelených polí, Muzeum čaje a dům Innisfree House přivádějí turisty se zájmem o procházku po polích a ochutnat některé z proslulých výrobků ze zeleného čaje. Les Gotjawal, je přirozeně utvářený les nacházející se na středních svazích hory Halla. Vodopád Cheonjeyeon je třístupňový vodopád na ostrově Jeju. Studená voda vytéká ze stropu jeskyně a vytváří vodopád.

Snídaně - oběd


DEN 6: JEJU - BUSAN

Po snídani se setkáme s průvodcem a přesunete se na mezinárodní letiště Jeju. Ranní let (07:00-08:00).
Přílet do Busanu, kde navštívíme:
Jagalchi Fish Market, který se nachází na pobřežní silnici v Busanu Jung-gu, je největším korejským trhem s mořskými plody, kde se prodávají jak živé tak sušené ryby.Průjezd přes most Gwangan Bridge, který je nejdelším dvouúrovňovým mostem přes oceán v Koreji. Kromě toho, že poskytujerychlý způsob dopravy, nabízí také úchvatný výhled na okolí. Ostrov Dongbaek je velmi malý a roste zde mnoho stromů a stálezelených rostlin. Na vrcholu ostrova se nachází socha a památník Choe ChiWona, učence a spisovatele z doby království Silla. Pláž Haeundae je nejznámější pláží v oblasti Busan.Chrám HaedongYonggungsa se nachází na pobřeží severovýchodní horské části Busanu.


Busan - Arban City Hotel  ★★★ nebo podobný

Snídaně - oběd


DEN 7: BUSAN - GYEONGJU

Po snídani se setkáme s průvodcem a přejedeme do Gyeongju [Kjongdžu].
Chrám Bulguksa je reprezentativní památkou Gyeongju a v roce 1995 byl zapsán na seznam světových kulturních památek UNESCO. Krása samotného chrámu a umělecký nádech kamenných relikvií jsou známé po celém světě. Seokguram grotto je reprezentativním kamenným chrámem Koreje. Oficiální název Seokguramu, národního pokladu č. 24, je SeokguramSeokgul. V roce 1995 byl zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Hvězdárna Cheomseongdae je nejstarší existující astronimickou observatoří Asie. Donggungský palác a jezero Wolji byly druhotným palácovým areálem, využívaný korunním princem. Bylo to také místo pro pořádání banketů při významných národních událostech a významných návštěách. Po pádu království Silla bylo místo opuštěno a zapomenuto.

Gyeongju - Gyeongju GG Hotel ★★★ nebo podobný

Snídaně - oběd


DEN 8: GYEONGJU - DAMYANG - JEONJU

Po snídani se setkáme s průvodcem a přesuneme se do Damyangu.
Navštívíme slavný bambusový les Juknokwon pěstovaný u města Damyang. Hora Seonginsan viditelná za konfuciánskou školou DamyangHyanggyo byla přeměněna na bambusovou zahradu Juknokwon s krásným umělým vodopádem, pavilonem, procházkovými stezkami a ekologickým výstavním centrem. Když se vydáme od Bambusového muzea po národní silnici č. 15 nahoru, narazíme na krásný a exotický bulvár Damyang lemovaný Metasekvojemi, který vypadá jako jako by vypadl přímo z pohádky. Po přejezdu do Jeonju navštívíme vesnici JeonjuHanok, kde se nachází více než 800 tradičních korejských domů hanok. Zatímco zbytek města byl industrializován, Hanok Village si zachovává své historické kouzlo a tradice.

Jeonju - JS Hotel ★★★ nebo podobný

Snídaně - oběd


DEN 9: GYEONGJU - BUYEO - DAEJEON

Po snídani se setkáme s průvodcem a přejedeme do Buyeo a Daejeonu.
Starobylá hrobka Neungsalli v Buyeo, stovky hrobek Baekje jsou roztroušeny po celém Buyeo. Mezi nimi je i Neungsan-ri, které se nacházejí nedaleko Buyeo, jsou poměrně dobře zachovalé a jsou poměrně velké.Pětipatrová kamenná Pagoda chrámového komplexu Jeongnimsa je žulová pagoda z pozdního období Baekje v Buyeo-eup, Buyeo-gun,Chungcheongnam-do, byla označena za národní poklad č. 9. Obecně je známá jako "Pagoda pěti příběhů Baekje".Pevnost Busosanseong v Buyeo je hliněná pevnost nacházející se na vrcholu hory Busosan (106 m n. m.) v severní části provincie Buyeo. Pevnost byla postavena kolem roku 538 n. l. (16. rok vlády krále Seongwanga) na ochranu Sabi (nyní Buyeo), které bylo kdysi hlavním městem království Baekje.

Daejeon - ICC Hotel ★★★ nebo podobný

Snídaně - oběd


DEN 10: DAEJEON - YONGIN- SUWON - SOUL

Po snídani setkání s řidičem v hotelové hale a přejezd z Daejeonu do Yonginu.
Navštívíme korejský lidovývesnici, která místním i zahraničním návštěvníkům zosobňuje tradiční kulturu z období pozdního Joseon prostřednictvím kulturních akcí a představení, ukazuje šamanskou víru, sezónní zvyky a další. Po přejezdu do Suwonu navštívíme pevnost SuwonHwaseong. Je to impozantní stavba z druhé poloviny vlády dynastie Josen (1392-1910) a oficiální pevnost Suwon-si v Gyeonggi-do. Pevnost postavená v letech 1794-1796, byla postavena jako projev synovské zbožnosti krále Čongdžóa vůči jeho otci a jakosnaha vybudovat nové průkopnické město s vlastní ekonomickou silou. Přejezd do hotelu v Soulu.

Snídaně


DEN 11: SOUL - návrat

Transport na letiště Incheon Airport, v odpoledních hodinách přílet do Budapešti.

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Síla jara v Jižní Korei - Síla jara v Jižní Korei Český průvodce Poznávací zájezdy | Jižní Korea

Síla jara v Jižní Korei

97 500 Kč 11

Jižní Korea je místem, kde minulost a současnost spojeny v harmonickém tónu. Tradice jsou pečlivě uchovávány a slouží jako základ pro moderní korejskou kulturu. Je to země plná krásy, duchovnosti a lásky k umění, která si zaslouží být obdivována.
Korea je v době kvetoucích třešní přímo magickým zážitkem. Když se přibližuje jaro a třešně rozkvétají, celá země se ponoří do vlny nádherného růžového květu. Krajina se proměňuje v jedinečnou scenérii, kde se setkávají přírodní krása a bohatá kulturní tradice. Během této doby, nazývané Hanami, se lidé sjíždějí do parků, zahrad a chrámů, aby si užili pohled na rozkvétající stromy, které tvoří hebké vonící tunely, poskytují stín a vytvářejí romantickou atmosféru. Korejci se věnují různým tradičním aktivitám, jako je piknikování pod třešněmi, pořádání tradičních tanců, zpívání písní a oblékání tradičních krojů Hanbok. Přírodní krása třešňových květů je spojena s pocity radosti, naděje a obnovy.
Korea je v době kvetoucích třešní také časem, kdy se koná řada festivalů, slavnostní oslavy v chrámech, taneční představení a ohňostroje. Tyto události přitahují mnoho návštěvníků z celého světa, kteří chtějí zažít tu nezapomenutelnou atmosféru.
Je to země, která okouzlí vaše smysly a nabídne vám nezapomenutelné zážitky, ať už jste milovníkem kultury, technologií nebo přírody.

Detail Termíny a ceny +
loading