facebook
Síla jara v Jižní Korei - Síla jara v Jižní Korei

Síla jara v Jižní Korei

11 nocí od 97 500 Kč
Jižní Korea, Poznávací zájezdy

Síla jara v Jižní Korei

Jižní Korea je místem, kde minulost a současnost spojeny v harmonickém tónu. Tradice jsou pečlivě uchovávány a slouží jako základ pro moderní korejskou kulturu. Je to země plná krásy, duchovnosti a lásky k umění, která si zaslouží být obdivována.
Korea je v době kvetoucích třešní přímo magickým zážitkem. Když se přibližuje jaro a třešně rozkvétají, celá země se ponoří do vlny nádherného růžového květu. Krajina se proměňuje v jedinečnou scenérii, kde se setkávají přírodní krása a bohatá kulturní tradice. Během této doby, nazývané Hanami, se lidé sjíždějí do parků, zahrad a chrámů, aby si užili pohled na rozkvétající stromy, které tvoří hebké vonící tunely, poskytují stín a vytvářejí romantickou atmosféru. Korejci se věnují různým tradičním aktivitám, jako je piknikování pod třešněmi, pořádání tradičních tanců, zpívání písní a oblékání tradičních krojů Hanbok. Přírodní krása třešňových květů je spojena s pocity radosti, naděje a obnovy.
Korea je v době kvetoucích třešní také časem, kdy se koná řada festivalů, slavnostní oslavy v chrámech, taneční představení a ohňostroje. Tyto události přitahují mnoho návštěvníků z celého světa, kteří chtějí zažít tu nezapomenutelnou atmosféru.
Je to země, která okouzlí vaše smysly a nabídne vám nezapomenutelné zážitky, ať už jste milovníkem kultury, technologií nebo přírody.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Romantika kvetoucích střešní.
  • Rozmanité chutě korejské kuchyně.
  • Historie, tradice a rozmanitá kultura.
  • Přírodní krásy a dávná architektura.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

D1: Odlet Praha - Soul

D2: Přílet na letiště INCHEON.
Transport z letiště do hotelu v Soulu. Volný program, odpočinek.

D3: Prohlídka města Soul. Palácový komplex Changdeokgung, vesnice Bukchon Hanok, trh Gwangjang, plavba po řece Han.

D4: Přesun do Gongju, pevnost Gongju Gongsanseong, hrobka krále Muryeonga, přenocování v  Daejeon.

D5: Hora Maisan, pohoří Jeollabuk-do, kulturní vesnice Jeonju Hanok,  svatyně Gyeonggijeon. Přenocování v Jeonju.

D6: Přesun do Sunchang, ochutnávka Gochujang, přejezd do Gangjinu, chrám Wolnamsaji poblíž Baekundong Garden, muzeum korejského čaje Baekunok. Přenocování v Suncheon.

D7: Mokřadní rezervace Suncheonman Bay, lidová vesnice Naganeupseong,  výjezd lanovkou na horu Mireuksan, sochařský park Nammangsan.  Přenocování v Tongyeong.

D8: Přesun do Busanu, kulturní vesnice GamcheonHuinnyeoul-gil na úpatí hory Bongraesan, trh Jagalchi, most Gwangandaegyobuddhistický chrám na pobřeží města Haedong Yonggungsa. Přenocování v Busan.

D9: Přesun do Gyeongju, komplex hrobek Daereungwon z období Silla, dobová ulice Hwangridangil, observatoř Cheomseongdae, palác Gyeongju Donggung, jezírko Wolji, chrámu Gyeongju Bulguksa. Přenocování v Gyeongju.

D10: Cesta do Andong, konfuciánskou akademii Byeongsanseowon, lidovou vesnici Andong představující srdce dynastie Joseon, výroba vlastního totemu ze dřeva. Přenocování v Danyang.

D11: Stezka Danyanggang Jando, řeka NamhangangMancheonha Skywalk, pevnost Gwongeumseong na hoře Seorak. Přenocování v Sokcho.

D12: Vyhlídková věž Goseong Unification, muzeum Goseongu DMZ, řeku Haegeumgang, hora Geumgangsan. Přenocování v Soulu.

D13: Soul, Transfer na letiště Incheon - odlet.

D14: Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

- Letenky Praha - Soul a zpět.
- Ubytování (pokoj s oddělenými postelemi).
- Stravování dle specifikace (11x snídaně, 7x oběd).
- Veškerá místní doprava.
- Všechny vstupní poplatky.
- Místní průvodce.
- Český průvodce CK Marco Polo.
- Malá skupina = individuální přístup.

- Zákonné pojištění CK.
- Zákonný odvod do garančního fondu.

Cena nezahrnuje

- Cestovní zdravotní pojištění - nabídneme, zařídíme.
- Osobní výdaje.
- Spropitné a občerstvení mimo program.
- Příplatek za přesčasy za dopravu a průvodce.

DEN 1: PRAHA

Odlet z Prahy
DEN 2: Přílet ICN - SOUL

Přílet na letiště Incheon. Transfer do  hotelu v Soulu, volný program, odpočinek.

Ibis Hotel Insadong ★★★ nebo podobný
DEN 3: SOUL

Po snídani se s průvodcem vydáme na prohlídku Soulu.

Začneme palácovým komplexem Changdeokgung [UNESCO] , kde si budeme moci vyzkoušet tradiční korejský oděv známý jako hanbok. Tento palác býval hlavním palácem mnoha králů dynastie Joeson [Čoson] a je nejzachovalejším z pěti zbývajících královských paláců dynastie Joeson.

Poté navštívíme vesnici Bukchon Hanok, domov stovek tradičních domů zvaných "hanok", jejichž historie sahá až do doby Joesonské dynastie.

Další zastávkou bude Soul Kimchi Academy, kde se naučíme vyrábět kultovní korejský pokrm kimči.

Poté nám určitě vyhládne... to přijde ta pravá chvíle pro trh Gwangjang, kde budeme moci ochutnat různá jídla a nakoupit tradiční oblečení a doplňky. Název Gwangjang znamená "nashromažďovat z dálky a uchovávat dohromady".

A na závěr dne se zúčastníme plavby po řece Han a uvidíme Soul ze zcela nové perspektivy.

Ibis Hotel Insadong ★★★ nebo podobný

Snídaně - oběd


DEN 4: SOUL - GONGJU - DAEJEON

Sraz s průvodcem na nádraží Myeongdong (východ 2) v 9:00 hodin.

Přesuneme se do Gongju (vzdálené 125 km), kde navštívíme Národní muzeum Gongju, kde se nachází 10 000 předmětů včetně 19 národních národních pokladů. Před hlavní budovou se rozprostírá zahrada, kterou si mohou návštěvníci užít po prohlídce muzea.

Přejezd do pevnosti Gongju Gongsanseong [UNESCO], kde se přeneseme zpět v čase do období Baekje.

Poté se přesuneme ke královské hrobce krále Muryeonga [UNESCO], tzv. cihlové komnaty zdobené lotosovými vzory, založené v roce 1971. Ve městě Daejeon  si můžete užít lázně pro chodidla s přírodními horkými prameny.

Toyoko Inn Hotel★★★ nebo podobný (Daejeon)

Snídaně - oběd


DEN 5: DAEJEON - MAISAN MOUNTAIN - JEONJU

Po snídani nás  vyzvedne průvodceve vstupní hale hotelu a převeze na horu Maisan, která se nachází v Jeollabuk-do horách a skládá se ze dvou vrcholů o výšce 667 a 673 m. Maisan doslova znamená "hora koňských uší", což je dáno jejím vzhledem.

Poté, co se podíváme z Omokdae v Jeonju, odkud se naskytne pohled na 800 domů vesnice Jeonju Hanok, navštívíme samotnou vesnici, kterou tvoří 735 tradičních domů (Hanok).

Ve vesnici se budeme moci zúčastnit workshopu v tradiční korejské dílně na výrobu papíru (Hanji) v tradiční korejské Jeonju manufaktuře v Hanji centru.

Poté se přesuneme do svatyně Gyeonggijeon, která se nachází v Jeonju a byla postavena v roce 1410. Můžeme zde vidět portrét krále Tae-Jo, zakladatele dynastie Joseon.


JS Hotel ★★★ nebo podobný (Jeonju)

Snídaně - oběd


DEN 6: JEONJU – SUNCHANG – GANGJIN – SUNCHEON

Po snídani se setkáme s průvodcem a přesuneme se do Sunchang, kde budete mít příležitost vyrobit a ochutnat gochujang, korejskou pastu z červené papriky. Hlavní přísadou je gochugaru, mletá chilli paprička.

Poté přejezd do Gangjinu, kde navštívíme chrám Wolnamsaji poblíž Baekundong Garden a po návštěvě Muzea tradičního korejského čaje Baekunok zažijeme tradiční čajový obřad. Korejské muzeum čaje bylo vybudováno za účelem zachování korejské čajové kultury 

a k oslavě historie čaje Boseong, která se datuje již od časů Baekje. Každé ze tří pater muzea je jedinečné a zaměřuje se na jiný aspekt čaje.


Venezia Hotel ★★★ nebo podobný (Suncheon)

Snídaně - oběd


DEN 7: SUNCHEON - TONGYEONG

Po snídani setkání s průvodcem v Suncheonu. Návštěva mokřadní rezervace Suncheonman Bay, přirozeného prostředí pro více než 140 druhů ptáků z oblasti.

Poté proszkoumáme lidovou vesnici Naganeupseong obklopenou pevnostními zdmi. Město je vysoce ceněno jako historický a kulturní zdroj pro studium tradičních lidových zvyků.

Přejezd do Tongyeongu na prohlídku města. Výjezd lanovkou na horu Mireuksan.

Dále se vydáme se na veřejnou pláž a užijte si volný čas. Poté navštívíme Jungang Market, 400 let starý trh.

Budeme pokračovat prohlídkou vesnice Dongpirang s nástěnnými malbami. V říjnu 2007 vyzvalo Sdružení Tongyeong Agenda 21  lidi z celé země, aby namalovali nástěnné malby na zdi ulice Dongpirang-gil. Díky malbám účastníků byla tato vesnice na svahu kopce oživena uměním.

Na závěr dne návštěva sochařského parku Nammangsan, kde najdeme digitální noční zábavní park, který se skládá z 15 procházkových stezek vyzdobených světly.


Anchovy Hotel ★★★ nebo podobný (Tongyeong)

Snídaně - oběd


DEN 8: TONGYEONG - BUSAN

Setkání s průvodcem a přesun do Busanu na prohlídku města. Návštěva kulturní vesnice Gamcheon, kterou tvoří domy postavené stylem schodového efektu na úpatí pobřežní hory, čímž si tato vesnice vysloužila přezdívku "Busanské Machu Picchu".

Poté si prohlédneme kulturní vesnici Huinnyeoul, která je obydlená komuntou vesničanů. Huinnyeoul-gil, reprezentant původního centra oblasti Busan, byl pojmenován podle toho, že se v něm nachází meandrující potok na úpatí hory Bongraesan připomínající  vzhled bílého sněhu.

Vydáme se na trh Jagalchi k ochutnávce čerstvých ryb.

Projedeme most Gwangandaegyo cestou do Haeundae Dongbaekseom Island, který je spojen se slavnou pláží Haeundae v Busanu.

Nakonec navštívíme buddhistický chrám na pobřeží města Haedong Yonggungsa ze 14. století. .


Arban Hotel ★★★ nebo podobný (Busan)

Snídaně


DEN 9: BUSAN - GYEONGJU

Po snídani, setkání v Busanu s průvodcem, přesun do Gyeongju a návštěva komplexu hrobek Daereungwon (Cheonmachong

hrobku), který se skládá z dřevěné rakve umístěné uvnitř podzemní komoře vysypané balvany a hlínou, a je charakterizována jako typická hrobka vyšší třídy z období Silla.

Sejdeme dolů ulicí Hwangridangil, kulturní ulicí se spoustou památek, nákupních míst a kaváren. Poté navštívíme observatoř Cheomseongdae a palác Gyeongju Donggung (sekundární palác používaný korunou z dob království Silla) a jezírko Wolji,

jehož  návštěvu nelze opomenout.

Poté nás průvodce zavede do chrámu Gyeongju Bulguksa [UNESCO], tajemný a majestátní chrámový komplex s bohatou historií a úchvatnou architekturou, který je považován za jednu z nejvýznamnějších památek Jižní Koreje, reprezentuje buddhistickou kulturu.


Gyeongju GG Hotel ★★★ nebo podobný (Gyeongju)

Snídaně - oběd


DEN 10: GYEONGJU - ANDONG - DANYANG

Po snídani se setkáme s průvodcem a vydáme se do Andong. Cestou se zastavíte v Andong Soju & Muzeu tradičního jídla. Pak uvidíme konfuciánskou akademii Byeongsanseowon [UNESCO] a lidovou vesnici Andong [UNESCO], které představují

srdce dynastie Joseon. Je zapsána na seznamu jihokorejských památek UNESCO jako světové dědictví a láká k návštěvě

každoročně kolem 1 milionu návštěvníků. 

Ve vesnici Andong Hahoe si můžete vyrobit vlastní totem ze dřeva. Přejezd do Danyangu.


Tourist Hotel Edelweiss ★★★ nebo podobný (Danyang)

Snídaně - oběd


DEN 11: DANYANG - SEORAK MOUNTAIN - SOKCHO

Po snídani nás průvodce vyzvedne ve vstupní hale hotelu a převeze nás na trekovou stezku Danyanggang Jando, dlouhou 1,2 km vinoucí se podél řeky Namhangang. Jsou zde různé atrakce v okolí, včetně Mancheonha Skywalk, nabízející zážtkovou tour, která zahrnuje geologii a historii.

Po zastávce v pevnosti Gwongeumseong na hoře Seorak, navštívíme chrám Sinheungsa v Sokcho, který je domovem mnohých kulturních dědictví.


The Class 300 Hotel ★★★ nebo podobný (Sokcho)

Snídaně


DEN 12: SOKCHO - GOSEONG - SOUL

Po snídani se přesunete k vyhlídkové věži Goseong Unification a Goseongu DMZ Muzeu, odkud je výhled na řeku Haegeumgang a nedaleké ostrovy a také si prohlédnout různé vrcholky hory Geumgangsan (Severní Korea). Přejezd do Soulu.

 Ibis Hotel Insadong ★★★ nebo podobný (Seoul)

Snídaně


DEN 13: SOUL - ICN

Po snídani volný program  a transfer z hotelu na letiště Incheon. Odlet z Jižní Koree.

Snídaně


DEN 14: Návrat PRAHA

Přílet do Prahy.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading