Do Jordánska za poznáním s českým průvodcem

Do Jordánska za poznáním s českým průvodcem

6 nocí od 35 900 Kč

Do Jordánska za poznáním s českým průvodcem

Vydejte se na okruh zemí, která skrývá jeden ze 7 divů světa, památky Unesco, měsíční krajinu na poušti Wadi Rum a největší a nejstarší přírodní lázně Mrtvé moře. Společně s českým průvodcem nahlédnete do hluboké historie sahající až 3 miliony let před náš letopočet.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Jeden ze 7 divů světa a památky UNESCO - skalní město Petra
  • Domov Lawrence z Arábie - poušť Wadi Rum
  • Místo z Hebrejské bible - byzantský kostel na hoře Nebo s výhledem na Jeruzalém
  • 2 hodiny jízdy měsíční krajinou pouště Wadi Rum v beduínských džípech.
  • Nejstarší a největší přírodní lázně světa - Mrtvé moře.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den Přílet do Ammanu

2. den Byzantský kostel na hoře Nebo, Madaba, Wadi Musa, Petra

3.den Návštěva skalního města Petry 

4. den Malá Petra, Wadi Rum

5. den Mrtvé moře

6. den Volný den u Mrtvého moře

7. den Odlet z Ammanu

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu Praha – Amman – Praha v optimální knihovací třídě včetně všech tax a příplatků.
• Transfery a výlety dle programu včetně česky mluvícího průvodce.
• Ubytování v jednolůžkovém nebo dvoulůžkovém pokoji se snídaní (ve Wadi Rum snídaně a věčeře) v hotelích dle programu.
• Vstupné do všech památek, které jsou součástí výletů.
• Vízum do Jordánska.
• 1 lahev minerální vody na osoby na den.
• Základní zdravotní pojištění.
• Zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje

• Spropitné.
• Nápoje a jídlo mimo program.
• Osobní výdaje.
• Další položky nezahrnuté v itineráři.
• Připojištění za 900 Kč na osobu.

1. den: Přílet do Ammanu

Na letišti nás bude čekat zástupce společnosti Jordan Tours, který vás převeze privátním transferem do hotelu Harir Palace nebo do podobného ve stejné kategorii.2. den: Amman - Byzantský kostel na hoře Nebo - Madaba - Petra

Check out. Po snídani se vydáme do Wadi Musa – předměstí skalního města Petry. Pojedeme po silnici, která je nazývána „královskou cestou“. Je to jedna z nejstarších obchodních cest na světě, která vede 200 mil podél kopcovité páteře Jordánska. Zastavíme se v byzantském kostele na hoře Nebo. Hora Nebo je přibližně 710 metrů nad hladinou moře a je zmíněna v hebrejské Bibli jako místo, kde byl Mojžíšovi poskytnut pohled zaslíbené země. Za velmi jasného počasí nám pohled z vrcholu umožní vidět i Jeruzalém. Po té budeme pokračovat do Madaby, kde uvidíme unikátní mozaikovou mapu Palestiny. V podvečerních hodinách přijedeme do Wadi Musa - předměstí Petry, kde se ubytujeme v hotelu Petra Guest House nebo v podobném ve stejné kategorii.
Pokud budete mít chuť na mimořádný zážitek, můžeme se společně vydat po osmé hodině na cestu „Noční Petrou“. Průchod mezi skalními stěnami je lemován 1800 svíčkami, které nás dovedou až k prvnímu chrámu, kde si budeme moci vychutnat strašidelnou hudbu beduínů a nádherné nasvícení prvního skalního skvostu. Prohlídky začínají ve 20:30 a končí ve 22:00. Cena za noční Petru je 17JOD/cca 560Kč.
Snídaně


3. den: Návštěva světové kulturní památky Unesco skalního města Petry

Po snídani, nás čeká celodenní návštěva ztraceného města Petry.Výlet započneme ranní jízdou na koni vedeném beduínem. Projedeme legendárním SIQ což je přírodní průchod mezi stěnami z červeného kamene, který vede k pokladům kamenného města. Okouzlí nás starověké chrámy, královské hrobky, římské divadlo a vystoupáme na nejvyšší místo skalního města k Monastery. Pro zájemce možné zařídit vyjížďku k vrcholku na oslech, kteří jako jediní z místních dopravních prostředků mají povolený vstup až nahoru. 
Snídaně


4.den: Malá Petra - Wadi Rum

Check out. Po snídani se vydáme po druhé do Petry, tentokrát do tak zvané Malé Petry, která je předměstím skalního města Petra. Tato vesnice je celá vsazena ve skalách a v období Nabataea, byla využívána jako základna pro obchodní karavany, které mířily do skalního města. Po té nás čeká cesta do magické pouště Wadi Rum, domova "Lawrence z Arábie". Ochutnáme zde mátový čaj nebo třeba kardamomovou kávu a společně  vyrazíme na dvě hodiny v beduínském džípu do pouště, připomínající měsíční krajinu. Přenocujeme v pouštním kempu Sun City nebo v podobném ve stejné kategorii.
Snídaně - večeře


5.den: Mrtvé moře

Check out. Po snídani nás čeká přejezd na pobřeží Mrtvého moře, které se nachází 400 metrů pod hladinou světového oceánu. Díky svým léčivým a blahodárným účinkům je Mrtvé moře považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě. Ubytujeme se v hotelu Dead Sea Spa nebo v podobném ve stejné kategorii, kde strávíme 2 noci. Na závěr cesty tak můžeme v Mrtvém moři relaxovat, usednout do vody a nechat se nadnášet. Pro udržení se nad hladinou totiž nepotřebujete plavat.
Snídaně


6.den: Mrtvé moře

Volný den u Mrtvého moře. Možnost využít hotelového SPA, které nabízí léčebné bahenní zábaly, masáže a spoustu dalších relaxačních služeb.
Snídaně


7.den: Amann - letiště - odlet

Check out. Po snídani odjezd privátním transferem do Amannu na letiště.
SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa