facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

1. den: Odlet z Prahy a přílet do Ammanu

Odletíme z Prahy do Ammanu (let trvá cca 3,5 hodiny). Po příletu do Ammanu projdeme celní a pasovou kontrolou (pro vstup do Jordánska je potřeba vízum, které nás bude čekat po přistání – připraví ho náš agent v Jordánsku a je v ceně zájezdu). Po převzetí zavazadel odjedeme do hotelu, ubytujeme se a máme volno.

Ubytování v Ammanu v hotelu Harir Palace 4*2. den: Amman - Byzantský kostel na hoře Nebo - Madaba - Petra

Po snídani se odhlásíme z hotelu a vydáme se do Wadi Musa – předměstí skalního města Petry. Pojedeme po silnici, která je nazývána „královskou cestou“. Je to jedna z nejstarších obchodních cest na světě, která vede 200 mil podél kopcovité páteře Jordánska. Zastavíme se v byzantském kostele na hoře Nebo. Hora Nebo je přibližně 710 metrů nad hladinou moře a je zmíněna v hebrejské Bibli jako místo, kde byl Mojžíšovi poskytnut pohled zaslíbené země. Za velmi jasného počasí nám pohled z vrcholu umožní vidět i Jeruzalém. Po té budeme pokračovat do Madaby, kde uvidíme unikátní mozaikovou mapu Palestiny. V podvečerních hodinách přijedeme do Wadi Musa - předměstí Petry, kde se ubytujeme.
 
Fakultativně: "Noční Petra".Pokud budete mít chuť na mimořádný zážitek, můžeme se společně vydat po osmé hodině na cestu „Noční Petrou“. Průchod mezi skalními stěnami je lemován 1800 svíčkami, které nás dovedou až k prvnímu chrámu, kde si budeme moci vychutnat strašidelnou hudbu beduínů a nádherné nasvícení prvního skalního skvostu. Prohlídky začínají ve 20:30 a končí ve 22:00. Cena za noční Petru je 17JOD/cca 560Kč.

Ubytování ve Wadi Musa v hotelu Petra Guest House 4*
Snídaně


3. den: Návštěva světové kulturní památky Unesco skalního města Petry

Po snídani, nás čeká celodenní návštěva ztraceného města Petry.Výlet započneme ranní jízdou na koni vedeném beduínem. Projedeme legendárním SIQ což je přírodní průchod mezi stěnami z červeného kamene, který vede k pokladům kamenného města. Okouzlí nás starověké chrámy, královské hrobky, římské divadlo a vystoupáme na nejvyšší místo skalního města k Monastery.

Fakultativně: Pro zájemce možné zařídit vyjížďku k vrcholku na oslech, kteří jako jediní z místních dopravních prostředků mají povolený vstup až nahoru. (cena se smlouvá až na místě)


Ubytování ve Wadi Musa v hotelu Petra Guest House 4*
Snídaně


4.den: Malá Petra - Wadi Rum

Po snídani se odhlásíme z hotelu a odjedeme po druhé do Petry, tentokrát do tak zvané Malé Petry, která je součástí skalního města. Tato vesnice je celá vsazena ve skalách a v období Nabataea, byla využívána jako základna pro obchodní karavany, které mířily do skalního města. Po té nás čeká cesta do magické pouště Wadi Rum, domova "Lawrence z Arábie". Ochutnáme zde mátový čaj nebo třeba kávu s kardamonem a společně  vyrazíme na dvě hodiny v beduínském džípu do pouště, připomínající měsíční krajinu.

Dnešní noc bude hodně zvláštní. Pokud bude jasné nebe, uvidíme nad sebou nesmírně hluboké nebe. 

Ubytování v poušti v kempu Sun City 4*
Snídaně - večeře


5.den: Mrtvé moře

Check out. Po snídani nás čeká přejezd na pobřeží Mrtvého moře, které se nachází 400 metrů pod hladinou světového oceánu. Díky svým léčivým a blahodárným účinkům je Mrtvé moře považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě. Ubytujeme se v hotelu Dead Sea Spa nebo v podobném ve stejné kategorii, kde strávíme 2 noci. Na závěr cesty tak můžeme v Mrtvém moři relaxovat, usednout do vody a nechat se nadnášet. Pro udržení se nad hladinou totiž nepotřebujete plavat.
Snídaně


6.den: Mrtvé moře

Volný den u Mrtvého moře. Možnost využít hotelového SPA, které nabízí léčebné bahenní zábaly, masáže a spoustu dalších relaxačních služeb.
Snídaně


7.den: Amann - letiště - odlet

Check out. Po snídani odjezd privátním transferem do Amannu na letiště.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700