Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

11 denní Ski Safari s průvodcem - Britská Kolumbie

9 nocí od 57 550 Kč

11 denní Ski Safari s průvodcem - Britská Kolumbie

Vydejte se s námi do Mekky pro lyžaře, do Kanady (BC). Během naší cesty prožijete několik fantastických dní na sjezdovkách slavné "Powder Highway" - nejlepších sjezdovek Severní Ameriky.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Za doprovodu zkušeného kanadského průvodce začneme na Revelstoke Mountain, kde se mimo jiné nachází jedna ze šesti nejprudších sjezdovek světa. Revelstoke je milovníky lyžování považováno za místo s nejlepším prašanem na světě. Město se v posledních desetiletích stalo mekkou vyznavačů extrémního lyžování, především heliskiingu (lyžování, kdy vás na vrcholcích hor vysadí helikoptéra), cat-skiingu (lyžování s dopravou rolbou), skialpinismu a freeridu.
  • Z Revelstoke se přesuneme do Kicking Horse, které je známé pro své široké a otevřené sjezdovky s nádherným výhledem na kanadské Skalisté hory.
  • Z Kicking Horse zamíříme do Nelsonu, který je domovem proslulého střediska Whitewater Ski Resort a jeho prašanu.
  • Na závěr naší cesty nás čekají sjezdovky v nedalekém Rossland a Red Mountain, které nejsou o nic méně vyhlášené a sněhové podmínky, které tu na nás po celou dobu čekají jsou jedním slovem fantastické
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: odlet z Prahy do Kanady.

2. den: setkání s průvodcem v hotelu. Odjezd do Revelstoke.

3. den: lyžování v Revelstoke a Halcyon Hot Springs.

4. den: odjezd do Kicking Horse a lyžování.

5. den: lyžování v Kicking Horse.

6. den: lyžování v Kicking Horse.

7. den: odjezd přes Valley of a Thousand Peaks, Lussier Hot Springs do Nelsonu.

8. den: lyžování v Ski Whitewater, Ainsworth Hot Springs.

9. den: lyžování v Ski Whitewater.

10. den: odjezd na letiště a odlet domů.
Fakultativně možnost zastávky např. ve Vancouveru, nebo v San Franciscu, Seattlu a pod.

11. den: přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

- transfer z/na letiště v Calgary
- 10 denní program / 6 dnů lyžování v Kanadě včetně ubytování v 3* hotelech
- profesionálního anglicky mluvícího průvodce na místě od 2. dne
- kompletní přepravu v Kanadě během zájezdu
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- letenka z Praha - Kelowna // Spokane (Kelowna) - Praha za příplatek cca 20-25.000 Kč/os.
- poplatky za pronájem lyžařského vybavení, případně poplatky za převoz lyžařského vybavení během letecké přepravy, pokud překročí povolený váhový limit
- stravování
- zdravotní pojištění a připojištění

FAKTA a INFORMACE

DÉLKA ZÁJEZDU: 11 dní z toho 6 lyžování
ZAČÁTEK A KONEC: vyzvednutí a vrácení ve městě Kelowna (BC).
PRO KOHO JE ZÁJEZD VHODNÝ: jak pro začátečníky, tak pokročilé a zkušené lyžaře. Každé středisko má mnoho možností, tras a sjezdovek pro lyžaře všech dovedností.
NÁROČNOST TERÉNU-SJEZDOVEK: 20% expert, 30% zkušený, 30% středně pokročilý, 20% začátečníci.
MOŽNOST PRONÁJMU VYBAVENÍ / LEKCE: ano, rádi Vám pomůžeme zajistit jak vybavení a skipasy (předem) nebo lekce lyžování (na místě).
UBYTOVÁNÍ:
vybrané hotely, lodže a penziony typu 3*. Preferujeme ubytování s horkými prameny pro relax po náročném dni
FAKULTATIVNÍ AKTIVITY:
XC / snowshoeing, dogsledding, heli/ cat skiing, scénické lety atd.
1. den: PRAHA - KELOWNA

Odlet z Prahy do Kanady. Po příletu do Kelowny Vás na letišti vyzvedne řidič a odveze do hotelu.
Přenocování.
2. den: KELOWNA - REWELSTOKE

Dnes se setkáte s Vaším kanadským průvodcem a lyžařským guru, se kterým strávíte několik báječných dní a lyžování.
Nejdříve Vás čeká cesta do Revelstoke. Pojedete nádhernou cestou podél údolí, kolem zamrzlých jezer a mezi vysokými zasněženými horami. V podvečer dorazíte do Revelstoke, kde se ubytujete a společně vyrazíte na dobrou večeři. 
3. den: REVELSTOKE

Revelstoke, Halcyon Hot Springs - dne Vás čeká první skutečné lyžování v úchvatných podmínkách s výhledem na ledovec Begbie. Revelstoke Mountain Resort je skiareálem s největším převýšením lanovky (1713 metrů) v celé Severní Americe. Nabízí 65 sjezdovek, z čehož je 47 % černých (nejtěžších), 46 % modrých (středně těžkých) a 7 % zelených (lehkých). Revelstoke je navíc milovníky lyžování považováno za místo s nejlepším prašanem na světě.

Až nebudete moci dál, vydejte se na večeři a pak se smočte a relaxujte v horkých venkovních termálních lázních pod noční oblohou.
4. den: REVELSTOKE

Zpět na lyže a další pořádná porce zábavy a adrenalin. Od střediska se dá pro ještě lepší terény dojít po svých. Hodinku pomalejší chůzí se dostanete na Mount Mackenzie, z kterého jsou nejenom luxusní výhledy, ale tady můžete zažít i  extrémní lyžování na jedné z nejprudších sjezdovek v Severní Americe. Na konci dne si dáme skvělou večeři a večer se můžete projít po klidném městě.
5. den: REVELSTOKE - GOLDEN / KICKING HORSE

Dnes se vypravíme do další lokality. Pojedeme po Rogers Pass. který je v zimě proslavený neuvěřitelným objemem napadlého sněhu, které s sebou přináší bohužel i velké množství lavin, v evropském měřítku nevídaných rozměrů.
Až dorazíme do Golden, vydáme se lanovkou na vrchol Kicking Horse, kde si užijete skvělé 360° výhledy, než naskočíte na sjezdovku. Kicking Horse má dost sjezdovek vhodných pro začátečníky, ale i dobří lyžaři se tedy vyřádí do syta na jak prudkých, techniky náročních sjezdovkáchv prašanu nebo mezi stromy. Až Vás přestanou únavou poslouchat nohy, dejte si "voraz" a na vrcholu známým jako "Stairway to Heaven", se posaďte a úžívejte si výhled na Dog Tooth Range při  obědě, večeří nebo skleničce něčeho dobrého.
6. den: KICKING HORSE

Další den strávený v prašanu na Kicking Horse, s milionovými výhledy na Skalisté hory. Za dalším epickým dobrodružstím se také můžete vypravit do "Whitewall", nebo si dát skleničku vína a menší relax v Eagle Eye Lodge.
7. den: KICKING HORSE - NELSON

Dnes si trochu přispíme a pak nás čeká cesta nejprve do "Valley of a Thousand Peaks" a na chvíli se zastavíme v lázeňském městě Lussier Hot Springs. Všechna vřídla jsou přírodní a Vaše svaly Vám po několika denním lyžování budou děkovat za trochu odpočinku v horské vodě. Dále pokračujeme skrze Cranbrook a Kootenay Pass, než se dostaneme do Nelsonu
Nelson je tak legendární místo a naprostá lyžařská Mekka.  Původně malé městečko se stalo vyhledávané pro své naprosto fantastické lyžařské podmínky. Dnes zde žije na 10.000 lidí, je zde na 80 barů a restaurací a zmínit musíme i výbornou kavárnu Oso Negro. V Nelsonu strávíme 3 noci a věřte, tady se nudit nebudete.
8. den: NELSON

Jídlo a bary nejsou tím hlavním co nás v Nelsonu čeká, i když to bude určitě nedílnou součástí našeho pobytu, každopádně po snídani se vypravíme na vyhlášené sjezdovky v nedalekém středisku Whitewater. Začnete v prašanu nebo na boulích, na něčem rychlejším, nebo Vás láká hluboký sníh mezi stromy? Ve Whitewater jsou stovky možností vyžití a je jen na Vás jak Vás čas na mnoha kilometrech sjezdovek Váš čas využijete.
9. den: NELSON

Další náročný den - lyžování s výhledy na vrcholy hory Ymir nad lyžařským střediskem si zpestřete dobrým jídlem a "drinkem" třeba ve vyhlášených restauracích a barech Jackson Hole nebo Library Lounge.
10. den: ODLET

Rozloučení a odjezd shuttlem do Kelowny, nebo do Spokane (pokud například pokračujete do San Francisca) a odlet domů.
11. den: PRAHA

Přílet zpět do Prahy.

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa