Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

FAKTA a INFORMACE

DÉLKA ZÁJEZDU: 11 dní z toho 7 lyžování
ZAČÁTEK A KONEC: vyzvednutí a vrácení ve městě Calgary (Alberta).
PRO KOHO JE ZÁJEZD VHODNÝ: jak pro začátečníky, tak pokročilé a zkušené lyžaře. Každé středisko má mnoho možností, tras a sjezdovek pro lyžaře všech dovedností.
NÁROČNOST TERÉNU-SJEZDOVEK: 20% expert, 30% zkušený, 30% středně pokročilý, 20% začátečníci.
MOŽNOST PRONÁJMU VYBAVENÍ / LEKCE: ano, rádi Vám pomůžeme zajistit jak vybavení a skipasy (předem) nebo lekce lyžování (na místě).
UBYTOVÁNÍ:
vybrané hotely, lodže a penziony typu 3*. Preferujeme ubytování s horkými prameny pro relax po náročném dni
FAKULTATIVNÍ AKTIVITY:
XC / snowshoeing, dogsledding, heli/ cat skiing, scénické lety atd.1. den: PRAHA - CALGARY

Odlet z Prahy do Kanady (letenka naní v ceně, rádi Vám ji ale pomůžeme zařídit). Po příletu do Calgary Vás na letišti vyzvedne řidič a odveze do hotelu.
Přenocování.2. den: CALGARY - BANFF 

Dnes se setkáte s Vaším kanadským průvodcem a lyžařským guru, se kterým strávíte několik báječných dní a lyžování.
Nejdříve Vás čeká cesta do Banff ve Skalnatých horách. První národní park v Kanadě, Banff National Park, se nachází v provincii Alberta. Rozkládá se na ploše přes šest a půl tisíce čtverečních kilometrů. Svou rozlohou je největší v celé Kanadě a řadí se i mezi největší národní parky na světě.
Dnešní den využijte k poznávání okouzlující přírody Skalistých hor. Chcete zažít pohlednicové výhledy na okolní krajinu? Toto je vaše šance. 
V podvečer dorazíte do hotelu, kde se ubytujete a společně vyrazíte na dobrou večeři. 3. den: BANFF / SUNSHINE VILLAGE

Ski Sunshine a termální prameny: dnes Vás čeká první skutečné lyžování v úchvatných podmínkách s nádhernými výhledy na okolní hory. Vydejte ze sebe to nejlepší, ať už si troufáte na prudké sjezdovky s převisy, nebo si užijte rozlehlé alpské stráně se skvělými podmínkami pro začátečníky a mírně pokočilé. A až Vás budou bolet nohy, vrátíme se zpět a smočíme v horkých termálních lázních Sulphur Mountain Hot Springs ve městě.

Lyžařské středisko Sunshine Village leží v kanadském Národním parku Banff, jen půl hodiny jízdy od Calgary. Nikde jinde ve Skalistých horách netrvá lyžařská sezóna tak dlouho jako v Sunshine Village.

Na zdejších 1359 hektarů sjízdného terénu distribuuje lyžaře a snowboardisty soustava 12 vleků, mezi nimi gondola a šest expresních 4-sedaček. Mimochodem, s celkovým počtem šesti čtyřsedaček drží Sunshine Village prvenství v celých kanadských Skalistých horách. Do základny areálu vás dopraví gondola na 8 km dlouhé trase. Odtud potom zajišťují přepravu expresní pomy, které zvládají i větší kapacitu lyžařů, větší převýšení a napomáhají k lepšímu přístupu na tratě. Jeden z vleků prochází i kouskem Britské Kolumbie.

Hledáte vzrušení? Potom se ptejte po Delirium Drive. Trať Delirium Drive má průměrný sklon 39 stupňů, místy ovšem dosahuje až 50 stupňů! Málokteré svahy ve Skalistých horách jsou tak nabité adrenalinem! Terény v Sunshine Village jsou ovšem co do náročnosti velmi různorodé, a proto jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi. A nezapomeňte také vyzkoušet některé z kulinářských specialit, jež zdejší četné restaurace a kavárny nabízejí!4. den: BANFF / LAKE LUISE

Zpět na lyže a další pořádná porce zábavy a adrenalin. Po snídani se vypravíme k Lake Luise - tady nebudete vědět, co dříve -  jestli si máte jen užívat nádhernou krajinu Skalnatých hor - na jezero a ledovec nebo lyžovat.
Tady můžete zažít jeden ze svých nejlepších dnů lyžování - ať už si troufáte jen na pohodové kopečky, nebo i extrémní lyžování na technických sjezdovkách. Na konci dne si dáme skvělou večeři a večer se můžete projít po klidném městě.


Lyžařské středisko Lake Louise je součástí tří velkých sousedících středisek v Banff - Lake Louise v Albertě. Všechna tato střediska těží z obrovského a rozmanitého terénu. Téměř 1700 hektarů lyžařských terénů zaručuje, že areál je jedním z největších v Severní Americe. Svahy jsou ideální jak pro rodiny s dětmi, které si chtějí společně zalyžovat na tratích pro začátečníky, tak i mírně pokročilé i zkušené lyžaře. Každým vlekem se však můžete nechat vyvézt i na náročné sjezdovky, kterých je v rezortu celá třetina!
Lake Louise si vybudoval věhlas i mimo Kanadu nejen díky závodům Světového poháru, které se tu jezdí každou zimu.5. den: BANFF / NORQUAI

Dnes se vypravíme do Norquai, nedaleko Banff. Jedná se o další vyhlášenou lokalitu se skvělými podmínkami.
Norquai je nejmenší ze středisek Ski Big 3 Banff, Mount Norquay je malý klenot kanadských Skalistých hor. Mount Norquay nabízí 77 hektarů lyžařského terénu, obsluhovaného jednou expresní čtyřsedačkou, dvěma standardními čtyřsedačkami, jednou dvousedačkou a dvěma vleky. Nenechte se zmást velikostí Mount Norquay, jeho malebná krajina nabízí výhledy jako z perfektní pohlednice. Mount Norquay je jako jeden z nejlépe střežených tajemství kanadských Skalistých hor, perfektní vstupní místo do Sunshine Village a střediska Lake Louise.6. den: BANFF / ROCKIES

Jestli se cítíte unaveni, je to normální, lyžovat ve Skalnatých horách dá zabrat každému. Když se ale donutíte opět nazout lyžáky čeká Vás báječný den. Samozřejmě si můžete i sami zvolit, jestli se vydáte vydáte za dalším epickým dobrodružstvím do Sunshine nebo k Lake Luise, nebo si skutečně dáte "day off" a zůstanete lenošit. Večer si uděláme společný a vypravíme se poznat Banff a jeho okolí.7.-9. den: BANFF / KICKING HORSE a NÁRODNÍ PARK YOHO

Dnes se vypravíme do zhruba 2 hodiny vzdáleného národního parku Yoho a Kicking Horse Mountain Resort. Zde strávíme skvělé 3 dny. 

Kicking Horse má dost sjezdovek vhodných pro začátečníky, ale i dobří lyžaři se tedy vyřádí do syta na jak prudkých, techniky náročních sjezdovkáchv prašanu nebo mezi stromy. Až Vás přestanou únavou poslouchat nohy, dejte si "voraz" a na vrcholu známým jako "Stairway to Heaven", se posaďte a úžívejte si výhled na Dog Tooth Range při obědě, večeří nebo skleničce něčeho dobrého.

Další dny strávené v prašanu, s milionovými výhledy na Skalisté hory. Za dalším epickým dobrodružsvtím se také můžete vypravit do "Whitewall", nebo si dát skleničku vína a menší relax v Eagle Eye Lodge.

Středisko Kicking Horse se nachází mezi dvěma pohořími Rocky Mountains a Purcell Mountain, na Transkanadské dálnici u města Golden BC nedaleko Calgary. Na první pohled tato lokalita vypadá jako zdánlivě poklidné a nenápadné městečko, kde pouze zastavují řidiči nákladních tracků cestou z Vancouveru do Calgary. Kicking Horse ale adrenalinu chtivého návštěvníka „nakopne“ četnými freeridovými terény na neskutečných 16 čtverečních kilometrech mezi třemi horskými štíty s mnoha žleby a pláněmi.

Středisko je známé pro svoji mnohostrannost. Najde se zde terén pro začátečníky i pokročilé, ale především pro experty. Kabinová lanovka vyváží z parkoviště na jeden z vrcholů, kde se otevírá přístup do čtyř bowlů. Sjezd do nich je přímo z lanovky, až na ten nejvýchodnější – Super Bowl, na který se musí vyšlápnout. Vzhledem k tomu, že zde často sněží, je veliká pravděpodobnost zajezdit si v nadýchaném šampusovém BC powderu. V týdnu budete mít resort sami pro sebe, o víkendu sem dorazí turisté z Calgary a středisko se mírně zaplní.10. den: ODLET

Rozloučení a odjezd do Calgary a odlet domů (případně stopover např. ve Vancouveru).11. den: PRAHA

Přílet zpět do Prahy.
Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa