facebook
10 denní Ski Safari s průvodcem ve Skalnatých horách - Credit: Reuben Krabbe

10 denní Ski Safari s průvodcem ve Skalnatých horách

9 nocí od 58 590 Kč
Kanada, Poznávací zájezdy

10 denní Ski Safari s průvodcem ve Skalnatých horách

BONUS: Ski pasy v hodnotě 10.600 Kč/osobu v ceně.
* V případě povinných testů COVID-19 vám před odletem uhradíme 50% nákladů na jeden test.

Vydejte se s námi do lyžařského ráje v kanadské Albertě. Během cesty prožijete několik fantastických dní na nejlepších kanadských sjezdovkách v národním parku Banff, Yoho a v lyžařských střediscích Lake Louise Mountain Resort, Sunshine Village, Kicking Horse Mountain Resort a Ski Fernie Alpine Resort.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Doprovod zkušeného kanadského průvodce a lyžaře, který vám bude vždy na blízku.
 • Ubytování ve 3*-4* hotelech, doprava a všechny ski pasy v ceně.
 • Možnost zařízení vaší privátní skupiny s dopravou, lyžařským průvodcem, vybavením, ski pasy...
 • Možnost zajištění pronájmu lyžařského vybavení.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: odlet do Kanady (letenka není v ceně, obvyklá cena kolem 18-20.0000 Kč/os., rádi vám ji pomůžeme zařídit) 

2. den: setkání s průvodcem v hotelu. Odjezd do Banff.

3. den: lyžování v Lake Louise Mountain Resort.

4. den: lyžování v Sunshine Village.

5. den: lyžování v Lake Louise Mountain Resort, později přesun do Golden.

6. den: lyžování v Kicking Horse Mountain Resort.

7. den: lyžování v Kicking Horse Mountain Resort a přesun do Fernie.

8.-9. den: lyžování v Ski Fernie Alpine Resort.

10. den: návrat do Calgary - odlet

11. den: přílet do Prahy

Cena zahrnuje

 • Transfer z/na letiště v Kanadě
 • 9x ubytování ve 3*-4* hotelech v Kanadě během cesty
 • 10 denní program / 7 dnů lyžování
 • Ski pasy
 • Kompletní dopravu v Kanadě
 • Profesionálního anglicky mluvícího průvodce na místě od 2. dne
 • 1x vstup do Upper Sulphur Mountain hot springs
 • 1x večeře
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenku do Calgary. Obvyklá cena kolem 18.-20.000 Kč/os. (letenku Vám rádi nabídneme a zařídíme)
 • Poplatky za pronájem lyžařského vybavení, případně poplatky za převoz lyžařského vybavení během letecké přepravy, pokud překročí povolený váhový limit
 • Stravování kromě výše uvedeného (lze dokoupit se na místě)
 • Zdravotní pojištění a připojištění
 • Vízum do Kanady (pomůžeme vám jej zařídit)

FAKTA a INFORMACE

DÉLKA ZÁJEZDU: 11 dní vč. cesty z toho 7 lyžování
ZAČÁTEK A KONEC: vyzvednutí a vrácení ve městě Calgary (Alberta).
PRO KOHO JE ZÁJEZD VHODNÝ: jak pro začátečníky, tak pokročilé a zkušené lyžaře. Každé středisko má mnoho možností, tras a sjezdovek pro lyžaře všech dovedností.
NÁROČNOST TERÉNU-SJEZDOVEK: 20% expert, 30% zkušený, 30% středně pokročilý, 20% začátečníci.
MOŽNOST PRONÁJMU VYBAVENÍ / LEKCE: rádi Vám pomůžeme zajistit jak lyžařské vybavení, tak lekce lyžování.
UBYTOVÁNÍ: vybrané hotely, lodže a penziony typu 3*-4*. Preferujeme ubytování s horkými prameny pro relax po náročném dni.
FAKULTATIVNÍ AKTIVITY: XC / snowshoeing, dogsledding, heli / cat skiing, scénické lety atd.
1. den: ODLET DO CALGARY

Odlet z Prahy do Kanady (letenka není v ceně, rádi vám ji ale pomůžeme zařídit). Po příletu do Calgary vás na letišti vyzvedne řidič a odveze do hotelu.
Přenocování.
2. den: ODJEZD DO BANFF, SKALNATÉ HORY

Dnes se setkáte s vaším kanadským průvodcem a lyžařským guru, se kterým strávíte několik báječných dní a lyžování.
Nejdříve vás čeká cesta do Banff ve Skalnatých horách. První národní park v Kanadě, Banff National Park, se nachází v provincii Alberta. Rozkládá se na ploše přes šest a půl tisíce čtverečních kilometrů. Svou rozlohou je největší v celé Kanadě a řadí se i mezi největší národní parky na světě.
Dnešní den využijte k poznávání okouzlující přírody Skalistých hor. Chcete zažít pohlednicové výhledy na okolní krajinu? Toto je vaše šance. V podvečer dorazíte do hotelu, kde se ubytujete a společně vyrazíte na dobrou večeři. 
3. den: LYŽOVÁNÍ - LAKE LOUISE MOUNTAIN RESORT

Po snídani se vypravíme k Lake Luise - tady nebudete vědět, co dříve -  jestli si máte jen užívat nádhernou krajinu Skalnatých hor - na jezero a ledovec nebo lyžovat.

Tady můžete zažít jeden ze svých nejlepších dnů lyžování - ať už si troufáte jen na pohodové kopečky, nebo i extrémní lyžování na technických sjezdovkách. Na konci dne si dáme skvělou večeři a večer se můžete projít po klidném městě.

Lyžařské středisko Lake Louise je součástí tří velkých sousedících středisek v Banff - Lake Louise v Albertě. Všechna tato střediska těží z obrovského a rozmanitého terénu. Téměř 1700 hektarů lyžařských terénů zaručuje, že areál je jedním z největších v Severní Americe. Svahy jsou ideální jak pro rodiny s dětmi, které si chtějí společně zalyžovat na tratích pro začátečníky, tak i mírně pokročilé i zkušené lyžaře. Každým vlekem se však můžete nechat vyvézt i na náročné sjezdovky, kterých je v rezortu celá třetina!
Lake Louise si vybudoval věhlas i mimo Kanadu nejen díky závodům Světového poháru, které se tu jezdí každou zimu.4. den: LYŽOVÁNÍ - SUNSHINE VILLAGE

Ski Sunshine a termální prameny: dnes vás čeká první skutečné lyžování v úchvatných podmínkách s nádhernými výhledy na okolní hory. Vydejte ze sebe to nejlepší, ať už si troufáte na prudké sjezdovky s převisy, nebo si užijte rozlehlé alpské stráně se skvělými podmínkami pro začátečníky a mírně pokročilé. A až Vás budou bolet nohy, vrátíme se zpět a smočíme v horkých termálních lázních Sulphur Mountain Hot Springs ve městě.

Lyžařské středisko Sunshine Village leží v kanadském Národním parku Banff, jen půl hodiny jízdy od Calgary. Nikde jinde ve Skalistých horách netrvá lyžařská sezóna tak dlouho jako v Sunshine Village.

Na zdejších 1359 hektarů sjízdného terénu distribuuje lyžaře a snowboardisty soustava 12 vleků, mezi nimi gondola a šest expresních 4-sedaček. Mimochodem, s celkovým počtem šesti čtyřsedaček drží Sunshine Village prvenství v celých kanadských Skalistých horách. Do základny areálu vás dopraví gondola na 8 km dlouhé trase. Odtud potom zajišťují přepravu expresní pomy, které zvládají i větší kapacitu lyžařů, větší převýšení a napomáhají k lepšímu přístupu na tratě. Jeden z vleků prochází i kouskem Britské Kolumbie.
Hledáte vzrušení? Potom se ptejte po Delirium Drive. Trať Delirium Drive má průměrný sklon 39 stupňů, místy ovšem dosahuje až 50 stupňů! Málokteré svahy ve Skalistých horách jsou tak nabité adrenalinem! Terény v Sunshine Village jsou ovšem co do náročnosti velmi různorodé, a proto jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi. A nezapomeňte také vyzkoušet některé z kulinářských specialit, jež zdejší četné restaurace a kavárny nabízejí!5. den: PŘESUN DO GOLDEN A KICKING HORSE

Lyžování v Lake Louise Mountain Resort. Později odpoledne se vypravíme do zhruba 2 hodiny vzdáleného Golden u národního parku Yoho a Kicking Horse Mountain Resort. Zde strávíme skvělé 3 dny. 

Kicking Horse má dost sjezdovek vhodných pro začátečníky, ale i dobří lyžaři se tedy vyřádí do syta na jak prudkých, techniky náročních sjezdovkáchv prašanu nebo mezi stromy. Až Vás přestanou únavou poslouchat nohy, dejte si "voraz" a na vrcholu známým jako "Stairway to Heaven", se posaďte a úžívejte si výhled na Dog Tooth Range při obědě, večeří nebo skleničce něčeho dobrého.
6. den: LYŽOVÁNÍ - KICKING HORSE MOUNTAIN RESORT

Další den strávený v prašanu na Kicking Horse, s milionovými výhledy na Skalisté hory. Za dalším epickým dobrodružstvím se také můžete vypravit do "Whitewall", nebo si dát skleničku vína a menší relax v Eagle Eye Lodge.

Středisko Kicking Horse se nachází mezi dvěma pohořími Rocky Mountains a Purcell Mountain, na Transkanadské dálnici u města Golden BC nedaleko Calgary. Na první pohled tato lokalita vypadá jako zdánlivě poklidné a nenápadné městečko, kde pouze zastavují řidiči nákladních tracků cestou z Vancouveru do Calgary. Kicking Horse ale adrenalinu chtivého návštěvníka „nakopne“ četnými freeridovými terény na neskutečných 16 čtverečních kilometrech mezi třemi horskými štíty s mnoha žleby a pláněmi.
7. den: PŘESUN DO FERNIE - SKI FERNIE ALPINE RESORT

Dnes se vypravíme do další lokality, tentokrát do Fernie, které leží skoro až u hranic s USA.

Lyžařský areál Fernie Alpine Resort se 142 tratěmi a neustálým prašanem. Tento resort je znám také jako místo, kde množství každoročně napadaného sněmu dosahuje 9 metrů. 

Zde nás čekají 3 dny skvělého lyžování. 
8.-9. den: LYŽOVÁNÍ SKI FERNIE ALPINE RESORT

2 dny lyžování ve Ski Fernie Alpine Resort.

Jestli se cítíte unaveni, je to normální, lyžovat ve Skalnatých horách dá zabrat každému. Když se ale donutíte opět nazout lyžáky čeká Vás báječný den. Samozřejmě si můžete i sami zvolit, jestli se vydáte vydáte za dalším epickým dobrodružstvím, nebo si skutečně dáte "day off" a zůstanete lenošit. 
10. den: CALGARY - ODLET DOMŮ

Odjezd zpět do Calgary do 14. hodn. Odlet zpět domů.
11. den: PRAHA

Přílet zpět do Prahy.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading