facebook
6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate,  Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce - Safari v Samburu_levhart

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7 nocí od 104 900 Kč
Keňa, Poznávací zájezdy

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

Během tohoto safari máte jedinečnou příležitost setkat se tváří v tvář s nosorožcem, slonem, buvolem, lvem a levhartem. Každý z 6 parků, zařazených do itineráře, nabízí své unikátní přírodní krásy a divokou faunu, což zaručuje, že každý den bude plný nových a vzrušujících zážitků.

Ubytování a stravování? Připravte se na vysokou kvalitu ubytování s plnou penzí, kde budete moci relaxovat a načerpat síly pro další den plný dobrodružství. Naše pohodlné terénní vozy zajišťují, že cesta bude stejně příjemná jako samotný pobyt.

Zahrnuli jsme pro vás několik speciálních zážitků – jako je plavba na lodi po malebném jezeře Naivasha, kde můžete obdivovat bujnou přírodu a divoké ptactvo z bezprostřední blízkosti. A co teprve pěší stopování žiraf! Tento jedinečný zážitek vám umožní nahlédnout do světa těchto majestátních tvorů zcela novým způsobem.

S CK Marco Polo Int. je všechno zařízeno pro vaše maximální pohodlí – od všech vstupů do parků a rezervací až po neustálou dostupnost pitné vody během safari výjezdů. Takže se můžete plně soustředit na prožívání jedinečných okamžiků, které vám Keni nabízí.

Nečekejte a připojte se k nám na safari cestě plné objevů a luxusu v srdci Afriky. Rezervujte si své místo nyní a připravte se na dobrodružství, které si budete pamatovat po celý život!

Více informací o národním parku Lake Naivasha najdete ZDE
Více informací o národním parku Lake Nakuru najdete ZDE
Více informací o národní rezervaci Samburu najdete ZDE
Více informací o soukromé rezervaci  Ol Pejeta najdete ZDE

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • 6 parků a rezervací v během jednoho putování po Keni
  • Velká šance na setkání s celou tzv. Velkou pětkou - nosorožec, slon, buvol, lev a levhart
  • Vysoká kvalita ubytování a stravování. Plná penze v ceně!
  • Malá skupinka maximálně 6 osob ve vozidle
  • Všechny vstupy do národních parků a rezervací a záchranných stanic zařazených v programu
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den – Odlet z Prahy do Nairobi

2. den – Přílet do Nairobi a jezero Naivasha
Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasové dobavení, setkání se zástupcem CK Marco Polo a transfer do hotelu blízko letiště na snídani. Po snídani odjezd k jezeru Naivasha. Cesta trvá něco málo přes dvě hodiny (125 km). 
K jezeru Naivasha přijedete v době oběda. Ubytujete se, poobědváte a chvilku si odpočinete. Odpoledne se vydáte na jezero. Nasednete na loďku a poplujete podél břehu a budete pozorovat hrochy a další zvířata a celou řadu ptáků.
Fakultativně – doporučujeme: Můžete navštívit Crescent Island a prožít na něm pěší safari. Na ostrově žije několik druhů antilop, pakoně, buvoly a žirafy. Přiblížit se k nim pěšky na dosah je opravdu velký zážitek.
Večeře a nocleh u jezera Naivasha.

3. den - Od jezera Naivasha k jezeru Nakuru – se zastávkou v Hell´s Gate
Snídaně u jezera Naivasha. Po snídani odjedete do Hell´s Gate pro safari (po dohodě je možné fakultativně i pěší safari, popř. safari na kole). Po návštěvě Hell´s Gate odjedete k jezeru Nakuru (80,5 km, cca 2 hodiny jízdy).
Po cestě můžeme fakultativně (uhradíte jen vstupné do parku – 47 USD) navštívit jezero Elementaita, kam se přesunula část plameňáků z jezera Nakuru. U jezera se smí vystoupit z vozu a projít po břehu jezera, blízko plameňáků.
Po příjezdu do hotelu u jezera Nakuru se ubytujete a poobědváte. Odpoledne vyrazíte na safari v oblasti jezera Nakuru. Jezero bývalo vyhlášené velkými hejny plameňáků, ale v poslední době zde plameňáci téměř nejsou. V jezeře se totiž zvedla hladina a plameňáci potřebují velmi mělkou vodu. Většina se přesunula na blízké jezero Elementaita, popřípadě do Tanzanie na jezero Natron. Dnes se k jezeru Nakuru jezdí hlavně kvůli nádherné krajině, množství antilop, vodních ptáků a několika rodinám nosorožců.
Večeře a nocleh u jezera Nakuru

4. den – Od jezera Nakuru do Aberdare do ranče Solio
Po snídani u jezera Nakuru se vydáte na severovýchod do chráněné oblasti Solio Conservancy na Solio Ranch. Solio Ranch se nachází v Aberdare Range, v Keni. Jedná se o jednu z největších a nejvýznamnějších farmových usedlostí v Keni, která se rozkládá na ploše více než 180 km2.
Solio Ranch je známý jako jedno z nejlepších míst pro pozorování divokých zvířat v Keni, jako jsou nosorožci, pštrosi, antilopy, gepardi, hyeny, lvi a další. Ranch se také vyznačuje svou úspěšnou ochranou nosorožců, kteří jsou zde vysazováni a chováni, aby se zvýšila populace těchto ohrožených zvířat.
Ubytujete se v nádherné Rhino Watch Lodge 4*a poobědváte. Po krátkém odpočinku vyjedete na safari. Do lodge se vrátíte před setměním na večeři.

5. den – Žirafí záchranná stanice a přejezd do Samburu
Po snídani přejedete do žirafí záchranné stanice a projdete se v přírodě, jen pár kroků od žiraf. V této rezervaci můžete vidět Rothschildovy žirafy. Dozvíte se mnoho detailů ze života žiraf. Je to nádherná zkušenost.
Po prohlídce se vydáte dál na sever (200 km, cca 5 hodin). Pojedete krásnou krajinou na úpatí nejvyšší hory Keni Mt Kenya (5 636 m n.m.), mnoha zajímavými místy. Po poledni dorazíte do Samburu, ubytujete se, naobědváte a trochu si odpočinete.
Kolem 16 hodiny vyrazíte na safari do národního parku Samburu. Národní park Samburu je jedním z nejkrásnějších národních parků v Keni a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Park se nachází v suché a aridní oblasti a nabízí jedinečnou příležitost vidět zvířata, která se jinde nevyskytují. Před setměním návrat do kempu, večeře a nocleh.

6. den – Celodenní safari v národním parku Samburu
Dnes se vydáme po stopách zeber Grévyho a gazel Gerenuků a žiraf síťovaných. Budete se pohybovat v povodí řeky Ewaso Nyiro, která je rájem slonů a buvolů a v žije tu i hodně predátorů. Oběd si povezete s sebou formou balíčku.
Pozdě odpoledne se vrátíte do kempu. Večeře a nocleh v kempu.

7. den – Ze Samburu do Ol Pejeta
Po snídani se vydáte zpět na jih do chráněného území Ol Pejeta (140 km, necelé 3 hodiny jízdy). Po příjezdu do Ol Pejeta zažijete safari v této velmi zajímavé lokalitě. Ol Pejeta patří k největším ochráncům nosorožců na světě a právě pozorování nosorožců je hlavním cílem návštěvy. V Ol Pejeta je ale vedle nosorožců i velké množství dalších zvířat a ptáků.
Po safari se ubytujete a poobědváte. Po obědě vás čeká návštěva záchranné stanice pro šimpanze.
V rezervaci Ol Pejeta v Keni se nachází záchytná stanice pro šimpanze, která se nazývá Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary. Tato stanice byla založena v roce 1993 a jejím hlavním úkolem je poskytnout útočiště pro šimpanze, kteří byli zachráněni z nelegálního obchodu s divokými zvířaty nebo z míst, kde byli drženi v zajetí.
Večeře v hotelu a nocleh
Fakultativně : Noční safari
Díky soukromému statutu Ol Pejeta Conservancy můžeme nabídnout noční vyjížďky za zvěří, což je aktivita, která není dostupná ve většině národních parků a rezervací v Keni. Noční projížďka nabízí návštěvníkům možnost poznat Ol Pejeta Conservancy "po zavírací době". S pomocí filtrovaného bodového světla lze při těchto projížďkách pozorovat neobvyklá noční zvířata, včetně predátorů, mangust běloocasých, koček karakalů a možná i lišek netopýřích. Lvi, kteří přes den často spí, jsou v noci často aktivní, a občas i nepolapitelní levharti.

8. den – Ol Pejeta a Nairobi
Před svítáním budíček a odjezd na ranní safari do parku Ol Pejeta. Hlavním cílem jsou opět nosorožci, ale protože v parku žije celá tzv. Velká pětka (nosorožec, slon, buvol, lev a levhart), je šance vidět další vzácná zvířata.
Po safari návrat do hotelu na snídani a odpočinek. Před polednem odjezd do Nairobi (212 km, téměř 4 hodiny jízdy). Do Nairobi přijedeme kolem páté hodiny odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně). Dle času odletu následuje transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.

9. den - Odlet z Nairobi a přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Nairobi - Praha v nejnižší knihovací třídě v ceně max. 19 500,- vč. tax a odbaveného zavazadla
1x ubytování v oblasti jezera Naivasha (Lake Naivasha Coutry Club 4* nebo obdobné)
1x ubytování v oblasti jezera Nakuru (Lake Nakuru Sopa Lodge 4* nebo obdobné)
1x ubytování v oblasti Aberdare Solio Ranch (Rhino Watch Lodge 4* nebo obdobné)
2x ubytování v oblasti NP Samburu (Ashnil Samburu Camp 4* nebo obdobné)
1x ubytování v oblasti Ol Pajeta (Sweetwater Serena Camp 4* nebo obdobné)
1x ubytování v Nairobi (Four Point by Sheraton 4* nebo obdobné)
Všechny jízdy 4x4 Land Cruisem s anglicky mluvícím řidičem
Vstupy do všech parků a rezervací v rámci programu
1x výlet na člunu v oblasti jezera Naivasha
1x celodenní výlet do NP Nakuru
1x návštěva NP Hell´s Gate
1x safari v Solio Concervancy
1x návštěva žirafí záchranné stanice
1x odpolední safari v NP Samburu
1x celodenní safari v NP Samburu
1x safari v Ol Pajeta
1x návštěva záchranné stanice šimpanzů
Plnou penzi (začíná snídaní a končí snídaní)
Česky mluvící průvodce
Zákonné pojištění pro případ insolvence
Zákonný odvod do garančního fondu

Cena nezahrnuje

Vstupní povolení ETA (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Pojištění a připojištění
Spropitné (10 USD/os./den pro místního průvodce na safari, 5 USD/os./noc v kempech a lodžích na safari)
Nápoje na safari
Pěší safari u jezera Naivasha (33 USD/os., platí se na místě)
Osobní výdaje

Den 1. Odlet z Prahy
Den 2. - Přílet do Nairobi a jezero Naivasha

Marco Polo a transfer do hotelu blízko letiště na snídani. Po snídani odjezd k jezeru Naivasha. Cesta trvá něco málo přes dvě hodiny (125 km). 

K jezeru Naivasha přijedete v době oběda. Ubytujete se, poobědváte a chvilku si odpočinete. Odpoledne se vydáte na jezero. Nasednete na loďku a poplujete podél břehu a budete pozorovat hrochy a další zvířata a celou řadu ptáků.

Fakultativně – doporučujeme: Můžete navštívit Crescent Island a prožít na něm pěší safari. Na ostrově žije několik druhů antilop, pakoně, buvoly a žirafy. Přiblížit se k nim pěšky na dosah je opravdu velký zážitek.

Večeře a nocleh u jezera Naivasha.  

Snídaně - oběd - večeře

Lake Naivasha Country Club 4*


Den 3. - Hell´s Gate a jezero Nakuru

Snídaně u jezera Naivasha. Po snídani odjedete do Hell´s Gate pro safari (po dohodě je možné fakultativně i pěší safari, popř. safari na kole). Po návštěvě Hell´s Gate  odjedete k jezeru Nakuru (80,5 km, cca 2 hodiny jízdy). 

Po cestě můžeme fakultativně (uhradíte jen vstupné do parku – 47 USD) navštívit jezero Elementaita, kam se přesunula část plameňáků z jezera Nakuru. U jezera se smí vystoupit z vozu a projít po břehu jezera, blízko plameňáků.

Po příjezdu do hotelu u jezera Nakuru se ubytujete a poobědváte.  Odpoledne vyrazíte na safari v oblasti jezera Nakuru. Jezero bývalo vyhlášené velkými hejny plameňáků, ale v poslední době zde plameňáci téměř nejsou. V jezeře se totiž zvedla hladina a plameňáci potřebují velmi mělkou vodu. Většina se přesunula na blízké jezero Elementaita, popřípadě do Tanzanie na jezero Natron. Dnes se k jezeru Nakuru jezdí hlavně kvůli nádherné krajině, množství antilop, vodních ptáků a několika rodinám nosorožců. 

Večeře a nocleh u jezera Nakuru

Snídaně - oběd - večeře

Lake Nakuru Sopa Lodge 4*


Den 4. - Od jezera Nakuru do Solia Conservancy

Po snídani u jezera Nakuru se vydáte na severovýchod do chráněné oblasti Solio Conservancy na Solio Ranch.  Solio Ranch se nachází v Aberdare Range, v Keni. Jedná se o jednu z největších a nejvýznamnějších farmových usedlostí v Keni, která se rozkládá na ploše více než 180 km2.

Solio Ranch je známý jako jedno z nejlepších míst pro pozorování divokých zvířat v Keni, jako jsou nosorožci, pštrosi, antilopy, gepardi, hyeny, lvi a další. Ranch se také vyznačuje svou úspěšnou ochranou nosorožců, kteří jsou zde vysazováni a chováni, aby se zvýšila populace těchto ohrožených zvířat.

Ubytujete se v nádherné Rhino Watch Lodge  4*a poobědváte. Po krátkém odpočinku vyjedete na safari. Do lodge se vrátíte před setměním na večeři.

Snídaně - oběd - večeře

Rhino Watch Lodge 4*


Den 5. - Žirafí záchranná stanice a NR Samburu

Po snídani přejedete do žirafí záchranné stanice a projdete se v přírodě, jen pár kroků od žiraf. V této rezervaci můžete vidět Rothschildovy žirafy. Dozvíte se mnoho detailů ze života žiraf. Je to nádherná zkušenost.

Po prohlídce se vydáte dál na sever (200 km, cca 5 hodin). Pojedete krásnou krajinou na úpatí nejvyšší hory Keni Mt Kenya (5 636 m n.m.), mnoha zajímavými místy. Po poledni dorazíte do Samburu, ubytujete se, naobědváte a trochu si odpočinete.

Kolem 16 hodiny vyrazíte na safari do národního parku Samburu. Národní park Samburu je jedním z nejkrásnějších národních parků v Keni a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Park se nachází v suché a aridní oblasti a nabízí jedinečnou příležitost vidět zvířata, která se jinde nevyskytují. Před setměním návrat do kempu, večeře a nocleh.

Snídaně - oběd - večeře

Ashnil Samburu Camp 5*


Den 6. - Celodenní safari v NR Samburu

Dnes se vydáme po stopách zebr Grévyho a gazel Gerenuků a žiraf síťovaných. Budete se pohybovat v povodí řeky Ewaso Nyiro, která je rájem slonů a buvolů a v žije tu i hodně predátorů. Oběd si povezete s sebou formou balíčku. 

Pozdě odpoledne se vrátíte do kempu. Večeře a nocleh v kempu.

Snídaně - oběd - večeře

Ashnil Samburu Camp 5*


Den 7. - Ze Samburu do Ol Pejeta

Po snídani se vydáte zpět na jih do chráněného území Ol Pejeta (140 km, necelé 3 hodiny jízdy). Po příjezdu do Ol Pejeta zažijete safari v této velmi zajímavé lokalitě. Ol Pejeta patří k největším ochráncům nosorožců na světě a právě pozorování nosorožců je hlavním cílem návštěvy. V Ol Pejeta je ale vedle nosorožců i velké množství dalších zvířat a ptáků.

Po safari se ubytujete a poobědváte.  Po obědě vás čeká návštěva záchranné stanice pro šimpanze.

V rezervaci Ol Pejeta v Keni se nachází záchytná stanice pro šimpanze, která se nazývá Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary. Tato stanice byla založena v roce 1993 a jejím hlavním úkolem je poskytnout útočiště pro šimpanze, kteří byli zachráněni z nelegálního obchodu s divokými zvířaty nebo z míst, kde byli drženi v zajetí.

Večeře v hotelu a nocleh

Fakultativně : Noční safari

Díky soukromému statutu Ol Pejeta Conservancy můžeme nabídnout noční vyjížďky za zvěří, což je aktivita, která není dostupná ve většině národních parků a rezervací v Keni. Noční projížďka nabízí návštěvníkům možnost poznat Ol Pejeta Conservancy "po zavírací době". S pomocí filtrovaného bodového světla lze při těchto projížďkách pozorovat neobvyklá noční zvířata, včetně predátorů, mangust běloocasých, koček karakalů a možná i lišek netopýřích. Lvi, kteří přes den často spí, jsou v noci často aktivní, a občas i nepolapitelní levharti.

Snídaně - oběd - večeře

Sweetwaters Serena Camp 4* plus


Den 8. - Safari v Ol Pejeta a odjezd do Nairobi

Před svítáním budíček a odjezd na ranní safari do parku Ol Pejeta. Hlavním cílem jsou opět nosorožci, ale protože v parku žije celá tzv. Velká pětka (nosorožec, slon, buvol, lev a levhart), je šance vidět další vzácná zvířata.

Po safari návrat do hotelu na snídani a odpočinek. Před polednem odjezd do Nairobi (212 km, téměř 4 hodiny jízdy). Do Nairobi přijedeme kolem páté hodiny odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně). Dle času odletu následuje transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.

Snídaně

Four Points by Sheraton 4plus*


Den 9. - Odlet z Nairobi a přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading