facebook
Netradiční okruh Keňou na sever od Nairobi -

Netradiční okruh Keňou na sever od Nairobi

8 nocí od 97 900 Kč
Keňa, Poznávací zájezdy

Netradiční okruh Keňou na sever od Nairobi

Pokud Vás láká trochu jiná Keňa, ta, která není na dosah od moře nebo z hlavního města, ale je více autentická, více skrytá, je tento okruh pro Vás ideálním řešením. Poznejte odlehlou oblast Meru či Samburu, vylezte na sopku Longonot či si užijte nevšední panoramata v národním parku Aberdare. Zkrátka poznejte Keňu trochu blíže.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Cesta méně známými národními parky či rezervacemi, méně dalších turistů, o to více autentických zážitků a domorodé kultury. Vydejte se směrem k Mt. Kenya a užijte si tuhle část země. V případě zájmu Vám cestu prodloužíme o známější národní parky jako Amboseli ( či jiné dle dohody) nebo o pobyt na pláži Indického oceánu.
  • Varianta pro dvě nebo čtyři osoby, nicméně Vám na vyžádání rádi vykalkulujeme cenu i pro jiný počet osob (či dětí). Celou cestu Vás bude doprovázet zkušený, místní, anglicky mluvící průvodce a řidič v jedné osoby, který se s Vámi rád rozdělí o všechny své znalosti. Budete opravdu v těch nejlepších rukách.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: Odlet z Prahy

2. den: Jezero Naivasha

3. den: Mt. Longonot

4. den: Aberdare

5. den: Solio ranch

6.-7. den: Samburu

8.-9. den: Meru National Park

10. den: Návrat do Nairobi

11. den: Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Nairobi - Praha
Pobyt ve vybraných kempech
Plnou penzi (začíná a končí snídaní)
Vstupy do parků
Kvalitní safari auto
Aktivity zmíněné v programu
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění pro případ insolvence
Zákonný odvod do garančního fondu

Cena nezahrnuje

Vízum (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme za 1 700 Kč/osoba)
Připojištění
Spropitné 10 USD na osobu a den na safari
Nápoje na safari
Osobní výdaje

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Nairobi.
2. den: Naivasha

Ráno přistanete v Nairobi, projdete imigrací a odjedete směrem ke slavné Rift valley. Cestou se zastavíte na na vyhlídce, kde si uděláme pár foteček. Dojedete do vašeho ubytování u jezera Naivasha, kde si dáte výborný oběd. Odpoledne Vás pak čeká výlet na člunu po jezeře za přítomnosti pelikánů, volavek či hrochů a krásná procházka po Crescent island, kde se budete procházet v bezprostřední blízkosti zeber, žiraf či antilop.

Snídaně - oběd - večeře


3. den: Mt. Longonot

Nádherný trek na sopku Longonot s úchvatnými výhledy na Naivashu, do ubytování se vrátíte s odpoledních hodinách.

Snídaně - oběd - večeře


4. den: Aberdare

Přejedete do národního parku Aberdare, ubytujete se a čeká Vás odpolední safari.

Národní park, který je naprosto odlišný od ostatních, nehledejte zde nekonečné savany, ale různé vegetační zóny, kdy s rostoucí nadmořskou výškou přechází ráz krajiny do bambusových lesů a rašelinišť. Park je jedním z hlavních zdrojů pitné vody pro hlavní město Nairobi. V parku se můžete těšit na slony, buvoly či guerézy, ale vidět kočkovité šelmy je v podstatě výjimka. 

Snídaně - oběd - večeře


5. den: Solio ranch

Solio ranch je soukromá přírodní rezervace, která je zaměřená na ochranu nosorožců. Kromě nich se ale můžete těšit na lvy či žirafy s panoramatem druhé nejvyšší hory Afriky Mt. Kenya.   

Snídaně - oběd - večeře


6. den: Samburu

Přejezd do NP Samburu a odpolední safari.

Samburu je národní rezervací, která Vás nadchne. Díky své odlehlosti není tak zprofanovaná jako jiné keňské parky či rezervace, rozhodně ale za návštěvu stojí. Nalákat Vás může na méně obvyklé druhy zvířat, jako je např. Zebra Grévyho či přímorožec Beisa. 


Snídaně - oběd - večeře


7. den: Samburu

Celodenní safari v Samburu.

Samburové jsou jedním z nejzajímavějších kmenů. Zachovávají si vysokou míru autenticity. Jsou příbuzní Masajů a i jejich jazyky jsou příbuzné – rozumí bez problému jeden druhému, mají podobná pořekadla a podobný styl humoru. Mobilita, pohyb po magickém kruhu, souznění s okolní přírodou a s pradávnými pravidly přenášenými z generace na generaci v ústním podání, to je ještě stále autentický způsob života Samburů. Vnější vliv sice mění drobnosti v jejich životním stylu, ale díky tomu, že jejich oblast byla dlouhá léta tabu pro všechny návštěvníky a díky tomu, že současné turistické aktivity na jejich území jsou organizovány velmi obezřetně a ve velmi otevřeném dialogu se samotnými Sambury, nedochází k devastaci tradic tak, jak tomu bylo v minulosti v oblastech obývaných Masaji.

Snídaně - oběd - večeře


8. den: Meru NP

Přejezd do NP Meru a odpolední safari. 

Snídaně - oběd - večeře


9. den: Meru NP

Safari v NP Meru.

Rovněž podstatně méně navštěvovaný park daný odlehlou polohou a náročnější dostupností. Najdete zde slony, antilopy losí, gepardy, levharty, buvoly a buvolce, hady ale i třeba vzácnou Žirafu síťovanou.

Snídaně - oběd - večeře


10. den: Návrat do Nairobi v odpoledních hodinách

Čeká Vás cesta do zpět do Nairobi a následný odlet domů.

Snídaně


11.den: Přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce. - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce.

82 900 Kč 10

Prázdniny v Africe ! Zní to jako klukovský sen? Bývalo to snem snad každého kluka. Dnes je jiná doba a děti jsou mnohem více upnuté ke svým počítačům a mobilům a sny o Africe jsou spíš výjimkou. Jen do chvíle, než vystoupí z letadla a uvidí terénní vůz a nadechnou se afrického vzduchu. A při prvním setkání s divokou zvěří se stará dobrá klukovská duše prodere na povrch. Pro děvčata to platí úplně stejně.
Dopřejte svým dětem tohle probuzení a sobě radost z toho, že si odnesou zážitek na celý život.

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.
Vydejte se s námi za takovým zážitkem. A nejen za ním. Během návštěvy národních parků Amboseli a Tsavo West jich na vás čeká spousta. Celá velká pětka – slon, nosorožec, leopard, lev a buvol – a mnoho dalších druhů divoké zvěře a ptáků.
Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě zkušený český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Důvody proč navštívit Tsavo West

* Skvělé místo pro život divokých zvířat
* Velká pestrost divoké zvěře
* Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
* Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo West 2/2 prosince – 2/2 března a Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvyKvěten

Důvody proč navštívit Amboseli

* Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
* Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
* V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy
* Vyhněte se parku o víkendu, kdy sem míří velké množství návštěvníků z Nairobi

Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Nejlepší období k návštěvě Amboseli 2/2 prosince – 2/2 března a Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvyKvěten


Detail Termíny a ceny +
Putování za velkou pětkou a jezera Nakuru a Naivasha -  s českým průvodcem - Safari v Keni_Masai Mara Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Putování za velkou pětkou a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

72 000 Kč 6

Safari v Africe je nezapomenutelný zážitek. Vydat se na safari můžete v mnoha zemích – v Jihoafrické republice, v Botswaně, v Namibii, v Zimbabwe, v Zambii, v Tanzanii a v dalších zemích. Jedním ze symbolů afrického safari je ale bezesporu Národní rezervace Masai Mara v Keni. Unikátní místo (podobný je jen park Serengeti v Tanzanii).

Naše Putování za velkou pětkou vám dává velikou šanci potkat mnoho zajímavých zvířat a ptáků, včetně tzv. Velké pětky - buvola, slona, lva, levharta a nosorožce. Navštívíte jezero Naivasha s kolonií hrochů, jezero Nakuru s nosorožci a vyhlášenou reservaci Masai Mara.Detail Termíny a ceny +
loading