facebook
Podzimní foto expedice s Patrikem Staňkem -

Podzimní foto expedice s Patrikem Staňkem

6 nocí od 68 500 Kč
Keňa, Poznávací zájezdy

Podzimní foto expedice s Patrikem Staňkem

Foto expedice do Amboseli, Tsavo West a Tsavo East.

Zájezd na safari do Keni může mít mnoho podob. Keňa je rájem safari a nabízí návštěvu mnoha parků v různých nadmořských výškách a různých terénech. Pro naší podzimní foto expedici s Patrikem Staňkem jsme vybrali tři národní parky – Amboseli, Tsavo West a Tsavo East. Každý z nich je naprosto odlišný, nachází se v jiném typu krajiny, je obsazený odlišnou komunitou zvířat a ptáků a nabízí naprosto odlišný zážitek ze safari.
Dovolená v Keni dostává při této cestě úplně jiný rozměr. Ubytování ve velmi kvalitních kempech, doprava moderními terénními vozy, zkušení řidiči-stopaři, skvělé jídlo a další zázemí, je zárukou, že se při své cestě bude soustředit jen na safari a na to naučit se fotografovat zvířata a ptáky lépe.
Jednou z nejtěžších věcí při fotografování zvířat je, vystihnout ten "správný okamžik".

Patrik Staněk je profesionální fotograf přírody a zvířat, který je členem asociace profesionálních fotografů ČR, spolupracuje se společnostmi Landrover, Jaguar, Rockpoint, Huawei, DJI a mnohými dalšími. Na této expedici Vám předá své znalosti a zkušenosti z více jak 10tiletého fotografování divokých zvířat po celém Světě.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Amboseli ve stínu mýtické hory Kilimandžáro.
  • Království leopardů - Tsavo West.
  • Domov obřích sloních samců a rodin lvů - Tsavo East.
  • Zkušený fotograf zvířat a ptáků Patrik Staněk jako váš lektor.
  • Dokonalé zázemí CK Marco Polo, největšího pořadatele zájezdů do Keni.
  • Vynikající ubytování a skvělé jídlo.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy
Odlet do Nairobi

2. den - Přílet do Nairobi - přejezd do Amboseli
Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasové odbavení, setkání s vaším řidičem-průvodcem. Odjezd na snídani do slušného hotelu v okolí letiště a po snídani odjezd do Amboseli, do chráněné zóny Elerai. Příjezd kolem poledne.
Po ubytování oběd s výhledem na napajedlo a na bájnou horu Kilimajaro. Po obědě krátký odpočinek a kolem 16 hodiny odchod na pěší safari v doprovodu masajského stopaře.
Před setměním návrat do kempu, večeře a vaše první noc pod hlubokým africkým nebem.

3. den - Amboseli
Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd do národního parku Amboseli - safari v ráji slonů, hyen a buvolů.
Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy.
Návrat do kempu na pozdní oběd (kolem 14:30) - po obědě volno a odpočinek. Kemp má své napajedlo, ke kterému chodí hodně zvířat, včetně slonů a žiraf.

4. den - Z Amboseli do Tsavo West
Přejezd z Amboseli do Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilopa losích. Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum). Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku.

5. den - Tsavo West
Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek.
Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak.
Ze safari se vrátíte kolem 9 hodiny a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat.
Kolem 16 hodiny vyjedete na další odpolední safari – do jiné části parku – abyste zažili rozmanitost místní krajiny. Každý typ krajiny obývá jiná komunita zvířat a ptáků. A vy nikam nespěcháte, můžete si setkání s divokou přírodou opravdu vychutnat.
Před setměním zpět do kempu na večeři.

6. den - Přejezd z Tsavo West do Tsavo East
Po ranním safari a snídani se vydáte na cestu do druhé části národního parku Tsavo, do Tsavo East. Obě části od sebe odděluje nejdůležitější silnice v Keni - dálnice D1, spojující přístav Mombasa s Nairobi a pokračující až do Ugandy. Po dálnici proudí nekonečné řady kamiónů, převážející zboží. Naštěstí po dálnici pojedete jen necelou hodinu a v městečku Voi odbočíte zpět do světa divokých zvířat.
Tsavo East je vyhlášené svými sloními samci. Často se Tsavo East přezdívá: Rájem červených slonů. 
Po příjezdu do kempu se ubytujete a odpoledne vyrazíte na první safari. Vrátíte se před setměním. Povečeříte, posedíte u ohně a budete pozorovat hluboké africké nebe.
Kemp má své napajedlo, ke kterému neustále přicházejí různá zvířata, včetně lvů a slonů a ve kterém žijí hroši, kteří se v noci vydávají na pastvu v okolí napajedla.

7. den - Tsavo East
Brzy ráno posnídáte a vyrazíte na celý den do parku (oběd si vezmete s sebou formou balíčku). Je to váš poslední celý den na safari a tak si jej musíte pořádně užít.
Pozdě odpoledne se vrátíte do kempu na večeři a poslední nocleh v Africe.

8. den - ranní safari a odjezd do Nairobi
Velmi brzy ráno se nasnídáte. Již sbalení na cestu domů vyrazíte na ranní safari - po cestě do městečka Voi. V 09:00 vám odjíždí express do Nairobi - cesta trvá cca 4,5 hodiny - budete cestovat v 1. třídě, která je opravdu pohodlná. Po příjezdu do Nairobi vás náš zástupce převeze na letiště, kde počkáte na odlet domů. 

9. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha Nairobi Praha
Transfery moderním terénním vozem 4x4
Vstupy do národních parků Amboseli, Tsavo West a Tsavo East dle programu
2x ubytování v Amboseli - Satao Elerai Camp s plnou penzí
2x ubytování v Tsavo West - Severin Safari Camp s plnou penzí
2x ubytování v Tsavo East - Satao Camp s plnou penzí
Vlaková jízdenka z Tsavo East do Nairobi (1. třída)
Služby lektora a průvodce Patrika Staňka
Pojištění proti insolvenci 
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Víza do Keni - vyřídíme
Příjezdový formulář do Keni - vyřídíme
Nápoje 
Osobní výdaje
Pojištění a pojištění storna

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive - Exotický zájezd | Keňa

Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive

39 950 Kč 7-10-12
Podzim u moře v Keni + 2 noci na safari - Pobytové zájezdy | Keňa

Podzim u moře v Keni + 2 noci na safari

49 250 Kč 7

SPECIÁLNÍ CENA PRO DĚTI !

Dovolená u moře v Keni, spojená se safari, je ideální dovolenou pro rodiny s dětmi staršími 6 let. Nádherná pláž Diani, v této době téměř bez lidí, omývaná Indickým oceánem, je ideálním místem pro odpočinek. Dlouhá více než 7 km, pozvolná a široká, s bílým pískem.
Safari v parku Tsavo East (na vyžádanou i Tsavo West) nabízí dobrodružné setkání s divokými zvířaty, včetně slonů, žiraf, leopardů, lvů, buvolů a celá řady dalších savců a ptáků.
Vydejte se s námi do Afriky, do Keni a prožijte dovolenou, která se neprožívá každý rok.

Detail Termíny a ceny +
loading