facebook

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet

Odlet z Prahy do Nairobi (via Dubaj, Doha, nebo Paříž)
2. den - Nairobi a Elerai

Přílet do Nairobi brzy ráno – celní a pasové odbavení – setkání s naším zástupcem – odjezd do hotelu na snídani a krátký odpočinek. 

Přejezd terénním vozem – cesta trvá cca 4 hodiny. První část cesty je nudná (cca 1,5 hodiny je po hlavní cestě z Nairobi do Mombasy, zde jí nazývají dálnicí, ale má k tomu daleko), pak se vjede do zajímavé krajiny, plné kopečků, údolí a zajímavých terénů. Střídá se zalesněná krajina se zemědělskou půdou a pastvinami. Přesto je cesta docela únavná.

Po příjezdu do kempu se ubytujete a budete mít oběd. Po obědě si odpočinete – máte k dispozici bazén s výhledem na napajedlo, restauraci s terasou a vyhlídkou. Samozřejmě váš stan má terasu.

Odpoledne kolem 16 hodiny se vydáte v doprovodu průvodce a masajského strážce na pěší safari. Délku procházky si dohodnete s průvodcem a přizpůsobí se schopnostem vašich dětí – maximální délka je 5 km.

Po návratu večeře a nocleh.


Snídaně - oběd - večeře

Satao Elerai Camp Amboseli


3. den - Amboseli

Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd do národního parku Amboseli - safari v ráji slonů, hyen a buvolů. 

Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy.

Do kempu se vrátíte na pozdní oběd. Po obědě volno v kempu. Pozorování zvířat u napajedla, koupání v bazénu - to vše s výhledem na majestátní horu Kilimanjaro.

 Amboseli Satao Elerai Camp (4* plus)

Kemp patří k nejlepším ubytováním v oblasti národního parku Amboseli. Jedná se o komunitní projekt, financovaný z části izraelskou nadací, z části ze soukromých peněz společnosti Southern Cross Safaries a místní masajské komunity. Výtěžek z provozu jde z větší části zpět komunitě a lidé z komunity jsou hlavními zaměstnanci kempu.

Kemp patří do kategorie Glamping (Glamoure Camping), označující výjimečná zařízení, která dokázala skloubit moderní zázemí s lokalitou a přírodou.


Snídaně - oběd - večeře

Satao Elerai Camp Amboseli


4. den - Amboseli a Tsavo West

Brzký budíček, abyste odjeli z kempu kolem 07:30. Přejezd do Tsavo West není dlouhý, cca 2 hodiny na bránu parku. Ale pak vás čeká safari v parku, cestou do kempu. Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilop losích. 

Po cestě se zastavíte na zajímavých lávových polích Shatani – patří k nejmladším lávovým polím v Africe a projdete se u pramenů Mzima, které vytváří nádhernou oázu uprostřed národního parku. 

Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum). 

Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku. Je to čas hyen a koček.

Snídaně - oběd - večeře

Severin Safari Camp


5. den - Tsavo West

Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek. 

Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak.

Ze safari se vrátíte kolem 9 hodiny a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat.

Kolem 16 hodiny vyjedete na další odpolední safari – do jiné části parku – abyste zažili rozmanitost místní krajiny. Každý typ krajiny obývá jiná komunita zvířat a ptáků. A vy nikam nespěcháte, můžete si setkání s divokou přírodou opravdu vychutnat.

Před setměním zpět do kempu na večeři. 

Snídaně - oběd - večeře

Severin Safari Camp


6. den - Tsavo West a Tsavo East

Přejezd ze Tsavo West do Tsavo East je sice dlouhý (skoro 4 hodiny), ale velkou část cesty se pohybujete v národních parcích, takže je to prakticky safari. Po příjezdu se ubytujete a bude oběd. Po obědě odpočinek - i Satao má své napajedlo, obydlené hrochy - a odpoledne odjedete na odpolední safari.

Tsavo East je hlavně o slonech a s trochou štěstí i o lvech. 

Snídaně - oběd - večeře

Satao Camp Tsavo East


7. den - Tsavo East

Budíček za svítání a odjezd na ranní safari. Je to čas lvů a dalších predátorů. Po nočním lovu odpočívají u zdrojů vody a užívají si ranního chládku.

Park má rozmanité typy krajiny a v každé z nich žijí jiná zvířata a ptáci.

Návrat na snídani a po snídani odpočinek. Je to váš poslední den na safari a je čas srovnat si vzpomínky, přebrat fotografie, trochu si odpočinout.

Oběd a rozloučení se safari podvečerním safari. Většinou se příroda loučí nějakým krásným zážitkem. Po setmění se vrátíte na večeři do kempu.

Snídaně - oběd - večeře

Satao Camp Tsavo East


8. den - Tsavo East - Nairobi - odlet domů

Velmi brzy ráno snídaně a odjezd z kempu na nádraží v městečku Voi. Cesta na nádraží trvá něco přes hodinu a většinu času pojedete národním parkem. Je to vlastně ranní safari, i když není příliš času se zastavovat.

Vlak odjíždí ze stanice Voi před desátou dopoledne a do Nairobi přijede po druhé odpoledne. Z nádraží odjedete do hotelu, kde máte zajištěné pokoje až do pozdního večera, kdy vás odvezeme na letiště pro váš odlet domů. Můžete si tedy trochu odpočinout před dlouhou cestou.

Snídaně


9. den - Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Safari v Amboseli a pobyt u moře - 2 noci na safari a 8 nocí u moře - český průvodce - Český průvodce Pobytové zájezdy | Keňa

Safari v Amboseli a pobyt u moře - 2 noci na safari a 8 nocí u moře - český průvodce

69 500 Kč 10

Pobyt u Indického oceánu, na krásné bílé písčité pláži, dlouhé 7 km, ve velmi příjemném hotelu s tropickou zahradou. Tak nějak si představujeme svou exotickou dovolenou. A právě takovou dovolenou nabízí zájezd Safariv Amboseli a pobyt u moře.
Kromě pobytu u moře zažijete skvělé safari v národním parku Amboseli, povýšené o pobyt v jednom z nejhezčích kempů oblasti, v kempu Satao Elerai Amboseli - s výhledem na legendární horu Kilimanjaro!

Detail Termíny a ceny +
Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive - Exotický zájezd | Keňa

Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive

35 590 Kč 7-10-12
loading