facebook
Safari okruh východní Keňou - 6 nocí safari - český průvodce -

Safari okruh východní Keňou - 6 nocí safari - český průvodce

6 nocí od 65 900 Kč
Keňa, Poznávací zájezdy

Safari okruh východní Keňou - 6 nocí safari - český průvodce

Safari v Keni má mnoho podob.V různých ročních obdobích je na různých místech Keni jiné počasí a je vhodné cestovat do jiných parků. Východní část Keni kopíruje počasí na pobřeží Keni, je tady nejlepší počasí v prvních třech měsících roku. I dalších měsících se dá do Amboseli, Tsavo West a Tsavo East cestovat, snad kromě května, kdy bývají velmi silné deště.

Všechna naše ubytování jsou špičková zařízení, ověřená mnoha našimi klienty a našimi častými návštěvami. Klientů Marco Polo si tu velmi váží a všechen personál vám to dá znát svou péčí.

Důvody proč navštívit Tsavo West

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY (šance potkat nosorožce je ale velmi malá)
Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.
Nejlepší období k návštěvě Tsavo West 2/2 prosince – 2/2 března
Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvy Květen


Důvody proč navštívit Tsavo East

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY
Žije zde celá řada velkých sloních samců
Velmi vysoká šance potkat lvy

Navštívit Tsavo East můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East  2/2 prosince – 2/2 března
Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvy KVĚTEN

Důvody proč navštívit Amboseli

Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy
Vyhněte se parku o víkendu, kdy sem míří velké množství návštěvníků z Nairobi
Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Nejlepší období k návštěvě Amboseli /2 prosince – 2/2 března
Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvy KVĚTEN

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nádherné národní parky Amboseli, Tsavo West a Tsavo East
  • Po celou dobu na safari vynikající místní průvodce-řidič v kvalitním terénním voze s tou nejlepší certifikací a pojištěním, které lze ve Východní Africe získat. V autě k dispozici WIFI, pitná voda po celou dobu a auto upravené pro vaše pohodlí při pozorování zvěře.
  • Ubytování ve vynikajících kempech, skvělý personál a vynikající jídlo. Všechny kempy mají svá vlastní napajedla, takže můžete pozorovat zvěř i v době volna. Satao Elerai a Severin Safari Lodge mají i bazén.
  • Zkušený český průvodce
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy 

2. den - Nairobi a Elerai
Přílet do Nairobi v 7:40, celní a pásové odbavení - setkání s průvodcem/řidičem a odjezd do hotelu na snídani. Během snídaně mají klienti možnost se převléci a trochu si odpočinout. Po snídani už vyráží z Nairobi do národního parku Amboseli, respektivě v soukromé rezervaci Elerai na park navezující (není mezi nimi žádná bariéra).

Před obědem příjezd do Satao Elerai Camp a ubytování, oběd a odpočinek - odpoledne pěší safari (cca 5 km). 

3. den - Amboseli
Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd do národního parku Amboseli - safari v ráji slonů, hyen a buvolů.
Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy.

Do kempu se vrátíte na pozdní oběd. Po obědě volno v kempu. Pozorování zvířat u napajedla, koupání v bazénu - to vše s výhledem na majestátní horu Kilimanjaro.

4. den - Amboseli - Tsavo West
Brzký budíček, abyste odjeli z kempu kolem 07:30. Přejezd do Tsavo West není dlouhý, cca 2 hodiny na bránu parku. Ale pak vás čeká safari v parku, cestou do kempu. Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilop losích.
Po cestě se zastavíte na zajímavých lávových polích Shatani – patří k nejmladším lávovým polím v Africe a projdete se u pramenů Mzima, které vytváří nádhernou oázu uprostřed národního parku.
Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum).

Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku. Je to čas hyen a koček.

5. den - Tsavo West
Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek.
Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak.
Ze safari se vrátíte kolem 9 hodiny a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat.
Kolem 16 hodiny vyjedete na další odpolední safari – do jiné části parku – abyste zažili rozmanitost místní krajiny. Každý typ krajiny obývá jiná komunita zvířat a ptáků. A vy nikam nespěcháte, můžete si setkání s divokou přírodou opravdu vychutnat.
Před setměním zpět do kempu na večeři.

 

6. den - Tsavo West a Tsavo East
Přejezd ze Tsavo West do Tsavo East je sice dlouhý (skoro 4 hodiny), ale velkou část cesty se pohybujete v národních parcích, takže je to prakticky safari. Po příjezdu se ubytujete a bude oběd. Po obědě odpočinek - i Satao má své napajedlo, obydlené hrochy - a odpoledne odjedete na odpolední safari.

Tsavo East je hlavně o slonech a s trochou štěstí i o lvech. Nedaleko Satao Camp jsou planiny, kde se často pasou mohutní sloní samci. Pozorovat je při západu slunce nebo při rozednění je fascinující divadlo.

7. den - Tsavo East 
Budíček za svítání a odjezd na ranní safari. Je to čas lvů a dalších predátorů. Po nočním lovu odpočívají u zdrojů vody a užívají si ranního chládku.

Park má rozmanité typy krajiny a v každé z nich žijí jiná zvířata a ptáci.

Návrat na snídani a po snídani odpočinek. Je to váš poslední den na safari a je čas srovnat si vzpomínky, přebrat fotografie, trochu si odpočinout.

Oběd a rozloučení se safari podvečerním safari. Většinou se příroda loučí nějakým krásným zážitkem. Po setmění se vrátíte na večeři do kempu.

8. den - Tsavo East - Nairobi
Velmi brzy ráno snídaně a odjezd z kempu na nádraží v městečku Voi. Cesta na nádraží trvá něco přes hodinu a většinu času pojedete národním parkem. Je to vlastně ranní safari, i když není příliš času se zastavovat.
Vlak odjíždí ze stanice Voi před desátou dopoledne a do Nairobi přijede po druhé odpoledne. Z nádraží odjedete do hotelu, kde máte zajištěné pokoje až do pozdního večera, kdy vás odvezeme na letiště pro váš odlet domů. Můžete si tedy trochu odpočinout před dlouhou cestou.

9. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha Nairobi Praha
Vlak (luxusní vlak Madaraka) na trase Mombasa Nairobi
6 nocí na safari dle programu - 2 v Elerai (Amboseli), 2 v Tsavo West a 2 v Tsavo East
Výjezdy na safari dle programu (včetně vstupů do národních parků v hodnotě 385 USD !)
Na safari plnou penzi
Český průvodce
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Vízum - elektronické - 50 USD - vyřídí CK Marco Polo na požádání
Nápoje na safari
Spropitné na safari - doporučujeme 5 USD na osobu a den personálu kempů a 10 USD na osobu a den řidiči/průvodci (celkem 90 USD na osobu)
Připojištění

1. den - Odlet

Odlet z Prahy do Nairobi (via Dubaj, Doha, nebo Paříž)
2. den - Nairobi a Elerai

Přílet do Nairobi brzy ráno – celní a pasové odbavení – setkání s naším zástupcem – odjezd do hotelu na snídani a krátký odpočinek. 

Přejezd terénním vozem – cesta trvá cca 4 hodiny. První část cesty je nudná (cca 1,5 hodiny je po hlavní cestě z Nairobi do Mombasy, zde jí nazývají dálnicí, ale má k tomu daleko), pak se vjede do zajímavé krajiny, plné kopečků, údolí a zajímavých terénů. Střídá se zalesněná krajina se zemědělskou půdou a pastvinami. Přesto je cesta docela únavná.

Po příjezdu do kempu se ubytujete a budete mít oběd. Po obědě si odpočinete – máte k dispozici bazén s výhledem na napajedlo, restauraci s terasou a vyhlídkou. Samozřejmě váš stan má terasu.

Odpoledne kolem 16 hodiny se vydáte v doprovodu průvodce a masajského strážce na pěší safari. Délku procházky si dohodnete s průvodcem a přizpůsobí se schopnostem vašich dětí – maximální délka je 5 km.

Po návratu večeře a nocleh.


Snídaně - oběd - večeře

Satao Elerai Camp Amboseli


3. den - Amboseli

Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd do národního parku Amboseli - safari v ráji slonů, hyen a buvolů. 

Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy.

Do kempu se vrátíte na pozdní oběd. Po obědě volno v kempu. Pozorování zvířat u napajedla, koupání v bazénu - to vše s výhledem na majestátní horu Kilimanjaro.

 Amboseli Satao Elerai Camp (4* plus)

Kemp patří k nejlepším ubytováním v oblasti národního parku Amboseli. Jedná se o komunitní projekt, financovaný z části izraelskou nadací, z části ze soukromých peněz společnosti Southern Cross Safaries a místní masajské komunity. Výtěžek z provozu jde z větší části zpět komunitě a lidé z komunity jsou hlavními zaměstnanci kempu.

Kemp patří do kategorie Glamping (Glamoure Camping), označující výjimečná zařízení, která dokázala skloubit moderní zázemí s lokalitou a přírodou.


Snídaně - oběd - večeře

Satao Elerai Camp Amboseli


4. den - Amboseli a Tsavo West

Brzký budíček, abyste odjeli z kempu kolem 07:30. Přejezd do Tsavo West není dlouhý, cca 2 hodiny na bránu parku. Ale pak vás čeká safari v parku, cestou do kempu. Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilop losích. 

Po cestě se zastavíte na zajímavých lávových polích Shatani – patří k nejmladším lávovým polím v Africe a projdete se u pramenů Mzima, které vytváří nádhernou oázu uprostřed národního parku. 

Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum). 

Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku. Je to čas hyen a koček.

Snídaně - oběd - večeře

Severin Safari Camp


5. den - Tsavo West

Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek. 

Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak.

Ze safari se vrátíte kolem 9 hodiny a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat.

Kolem 16 hodiny vyjedete na další odpolední safari – do jiné části parku – abyste zažili rozmanitost místní krajiny. Každý typ krajiny obývá jiná komunita zvířat a ptáků. A vy nikam nespěcháte, můžete si setkání s divokou přírodou opravdu vychutnat.

Před setměním zpět do kempu na večeři. 

Snídaně - oběd - večeře

Severin Safari Camp


6. den - Tsavo West a Tsavo East

Přejezd ze Tsavo West do Tsavo East je sice dlouhý (skoro 4 hodiny), ale velkou část cesty se pohybujete v národních parcích, takže je to prakticky safari. Po příjezdu se ubytujete a bude oběd. Po obědě odpočinek - i Satao má své napajedlo, obydlené hrochy - a odpoledne odjedete na odpolední safari.

Tsavo East je hlavně o slonech a s trochou štěstí i o lvech. 

Snídaně - oběd - večeře

Satao Camp Tsavo East


7. den - Tsavo East

Budíček za svítání a odjezd na ranní safari. Je to čas lvů a dalších predátorů. Po nočním lovu odpočívají u zdrojů vody a užívají si ranního chládku.

Park má rozmanité typy krajiny a v každé z nich žijí jiná zvířata a ptáci.

Návrat na snídani a po snídani odpočinek. Je to váš poslední den na safari a je čas srovnat si vzpomínky, přebrat fotografie, trochu si odpočinout.

Oběd a rozloučení se safari podvečerním safari. Většinou se příroda loučí nějakým krásným zážitkem. Po setmění se vrátíte na večeři do kempu.

Snídaně - oběd - večeře

Satao Camp Tsavo East


8. den - Tsavo East - Nairobi - odlet domů

Velmi brzy ráno snídaně a odjezd z kempu na nádraží v městečku Voi. Cesta na nádraží trvá něco přes hodinu a většinu času pojedete národním parkem. Je to vlastně ranní safari, i když není příliš času se zastavovat.

Vlak odjíždí ze stanice Voi před desátou dopoledne a do Nairobi přijede po druhé odpoledne. Z nádraží odjedete do hotelu, kde máte zajištěné pokoje až do pozdního večera, kdy vás odvezeme na letiště pro váš odlet domů. Můžete si tedy trochu odpočinout před dlouhou cestou.

Snídaně


9. den - Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Safari okruh východní Keňou - 6 nocí safari - český průvodce - Safari v Keni s Marco Polo_Amboseli Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Safari okruh východní Keňou - 6 nocí safari - český průvodce

65 900 Kč 6

Safari v Keni má mnoho podob.V různých ročních obdobích je na různých místech Keni jiné počasí a je vhodné cestovat do jiných parků. Východní část Keni kopíruje počasí na pobřeží Keni, je tady nejlepší počasí v prvních třech měsících roku. I dalších měsících se dá do Amboseli, Tsavo West a Tsavo East cestovat, snad kromě května, kdy bývají velmi silné deště.

Všechna naše ubytování jsou špičková zařízení, ověřená mnoha našimi klienty a našimi častými návštěvami. Klientů Marco Polo si tu velmi váží a všechen personál vám to dá znát svou péčí.

Důvody proč navštívit Tsavo West

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY (šance potkat nosorožce je ale velmi malá)
Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.
Nejlepší období k návštěvě Tsavo West2/2 prosince – 2/2 března
Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvyKvěten


Důvody proč navštívit Tsavo East

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY
Žije zde celá řada velkých sloních samců
Velmi vysoká šance potkat lvy

Navštívit Tsavo East můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East 2/2 prosince – 2/2 března
Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvyKVĚTEN

Důvody proč navštívit Amboseli

Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy
Vyhněte se parku o víkendu, kdy sem míří velké množství návštěvníků z Nairobi
Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Nejlepší období k návštěvě Amboseli/2 prosince – 2/2 března
Červen – ½ října
Určitě nevhodné období návštěvyKVĚTEN

Detail Termíny a ceny +
Safari v Amboseli a pobyt u moře - 2 noci na safari a 8 nocí u moře - český průvodce - Český průvodce Pobytové zájezdy | Keňa

Safari v Amboseli a pobyt u moře - 2 noci na safari a 8 nocí u moře - český průvodce

69 500 Kč 10

Pobyt u Indického oceánu, na krásné bílé písčité pláži, dlouhé 7 km, ve velmi příjemném hotelu s tropickou zahradou. Tak nějak si představujeme svou exotickou dovolenou. A právě takovou dovolenou nabízí zájezd Safariv Amboseli a pobyt u moře.
Kromě pobytu u moře zažijete skvělé safari v národním parku Amboseli, povýšené o pobyt v jednom z nejhezčích kempů oblasti, v kempu Satao Elerai Amboseli - s výhledem na legendární horu Kilimanjaro!

Detail Termíny a ceny +
Swahili Beach Resort - Swahili Beach_bazen Pobytové zájezdy | Keňa

Swahili Beach Resort

40 900 Kč 7,9,12,21,28
Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive - Pobytové zájezdy | Keňa

Neptune Village Beach Resort & Spa 4* - All Inclusive

35 590 Kč 7-10-12
loading