facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - odlet z Prahy do Nairobi.

2. den - Ráno přílet do Nairobi, celní a pasové odbavení, setkání se stopařem Jamesem a odjezd k jez

Po příletu do Keni projdete celní a pasovou kontrolou. (Pro vstup do Keni je potřeba vízu. Je dnes elektronické a pomůžeme s jeho vystavením.) Na letišti vás vyzvedne náš průvodce (česky mluvící) a náš průvodce-stopař. Odjedete k jezeru Lake Naivasha. Ubytujete se a odpočinete si. Odpoledne se vydáte na výlet na lodi na jezero.

Ubytování u jezera Naivasha v hotelu Naivasha Crescent camp, nebo podobném  
3. den - Přejezd do Masai mara, první safari

Brzy ráno po snídani vyrazíme od jezera Naivasha do národního parku Masai Mara. Cesta trvá necelých 5 hodin a budeme se trmácet po nekvalitních keňských silnicích a polních cestách. Budeme projíždět zajímavou krajinou a mnoha různými městečky a vesničkami. Na zajímavých místech zastavíme na focení. Poslední hodina už bude vlastně safari, protože se budeme pohybovat v širším okolí národního parku. Mezi parkem a tímto územím nejsou žádné bariery a zvěř se zde pohybuje úplně volně.
Naším cílem a základnou na následující dvě noci je Julias camp. 

Julia´s River Camp patří k malým, ale velmi kvalitním kempům, které si chtějí zachovat atmosféru staré dobré Afriky. Každý stan má rozměr cca 21 m2 plus terasu. Většina stanů má výhled na řeku Talek. Kvalitní dřevěný nábytek, lůžkoviny z kvalitní indické bavlny a moskytiéru. V každém stanu je vlastní toaleta a sprcha se studenou a teplou vodou.
4. den - Celodenní safari v Masai Mara

Brzy ráno snídaně a pak celodenní safari v Masai Mara – oběd budeme mít formou balíčku, abychom neztráceli čas návratem do kempu a mohli probádat i vzdálenější kouty parku. Náš stopař James Tira je Masai a jeho rod žije přímo v parku. Zná mnoho míst, která jsou obyčejně turistům skryta, protože jsou mimo hlavní trasy. Safari s Jamesem má trochu jiný rozměr. Do kempu se vrátíme před večeří. 

5. den - Návrat do Nairobi

5. den – Návrat do Nairobi
Dnešní den bude dlouhý. Před snídaní se vyjedeme rozloučit se safari. Nasajeme do sebe ještě jednou nádheru svítání v buši a budeme pozorovat divokou zvěř. Do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani budeme mít chvilku na odpočinek. Kolem jedenácté dopoledne se vydáme na naši cestu do Nairobi. První část cesty bude vlastně safari, budeme ještě projíždět parkem a krajinou v okolí parku a stává se, že při odjezdu vídáme hodně zvířat a zajímavé situace. 
Do Nairobi přijedeme kolem páté odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. 
6. den - Amboseli

5. den – Amboseli: Po snídani vyrazíte z Nairobi do Amboseli, na úpatí bájné hory Kilimanjaro. 220 km dlouhou cestu byste měli urazit za necelé čtyři hodiny. Do Amboseli přijedete před obědem. Ubytujete se, naobědváte se, odpočine si a vyrazíte na odpolední safari. Při dobrém počasí je odpolední safari v Amboseli okořeněné nádhernými výhledy na Kilimanjaro při západu slunce. Sloni a hyeny jsou hlavním tématem dnešního safari.

Amboseli je jeden z nejmenších národních parků v Keni (392 km2). Je velký jako Praha nebo světoznámý kráter Nogorongoro. Jeho význam v safari turistice v Keni je ale veliký. Je to druhý nejnavštěvovanější park po Masai Mara a svou sloní populací je vyhlášený po celém světě. V posledních letech se park potýká s nedostatkem vody, se sporem mezi Masaji a vládou, s přemnoženou populací slonů, které chybí přirozené koridory do dalších parků apod. Přesto stojí rozhodně za návštěvu, třeba jen krátkou.

Amboseli je park, kam mohou lidé vjíždět i svými auty. Je to znát na tom, že je tu hodně silný provoz, ale zkušený průvodce s takovou situací umí poradit a zajede mimo hlavní trasy.
7. den - Tsavo

Pro ranní safari jsou dvě možnosti – buď vyrazit hned po svítání a vrátit se na snídani, nebo vyrazit až po snídani a vrátit se před obědem. Předchozí den večer se dohodnete se svým průvodcem, které z řešení zvolíte – podle počasí, obsazenosti parku a vaší únavy.
Ať už vyrazíte po svítání, kdy je velká šance vidět predátory, nebo po snídani, kdy je safari spíše o slonech a vodních ptácích, buvolech a antilopách, užijete si výhledy na Kilimanjaro (pokud nebude mlha).
Oběd v lodži a po obědě odjezd do národního parku Tsavo. Pojedete krásnou krajinou, kterou ještě před pár lety putovala velká stáda slonů. Dnes je zemědělská činnost Masajů této možnosti zbavila, ale krajina zůstala zajímavá. 
Po vjezdu do národního parku Tsavo West si budete užívat pozorování zvířat po cestě do kempu
8., 9. , 10. a 11. den - Pobyt u moře v systému all inclusive

Se safari se rozloučíte posledním ranním safari před snídaní. Naposledy si umažete boty pověstnou červenou hlínou, která dokáže obarvit i slony a buvoly. Naposledy se zaposloucháte do zvuků savany a naposledy se vám otevřou výhledy na „zelené pahorky africké“, jak je vídával Ernest Hamingway.
Po snídani se vydáte na cestu z parku a pojedete na pobřeží do vašeho plážového hotelu. Cesta potrvá téměř pět hodin a příjezd do civilizace ve vás bude vyvolávat nostalgické vzpomínky na klid a krásu divoké přírody.
Pobřeží Indického oceánu je už „jen“ o odpočinku u moře.

Ubytování u moře v hotelu Diani Sea Resort v pokoji superior (4* plus) s all inclusive. 
12. den - Odlet z Mombasy

13. den: Návrat do Prahy


MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700