facebook
Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku -

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

14 nocí od 79 990 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Kostarická odysea - od Pacifiku ke Karibiku

Vydejte se na velkou cestu po Kostarice - za poznáním i odpočinkem. Čeká vás samotný jih země a neposkvrněný, odlehlý národní park Corcovado. Vypravíte se do n.p. Tortugero na karibském pobřeží, kde kladou vejce želvy, čeká vás neopakovatelná atmosféra sopek v Arenalu, mlžné pralesy v Monteverde a nakonec si odpočinete v na plážích Tichého oceánu. Vše komfortně s kompletní dopravou, dobrým ubytováním a bez starostí.     

 

1. den: ODLET Z PRAHY DO SAN JOSE

Po večerním příletu vás na letišti vyzvedne náš řidič a odveze do hotelu, kde přenocujete.

2. den PŘELET NA JIH DO N.P. CORCOVADO

Ráno nasednete do malého letadla, které vás za několik desítek minut přenese na jih země, kde přistanete u zálivu Drake Bay (údajně zde kotvil tento slavný mořeplavec) a u národního parku Corcovado. Přesun do přístavu, kde vás bude čekat loď, která vás odveze kolem pobřeží do tropického hotelu, který se nachází na poloostrově Osa, v úchvatné přírodě národního parku Corcovado.

Ubytujete se na 3 noci v lodži THE JAGUAR'S JUNGLE, která přímo sousedí s národním parkem. Odpoledne budete mít volný čas na odpočinek a objevování krásného okolí s několika vycházkovými trasami, nebo koupání v bazénu či moři.

3. a 4 . den: CORCOVADO
Užijte si bohatý program, který vás zde na jihu čeká. Vypravte se lodí na nádherný ostrůvek Caño Island, který se nachází asi 40 min. od pobřeží. Užijte si národní park, moře a šnorchlování Seznam výletů najdete na https://www.jungladeljaguar.com/tours

5. den: CORCOVADO - SAN JOSE

Během dne návrat letecky zpět do San Jose a ubytování v hotelu na 1 noc.

6. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGERO

Časně ráno odjezd do národního parku Torugero na východě země a na karibském pobřeží.
Na konci cesty přesedláte na loď, která vás dopraví do lodže akorát na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park vás čeká zítra, dnes proniknete do života a chovu mořských želv a fungování národního parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.

7. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGERO

Zkušený průvodce vás dnes povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíte je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

8. den: SOPKA ARENAL

Dopoledne odjedete do oblasti slavné sopky Arenal. Cesta trvá kolem 5 hodin, ale bude na co koukat. Pojedete kolem nádherného parku Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou tropickou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo vás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. 
V lodgi se setkáte s místním průvodcem a řidičem, který se o vás několik následujících dní bude starat.

9. den: SOPKA ARENAL

Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. Během dne se vydejte na túru po visutých mostech. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná, celkem ujdete asi 6 km.

10. den: MLŽNÉ PRALESY V MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde (cca 4 hod). Pojedete po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde, tady poznáte, jak důležité je mít v Kostarice dobré auto a zkušeného řidiče.

11. den: MONTEVERDE

Monteverde je, podle našeho názoru, nejkrásnějším místem v Kostarice s ohromujícím mlžným pralesem rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Vydejte se na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram Vás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Nakonec se po tzv. zip lines spustíte přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostanete zpět na pevnou zem.
Dále můžete navštívit buď některou z menších rezervací, nebo některou ze zvířecích expozic (žáby, hmyz, hadi, netopýři). Za soumraku můžete podniknout noční výpravu za svitu baterek, nebo navštívit některý z místních barů a restaurací

12. den: ODPOČINEK NA PLÁŽÍCH TICHÉHO OCEÁNU

Dnes se rozloučíte s Monteverde a odjedete do hotelu na pláži v oblasti Guanacaste. Preferujete hotel s All Inclusive? Není problém - zařídíme. Odpočinek na 3 noci.

15. den: ODLET DOMŮ

Během dne vás odveze řidič zpět na letiště do San Jose. Odlet večerní linkou zpět domů.
 

16. den: PŘÍLET

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 15.300 Kč/os (přeprava velkého kufru do 23 kg za příplatek)
* Kompletní doprava po celé trase
* Výlety s průvodcem uvedené v programu (Tortugero, Arenal, Monteverde), ostatní za příplatek
* Ubytování v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích typu 3*
1+1 noc v San Jose, 3 noci u n.p. Corcovado, 2 noci u n.p. Tortugero, 2 noci v oblasti sopky Arenal, 2 noci v oblasti mlžných pralesů v Monteverde, 3 noci v hotelu u pláže u Tichého oceánu na závěr pobytu
* Stravování: snídaně, kromě lodže v oblasti Corcovado, snídaně a další stravování k platbě na místě
* Povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Spropitné
* Stravování kromě uvedených
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra za cca 2600 Kč)
* Výdaje např. na povinné lokální pojištění - 11 USD/os a den, více na visitcostarica.com, případně testy před odletem, v zemi pobytu, nebo při návratu (může být povinné - aktuální podmínky k vycestování v CK Marco Polo)
* Vstupy do NP apod.
* Příplatky za Vánoce, Silvestr apod.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Exotický zájezd | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

35 590 Kč 7-9

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den.

Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.

Vydejte se s pronajatým offroadem 4x4 na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Detail Termíny a ceny +
loading