facebook
Kostarika - okruh s průvodcem mezi mořem, pralesy a sopkami -

Kostarika - okruh s průvodcem mezi mořem, pralesy a sopkami

8 nocí od 46 500 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Kostarika - okruh s průvodcem mezi mořem, pralesy a sopkami

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a se zdravotním pojištěním za cca. 800 Kč/os.
Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu. Čeká vás cesta s místním průvodcem na karibské pobřeží, do proslulého národního parku Tortugero, vypravíte se na cestu k vulkánu Arenal i k mlžným pralesům do Monteverde. Výlety, doprava i stravování v ceně* (viz program). 

Pokud budete chtít rádi vám zařídíme prodloužení o pobyt v hotelu např. tichomořské pláži, nebo poznávání některých z kostarických národních parků jako Manuel Antonio, Corcovado a další.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Skvělý program pro ty, kteří chtějí komfort s místním průvodcem a bez řízení
  • Možnost úpravy termínu, prodloužení pobytu u moře, nebo dalšího poznávání
  • Poznáte nejkrásnější kostarické parky a rezervace
  • Preferujete program s českým průvodcem - zvolte si tuto variantu: 14denní okruh Kostarikou za poznáním i odpočinkem s českým průvodcem

1. den: ODLET DO KOSTARIKY

Po příletu do San Jose vás na letišti vyzvedne průvodce a odveze do hotelu v San Jose, kde dnes přenocujete. 

2. den: SAN JOSE > TORTUGERO

Odjezd krásnou kostarickou krajinou do přístavu u národního parku Tortuguero a lodí po ramenech řeky do vesničky Tortuga. Hotel Laguna Lodge je na poloostrově, z jedné strany omývaném Karibským mořem a z druhé strany lagunou řeky Tortuga.

Cesta vede přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou tropickou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo nás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Na konci cesty přesedláte na loď, která vás po cca 1,5 hodině dopraví do lodže akorát na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park vás čeká zítra, dnes proniknete do života a chovu mořských želv a fungování národního parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.
V ceně: snídaně / oběd / večeře  

3. den: NÁRODNÍ PARK TORTUGERO

Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.

Zkušený průvodce vás dnes povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa. 

V ceně: snídaně / oběd / večeře

4. den: TORTUGERO > ARENAL

Po snídani opět vyrazíte lodí do civilizace. Odpoledne příjezd do vesnice La Fortuna de San Carlo, kde vás uvítá majestátní vulkán Arenal - krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. 

V ceně: snídaně / oběd 

5. den: ARENAL a pěší výlet a horké prameny

Dopolední odpočinek a odpoledne se vypravíte na pěší výlet kolem vulkánu jehož cílem bude návštěva horkých pramenů Tabacon. Večeře v areálu horkých pramenů a návrat do hotelu.

V ceně: snídaně / večeře

6. den - PLAVBA PO JEZEŘE A ÚCHVATNÉ MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde, a součástí cesty bude i plavba po jezeře Arenal s perfektními výhledy na vulkán i kopcovitou krajinu kolem jezera. Pak pojedete po prašné silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí, je to hodně zvlněná rozbitá cesta– vede až do Monteverde.
Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší teče do jednoho a část do druhého. Celé území má velmi zajímavou historii, ale o té si řekneme až na místě.
V ceně: snídaně 

7. den: MLŽNÉ PRALESY MONTEVERDE

Dopoledne se vypravíte na výlet do mlžného pralesa. Monteverde je na rozhraní dvou oceánů Atlantiku a Pacifiku. To ovlivňuje místní počasí a časté mlhy a deště skvěle svědčí místní vegetaci. Odborný průvodce vás seznámí s místní flórou i systémem ochrany přírody.

Odpoledne volno, fakulativně: Sky Trek
K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která vás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíte přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostanete zpět na pevnou zem. Budete prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný.

V ceně: snídaně

8. den: NÁVRAT DO SAN JOSE

Dnes se vrátíte zpět do San Jose. Pojedete dolů z hor krásnou krajinou, která bude měnit svou tvář. Z horských pastvin se dostanete do zemědělské krajiny, kde uvidíte plantáže ananasů, banánů a dalších tropických rostlin. za hezkého počasí budete moci také zahlédnou tichomořské pobřeží.

V ceně: snídaně

9. den: ODLET DOMŮ

Volný čas před odletem. Transfer na letiště a odlet zpět domů.

10. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 15.300 Kč/os (přeprava velkého kufru do 23 kg za příplatek)
* Dopravu a výlety po Kostarice s lokálním anglicky/španělsky mluvícím průvodcem
* Ubytování v v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích typu 3* 
* Stravování: 8x snídaně, 3 obědy a 3 večeře
* Výlet lodí do n.p. Tortugero 
* Půldenní pěší výlet s anglicky/španělsky mluvícím průvodcem kolem vulkánu Arenal a horkým pramenům Tabaco
* Plavbu po jezeře Arenal
* Půldenní výlet s anglicky/španělsky mluvícím do soukromé rezervace Monteverde Cloud Forest   
* Povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

* Spropitné
* Další stravování kromě výše uvedeného
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra)
* Výdaje např. na povinné lokální pojištění, více na visitcostarica.com, případně další testy v zemi pobytu, nebo při návratu (může být povinné - aktuální podmínky k vycestování v CK Marco Polo)
* Náklady vstupy do NP mimo uvedené výlety apod.
* Příplatky za Vánoce, Silvestr apod.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Exotický zájezd | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

36 900 Kč 7-9

Kostarika na vlastní pěst, se zázemím cestovní kanceláře.
Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid. Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.Vydejte se s pronajatým vozem na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Detail Termíny a ceny +
loading