facebook
Poznávací zájezd pro rodinu (2+2) - Kostarika jako na dlan -

Poznávací zájezd pro rodinu (2+2) - Kostarika jako na dlan

13 nocí od 90 500 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Příroda, její barvy, odstíny a zvuky – to je Kostarika. Představíme vám to nejkrásnější z této země od deštného pralesa, přes vulkány až po pobřeží. Pojedeme po zemi, na koních i lodí. Budeme kráčet džunglí i se proplétat krkolomnými silničkami v horách. Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Kostarika neboli přírodní pokladnice s úžasnou biodiverzitou má mnoho různorodých biotopů, což je její hlavní předností. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.

Fotogalerie

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Nádherná panenská příroda
  • Národní park Tortuguero, přezdívaný "Kostarická Amazonie"
  • Oblast sopky Arenal, s procházkami po visutých mostech a treku na úpatí vulkánu
  • Mlžný prales v Monteverde, s lanovkami Sky Trek
  • Národní park Rincon de la Vieja s trekem na The Top of The World
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den - Odlet z Prahy do Kostariky - přílet a San Jose

2. den -   Národní park Tortuguero 

3. den - Národní park Tortuguero

4. den - Národní park Tortuguero

5. den - Přesun do Arenalu

6. den - Arenal - Výlet na visuté mosty

7. den - Arenal - Trek kolem Arenalu a vodopád La Fortuna

8. den - Přesun do Monteverde - Noční vycházka do mlžného pralesa

9. den - Monteverde - Sky Trek

10. den - Volný den v Monteverde

11. den - Přesun do Rincon de la Vieja

12. den - Trek na Top od The World v Rincon de la Vieja

13. den - Volno v Blue River Resort a v podvečer transfer na letiště - odlet do Evropy

14. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha San Jose Praha
Letenku na trase San Jose Turtuguero
1x ubytování v San Jose v hotelu La Sabana (4*) se snídaní
3x ubytování v Tortuga Lodge nad Gardens (4*) s plnou penzí
3x ubytování v Arenalu v hotelu The Campo Verde (3* plus) se snídaní
3x ubytování v Monteverde v hotelu Camino Verde (3*) se snídaní
3x ubytování v Rincon de la Vieja v hotelu Blue (4*) se snídaní
Výlety :
3 denní balíček výletů v Turtuga Lodge
1/2 denní výlet v Arenalu - Visuté mosty
1/2 denní výlet v Arenalu - Vodopád La Fortuna a Arenal Trekking
Noční vycházka do mlžného pralesa v Monteverde
Sky Trek v Monteverde
Trek na Top of The World v Rincon de la Vieja
Transfery dle programu - privátně jen pro rodinu
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje
Nápoje
Spropitné

1. den - Odlet z Prahy do Kostariky

Odlet z Prahy do Amsterodamu a pokračování do San Jose v Kostarice.

Po příletu transfer do hotelu v hlavním měste Kostariky San Jose. Ubytování na 1 noc se snídaní v hotelu La Sabana  San Jose. Jde jen o technickou noc. Odpočinete si po dlouhé cestě, srovnáte si časový posun, nadechnete se Kostariky a budete připraveni na druhý den, kdy vás čeká cesta do Tortuguery.

Ubytování v San Jose v hotelu La Sabana (4* plus)
2. den - Odlet do Tortuguery

Díky dobrým vztahům s Tortuga Lodge máme výborné podmínky pro leteckou dopravu do Trutuguery. Po brzké snídani (07:30) si vás vyzvedne řidič a odveze vás na domácí letiště a odletíte na divoké karibské pobřeží. Lokální letiště je na dohled od vaší lodge, přesto se budete muset po přistání nalodit na loď a plout po řece až do lodge.

Zde budete ubytováni na 3 noci. Dorazíte právě včas na oběd. Po obědě se vydáte lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédnete si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháte až na další den, dnes proniknete do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdete po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30. 

Ubytování v hotelu Tortuga Lodge s plnou penzí.


Snídaně - večeře


3. den - Tortuguera

Zkušený průvodce vás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíte je? Při troše štěstí jistě budete mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdete na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáte schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad vámi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.

Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.

Ubytování v Tortuga Lodge and Gardens

Snídaně - oběd - večeře


4. den - Tortuguera

Pokračování v objevování světa divoké přírody v oblasti Tortuguera.

Ubytování v Tortuga Lodge and Gardens 

Snídaně - oběd - večeře


5. den - Cesta do Arenalu

Dnes pojedeme do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal.  Cesta nebude úplně jednoduchá. Nejprve se lodí dostaneme do civilizace a pak autobusem cca 4 hodiny, většinou zajímavou kostarickou krajinou.

Odpoledne dorazíme do oblasti Arenal a ubytujeme se v zajímavém hotelu Arenal Kioro and Spa. Zbytek dne můžeme odpočívat, nebo využít krátkých procházkových tras v okolí hotelu…

Ubytování na 3 noci se snídaní v hotelu The Campo Verde (3* plus)

Snídaně - večeře


6. den - Arenal

Po snídani obědě vyrazíme na  túru po visutých mostech Puentes des Bosque a k vodopádu Fortuna. Visuté mosty  Puentes des Bosque se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Jak obtížnou strasu zvolíme se dohodneme až na místě podle naší nálady a unavenosti.

Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

Ubytování v Arenalu v hotelu The Campo Verde (3* plus)

Snídaně


7. den - Arenal

Dnes se vydáme k vodopádu La Fortuna.  Trek velmi pěknému 70 m vysokého vodopádu Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Ujdete asi 6 km. Aktivita je na půl dne. Doporučujeme ji spíše udělat dopoledne a vyrazit velmi brzo ráno, protože je to hodně navštěvovaná trasa, a tak se vyhnete masové turistice.

Ubytování v Arenalu v hotelu The Campo Verde (3* plus)

Snídaně


8. den - Cesta do Monteverde

Dnes se přesuneme do Monteverde (cca 4 hod). Pojedeme po silnici přes pohoří Tilarán. Přeplujete na lodi jezero Arenal apři troše štěstí uvidíte hejna plameňáků. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí – finále cesty vede po nezpevněné cestě až do Monteverde. 

Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým  mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší teče do jednoho a část do druhého. Celé území má velmi zajímavou historii, ale o té si řekneme až na místě

Po příjezdu se ubytujeme a půjdeme na procházku po horském městečku, abychom se v něm trochu vyznali. 

Večer se vydáte na průvodcovanou vycházku do nočního deštného pralesa.

Ubytování v hotelu Camino Verde (3*)

Snídaně


9. den - Monteverde

K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která nás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste.  Cestu dolů budeme absolvovat v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Budeme prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný. 

Ubytovní v Monteverde v hotelu Camino Verde (3*)

Snídaně


10. den - Monteverde

Volno v Monteverde. M"žete odpočívat ve svém hotelu, můžete vyrazit do motýlí farmy, můžete vyrazit na prohlídku kávových plantáží v okolí městečka, můžete vyrazit na skvělou monteverdskou zmrzlinu, můžete si pronajmout kola a projet se okolí. V Monteverde je hodně aktivit, které každému umožní trávit čas podle svého.

Ubytování v Monteverde v hotelu Camino Verde (3*)

Snídaně


11. den - Cesta do Rincon de la Vieja

Po snídani odjedeme z Monteverde směrem na sever do oblasti kolem vulkánu Rincon de la Vieja (1 895 m.n.m.). Naším domovem v téhle oblasti bude nádherná lodge Blue River Resort and Spa. Je postavený na hranicích deštného pralesa a poskytuje velmi kvalitní zázemí nejen pro odpočinek, ale pro další aktivity. 

Ubytování v Roncon de la VIeja v hotelu Blue River Resort (4*)

Snídaně


12. den - Blue River Resort and Spa

Den volna v resortu Blue River. Sám resort nabízí několik aktivit. Od relaxačních - bazén, horké prameny, masáže, až po vlastní botanickou zahradu a několik trekových tratí po okolí. 

Ubytování v Blue River Resort (4*)

Snídaně


13. den - Výstup na To of The World

Dnes předposlední den Vaší dovolené, tak jej  opepříme trekem na vulkán Rincon de la Vieja. Kdo bude chtít zůstat v resortu, má k dispozici bazén a další aktivity (vyjížďku na koních, několik procházkových tras).

Trek začíná ráno v 7:30 a zpět se vrátíte kolem 15:00. Pro zkušenější návštěvníky hor to je docela dobře zvládnutelný trek a navíc máte vůdce jen pro sebe a můžete tedy tempo přizpůsobit svým chutím a zkušenostem.

Ubytování v Blue River Resort (4*)

Snídaně


14. den - Blue River Resort a odlet

Váš let je naplánovaný na 21:00 z letiště Liberia, to je vzdálené necelé dvě hodiny od vašeho hotelu. Z hotelu budete odjíždět někde kolem 16:30. Pokoje musíte opustit kolem 12, pokud nebude hotel mít možnost nechat vám je alespoń do 14 nebo 15 hodin.

Ve 21:00 odetíte do Amsterodamu

Snídaně


15. den - Přílet do Prahy

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700