facebook
Putování Kostarikou s českým průvodcem -

Putování Kostarikou s českým průvodcem

7 nocí od 63 900 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Příroda, její barvy, odstíny a zvuky – to je Kostarika.

Budeme kráčet džunglí i se proplétat krkolomnými silničkami v horách. Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Kostarika neboli přírodní pokladnice s úžasnou biodiverzitou má mnoho různorodých biotopů, což je její hlavní předností. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě. 

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Národní park Manuel Antonio = jeden z nejkrásnějších parků Kostariky, obklopený bujným tropickým lesem a exotickými plážemi s bělostným pískem.
  • Arenal = do roku 2010 nejaktivnější sopka Kostariky
  • plavba lodí po místních kanálech v Národním parku Tortuguero
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den přílet do San José

2. - 3. den Tortuguero

3. - 4. den Arenal

5. - 7. den Manuel Antonio

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – San José - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
dopravu minibusem a výlety dle programu
výlety lodí Národním parkem Tortuguero dle programu
vstupné do termálních pramenů Arenal
1 noc ubytování v hotelu SleepInn v San José 3* se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Laguna Lodge 3* v Tortuguero se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Casa Luna 3* se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Villa Bosque 3*+ v Manuel Antonio se snídaní
3 x oběd a 3 x večeře během výletů
česky hovořící průvodce CK Marco Polo
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

 

Cena nezahrnuje

fakultativní připojištění 1 990 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel)
stravování neuvedené v programu, nápoje
spropitné průvodci a řidiči

přílet do San José

Ráno odlet z Prahy do San José. Přivítání na letišti naším partnerem a odjezd do hotelu. Odpočinek po náročném letu.San José - Tortuguero

Velmi časně ráno vyrazíme ze San José. Pojedeme přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budeme moci kochat krásnou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo nás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Proti počasí v Evropě nás čeká krásné vlhké tropické klima. Během cesty zastavíme na snídani, která bude příjemným zpestřením celé zhruba 5tihodiné jízdy. Nasyceni budeme pokračovat do přístavu a odtud vyrazíme lodí po místních kanálech k našemu hotelu Laguna Lodge 3*. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.
Snídaně - oběd - večeře


Tortuguero - Arenal

Po snídani opět vyrážíme lodí do civilizace. Odpoledne příjezd do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Ubytování na 2 noci se snídaní.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Snídaně - oběd - večeře


Arenal

Dnes nás čeká volný den, kdo bude chtít, může fakultativně na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří asi 3 km, takže jí zvládnou všichni.
Snídaně


Arenal - Manuel Antonio

Po snídani odjezd do Národního parku Manuel Antonio, kde budeme ubytováni na 2 noci se snídaní v hotelu Si Como No resort and Spa.
Národní park Manuel Antonio je považován za jeden z nejkrásnějších parků na Kostarice, obklopený bujným tropickým lesem a exotickými plážemi s bělostným pískem - ideální místo pro koupání.
Odpoledne se lze podívat na motýlí farmu nebo vyzkoušet potápění a vidět podmořský život, lekce surfu, vypravit se kajakem k ostrovu Damas atd..
Snídaně


Manuel Antonio

Volný den, který lze využít k odpočinku na pláži nebo fakultativně aktivity.
Snídaně


Transfer do San José a odlet

Po obědě transfer na letiště v San José a odlet do Evropy.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700