facebook
Putování Kostarikou s českým průvodcem -

Putování Kostarikou s českým průvodcem

8 nocí od 60 500 Kč
Kostarika, Poznávací zájezdy

Putování Kostarikou s českým průvodcem

Příroda, její barvy, odstíny a zvuky – to je Kostarika.

Dovolená v Kostarice má vždy jedno hlavní téma: PŘÍRODA. Budeme kráčet džunglí i se proplétat krkolomnými silničkami v horách. Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Kostarika neboli přírodní pokladnice s úžasnou biodiverzitou má mnoho různorodých biotopů, což je její hlavní předností. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Národní park Tortuguero - plavba lodí po řece v deštném pralese
  • Oblast vulkánu Arenal - s horkými prameny a vodopády
  • Horská oblast Monteverde s možností aktivit, včetně lanovek Sky Trek
  • Zkušený český průvodce
  • Malá skupinka maximálně 12 osob = pohoda a flexibilita
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den  - Odlet z Prahy a po cca 15 hodinách přílet do San José

2. den - Odjezd krásnou kostarickou krajinou do přístavu u národního parku Tortuguero a lodí po ramenech řeky do vesničky Tortuga. Hotel Laguna Lodge je na poloostrově, z jedné strany omývaném Karibským mořema z druhé strany lagunou řeky Tortuga. 

3. den - Na lodi navštívíme deštný prales. Vydáme se do slepých ramen řeky, kde vládne divoká příroda. Sama plavba je velkým zážitkem a s trochou štěstí budete pozorovat mnoho druhů ptáků, několik druhů opic, kajmany a další obyvatele pralesa.

4. den - Dopoledne poplujete zpět do přístavu (plavba vede deštným pralesem) a pak přestoupíte do minibusu a pojedete hornatou krajinou až do oblasti vulkánu Arenal. Během cesty zastavíte na oběd v zemědělské oblasti Guapiles. V podvečer můžete využít skvělé horké prameny ve vašem hotelu.

5.-6. den - Arenal. 5. den dopoledne volno. Odpoledne trek v okolí vulkánu a v podvečer návštěva horkých pramenů. Večeře v areálu horkých pramenů a návrat do hotelu.  6. den volný program a výlety po okolí.

7. den - Plavba po jezeře Arenal. Z výletní lodi můžete pozorovat scenérie okolních břehů a užívat si výhled na vulkán. Po přejezdu jezera přestoupíme do minibusu a pojedeme horskou krajinou do střediska Monteverde.

8. den - Den v Monteverde. Ráno se projdeme mlžným pralesem. Budeme v nadmořské výšce 1 200 až 1 600 m n.m. Odpoledne máte možnost zkusit lanovky Sky Trek, které se staly symbolem Monteverde a jsou skvělým zážitkem.

9. den - Dopoledne v Monteverde a odpoledne odjezd na letiště v oblasti Guanacaste a odlet zpět domů.

10. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – San José - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
dopravu minibusem a výlety dle programu
výlety lodí Národním parkem Tortuguero dle programu
vstupné do termálních pramenů Arenal
1 noc ubytování v hotelu Sleep Inn v San José 3* se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Laguna Lodge 3* v Tortuguero s plnou penzí
3 noci ubytování v hotelu Casa Luna 3* se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Trapp Family Lodge v Monteverde 3*plus se snídaní
Během výletů 1x oběd a 1x večeře 
česky hovořící průvodce CK Marco Polo
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění 

Cena nezahrnuje

fakultativní připojištění 1 990 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel)
stravování neuvedené v programu, nápoje
spropitné průvodci a řidiči

1. den - Odlet z Prahy

Ráno odlet z Prahy do San José. Přivítání na letišti naším partnerem a odjezd do hotelu. Odpočinek po náročném letu.Sleep Inn San Jose


2. den - Směr deštný prales

Velmi časně ráno vyrazíme ze San José. Pojedeme přes nádherný park Braulio Carrillo kde se budeme moci kochat krásnou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo nás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny. Proti počasí v Evropě nás čeká krásné vlhké tropické klima. Během cesty zastavíme na snídani, která bude příjemným zpestřením celé zhruba 5tihodiné jízdy. Nasyceni budeme pokračovat do přístavu a odtud vyrazíme lodí po místních kanálech k našemu hotelu Laguna Lodge 3*. Dorazíme právě včas na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Národní park si necháme až na další den, dnes pronikneme do života a chovu místních želv a fungování národního parku. Zpět na hotel se projdeme po pláži. Před večeří čas na relaxaci u bazénu, večeře se podává od 19:30.

Snídaně - oběd - večeře

Laguna Lodge Tortuguero


3. den - Tortuguera

Zkušený průvodce nás dnes povozí po hlavních i menších kanálech Národního Parku Tortuguero. V této oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců. Mezi savci zde také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma a kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa. Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdete zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství. Národní park se rozprostírá podél karibského pobřeží nedaleko vesnice Tortuguero se zhruba 500 obyvateli.

Snídaně - oběd - večeře

Laguna Lodge Tortuguero


4. den - směr vulkán Arenal

Po snídani opět vyrážíme lodí do civilizace. Odpoledne příjezd do vesnice Fortuna, kde nás uvítá majestátní vulkán Arenal. Ubytování na 2 noci se snídaní. Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí? Arenal je krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657 m. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.

Snídaně

Casa Luna Arenal


5. - 6. den - Arenal a horké prameny

Arenal. 5. den dopoledne volno. Odpoledne trek v okolí vulkánu a v podvečer návštěva horkých pramenů. Večeře v areálu horkých pramenů a návrat do hotelu. 6. den relax a výlety po okolí v nádherné přírodě.

Snídaně - večeře

Casa Luna Arenal


7. den - směr úžasné Monteverde

Dnes se přesuneme do Monteverde (cca 4 hod). Nejprve přeplujeme část jezera Arenal. Plavba je krásným zážitkem, s perfektními výhledy na vulkán i kopcovitou krajinu kolem jezera. Pak pojedeme po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek ani nemůžeme nazvat silnicí, je to hodně zvlněná rozbitá cesta–  vede až do Monteverde.

Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší teče do jednoho a část do druhého. Celé území má velmi zajímavou historii, ale o té si řekneme až na místě.

Po příjezdu do Monteverde se ubytujete v hotelu.


Snídaně

Trapp Family Monteverde


8. den - Monteverde

Dopoledne se vypravíme na procházku do mlžného pralesa. Monteverde je na rozhraní dvou oceánů Atlantiku a Pacifiku. To ovlivňuje místní počasí a časté mlhy a deště skvěle svědčí místní vegetaci. Odborný průvodce nás seznámí s místní flórou i systémem ochrany přírody. 

Odpoledne fakulativně: Sky Trek

K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která nás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat v systému Sky Trek. Po tzv. zip lines se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Budeme prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný.

Snídaně

Trapp Family Monteverde


9. den - odlet domů

Dopoledne volno v Monteverde. Možnost treku v okolí hotelu.

Kolem poledne odjezd na letiště Liberia v provinci Guanacaste, kde se ukývají nekrásnější kostarické pláže a hotely (možnost indoviduálního prodloužení pobytu) a večerní odlet domů.

Snídaně


10. den - Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Kostarika - za přírodou a plážemi - Exotický zájezd | Kostarika

Kostarika - za přírodou a plážemi

35 590 Kč 7-9

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den.

Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.

Vydejte se s pronajatým offroadem 4x4 na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.

Detail Termíny a ceny +
Dreams Las Mareas Costa Rica 5* - All Inclusive - Pobytové zájezdy | Kostarika

Dreams Las Mareas Costa Rica 5* - All Inclusive

37 650 Kč 7-10-12

Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den. Užijte si odpočinek v tropickém ráji s CK Marco Polo.

Detail Termíny a ceny +
loading