facebook
Autentická Kuba s českým průvodcem -

Autentická Kuba s českým průvodcem

8 nocí od 56 500 Kč
Kuba, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Na "ostrově Svobody" zažijeme opravdový návrat v čase.

Tropické klima, horkokrevné obyvatelstvo, dědictví Španělů..., projdeme se havanskými ulicemi lemovanými vybydlenými polorozpadlými koloniálními domy, uvidíme obrovské množství starých "amerik", zatančíme si salsu, ochutnáme vynikající místní rum, ucítíme vyhlášené doutníky a budeme platit bankovkami s Che Guevarou na obrázku.  

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • poznáte koloniální města Havanu, Cienfuegos a Trinidad
  • vyzkoušíte si jak bydlí Kubánci, 3 noci budete ubytovaní v casas particulares
  • ochutnáte pravý kubánský rum či vyhlášený nápoj Canchanchara a naučíte se zapalovat doutníky
  • poznáte zemědělskou krajinu Viňales a zalenošíte si na bílých plážích Varadera
  • budete bydlet v hotelu, kde se natáčel Major Zeman
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. - 2. den Havana a muzeum rumu

3. den výroba doutníků v Pinar del Río a krajina Viňales

4. den Cienfuegos

5. den vodopád El Nicho a pláž Ancón

6. den Trinidad

7. den Santa Clara a mauzoleum Che Gevary

8. - 9. den bílé pláže Varadera

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Havana - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
dopravu minibusem a výlety dle programu
2 noci ubytování v casas particulares se snídaní v Havaně
1 noc ubytování v hotelu Los Jazmines 3* ve Viňales se snídaní
1 noc ubytování v casa particular v Cienfuegos se snídaní
2 noci ubytování v hotelu Brisas Trinidad del Mar 3* All inclusive
2 noci ubytování v hotelu Blau Varadero 4* All inclusive
česky hovořící průvodce CK Marco Polo
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
vízum - 800 Kč/os
spropitné průvodci a řidiči 
 

přílet do Havany

Ráno odlet z Prahy, přistání v Havaně navečer, vyřízení imigračních formalit a transfer do casas particulares. Ubytování na 2 noci se snídaní. Večer si můžeme zajít do místní restaurace.Prohlídka Havany s ochutnávkou rumu

Dnes po snídani prohlídka historického centra. Uvidíme havanskou pevnost, Capitol, náměstí Las Armas s koloniálními paláci, bývalý prezidentský palác, náměstí Revoluce, proslulou pobřežní promenádu Malecón. Po obědě (není v ceně!!) si prohlédneme havanskou katedrálu a muzeum kubánského rumu s ochutnávkou. Návštěva továrny na výrobu kubánských doutníků s možností jejich zakoupení.
Snídaně


Pinar del Río a výroba doutníků

Brzy ráno snídaně. Odjezd do provincie Pinar del Rio – Vinales v západní části ostrova. Cestou navštívíme doutníkovou továrnu. Na vlastní oči uvidíte, jak se vyrábějí nejslavnější doutníky světa. Odtud budete pokračovat přírodou dál na západ. Pokračujete do údolí Viňales s překrásnou přírodou a výhledy do údolí z Los Jasmines. Víte, že zde se natáčel „major Zeman“? Navštívíte indiánské jeskyně El Indio s plavbou lodí po podzemní řece. Oběd v místní restauraci.
Snídaně


Pinar del Río - Cienfuegos

Snídaně. Přejezd krajinou s lány cukrové třtiny k jižnímu pobřeží Kuby do Cienfuegos, které se nachází v centrální části jižního pobřeží ostrova 250 km od Havany. Město bylo založeno v r. 1819 francouzskými usedlíky a dodnes si zachovalo francouzskou atmosféru. Během prohlídky centra města uvidíme akademii San Lorenzo a místní katedrálu Concepción. Ubytování v casa particular. Volný večer - co si takhle vyjít do přístavu a zatančit salsu?
Snídaně


vodopád El Nicho - odpoledne na pláži

Po přibližně hodině jízdy ze Cienfuegos v závěru do pořádného kopce dojedete do národního parku (Topes de Collantes Natural Park) k mohutnému vodopádu. V celém parku je dovoleno koupání v řece, která pramení kousek od vyhlídky. Pod výše položeným vodopádem se dá osvěžit v horkých dnech chladivou vodou v laguně. Dá se proplavat skrz proud padající vody až do jakéhosi úkrytu vytvořeného z vápencového převisu. O několik schodů výše je nádherná vyhlídka (Mirador Hanabanilla) na celý národní park, přehradu (Embalse Hanabanilla) a příjezdovou komunikaci.
Snídaně


Trinidad

Po snídani odjezd do historického města Trinidad, v r. 1988 vyhlášeném UNESCEM světovým kulturním dědictvím, prohlídka města. Trinidad byl založen v 16. století, pyšní se řadou uměleckých galerií a je spolu s Havanou považován za kulturní centrum Kuby. Budeme mít možnost ochutnat světoznámý nápoj Canchanchara. Návrat do hotelu na oběd a volné odpoledne na pláži.
Snídaně


Trinidad - Santa Clara - Varadero

Snídaně. Odjezd autobusem kolem malebného údolí cukrovarů, které bylo UNESCEM také vyhlášeno místem světového dědictví. Zde se nacházejí dnes již nepoužívané cukrovary z 19. století a rozhledna Mirador. Příjezd do města Santa Clara. Prohlídka mauzolea a pomníku Che Guevarry na náměstí Revoluce. Po obědě (není v ceně) přejezd do nejznámějšího střediska Kuby - Varadera. Ubytování v hotelu Blau Varadero All inclusive na 2 noci.
Snídaně - večeře

Blau Varadero


bílé pláže Varadera

poslední dny na Kubě strávíme lenošením na pláži a odpočinkem. Poslední den ve 12:00 check-out a transfer na letiště. Přílet do Prahy druhý den.
Snídaně - oběd - večeře

Blau VaraderoMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700