facebook
Kuba plná dobrodružství Fly & Drive -

Kuba plná dobrodružství Fly & Drive

8 nocí od 44 900 Kč
Kuba, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Pravá Kuba není Varadero! Kuba je zemí paradoxů.

Najdete tady dvojí měnu, chudobu, ale i úsměv na tváři místních. Mobil je raritou, drobné podnikání je povoleno a největším snem je život v USA.
Proč jet na Kubu? Samozřejmě kvůli čistým písečným plážím Karibiku, krásné přírodě, městům s koloniální architekturou, potápění, proslulým koktejlům nebo bouřlivému nočnímu životu… Ale nejeden cestovatel uvede jako hlavní důvod možnost poznat na vlastní kůži obyčejný život v komunistické zemi.
A co ještě na Kubě uvidíte? Lidi, kteří si přes všechny těžkosti dokážou užívat života při nejrůznějších slavnostech a festivalech a kteří milují salsu, ale také posedávání a klábosení před vlastním domem. Tabákové farmy na venkově a továrnu na výrobu doutníků v Havaně, protože v tomto oboru jsou Kubánci stále mistři. Zemědělce orající pole téměř výhradně s párem volů, protože mechanizace je pro ně nedostupná. 

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • vychutnáte si koloniální města Havanu, Cienfuegos a Trinidad
  • ochutnáte pravý kubánský rum či vyhlášený nápoj Canchanchara a naučíte se zapalovat doutníky
  • poznáte zemědělskou krajinu Viňales a zalenošíte si na bílých plážích Varadera
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. a 2. den Havana a muzeum rumu

3. den výroba doutníků v Pinar del Río a krajina Viňales

4. den Cienfuegos

 5. den vodopád El Nicho a pláž Ancón

6. den Trinidad

7. den Santa Clara a mauzoleum Che Gevary

8. a 9. den bílé pláže Varadera

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Havana - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
pronájem auta na dobu pobytu (převzetí a vrácení na letišti v Havaně)
2 noci ubytování v hotelu 2*/3* se snídaní v Havaně
1 noc ubytování v hotelu 2*/3* v Pinar del Río se snídaní
1 noc ubytování v hotelu 2*/3* v Cienfuegos se snídaní
2 noci ubytování v hotelu 2*/3* na Playa del Ancón (Trinidad) se snídaní
2 noci ubytování v hotelu 2*/3* ve Varaderu
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
vízum - 800 Kč/os
připojištění auta - cca. 35 CUC na den
deposit kreditní kartou - cca. 450 CUC
příplatek za druhého řidiče - cca. 20 CUC/den

přílet do Havany

Ráno odlet z Prahy, přistání v Havaně navečer, vyřízení imigračních formalit a převzetí auta, přejezd do hotelu v Havaně. Ubytování na 2 noci se snídaní. Večer si můžete zajít do místní restaurace.Prohlídka Havany s ochutnávkou rumu

Dnes po snídani prohlídka historického centra. Uvidíte havanskou pevnost, Capitol, náměstí Las Armas s koloniálními paláci, bývalý prezidentský palác, náměstí Revoluce, proslulou pobřežní promenádu Malecón. Po obědě si prohlédnete havanskou katedrálu a muzeum kubánského rumu s ochutnávkou. Návštěva továrny na výrobu kubánských doutníků s možností jejich zakoupení.
Snídaně


Pinar del Río a výroba doutníků

Brzy ráno snídaně. Odjezd do provincie Pinar del Rio – Vinales v západní části ostrova. Cestou navštívíte doutníkovou továrnu. Na vlastní oči uvidíte, jak se vyrábějí nejslavnější doutníky světa. Odtud budete pokračovat přírodou dál na západ. Pokračujete do údolí Viňales s překrásnou přírodou a výhledy do údolí z Los Jasmines. Víte, že zde se natáčel „major Zeman“? Navštívíte indiánské jeskyně El Indio s plavbou lodí po podzemní řece. Oběd v místní restauraci.
Snídaně


Pinar del Río - Cienfuegos

Snídaně. Přejezd krajinou s lány cukrové třtiny k jižnímu pobřeží Kuby do Cienfuegos, které se nachází v centrální části jižního pobřeží ostrova 250 km od Havany. Město bylo založeno v r. 1819 francouzskými usedlíky a dodnes si zachovalo francouzskou atmosféru. Během prohlídky centra města uvidíme akademii San Lorenzo a místní katedrálu Concepción. Ubytování v casa particular. Volný večer - co si takhle vyjít do přístavu a zatančit salsu?
Snídaně


vodopád El Nicho - odpoledne na pláži

Po přibližně hodině jízdy ze Cienfuegos v závěru do pořádného kopce dojedete do národního parku (Topes de Collantes Natural Park) k mohutnému vodopádu. V celém parku je dovoleno koupání v řece, která pramení kousek od vyhlídky. Pod výše položeným vodopádem se dá osvěžit v horkých dnech chladivou vodou v laguně. Dá se proplavat skrz proud padající vody až do jakéhosi úkrytu vytvořeného z vápencového převisu. O několik schodů výše je nádherná vyhlídka (Mirador Hanabanilla) na celý národní park, přehradu (Embalse Hanabanilla) a příjezdovou komunikaci
Snídaně


Trinidad

Po snídani odjezd do historického města Trinidad, v r. 1988 vyhlášeném UNESCEM světovým kulturním dědictvím, prohlídka města. Trinidad byl založen v 16. století, pyšní se řadou uměleckých galerií a je spolu s Havanou považován za kulturní centrum Kuby. Budeme mít možnost ochutnat světoznámý nápoj Canchanchara. Návrat do hotelu na oběd a volné odpoledne na pláži.
Snídaně


Trinidad - Santa Clara - Varadero

Snídaně. Odjezd kolem malebného údolí cukrovarů, které bylo UNESCEM také vyhlášeno místem světového dědictví. Zde se nacházejí dnes již nepoužívané cukrovary z 19. století a rozhledna Mirador. Příjezd do města Santa Clara. Prohlídka mauzolea a pomníku Che Guevarry na náměstí Revoluce. Po obědě přejezd do nejznámějšího střediska Kuby - Varadera. Ubytování v hotelu na 2 noci se snídaní.
 
Snídaně


bílé pláže Varadera

poslední dny na Kubě strávíme lenošením na pláži a odpočinkem. Poslední den ve 12:00 check-out a přejezd na letiště. Přílet do Prahy druhý den.
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700