facebook
Panama a Kuba Fly & Drive -

Panama a Kuba Fly & Drive

11 nocí od 69 900 Kč
Kuba, Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Lodě proplouvající průplavem a země paradoxů.

S napětím budete pozorovat preciznost kapitánů v Panamském průplavu, vrátíte se v čase díky koloniální architektuře v Panama Vieja, setkáte se s potomky domorodých indiánů Embera.

Pravá Kuba není Varadero! Kuba je opravdovou zemí paradoxů a propastí. Najdete tady dvojí měnu, chudobu, ale i úsměv na tváři místních. Mobil je raritou, drobné podnikání je povoleno a největším snem je život v USA.

Proč jet na Kubu? Samozřejmě kvůli čistým písečným plážím Karibiku, krásné přírodě, městům s koloniální architekturou, potápění, proslulým koktejlům nebo bouřlivému nočnímu životu… Ale nejeden cestovatel uvede jako hlavní důvod možnost poznat na vlastní kůži obyčejný život v komunistické zemi.

A co ještě na Kubě uvidíte? Lidi, kteří si přes všechny těžkosti dokážou užívat života při nejrůznějších slavnostech a festivalech a kteří milují salsu, ale také posedávání a klábosení před vlastním domem. Tabákové farmy na venkově a továrnu na výrobu doutníků v Havaně, protože v tomto oboru jsou Kubánci stále mistři. Zemědělce orající pole téměř výhradně s párem volů, protože mechanizace je pro ně nedostupná. 

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • vychutnáte si koloniální města Havanu, Cienfuegos a Trinidad
  • ochutnáte pravý kubánský rum či vyhlášený nápoj Canchanchara a naučíte se zapalovat doutníky
  • poznáte zemědělskou krajinu Viňales a zalenošíte si na bílých plážích Varadera
  • Panamský průplav = patří k nejvýznamnějším stavbám Ameriky
  • indiánská komunita Embera
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. a 2. den Panamský průplav a Panama City

3. den Indiánská komunita Embera

4. a 5. den Havana a muzeum rumu

6. den  výroba doutníků v Pinar del Río a krajina Viňales 

7. den Cienfuegos

8. den vodopád El Nicho a pláž Ancón

9. den Trinidad

10. den Santa Clara a mauzoleum Che Gevary 

11. a 12. den bílé pláže Varadera 

Cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Panama a Havana - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
přelet Panama City - Havana
transfery letiště - hotel - letiště v Panamě
3 noci ubytování se snídaní v hotelu Best Western Plus Zen v Panama City
2 x oběd v Panamě
celodenní výlet Panama City a kanál (8 hodin)
celodenní výlet komunita Embera a jezero Gatún (7 hodin)
pronájem auta na dobu pobytu (převzetí a vrácení na letišti v Havaně)
2 noci ubytování v hotelu 2*/3* se snídaní v Havaně
1 noc ubytování v hotelu 2*/3* v Pinar del Río se snídaní
1 noc ubytování v hotelu 2*/3* v Cienfuegos se snídaní
2 noci ubytování v hotelu 2*/3* na Playa del Ancón (Trinidad) se snídaní
2 noci ubytování v hotelu 2*/3* ve Varaderu
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 990 Kč/os
vízum - 800 Kč/os
připojištění auta - cca. 35 CUC na den
deposit kreditní kartou - cca. 450 CUC
příplatek za druhého řidiče - cca. 20 CUC/den

přílet do Panama City

Odlet v ranních hodinách z Prahy s přestupem na některém z evropských letišť. Přílet do Panamy v podvečer, transfer do hotelu Best Western Plus Zen nebo podobný v Panama City a ubytování. Panama City a Panamský průplav

Dnes se nasnídáme, poté se odhlásíme z hotelu a pojedeme na prohlídka hlavního města Panamy. Casco Viejo (historické centrum) dnešního hlavního města, známé jako koloniální Panama, je tichá okouzlující oblast s úzkými uličkami a s balkóny plnými květin. Na jejím okraji leží Francouzský park s francouzským velvyslanectvím jako památka francouzským stavitelům, kteří začali stavět průplav. Při této procházce se můžete pokochat nádherným pohledem na siluetu Panamských mrakodrapů, most Ameriky atd.
V Casco Viejo najdeme znamenitá muzea, např. Muzeum průplavu, jež sleduje panamskou historii jako "cestu" spojující Atlantik a Pacifik od časů starých Hispánců až do dnešní doby. Vedle je Muzeum národní historie a stará katedrála s třpytícími se věžičkami vykládanými perlami. V blízkosti je muzeum, věnované umění v náboženství, založené ve starém klášteře Santo Domingo. Pár bloků od katedrály San Jose je nádherný Zlatý oltář složitě vyřezávaný ze dřeva a zdobený zlatem. Dalším zajímavým místem v Casco Viejo je Prezidentský palác, kde se konají nedělní prohlídky.
Asi 2 míle od centra města můžeme navštívit zříceniny prvního hlavního města, známé pod názvy Stará Panama či Panama La Vieja z počátku 16.století. Není překvapením, že obrovská naleziště zlata lákala piráty do panamských vod.Stará Panama vyhořela a město bylo následně posunuto na západ, kde bylo založeno v roce 1671 současné hlavní město. Nejpůsobivější je katedrála s masivní věží a Biskupský dům. V blízkosti starých památek je trh s řemeslnou výrobou domorodců a restaurace s výhledem na panamský záliv.
Poté se pojedeme podívat ke zdymadlu Miraflores, odkud je nádherný výhled jak na kanál, tak na Panamu.
Snídaně - oběd


Indiánská komunita Embera

Dnes nás čeká asi 7 hodinový výlet po řece Gatún k Indiánské komunitě Embera Quera. Nalodíme se na kanoe a poplujeme po řece Gatún, odkud se budeme kochat nádhernou přírodní scenérii. Vesničané nám připraví tradiční pokrm jako oběd a můžeme zkusit i místní tance. Poté nám průvodce vysvětlí funkci léčivých rostlin a také se podíváme na ručně vyřezávané výrobky. Podle posledních genetických výzkumů mají Emberá polynézské předky, což potvrzuje dávný Heyerdahlův předpoklad, že se Polynésané doplavili až do Ameriky! Původně amazonští indiáni, žili až do roku 1.900 na území kolumbijské Amazonie a říkali si Choco. Z neznámých důvodů po tomto roce část Choco odemigrovala na území současného výskytu podél řeky Sambú v Panamě. Vytlačili zde původně žijící indiány Kuna a po mnoha jednáních s panamskými úřady si vymohli značnou nezávislost a statut autonomní komunity.
Snídaně - oběd


Panama City - Havana

Po snídani transfer na letiště a přelet do Havany (cca. 2,5 hodiny letu). Vyřízení imigračních formalit a půjčení auta a přejezd do hotelu v Havaně. Ubytování na 2 noci se snídaní. Večer si můžete zajít do místní restaurace.
Snídaně


Prohlídka Havany s ochutnávkou rumu

Dnes po snídani prohlídka historického centra. Uvidíte havanskou pevnost, Capitol, náměstí Las Armas s koloniálními paláci, bývalý prezidentský palác, náměstí Revoluce, proslulou pobřežní promenádu Malecón. Po obědě si prohlédnete havanskou katedrálu a muzeum kubánského rumu s ochutnávkou. Návštěva továrny na výrobu kubánských doutníků s možností jejich zakoupení
Snídaně


Pinar del Río a výroba doutníků

Brzy ráno snídaně. Odjezd do provincie Pinar del Rio – Vinales v západní části ostrova. Cestou navštívíte doutníkovou továrnu. Na vlastní oči uvidíte, jak se vyrábějí nejslavnější doutníky světa. Odtud budete pokračovat přírodou dál na západ. Pokračujete do údolí Viňales s překrásnou přírodou a výhledy do údolí z Los Jasmines. Víte, že zde se natáčel „major Zeman“? Navštívíte indiánské jeskyně El Indio s plavbou lodí po podzemní řece. Oběd v místní restauraci.
Snídaně


Pinar del Río - Cienfuegos

Snídaně. Přejezd krajinou s lány cukrové třtiny k jižnímu pobřeží Kuby do Cienfuegos, které se nachází v centrální části jižního pobřeží ostrova 250 km od Havany. Město bylo založeno v r. 1819 francouzskými usedlíky a dodnes si zachovalo francouzskou atmosféru. Během prohlídky centra města uvidíme akademii San Lorenzo a místní katedrálu Concepción. Ubytování v casa particular. Volný večer - co si takhle vyjít do přístavu a zatančit salsu?
Snídaně


vodopád El Nicho - odpoledne na pláži

Po přibližně hodině jízdy ze Cienfuegos v závěru do pořádného kopce dojedete do národního parku (Topes de Collantes Natural Park) k mohutnému vodopádu. V celém parku je dovoleno koupání v řece, která pramení kousek od vyhlídky. Pod výše položeným vodopádem se dá osvěžit v horkých dnech chladivou vodou v laguně. Dá se proplavat skrz proud padající vody až do jakéhosi úkrytu vytvořeného z vápencového převisu. O několik schodů výše je nádherná vyhlídka (Mirador Hanabanilla) na celý národní park, přehradu (Embalse Hanabanilla) a příjezdovou komunikaci
Snídaně


Trinidad

Po snídani odjezd do historického města Trinidad, v r. 1988 vyhlášeném UNESCEM světovým kulturním dědictvím, prohlídka města. Trinidad byl založen v 16. století, pyšní se řadou uměleckých galerií a je spolu s Havanou považován za kulturní centrum Kuby. Budeme mít možnost ochutnat světoznámý nápoj Canchanchara. Návrat do hotelu na oběd a volné odpoledne na pláži
Snídaně


Trinidad - Santa Clara - Varadero

Snídaně. Odjezd kolem malebného údolí cukrovarů, které bylo UNESCEM také vyhlášeno místem světového dědictví. Zde se nacházejí dnes již nepoužívané cukrovary z 19. století a rozhledna Mirador. Příjezd do města Santa Clara. Prohlídka mauzolea a pomníku Che Guevarry na náměstí Revoluce. Po obědě přejezd do nejznámějšího střediska Kuby - Varadera. Ubytování v hotelu na 2 noci se snídaní.
Snídaně


bílé pláže Varadera

poslední dny na Kubě strávíme lenošením na pláži a odpočinkem. Poslední den ve 12:00 check-out a přejezd na letiště. Přílet do Prahy druhý den
SnídaněMARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700