Madagaskar s českým průvodcem

Madagaskar s českým průvodcem

6-10 nocí od 77 500 Kč

Madagaskar s českým průvodcem

Poznejte krásy Madagaskaru na dvou týdenní cestě s českým průvodcem.
Vyberte si ze dvou variant - zkráceného 8 nebo 14 denního poznávací zájezdu s možností prodloužení o pobyt na pláži v Nosy Be.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Madagaskar - stále tajemný a turisticky nezatížený ostrov. Jedinečné místo, kombinující přírodu i kultury Afriky, Indie i Tichomoří. Pokud jste duší dobrodruzi, hledáte neprobádaná místa a chcete si nakonec odpočinout na pláži s minimem turistů, pak bude Madagaskar pro Vás dobrou volbou.
  • S Marco Polo cestujete v malé skupince, těch, kteří chtějí mít skutečně mimořádný zážitek. Maximální počet je 6 osob + průvodce.
  • Při rezervaci zájezdu obdržíte seznam hotelů, kde budeme ubytování, můžete si tedy sami překontrolovat, že kvalita a bezpečnosti je pro nás na prvním místě.
  • Marco Polo vždy drží slovo - program neměníme, vždy říkáme a předem informujeme o všech detailech a možnostech.
  • Způsobem naší práce se odlišujeme. U každého jednotlivého zájezdu přemýšlíme, jak lze Vaši cestu udělat ještě lepší a zajímavější.
  • Zaručujeme, že Vaše vysněné zážitky budou skutečné a ne jen popsané z katalogu nebo líbivých fotografií.
  • Neprodáváme katalogové zájezdy, ale vytváříme zážitky.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Společný odlet z Vídně (z Prahy za příplatek) na Madagaskar.

Přílet na Madagaskar. Ubytování a první seznamování s malgašskou kulturou.

Odlet na jih do Toliara. Prohlídka města a začátek velkého putování.

Odjezd do Národního parku Isalo. Ubytování v krásném hotýlku s bazénem.

Celodenní výlet do národního parku a poznávání přírody.

Odjezd do Národního parku Ranomafana se zastávkou v přírodní rezervaci Anja Reserve, kde spatříte lemury v přirozeném prostředí, chameleony, různé druhy hadů a ptáků

Celodenní výlet do NP Ranomfana, nacházejícího se v tropickém deštném pralese s množstvím vodopádů a peřejí, lemurů i orchideí.

Konec varianty se zkráceným programem:Odjezd zpět do Antananariva a odlet domů, případně do Nosy Be a pobyt v hotelů na pláži.

Nebo pokračování prodlouženého programu Antsirabe - Andasibe
Odjezd dále na sever k národnímu parku Andasibe a výlet na Lemuří ostrov.

Celodenní výlet do NP Andasibe za divokými lemury.

Odjezd na východní pobřeží ke kanálům Pangalanes, které tvoří množství vzájemně propojených jezer, zasahujících až k pobřeží oceánu. Ubytování v přírodní rezervaci Palmarium.

Celodenní výlet po rezervaci Palmarium a odpoledne odpočinek u jezera a moře.

Odjezd do Tamatave a odlet do Antananarivo. Poslední společný večer a rozloučení s Madagaskarem.

Odlet z Antananarivo zpět domů nebo do Nosy Be a odpočinek na překrásných plážích severní části ostrova.

Cena zahrnuje

* mezinárodní letenky vč. letištních tax v hodnotě 20.320 Kč/os.
* vnitrostátní letenky Antananarivo - Toliara a Tamatave - Antananarivo vč. letištních tax
* ubytování v hotelech kategorií 2*-4* s polopenzí
* veškerá doprava a transfery
* vstupy do NP v hodnotě více jak 2500 Kč
* pojištění CK proti úpadku
* vízum na Madagaskar

Cena nezahrnuje

* základní pojištění léčebných výloh
* volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

Den 1: Odlet do Antananarivo

Odlet z Vídně (z Prahy za příplatek) do Antananarivo na Madagaskaru.Den 2.: Antananarivo

Přílet do hlavního města Madagaskaru - Antananarivo, zkráceně Tana. Zde nás vyzvedne řidič a odjedeme do hotýlku v centru města, kde přenocujeme. Odpoledne nás čeká první seznamování s Malgaši (jak se správně nazývají obyvatele Madagaskaru), jejich kulturou a zvyky. Dnes zde strávíme jen jednu noc, ale ke konci naší cesty se sem ještě vrátíme. To pravé poznávání a dobrodružství nás teprve čeká.
Večeře


Den 3.: Antananarivo - Toliara

Dnes přeletíme do města Toliara na jihu ostrova. Po ubytování společně vyrazíme na prohlídku města s jeho typickými (africkými) tržnicemi s exotickým ovocem, zeleninou a kořením, nebo ručně tkaných oděvů (Lamba).Ochutnáte typická lokální jídla jako např. Ravitot a Romazava? Rozhodně to bude den, kdy naplno vklouzneme mezi místní obyvatelstvo a začneme tuto zemi opravdu poznávat.
Snídaně - večeře


Den: 4.: Toliara - Národní park Isalo

Po snídani se vydáme k pískovcovému masivu v NP Isalo. Cestou se před námi začne častěji objevovat typická madagaskarská flóra - jeden ze symbolů této nádherné země - baobaby. Projíždět budeme přes města Ilakaka a Sakaraha, která pamatují boom, kdy zde byly nalezeny safíry. I dnes cestou zahlédnete mnoho místních, kteří stále zkoušejí své štěstí. V Národním parku Isalo nás čeká dvoudenní objevování kaňonů a náhorních plošin v jedinečné madagaskarské přírodě.
Ubytování v krásném resortu Jardin du Roy s kamennými bungalovy a bazénem, tady si po náročném dni opravdu odpočinete.
Snídaně - večeře


Den 5.: Národní park Isalo

Dnes nás čeká skvělá příležitost objevovat krásné kaňony s dramatickými útesy, přetvořenými během nekonečného toku času za působení větru a vody do fantastických tvarů. Během výletu také dojdeme k "La Piscine Naturelle", přírodnímu "bazénu" pod vodopádem, ukrytému v divoké přírodě mezi skalami a palmami, kde se můžete vykoupat a odpočinout si. Odpoledne se můžete třeba vydat na výlet na koni, další trek do jiných částí masivu či jen relaxovat v rezortu. Není lepší závěr dne, než pozorovat západ slunce skrze nádherné skály národního parku.
Snídaně - večeře


Den 6.: Isalo - Národní park Ranomafana

Po snídani nas čeká odjezd do Národního parku Ranomafana. Cesta vede přes sedlo Horombe s horským masívem Isalo, kde se pasou ohromná stáda zebu, pak projedeme savanou a zastavíme se v rezervaci Anja, kde spatříme lemury v jejich přirozeném prostředí, chameleony, různé druhy hadů a ptáků. Po příjezdu do NP Ranomafana se ubytujeme v lodži, která se nachází nedaleko vstupu do národního parku.
Snídaně - večeře


Den 7.: Ranomafana

Výlet do národního parku, který pokrývá 41.000 ha deštného lesa s množstvím vodopádů a peřejí. Je také domovem 12 druhů lemurů včetně zlatého bambusového a také 118 druhů ptáků. Množství turistických cest a stezek nás provede hustým pralesem s množstvím různých druhů orchidejí, palem, kapradin, ještěrek, chameleonů a malých barevných žabek. Nakonec vodopády na řece Namoroně.
Snídaně - večeře


Den 8.: Ranomafana - Antsirabe - Antananarivo - konec varianty se zkráceným programem

Dnes bude čekat závěr programu ty, kteří zvolili kratší variantu. Odjedeme zpět do Antananariva a následně a odlet zpět domů, případně odletíte do Nosy Be k moři, kde Vás čeká pobyt v hotelů na pláži.
Pokračování prodloužené varianty: Ranomafana - Antsirabe - Antananarivo - NP Andasibe
Dnes brzy ráno odjedeme dále na sever k národnímu parku Andasibe. Cesta vede přes průsmyk Col de Tapias, kde se vyskytují stromy tapie, které poskytují potravu housenkám, z jejichž kokonů se vyrábí malgašské hedvábí.
Cestou se zastavíme a prohlédneme město Antsirabe, které je centrem těžby a zpracování drahokamů a polodrahokamů. Koloniální dobu připomínají termální lázně, stylová budova nádraží, nebo honosné vily.
Až dorazíme k národnímu parku Andasibe-Matadia, vypravíme se na Lemuří ostrov, kde budeme mít tyto slavné a velmi typické obyvatele Madagaskaru, doslova na dosah ruky (někdy i blíže).
Snídaně - večeře


Den 9: Národní park Andasibe-Mantadia

Dnes budeme mít celý den na objevování přírody národního parku. V této tropické a podhorské krajině se velmi daří lemurům, takže bude mnoho příležitostí spatřit jak lemury, tak i různé druhy plazů nebo ptáku.
Z lemurů se zde vyskytuje nejčastěji lemur Indri, který je největším druhem a připomíná spíše medvídka. Inriho uslyšíte také "zpívat" a právě dnes se brzy ráno, za mlhy, vypravíme do míst, kde se tento druh vyskytuje nejhojněji a jedinci spolu komunikují zpěvavým hlasem. Určitě také uvidíte nebo zahlédnete další druhy jako red-bellied lemur, brown lemur, lesser bamboo lemur, noční lemury - brown mouse lemur, greater dwarf lemur (září/říjen - květen), Eastern woolly lemur, sportive lemur, nebo vzácného aye aye.
Snídaně - večeře


Den 10.: Andasibe - Pangalanes

Dnes zamíříme k východnímu pobřeží ke kanálům Pangalanes, do jedné z nejkrásnějších oblastí na východním pobřeží. Vesnice Manambato leží na březích jezera Rasaobe, které tvoří součást přes 600 km dlouhého kanálu Pangalanes - množství vzájemně propojených jezer, zasahujících až k pobřeží oceánu. Zde se nalodíme a necelou hodinu poplujeme přes jezero Rasoabe k našemu hotelu na břehu jezera v rezervaci Palmarium, kde budeme obklopeni krásnou tropickou přírodou. Usínání za jejich zvuků bude další zážitek, který je potřeba prožít.
Snídaně - večeře


Den 11.: Panagales

Dnes navštívíme soukromou přírodní rezervaci Palmarium. Na tomto poloostrově, na rozloze 46 ha, se nachází typická madagaskarská flóra a fauna. Odpoledne návrat zpět do hotelu a odpočinek na pláži u jezera (resp. u moře).
Snídaně - večeře


Den 12: Palmarium - Tamatave - Antananarivo

Dopoledne se vypravíme na cestu do Tasmave, projedeme kolem tradičních vesnic, kde uvidíte běžný život místních obyvatel, koupající se a hrající si děti, obvykle odpočívající muži (nebo lovící ryby) a ženy, které jako skoro kdekoliv jinde na světě těžce pracují. Po příjezdu do Tamatave odletíme zpět do Antananariva. kde nás čeká závěrečná noc.
Snídaně - večeře


Den 13.: Antananarivo - Odlet

Dnes transfer na letiště a odlet zpět domů
Přílet zpět do Vídně (Prahy 14. den)
Snídaně


Den 14.: Vídeň (Praha)

PříletFAKULTATIVNĚ ODLET DO NOSY BE - ODPOČINEK U MOŘE

Po náročném programu bude největší odměnou odpočinout si na překrásných plážích Indického oceánu.
Nabízíme Vám balíček 4 nocí (možnost po dohodě prodloužit) v nádherném hotelu na ostrově Nosy Komba + letenka (Antananarivo - Nosy Be)
V ceně je kromě letenek a ubytování (standardní dvoulůžkový pokoj) se snídaní a večeří, a také transfer z letiště v Nosy Be a zpět.
Alternativně můžete z volit jakýkoliv jiný hotel např. Tsara Komba Lodge, Constance Tsarabanjima atd. nebo si pobyt libovolně prodloužit.
Návrat domů rovnou z Nosy Be s 1 přestupem - není nutné se vracet zpět do Antananariva.
Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa