Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Malta a Gozo s českým průvodcem

7 nocí od 39 900 Kč

Malta a Gozo s českým průvodcem

Malta - místo pohody, poznání a romantiky ve vodách Středozemního moře, které k návštěvě láká příjemným subtropickým podnebím, křišťálově modrým mořem a pohostinnou atmosférou, tak to je maltské souostroví, tedy ostrovy Malta, Gozo a Comino, které od Sicílie dělí jen asi sto kilometrů.

Malta svým návštěvníkům předkládá i mnoho historických zajímavostí, v nichž se spojily vlivy různých kultur a národů. Pozůstatky několika chrámů v Hagar Qim a Mnjadře na jižním pobřeží jsou dokonce považovány za nejstarší na světě. Také místní lázně, akvadukty a patricijské domy pocházejí z doby římské. Nejen kulturu, ale historii obecně významně ovlivnil řád Maltézských rytířů. Červené telefonní budky a jízda vlevo jsou pak dědictvím britského osídlení. Proto také nebude problém dorozumět se téměř se všemi Malťany anglicky.

Vítejte v hotelu Cavalieri Art Hotel v oblasti San Giljan (St Julian). Nejbližší města jsou Valletta (7 km) a Sliema (2 km). Z hotelu se snadno dostanete k autobusovým zastávkám, barům a restauracím a centra města. Vzdálenosti z hotelu: Portomaso Casino (400 m).

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • opevněná města jako Valletta, Vittoriosa, Mdina, Victoria
  • megalitické chrámy z doby kamenné
  • rybářský přístav Marsaxlokk a skalní útes Modrá jeskyně
  • romantický ostrov Gozo s jeskyní nymfy Kalypsó
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den přílet na ostrov Malta

2. den hlavní město Valletta

3. den Trojměstí (Birgu)

4. den volný den k odpočinku

5. den megality, Marsaxlokk a Modrá jeskyně

6. den ostrov Gozo

7. den Mdina a ochutnávka vína

8. den ranní odlet

Cena zahrnuje

letenku Praha - Malta - Praha přímým letem
transfery letiště - hotel - letiště
ubytování 7 nocí se snídaní v hotelu Cavalieri 4*
výlety s česky hovořícím průvodcem dle programu
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění

Cena nezahrnuje

připojištění proti stornu - 1 490 Kč/os
obědy a večeře
místní ECO taxu na hotelu - 0,5 EUR/os/noc

přílet na Maltu

přílet na Maltu v odpoledních hodinách a transfer do hotelu. Ubytování a volné odpoledne.
hlavní město Valletta

Valletta, hlavní město Malty, se může pochlubit neobyčejně dlouhou a pestrou historií. A protože v maltské metropoli každá kultura zanechala svůj odkaz, najdeme zde neuvěřitelné množství historických památek.
V maltské metropoli žije přibližně 7000 obyvatel. Valletta má nádhernou polohu, rozkládá se mezi dvěma přístavy Marsamxett a Grandharbour. Od svého vzniku patřilo město do sféry vlivu mnoha rozdílných kultur, Féničanů, Řeků, Kartáginců, Římanů, pak bylo součástí Byzantské říše, a poté rytířů řádu sv. Jana Jeruzalémského (odtud tedy známý pojem maltézští rytíři). Jen pro zajímavost, hlavním městem byla původně Vittoriosa (maltézsky Birgu) nedaleko Valletty.

Snídaně


Trojměstí

Tvoří jej Vittoriosa (někdy také nazývaná Birgu), Cospicua (nazývána také Bormla) a Senglea (nazývaná také Isla). Tvoří jednolitý celek, který byl v minulosti silně opevněn. Podle informací byla oblast, tehdy ještě nazývaná Birgu, osídlena již v době Féničanů.
Poskytují návštěvníkům jak pěkné výhledy na Vallettu, tak opět malebné uličky s restauracemi a kavárnami. Každé z měst má jakoby přidělený jeden výběžek ostrova zasahující do moře směrem k Vallettě.
Přístav Vittoriosa (maltsky Birgu), který se rozkládá na malém poloostrůvku, si maltézští rytíři zvolili jako své sídlo především pro jeho strategickou polohu. Když se pak v roce 1675 se přestěhovali do Valletty, zanechali po sobě velké dědictví, zejména co se týče architektury. Jen pro zajímavost, nejčastějším druhem budov jsou nemocnice a hospody. Dominantou města je kostel sv. Vavřince z 16. století s devíti kaplemi.
Pokud vás zajímají lodě a vše, co s nimi souvisí, zajdeme si ve Vittoriose do Národního námořního muzea, které původně sloužilo jako pekárna. Významnou památkou je Památník Svobody postavený na oslavu odchodu britského vojska z Malty. Mezi další památky patří paláce, Inkvizitorský palác, Biskupský palác, Rytířský palác a Univerzitní palác.

Snídaně


volný den k odpočinku

dnešní den si vyhraďte na nákupy či jenom tak pro procházku po promenádě v St. Julian.

Snídaně


megality, Marsaxlokk a Modrá jeskyně

V exkluzivní poloze na jižních útesech nad mořem ční do krajiny jedny z nejstarších staveb na ostrově, megalitické chrámy Hagar Qim a Mnajdra. Stojí osamoceny v krajině a dávají celému prostoru mystický ráz.
Chrám Hagar Qim byl postaven zhruba v letech 2400-2000 př.n.l. Z dosud neznámého důvodu byl chrám několikrát rozšiřován, takže jej nakonec tvořilo šest oválných síní ohraničených obvodovou zdí. Jako základní materiál při stavbě chrámu byl použit místní snadno opracovatelný vápenec, který těžko odolává erozi. Přesto se na ruinách chrámu dochovala některá zdobení, například zde byl nalezen sloup s netradičními „palmovými“ rytinami. Největší zdejší magalit je necelých 7 metrů vysoký a váží 20 tun.
Kdo chce poznat život na Maltě se vším všudy, ten by rozhodně neměl minout rybářské centrum Marsaxlokk. V přístavu kotví stovky luzzu, malých lodiček, které hýří všemi barvami, a jsou proto vděčným objektem pro fotografy. Zdejší muži se živí především rybolovem, anebo jsou zaměstnaní v turistickém ruchu. Jejich manželky vyrábějí různé dekorativní předměty a bytové doplňky, které si tu samozřejmě můžete koupit. Neméně fotogenická je také pevnost nedaleko Marsaxlokku – Fort St. Lucian postavená stejně jako ostatní pevnosti na Maltě na ochranu před tureckým nebezpečím.

Snídaně


ostrov Gozo

Gozo bývá často nazýváno „Ostrovem zázraků“, ostrovem , kde ztroskotal Odyseus a nymfa Kalipso ho zlákala a uvěznila na 7 let. Teprve po sedmi letech se mohl vrátit ke své milované ženě Penelopé.

Ostrov opředený takovými mýty v nás evokuje představy, jak to tu asi mohlo vypadat před mnoha a mnoha milióny let. Ostrov, který je rozlohou podobný okresnímu městu je velmi oblíbený pro svoji poklidnou atmosféru.
V Kastilštině slovo Gozo znamená radost, štěstí, potěcha, což koresponduje s latinským příslovým používaným v té době „ Fertilis ab undis caput effero – Země hojnosti tyčící se z moře „ (volně přeloženo).
Arabové přišli na Maltu v roce 870 našeho letopočtu a podmanili s tento krásný kus země. Jejich semitský jazyk měl velký vliv na tamnější obyvatelstvo a ostrov byl nazýván Ghawdex (čti Au-deš) . Název se ujal a do dnes jej používají někteří domorodci.
Celkový ráz ostrova je vesnický a jednoduchý, jeho kultura a způsob života má hluboké kořeny v rybaření, pastýřství a zemědělských aktivitách. Ze zemědělské produkce jsou to rajčata, melouny, víno, fíky, pomeranče a mandarinky.
Gozo je sice vzdálené pouze 5km od sousední Malty, ale je kompletně jiné, svojí strukturou a vzhledem. Půda je tu úrodná, v nižších vrstvájch je hodně jílu, což má za následek pomalejší vsakování dešťové vody. Proto je ostrov více zelený skoro celý rok.

Snídaně


 Mdina a ochutnávka vína

půldenní výlet do původního hlavního města Mdiny, návštěva Mosty a kostela s 3.největší kopulí v Evropě, ochutnávka vín v tradičním vinařství Meridiana

Snídaně


odlet

Brzký ranní odlet do Prahy.

SnídaněKontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa