facebook
Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku -

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku

7 nocí od 66 890 Kč
Mexiko, Poznávací zájezdy

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku

Poznávací zájezd do Mexika: Mayské poklady Yucatanu s pobytem u moře, nabízí skvělou alternativu ke klasickým poznávacím zájezdům do oblasti Yucatanu. V programu je zahrnutých několik známých a vyhlášených míst, památek UNESCO - Chichenitza, Palenque, Uxmal a jsou doplněny málo známými místy, které jsou krásné a téměř bez turistů. Pobyt u moře vám dá čas na odpočinek.

V průběhu cestování vám vysvětlíme, jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali, co to je kalendář dlouhého počtu a jak moc byly oba pro Maye významné, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné chrámy devět stupňů, jak se liší stavba pyramidy od chrámu nebo proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Kromě starobylých mayských království uvidíte rozmanitou floru i faunu, od nízké neprostupné džungle na severu Yucatanu až po nejzachovalejší vysoké pralesy v oblasti Chiapasu.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá skupinka s českým průvodcem
  • Téměř neznámé památky - Bacalar, Chetumal, Becán a Campeche
  • Památky UNESCO - mayské město Palenque i Chichen Itza se svou slavnou pyramidou
  • Uxmal s nádherným areálem plným starých mayských památek
  • Posvátná jezírka cenoty
  • Město Merida se svou neopakovatelnou atmosférou
  • Pobyt u moře s all inclusive a s možností prodloužení pobytu

1. den - Odlet z Prahy do Mexika
Přílet do Cancunu, transfer do hotelu v centru Playa del Carmen.

2. den: Playa del Carmen Chichen Itza / Cenota Saamal / Merida
Ráno odjezd do Chichén Itzá (zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO), největšího a nejslavnějšího mayského království v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř.
Po prohlídce následuje koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem ve stylové haciendě . Poté návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tohoto proslaveného nápoje.
Přejezd do Meridy, Ubytovaní v centru města, hotel 3* se snídaní, prohlídka Meridy, při které uvidíte pamětihodnosti z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor: Palác, který si nechal postavit španělský conquistador Francisko F. Montejo, druhou nejstarší katedrálu na americkém kontinentě San Ildefoncio z 16. století, Guvernérův palác a další.

3. den: Merida / Uxmal / Campeche
Snídaně. Přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Přejezd do Campeche (centrum města na seznamu kulturního dědictví UNESCO), prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty, ubytování 3+* se snídaní.

3. den: Campeche / Palenque
Snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytovaní v hotelu 3+* volný program, návštěva centra Palenque

4. den: Palenque / Becán / Chicanná / Bacalar
Brzy ráno vyrazíme na cestu do Becánu, který leží ve státě Campeche. Po příjezdu budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království, na téměř všechny chrámy a paláce se dá ještě vystoupat.
Po krátkém transferu navštívíte království Chicanná, které v překladu z mayštiny znamená “Dům s hadími ústy”, toto království je postaveno ve stylu Chenes, který je charakteristický umístěním zoomorfních motivů – průčelí paláců je zobrazováno např. v podobě otevřeného chřtánu boha země nebo hada. V případě že bude uzavřeno naleziště Becán-Chicanná (zatím je stále zavřeno) navštívíme mayské království v Balamků, kde je zachovalá obří štuková plastika zobrazující motivy z mayské mytologie, následuje přejezd do Bacalaru, ubytování v hotelu 3* se snídaní u „jezera sedmi barev“ v Bacalaru.

5. den: Bacalar / Playa del Carmen
Ráno návštěva „jezera sedmi barev, možnost fakult. nezapomenutelného výletu lodí po jezeře, (pozor: ve středu není možné – zákaz všech plaveb po jezeře) které je napájeno 3 cenoty a koupání v krásné lokalitě uprostřed jezera. Čas na oběd a poté transfer na Riviera Maya a ubytování ve 4* hotelu Sunscape Akumal Beach Resort and Spa s All Inclusive.

6.-7. den: Pobyt u moře
Odpočinek v All Inclusive hotelu na pláži.

8. den: Odlet
Transfer na letiště a odlet domů.

9. den: Přílet

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Cancun a zpět v ekonomické třídě v hodnotě 17000 Kč s příručním zavazadlem (přeprava velkého zavazadla do 23 kg za příplatek 2800 Kč)
Veškerá doprava a transfery
Ubytování: 4 noci ve 3*-4* hotelech, lodžích a B&B se snídaní (možnost doobjednání polopenze). Závěrečný pobyt u moře na 3 noci (možnost prodloužení) ve 4* rezortu Sunscape Akumal Beach Resort and Spa s All Inclusive.
Českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu 2.-5. den (min. 6 osob, za příplatek od 2 os.)
Pitnou balenou vodu v autokaru (k dispozici lednička)
Veškeré uvedené výlety kromě fakultativních
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu  

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje
Vstupy do památek dle programu (cca 75 USD)
Spropitné řidiči cca 5 USD na osobu a den
Připojištění

1. den - Odlet z Prahy a přílet do Mexika

Přílet do Cancunu, transfer do hotelu v Playa del Carmen.
2. den - Playa del Carmen

Den určený k aklimatizaci,
odpočinku s možností koupání v moři nebo cenotech nebo archeolog. naleziště
Tulum.

Snídaně


3. den: Playa del Carmen / Bacalar / Chicanná

Ráno odjezd privátním A/C vanem z Playa del Carmen, zastávka u jezera Bacalar, kterému se říká „Jezero sedmi barev“ - koupání, možnost oběda a v podvečer příjezd do Chicanná, ubytování v ecoresortu...v džungli.

Snídaně


4. den - Chetumal / Becán / Palenque

Po snídani návštěva Becánu, kde budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království. Pokud bude toto archeolog. naleziště uzavřeno, navštívíme mayské království v nedalekém Balamkú, kde je zachovalá obří štuková plastika zobrazující motivy z mayské mytologie, následuje odjezd do Palenque.

Snídaně


5. den: Palenque / Bonampak / Lacanha

Brzy ráno se vydáme na cestu do
srdce Chiapasu. Po cestě je stylová snídaně v indiánské restauraci a poté
příjezd do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a
slavné nástěnné malby. Následuje příjezd do indiánské vesničky, ubytování a
oběd. Poté absolvujeme krátký trek džunglí, který bude jistě zajímavým
zážitkem. Naším průvodcem bude Victor, místní Maya z kmene Lacandonců, kteří
žijí v dokonalé symbióze s přírodou. Večeře a noc v rezervaci Lacanha v cabanas
(jednoduché bydlení). Lacanha je součást „La Reserva de la Biosféra Maya“ která
je největším zachovalým deštným pralesem severně od Amazonie s rozlohou 2,1 mil
ha.

Snídaně


6. den - Lacanha / Palenque / Campeche

Brzy ráno výlet do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města. Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystiky, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác.

Po prohlídce odjezd do Campeche, ubytování v historickém centru města (UNESCO). Prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty, hotel se snídaní.
7. den - Campeche / Uxmal / Merida

Snídaně v hotelu, přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště - jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami.

Po prohlídce možnost návštěvy kakaové farmy s ukázkou pěstování a zpracování čokolády, spojená s ochutnávkou nápoje, který pili staří Mayové (bez mléka a cukru ale s chili a medem)

Následuje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 16.století. Uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F.Monteja nebo Guvernérský palác…v Meridě zažijete autentickou atmosféru Mexika.

Snídaně


8. den - Merida / Chichén Itzá / Playa del Carmen

Ráno transfer do vnitrozemí Yucatanu a prohlídka největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu - Chichén Itzá. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám video zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř.
Po prohlídce následuje koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem ve stylové haciendě. Poté návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tohoto proslaveného nápoje. Následuje přesun do Playa del Carmen a ukončení poznávací části – pobyt v hotelu 3-4*se snídaní v centru města cca 5 min od pláže, nebo za příplatek all inclusive přímo na pláži Reef Playacar 4*

Snídaně


9.-10. den - Odpočinek u moře

Možnost fakult. výletů: doporučujeme: Tulum a Cobá, nebo Isla Contoy.

Snídaně


11. den - Playa del Carmen / letiště Cancun

Dopoledne volný program, poté odjezd na letiště v Cancunu a odlet do Evropy.

Snídaně


12. den - Přílet


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading