facebook
Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku -

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku

10 nocí od 57 590 Kč
Mexiko, Poznávací zájezdy

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku

Garantovaný termín s českým průvodcem od 8.11. s nocí navíc v Lacanha / Bonampak. Užijte si Mexiko bez nutností karantény, mnoha testů, nebo očkování.

Poznávací zájezd do Mexika: Mayské poklady Yucatanu s pobytem u moře, nabízí skvělou alternativu ke klasickým poznávacím zájezdům do oblasti Yucatanu. V programu je zahrnutých několik známých a vyhlášených míst, památek UNESCO - Chichenitza, Palenque, Uxmal a jsou doplněny málo známými místy, které jsou krásné a téměř bez turistů. Pobyt u moře vám dá čas na odpočinek.

V průběhu cestování vám vysvětlíme, jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali, co to je kalendář dlouhého počtu a jak moc byly oba pro Maye významné, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné chrámy devět stupňů, jak se liší stavba pyramidy od chrámu nebo proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Kromě starobylých mayských království uvidíte rozmanitou floru i faunu, od nízké neprostupné džungle na severu Yucatanu až po nejzachovalejší vysoké pralesy v oblasti Chiapasu.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá skupinka s českým průvodcem
  • Téměř neznámé památky - Bacalar, Chetumal, Becán a Campeche
  • Památky UNESCO - mayské město Palenque i Chichen Itza se svou slavnou pyramidou
  • Uxmal s nádherným areálem plným starých mayských památek
  • Posvátná jezírka cenoty
  • Město Merida se svou neopakovatelnou atmosférou
  • Pobyt u moře s možností all inclusive

1. den - Odlet z Prahy do Mexika
Přílet do Cancunu, transfer do hotelu v centru Playa del Carmen.

2. den - Tulum / Bacalar / Chicanná
Ráno odjezd privátním A/C vanem z Playa del Carmen, zastávka u jezera Bacalar, kterému se říká „Jezero sedmi barev“ - koupání, možnost oběda a v podvečer příjezd do Chicanná, ubytování v ecoresortu...v džungli.

3. den - Chicanná / Becán / Palenque
Po snídani návštěva Becánu, kde budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království. Pokud bude toto archeolog. naleziště uzavřeno, navštívíme mayské království v nedalekém Balamkú, kde je zachovalá obří štuková plastika zobrazující motivy z mayské mytologie, následuje odjezd do Palenque.

4. den - Palenque / Campeche
Brzy ráno výlet do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města. Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystiky, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác.

Po prohlídce odjezd do Campeche, ubytování v historickém centru města (UNESCO). Prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty, hotel se snídaní.

5. den - Campeche / Uxmal / Merida
Snídaně v hotelu, přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště - jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami.

Po prohlídce možnost návštěvy kakaové farmy s ukázkou pěstování a zpracování čokolády, spojená s ochutnávkou nápoje, který pili staří Mayové (bez mléka a cukru ale s chili a medem)

Následuje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 16.století. Uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F.Monteja nebo Guvernérský palác…v Meridě zažijete autentickou atmosféru Mexika.

6. den - Merida / Chichén Itzá / Playa del Carmen
Ráno transfer do vnitrozemí Yucatanu a prohlídka největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu - Chichén Itzá. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám video zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř.
Po prohlídce následuje koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem ve stylové haciendě. Poté návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tohoto proslaveného nápoje. Následuje přesun do Playa del Carmen a ukončení poznávací části – pobyt v hotelu 3-4*se snídaní v centru města cca 5 min od pláže, nebo za příplatek all inclusive přímo na pláži Reef Playacar 4*

7.-10. den - Volno a pobyt u moře
Možnost fakult. výletů: doporučujeme: Tulum a Cobá, nebo Isla Contoy.

11. den - Playa del Carmen / letiště Cancun
Dopoledne volný program, poté odjezd na letiště v Cancunu a odlet do Evropy.

12. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Cancun a zpět v ekonomické třídě v hodnotě 17000 Kč s příručním zavazadlem (přeprava velkého zavazadla do 23 kg za příplatek 2800 Kč)
Veškerá doprava a transfery
Ubytování ve 3*-4* hotelech, lodžích a B&B se snídaní (možnost doobjednání polopenze). Závěrečný pobyt u moře 5 nocí v příjemném 3* B&B se snídaní cca 5 min. od pláže, nebo za příplatek 4* rezort přímo u moře s All inclusive.
Českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu (min. 6 osob)
Pitnou balenou vodu v autokaru (k dispozici lednička)
Veškeré uvedené výlety kromě fakultativních
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu  

Cena nezahrnuje

Osobní výdaje
Vstupy do památek dle programu (cca 75 USD)
Spropitné řidiči cca 5 USD na osobu a den
Připojištění

1. den - Odlet z Prahy a přílet do Mexika

Přílet do Cancunu, transfer do hotelu v Playa del Carmen.
2. den - Tulum / Bacalar / Chetumal

Ráno odjezd privátním A/C vanem z Playa del Carmen, zastávka u jezera Bacalar, kterému se říká „Jezero sedmi barev“ - koupání, možnost oběda a v podvečer příjezd do Chicanná, ubytování v ecoresortu...v džungli.

Snídaně


3. den - Chetumal / Becán / Palenque

Po snídani návštěva Becánu, kde budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království. Pokud bude toto archeolog. naleziště uzavřeno, navštívíme mayské království v nedalekém Balamkú, kde je zachovalá obří štuková plastika zobrazující motivy z mayské mytologie, následuje odjezd do Palenque.

Snídaně


4. den - Palenque / Campeche

Brzy ráno výlet do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města. Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystiky, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác.

Po prohlídce odjezd do Campeche, ubytování v historickém centru města (UNESCO). Prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty, hotel se snídaní.
5. den - Campeche / Uxmal / Merida

Snídaně v hotelu, přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště - jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami.

Po prohlídce možnost návštěvy kakaové farmy s ukázkou pěstování a zpracování čokolády, spojená s ochutnávkou nápoje, který pili staří Mayové (bez mléka a cukru ale s chili a medem)

Následuje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 16.století. Uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F.Monteja nebo Guvernérský palác…v Meridě zažijete autentickou atmosféru Mexika.

Snídaně


6. den - Merida / Chichén Itzá / Playa del Carmen

Ráno transfer do vnitrozemí Yucatanu a prohlídka největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu - Chichén Itzá. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám video zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř.
Po prohlídce následuje koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem ve stylové haciendě. Poté návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tohoto proslaveného nápoje. Následuje přesun do Playa del Carmen a ukončení poznávací části – pobyt v hotelu 3-4*se snídaní v centru města cca 5 min od pláže, nebo za příplatek all inclusive přímo na pláži Reef Playacar 4*

Snídaně


7.-10. den - Odpočinek u moře

Možnost fakult. výletů: doporučujeme: Tulum a Cobá, nebo Isla Contoy.

Snídaně


11. den - Playa del Carmen / letiště Cancun

Dopoledne volný program, poté odjezd na letiště v Cancunu a odlet do Evropy.

Snídaně


12. den - Přílet


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Podobné produkty

Velký okruh z Mexico city na Yucatán - Český průvodce Poznávací zájezdy | Mexiko

Velký okruh z Mexico city na Yucatán

86 990 Kč 13

Velmi malá skupinka 6-8 cestujících s českým průvodcem po autentických místech spjatá s mayskou a aztéckou kulturou, historií a krásnou přírodou. Zkušený český průvodce, který vám vysvětlí historii a její souvislosti a zasvětí třeba i do mexické kuchyně.

Detail Termíny a ceny +
Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku - Český průvodce Poznávací zájezdy | Mexiko

Krásy Yucatánu a Chiapasu s pobytem u Karibiku

57 590 Kč 10

Garantovaný termín s českým průvodcem od 8.11. s nocí navíc v Lacanha / Bonampak. Užijte si Mexiko bez nutností karantény, mnoha testů, nebo očkování.

Poznávací zájezd do Mexika: Mayské poklady Yucatanu s pobytem u moře, nabízí skvělou alternativu ke klasickým poznávacím zájezdům do oblasti Yucatanu. V programu je zahrnutých několik známých a vyhlášených míst, památek UNESCO - Chichenitza, Palenque, Uxmal a jsou doplněny málo známými místy, které jsou krásné a téměř bez turistů. Pobyt u moře vám dá čas na odpočinek.

V průběhu cestování vám vysvětlíme, jak funguje posvátný mayský kalendář, k čemu ho Mayové používali, co to je kalendář dlouhého počtu a jak moc byly oba pro Maye významné, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné chrámy devět stupňů, jak se liší stavba pyramidy od chrámu nebo proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Kromě starobylých mayských království uvidíte rozmanitou floru i faunu, od nízké neprostupné džungle na severu Yucatanu až po nejzachovalejší vysoké pralesy v oblasti Chiapasu.

Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně“ prováděnou masovou turistikou.

Hledáte dovolenou v Mexiku, nebo jen levné letenky do Mexika? Rádi Vám připravíme pobyt na míru - letenky, hotel podle vašeho rozpočtu, Cancún, Mexico City.... Napište nám, nebo zavolejte.

Detail Termíny a ceny +
loading