facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy a přílet do Mexika

Ráno odlet z Prahy.

KL 1350  PRAGUE AMSTERDAM 06:00 07:35

DL 047 AMSTERDAM NEW YORK 09:15 11:48

DL 488 NEW YORK CANCUN 16:40 20:55

Večer přílet do Mexika na letiště v Cancunu a transfer do hotelu 4*, cca 25 minut jízdy z letiště. Ubytování a nocleh.

Večeře


2. den - Tulum / Bacalar / Chetumal

Ráno odjezd z Cancunu, zastávka v Tulumu, a prohlídka tohoto velmi zajímavého archeologického naleziště z pozdně klasického mayského období. Chrámy s výhledem na karibské moře patří mezi nejvíce fotografovaná místa v Mexiku.

Přejezd k jezeru Bacalar, kterému se říká „Jezero sedmi   barev“- báječné koupání. Oběd.

Přejezd do Chetumalu, ubytování v hotelu 4*, večeře a nocleh.

Snídaně - oběd - večeře


3. den - Chetumal / Becán / Palenque

Po snídani transfer do Becánu, který se nachází v jižním Yucatanu v džungli v oblasti zvané Rio Bec, která navazuje na  největší mexickou biosférickou rezervaci o rozloze 1,8 mil. akrů. Zde budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království, na téměř všechny chrámy a paláce se dá jěště vystoupat.

o krátkém transferu  navštívíte Chicanná, které v překladu z mayštiny znamena “Dům s hadími ústy”, toto království je postaveno ve stylu Chenes, který je charakteristický umístěním zoomorfních motivů – průčelí paláců je zobrazováno např. v podobě otevřeného chřtánu boha země nebo hada. Oběd.

Odpoledne transfer do Palenque a noc v hotelu 4*, večeře a nocleh.

Snídaně - oběd - večeře


4. den - Palenque / Campeche

Brzy ráno prohlídka archeologické zóny Palenque (Palenque je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO) a  prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo.

Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác.

Po prohlídce transfer do Capmeche (centrum města na seznamu kulturního dědictví UNESCO), prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty. Ubytování v historickém centru  města, večeře a noc v hotelu 4*.

Snídaně - oběd - večeře


5. den - Campeche / Uxmal / Merida

Snídaně v hotelu a přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického   naleziště - jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami.

Následuje transfer Meridy a prohlídka historického centra města, návštěva pamětihodností z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor: San Ildefonso druhá nejstarší katedrála na americkém kontinentě, dále palác ktery si nechal vybudovat conquistador Francisco F. Montejo a Guvernérský palác. Ubytování v hotelu 4* v historickém centru, večeře a nocleh.

Snídaně - oběd - večeře


6. den - Merida / Chichén Itzá / Playa del Carmen

Ráno odjezd do Chichén Itzá a návštěva nejznámějšího  mayského království. Jeho nejznámější stavba byla rovněž vybrána mezi 7 novodobých divů světa a je zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO a je to Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo s proslaveným světelným hadem, který se zobrazuje dvakrát v roce při rovnodennosti, dále budete obdivovat Palác válečníku, Caracol neboli mayskou observatoř, největší hřiště na mayskou míčovou hru pelotu, které kdy bylo nalezeno, po prohlídce následuje bufetový oběd  a koupání v cenotu IK-KIL.

Následuje přejezd do Playa del Carmen do hotelu 4* all inclusive hotelu přímo na pláži .

Ubytování na pláži v hotelu Reef Playacar 4* s all inclusive.

Snídaně - oběd - večeře


7. den - Odpočinek u moře

Volno u moře s all inclusive.

all inclusive


8. den - Odpočinek u moře

Volno u moře s all inclusive. Možnost fakultativního výletu na ostrov Isla Contoy.

all inclusive


9. den - Pobyt u moře a odlet do Evropy

Dopoledne volno u moře s all inclusive. Po poledni transfer na letiště v Cancunu (cca 1 hodina cesty) a odlet.

DL 386 CANCUN ATLANTA 18:15 20:50

KL 622 ATLANTA AMSTERDAM 22:25 

all inclusive


10. den - Přílet

Přílet do Amsterodamu ve 12:25

KL 1357 AMSTERDAM PRAGUE 16:20 17:45

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700